Miminko si nechat, nebo jít na potrat?

angel159
3. zář 2013

Ahoj, Je mi 19 let a ocitla jsem se v tezke situaci. S pritelem jsme chteli miminko, chvili to neslo, ale nakonec jsme se rozesli a ja zjistila, ze jsem tehotna! Jsem v 9t a jsem sama. Pritel se vratil ke sve byvale pritelkyni, ktera s nim ma 2 deti. Ja jsem se ocitla sama a nedokazu se rozhodnout. Strasne jsem to miminko chtela a ted jak se koukam na fotecku od sveho prcka, tak si nejsem jista. Chtela jsem cestovat, uzivat si, najit si pritele... A nebo si to nechat, zustat uz navzdy se zavazkem, nemit moc penez a cekat jestl se priteli uraci se ke me vratit zpatky? Cekat a doufat? A kdyz potrat, tak budu moct mit jeste deti? Nebudu toho litovat? Nevim, jestli jsem na to byt sama pripravena. Bydlet mam kde a s penezi taky nebude velky problem, ale miminko bych chtela... Prosim poradte... Dekuji

veverka50
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lck79
3. zář 2013

Hlasuju pro miminko 🙂 Kamarádka byla v podobné situaci, teď je malé rok a půl, ona má už skoro rok super chlapa, malá mu říká tati a všichni jsou spokojení. Sama píšeš, že miminko chceš. Pokud nejsi v nějaké existenční nouzi (to píšeš, že taky nejsi), tak jdi do toho 😉 Potrat by sis akorát vyčítala...

luciinka001
3. zář 2013

Urcite nechat 🙂 tatinek se najde..preju hodne stesticka 😵

leia1
3. zář 2013

Hlasuju pro miminko, protože si tě vybralo a chce tebe za mámu. a ví, že ty to zvládneš, oba to zvládnete;) neboj

peetrunka
3. zář 2013

Nemuzes se ostatnich ptat ci mas delat....musis to sama citit. Bud chces miminko i za predpokladu ze s nim treba budes nejaky cas sama.Nebudes mit moc penez a bude chybet ten tatinek,co si budem povidat kdyt uz nic jinyho vzal.by Ti miminko na prochazku v kocarku ale hlavne by si s Tebou povidal,sdilel s Tebou radosti ale i starosti kolem miminka.Anebo chces toho praveho najit teprve a uzivat si,cestovat a az budes citit,ze je ten pravy cas tak zalozit rodinu.
Ja jsem pro miminko prot.na svete nezazijes nic krasnejsiho nezbty kouzelne chvilky se svym ditetem.
Ale zit se svym rozhodnutim budes Ty....Ty se musis rozhodnout. A az to udelas UZ SE NIKDY NEOHLIZEJ ZPET ALE VZDY JEN DOPREDU.....
Bud statecna a preju jen to nej..

kammka
3. zář 2013

mít dítě je to to nejlepší, co tě může v životě potkat...

vera_vila
3. zář 2013

nepočítala bych s tím, že by se přítel vrátil... Každopádně ať už se rozhodneš jakkoliv, vždycky se najdou chvíle, kdy si budeš své rozhodnutí vyčítat... Ale pokud jsi zajištěná, máš kde bydlet a jsi schopná se o sebe i o dítě postarat, tak bych nic neřešila a dítě si nechala, je to opravdu to nejhezčí, co může ženu v životě potkat... Sice není vůbec vyloučeno, že dětí můžeš mít ještě několik (později a s někým jiným, kdo si to víc zaslouží), ale na druhou stranu - co když už je moct mít nebudeš?
ROzhodnutí je jen a jen na Tobě, poslouchej své srdce - zkus na chvíli vypnout, omezit veškeré ruchy a rozptylování, zavři oči a čekej na obraz, který ti vytane na mysli - buď tam bude miminko, nebo tam bude užívání si a cestování... Srdce ti napoví, rozum v tuhle chvíli nepotřebuješ, protože bydlení i peníze máš vyřešené, a časem se třeba najde i ten tatínek, který vás bude mít oba rád, Tebe i Tvé dítě...

m_d
3. zář 2013

Nechej si miminko, ted prilezitosti cestovat, mit noveho partnera jeste budes mit, ale potratem si treba tu moznost dalsiho miminka uz nadobro znicis :-/

maceek
3. zář 2013

Myslím, že po příspěvcích výš už máš asi rozhodnuto 😀 Zabezpečená jakž tak jsi, hlavně, že je kde bydlet a dítě není jen o penězích, jsou důležité, ale ne nejdůležitější. Mimísek ti hodně vrátí - první pohyby, první dotek a pohled z očí do očí v tobě zůstanou už navždy a jsou to chvíle, které se hned tak nebo možná i nikdy neopakují a nikdo už ti je nevezme. Pak sice budou i dny mráčkové (dítko bude plakat, budeš utahaná a nevyspalá, bude to trochu stereotyp a občas o nervy), ale první úsměv, první pokusy o samostatný pohyb, první krůčky a slova to zase vynahradí, mezi tím čas od času nějaká nemoc, ale to k životu patří, stejně jako radost z toho až prďolku něco naučíš a budete se z toho společně radovat a uteče to jako voda a přijde školka, škola a než se naděješ, tak si budeš moci plnit své sny - cestovat a užívat života. Tvůj život se změní, ale budeš o moc bohatá.

soleilll
3. zář 2013

I když z dnešního svého osobního pohledu bych na tvou otázku odpověděla jednoznačně - nech si ho, budu upřímná - ve tvým věku bych taky váhala. Samozřejmě, že devatenáctiletá holka může mít před sebou cca 10 let hledání práce a vztahu, získávání všemožných životních zkušeností, cestování, zkrátka "užívání si života". 19 už ti nikdy nebude a podle mě je to nejkrásnější období života, když jsi na prahu dospělosti. Nicméně - pokud budeš mladá matka, která je hmotně zajištěná a nemusí řešit, že zůstane s dítětem na všechno sama, klidně můžeš v mezičase potkat úžasnýho životního partnera a cestování si užiješ ve třiceti, protože dítě už bude v pohodě. Nemysli si, že po třicítce už to nestojí za nic a ty navíc už budeš mít přebalování a noční vstávání dávno odbytý. 😉 Držím palce, ať svýho rozhodnutí nikdy nelituješ, ať už bude jakýkoli.

uztotakbude
4. zář 2013

Rozhodně to není jednoduché rozhodování. Jsi mladá, v devatenácti sama s dítětem, bez otce. Na všechny starosti, stresy a únavu, na finance. Bez praxe v práci a s dítětem (i když to řešíme i my starší). Zavřeš si dveře ke spoustě věcí, k cestování, k sportování, k běžným tancovačkám a zábavám s přáteli. Prožiješ období života, kdy tví vrstevníci začínají žít a bavit se starostmi o prcka. Sehnat chlapa nebude žádný med, dneska se chlapy rozhodně nehrnou do toho, aby byli a žili s holkou, která má dítě s někým jiným.

vs.

Dítě, které snad bude zdravé a úžasné a bude Tě naplňovat pocitem, že tu pro někoho jsi, že Tě někdo potřebuje. Budeš se dívat jak roste a budeš ho učit spoustě věcí, které z něj udělají člověka, jakým nakonec bude. Ty ovlivníš z velké části jaké tvé dítě bude. Uvidíš první krůčky, uslyšíš první slova, uvidíš jak se poprvé osamostatňuje když půjde do školky, uvidíš jak mu to jde ve škole, jaké má koníčky, jaké má přátele, jakou má přítelkyni, dá ti vnoučata a až budeš hodně stará, snad se o tebe postará, když si ho tak vychováš. Otázkou je, jestli tohle vše by ti nedalo i dítě narozené později, počaté později.

Je to vážně těžké rozhodování. Já osobně bych do potratu asi nešla, vždycky jsem říkala, že potrat jen kvůli nemocnému plodu, jinak ne! Ale to jsem říkala, když jsem v té situaci nebyla a kdybych byla, možná by bylo vše jiné. Jsi hodně mladá a tohle rozhodnutí ti naprosto překope život. Já chci být jen upřímná a nedívat se na vše přes růžové brýle a nenasazovat je i Tobě, protože pravdou je, že pokud si dítě necháš, nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Rozhodni se dobře, použije srdce i logiku. Vezmi papír a napiš si pro a proti a zároveň se zavři do ticha a klidu a chvíli jen přemýšlej co cítiš a jak to chceš. Snad se dobereš nějakého výsledku a rozhodneš se tak, abys později nelitovala.

lesanka845
4. zář 2013

urcite sa rozhodni pre miminko,ja som to riesila s dcerou pred rokom,dnesmame krasnu rocnu slecnu,o ktoru sadcere pomahamstarat. Tiez zostala sama,ale zvladameto.Tak ze drzim palce,nech vsetko dobredopadnea tessa namiminko.Toho praveho urcite este stretnes,drz sa

suzief
4. zář 2013

nech si ho,🙂

prcek91
4. zář 2013

miminko si nech.. 😉 určitě by jsi si pak časem vyčítala že jsi ho dala pryč..

jasminy
4. zář 2013

Když máš kde bydlet a peníze nejsou problém, tak bych neváhala a mimčo si nechala.

dorinek
4. zář 2013

@angel159 - ruku na srdce....nosíš u sebe fotku prcka, bydlení i finance už máš zřejmě promyšlené....Ty nepotřebuješ radu, jestli si ho nechat. Ty už jseš rozhodnutá si ho nechat, jen potřebuješ ujistit, že děláš správně. Tak já tě ujišťuji, že nechat si to miminko je ta nejsprávnější věc na světě, kterou uděláš. Přece ho nezabiješ kvůli chlapovi, kterej neví, co chce. O miminko jste se snažili, nebyl to žádný "omyl" po vydařeném mejdanu. Navíc se ptáš, jestli by jsi mohla mít ještě někdy děti? Mohla, ale taky nemusela. Stává se to, že po potratu už to prostě nejde. Uvidíš, že nebudeš litovat 😉

gabulda
4. zář 2013

Asi se to tady plno maminkám nebude líbit,ale já být v tvém věku a kluk by se na mě vykašlal a vrátil se ke své bývalé co s ní má už děti, tak bych to dítě nechtěla.Už se k tobě sstejně nevrátí ☹ ....Maminky samoživitelky to mají strašně těžký! Rači bych šla na potrat a nechala bych si to od něj zaplatit. 😒 .Je ti 19 let a máš život před sebou,neznamená ,že když půjdeš na potrat ,tak že už nebudeš mít další děti,ted už se to nestává.Jsi mladá,vím že to bude bolet i na dušičce,ale být sama s dítětem ikdyž by ti rodiče určitě pomohli,je strašně těžký.Nevím cítím to tak ,ale doufám,že se rozhodneš správně,dej na svůj pocit co by jsi ty chtěla!!!!.....Omlouvám se všem koho se to dotkne, jsem taky máma,ale jsem toho názoru že to dítě musí chtít oba a rodina má být úplná! To všechno můžeš prožívat s někým kdo tě bude milovat a bude si to přát a těšit se s tebou i za 5-8 let....

kaijko
4. zář 2013

Ty jo ja koukam jak blazen! Verejny hlasovani jestli ma jit nekdo na potrat a nebo si ma clovicka nechat. To si mimi nechas, protoze holky na MK "rikaly"? Chapala bych otazku: Holky co mam dnes varit" ale jestli si nechat mimi? Uff, to je masakr! Dlouho se snazit a byt v 19ti tehotna je taky neco. Pardoon, neslo jinak reagovat.

zuzaczech
4. zář 2013

Myslím si, že tady oporu v potratu nenajdeš, většina z nás se o miminko snaží a dalo by nevím co za to, aby je mělo... Není ti 15, ale 19, to už je věk, kdy se s přehledem dokážeš o miminko postarat a věřím, že "oběti" typu cestování a užívání si za toho človíčka stojí!!!

skotskaa
4. zář 2013

Ty jediná víš, jestli mimčo opravdu chceš. Nikdo z nás nemá právo Ti do toho mluvit, protože my to dítě nebudeme nosit, rodit, ani ho vychovávat. Ty jediná teď můžeš rozhodnout, Ty jediná si právě volíš, jakej bude Tvůj život v následujících pár letech. Držim palce, ať se rozhodneš správně = tak, abys byla spokojená a svýho rozhodnutí nelitovala.

pejullka
4. zář 2013

Ja zustala sama s prvni dcerou, bylo to tezky, ale ne moc, pracovala jsem, bydleli jsme, meli jsme co jist. Po letech jsem potkala svoji lasku a mame dalsi dite. Je to, pokud mas zazemi a miminko chces, nech si ho🙂

bubbi
4. zář 2013

Já bych ti radila, ať si mimčo necháš. Z toho co píšeš mám totiž dojem, že ho ve skrytu duše chceš a v případě potratu bys toho litovala. Jasně, jsi mladá a s dítětem už to nikdy nebude takové, jako teď. Ale rozhodně to neznamená, že přestaneš žít, nebo ti skončí všechny možnosti. A chlap? Věř tomu, že se nějaký objeví. Většinou v momentě, kdy to nejmíň čekáš, ale určitě někdo, kdo za to opravdu stojí 🙂

jetynka
4. zář 2013

Já jsem pro si miminko nechat, jak holky píšou ty budeš teď lítat kolem miminka a ony lítat po diskotékách, pak tomu bude naopak a věř mi že tomu pak fakt bude, mi je 28let mám tři děti a ty pomalu začínají být samostatné, vydrží na hlídaní a za pár let budu mít více času na sebe, za to mé vrstevnice buď děti nemají, nemůžou nebo se teprve vdávají a děti v nedohlednu tak když já budu mít doma skoro pubeťáky ony třeba budou v noci vstávat k miminkům 🙂 a určitě se nějaký tatínek najde o tom nepochybuju 🙂

kitinka76
4. zář 2013

Myslím, že na této stránce tě nikdo na potrat posílat nebude 😀 😀 😀 ale já to dělám taky tak, když nad něčím přemýšlím a váhám, jdu se poradit za takovou kamarádkou, která mě utvrdí v tom, co bych vlastně já sama chtěla víc. Takže vzhledem k tomu, že jsi tady a ptáš se tady... vzhůru do miminka 😉 já měla dceru v 17-ti letech a nelituju, nakonec jsme našly hodného tátu 😉

yildiz
4. zář 2013

ahoj - urcite velke rozhodnuti je na tobe ...ale myslim si, ze s mimi nic urcite neztratis ! A vse co jsi napsala pak bude ! Cestovani a vse ...ja mela 1 dite ve 20 a nelituji toho ! Naopak jsem desne rada ! Starala jsem se o mimi a kdyz bylo uz samostatne tak od tech 3 let cestovaly jsme az az ...po CR a pak i kazdy rok k mori ! Uzivaly jsme si a nic nam nechybelo....mozna tatka ? ale ? nebyl na to cas myslet na nejaky tatinky potencialni a shanet za kazdou cenu ...toho praveho jsem nasla az ve svych 36 a cekame spolu nase spolecne 2 ..nejstarsi dcera je proste zlaticko a hlavne jsme jako nej kamaradky a to je taky k nezaplaceni takze tech 16let pohody klidku a i uzivani bylo bajecnych ted si zase uzivam deticky a materstvi 😀 takze hlavu vzhuru a neboj se toho ! Sama urcite nebudes ! A mimi je krasne a naplneni zivota ! A presnee dneska taky holky cekaji a cekaji az je nekdy pozde ...tak nevahej ! Ale ano nebo ne - to rozhodnuti je hlavne na tobe ! Hodne stesti !

cacenka_d
4. zář 2013

Odpovedela sis uz sama 🙂 Kdyt pises, ze ho moc chces, mate kde byt, finance nebudou tak sileny problem 😉
Lepsi byt s mimiskem sama nez s nejakym blbcem ne, nebude to urcite nejlephci, ale jestli mas podporu v rodine a prejes si to ty tak co by ne 😀

beandy
4. zář 2013

Radím ti ať si miminko necháš. 🙂 Píšeš že s financema problém není, bydlet máte kde. Tak nevidím důvod. 🙂 A normální chlap se dá najít i s miminkem. Kdybych byla ve tvé situaci ani na to nepomyslim že bych ho dala pryč. A až se ti narodí, věř že budeš přemýšlet o tom jak jsi ho chtěla dát pryč a budeš ráda že ses rozhodla si ho nechat. Co by jsme za to daly my, co nám to nejde.. ☹

karotky
4. zář 2013

Tuto(podle Tvých slov)těžkou situaci bych potratem neřešila-zvlášť,jestli nosíš pod srdcem zdravé a živé miminko.Máš mnohem více možností-co takhle dát dítě k přímé adaopci?
Víš,kolik je v ČR zoufalých párů,které se dostaly do mnohem těžší a bezvýchodné situace,než jsi ty a na mimnko stále čekají,ikdy třeba ví,že vlastní mít nemohou? 😒
Takže za mě-zůstaň těhotná a do porodu se všechno může ještě 100krát změnit.Dítě je dar od Boha a podle toho by se s ním mělo také zacházet 😎

terim
4. zář 2013

Určitě si malé nechej, co já bych dala za to, kdybych mohla mít dítě :( Uvidíš, nebude v budoucnu chvíle, kdy by jsi na chvíli zapochybovala o tom, že ses tenkrát rozhodla správně- protože ty se tak rozhodneš 🙂 věřím tomu 🙂 hodně štěstí...

ann_87
4. zář 2013

Myslím, že není co řešit 😉 Miminko je chtěné a býv. přítel je trouba!
Jestli máš zázemí, tak neváhej.
Mít dítě, je to nejhezčí na světě a nikdy nebudeš litovat, že ses rozhodla si jej nechat!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru