Miminko si nechat, nebo jít na potrat?

angel159
3. zář 2013

Ahoj, Je mi 19 let a ocitla jsem se v tezke situaci. S pritelem jsme chteli miminko, chvili to neslo, ale nakonec jsme se rozesli a ja zjistila, ze jsem tehotna! Jsem v 9t a jsem sama. Pritel se vratil ke sve byvale pritelkyni, ktera s nim ma 2 deti. Ja jsem se ocitla sama a nedokazu se rozhodnout. Strasne jsem to miminko chtela a ted jak se koukam na fotecku od sveho prcka, tak si nejsem jista. Chtela jsem cestovat, uzivat si, najit si pritele... A nebo si to nechat, zustat uz navzdy se zavazkem, nemit moc penez a cekat jestl se priteli uraci se ke me vratit zpatky? Cekat a doufat? A kdyz potrat, tak budu moct mit jeste deti? Nebudu toho litovat? Nevim, jestli jsem na to byt sama pripravena. Bydlet mam kde a s penezi taky nebude velky problem, ale miminko bych chtela... Prosim poradte... Dekuji

eficenka
3. zář 2013

litovat podlě me budeš pokud miminko chceš... dnes je vzácnost počít a porodit zdravé dítě... miminko si nechej , většina věcí jde pořídit bazarových ( kočárek, oblečky) za pár korun...
hodně štěstí a zdravé miminko přeji!
a uvidíš, miminko Ti bude dělat takovou radost že Ti cokoliv vynahradí, první úsměv, první slovo Máma...

metallico_mondo
3. zář 2013

nechat 🙂

claire90
3. zář 2013

Taky bych si mimco nechala. Nedoufala bych v to, ze se ke me ex vrati, ale i svobodne maminky nachazeji nove partnery a vhodne "nahradni" tatinky. Kdyz jsi to dite chtela, tak bys podle me rozhodne litovala..

mufinka26
3. zář 2013

Já sem byla těhotná v šestnácti a malou sem si nechala, nelituji, bydlet sme měli kde, jen ten tatínek prostě nebyl. Takže za mě, si miminko nechej 😉 A neboj, třeba se brzy najde člověk, který roli tatínka zastane 😉

llluckaaa
3. zář 2013

Hlasuju pro miminko 🙂 Podle toho, co píšeš, zas v tak těžké situaci nejsi. Bydle máš kde, s financemi si také nestěžuješ a hlavně si miminko přeješ.
Na tvém místě bych si nechala miminko a přítele přenechala jeho bývalce 😉

sira
3. zář 2013

A ty bys chtěla aby se k tobě vrátil od přítelkyně se kterou má dvě děti? Co s takovým přelétavým chlapem...no a řekla jsi mu to? Uzná otcovství a bude platit alimenty? Nikdo ti nemůže radit nechat/nenechat, ty sama musím vědět zda to zvládneš, jestli ti pomůže otec dítěte i pokud se k tobě nevrátí nebo tvoje rodina. Tak ať už se rozhodneš jakkoli přeji abys toho nelitovala 🙂

nixee
3. zář 2013

Ahoj,konečné rozhodnutí je samozřejmě jen na tobě, ale i já si myslím, že pokud miminko chceš a víš, že ho dokážeš nějakým způsobem zabezpečit, tak do toho rozhodně jdi 🙂 Nemyslím, že bys pak litovala. Každá maminka ti potvrdí, že je to to nejkrásnější na světě - držet v náručí svoje dítě.🙂 A skvělý chlap, kterému jednou dítko bude říkat tati na Vás určitě někde čeká 😉 Držím palce!

replykatee
3. zář 2013

Pokud stojíš před rozhodnutím a nevíš si rady, jednoduše si hoď mincí. Ne proto, že by měla rozhodnout za tebe, ale pro ten moment, kdy je ve vzduchu - a ty najednou víš, v kterou možnost doufáš..

Sama sis odpověděla 🙂 "Bydlet mam kde a s penezi taky nebude velky problem, ale miminko bych chtela..."

Držím Ti palce 🙂

frufrunka
3. zář 2013

Jednoznačně nechat! Co bych za to já dala, kdyby šlo všechno tak hladce... Moje dvě zlata mě málem 3x stály život, byla jsem těhotná 6x.... Na potrat jsem bohužel taky musela - a to jen proto, že kdybych to neudělala, do dvou dnů bychom nebyli naživu ani já, ani miminko, uhnízdilo se v děložním hrdle blízko tepny a přišlo se na to na poslední chvíli... Dodnes na to malé musím myslet, mělo už i srdíčko a já ho zabila... Když se dneska dívám na svoje dva krásné kluky, pořád přemýšlím, jak by vypadalo, kdyby.... Ono rozhodnout se pro potrat asi není tak moc složité, ale daleko, daleko složitější je to potom... ☹ Ty výčitky, psychika, to je něco šíleného. Toho, že jsi se rozhodla si miminko nechat, rozhodně nebudeš litovat. Zatímco někdo začíná s dětmi ve 35, ty tou dobou budeš mít skoro dospělou slečnu/dospělého chlapáka a život si budeš moci vychutnávat plnými doušky. S partnerem, který vás oba bude mít rád a bude to stát za to. Že se bývalý přítel vrátí, na to bych nesázela, ale najde se nový a lepší! I když se Ti to teď zdá jako sci-fi. A pokud máš kde bydlet (nejspíš u rodičů), vůbec bych to neřešila. Budeš mít nárok na dost dávek a na výživné - pokud ex nepůjde na matriku dobrovolně, soud to rozhodne za něj a máš nárok na výživné. On se z toho vykroutit prostě nemůže. A to, že nejsi plně rozhodnutá pro potrat, znamená jedině to, že Tvoje srdce to miminko chce. A kdyby ses rozhodla kdykoliv během těhotenství, můžeš ho dát k adopci - tisíce párů by na něj čekalo a s láskou ho vychovávalo. A je to lepší řešení, než mu nedat šanci na život. Ale věřím, že ho začneš už brzy milovat a těšit se na něj a nedáš ho nikomu a za nic na světě! 🙂 Držím palce, ať je zdravotně všechno v pořádku.... A ať se rozhodneš správně!

leniiis
3. zář 2013

Je pravda, že v dnešní době, kdy plno maminek nemuže otěhotnět a čeká na mimčo i několik let se dá v tvým případě mluvit o štěstí. Nebudeš jediná svobodná mamča a pokud jak píšeš miminko chceš, tak bych do toho šla. Hodně štěstí 🙂

jituliiii
3. zář 2013

Miminko si rozhodne nechej🙂

evulinkab
3. zář 2013

TAké bych si miminko nechala- já sama jsem byla v podobné situaci, když jsem čekala syna.Nakonec to dopadlo tak, že miminko bylo a pořad je(akorát už to neni miminko🙂), mou nejvetsi radostí.Žiju pro nej a jak přišel vhodný čas, potkalo me stesti v podobe nového partnera a ted čekáme mimčo.
Pokud nebudeš řešit existenční problémy, nechala bych si miminko.A i s mimčem se dá zažít spoustu krásného, cestování asi budeš muset na nejakou dobu omezit..ale přítele si určo najdeš i s dítětem a slovo užívat znamená CO?Chodit s kamarády pařit, atd..??Jak mimčo odroste, tak i tohle mužeš dělat, záleží ovšem na zajištení hlídání mimča

hope01
3. zář 2013

Prosím nechat a věnovat mu nekonečnou lásku. Vesmíre, co já bych za to dala 😢

evitaa
3. zář 2013

Jednoznačně potrat. Celý život máš před sebou a spoustu času najít si pořádného chlapa (a ne takového ploditele)!!!!!

glimmer
3. zář 2013

Hlasuju pro miminko. Všechno se dá zvládnout, když máš kde bydlet a nějaké extra problémy s penězi nemáš. Myslím, že litovat není čeho.

brsh
3. zář 2013

Určitě si miminko nech - já sama jsem na svoje těhotenství čekala čtyři roky...a teď, i kdybych měla být bez partnera, jsem za to vděčná. Jsi mlaďoučká, cestování si užiješ ve čtyřiceti dost - budeš ve formě a dítě už bude dospělákem. Zatímco moje bude na prvním stupni základní školy 😉 Hodně štěstí!

pe3cka
3. zář 2013

Rozhodnutí je na tobě,ale můj názor je určitě si jej nechat....Není nic krásnějšího, než mít miminko...a já tvrdím...raději litovat, že mám, než litovat že nemám (ale věřím,že litovat nebudeš)...hodně štěstí a držím palce!!!!

smisek2011
3. zář 2013

Miminko si nechej 🙂 pokud ho chces neni co resit🙂

mimys
3. zář 2013

Myslím, že litovat budeš, pokud si ho nenecháš. Jestli jsi zdravá, neni vážný důvod proč mimčo nemít. Neboj, chlap se nějaký najde a legraci zažiješ i s prckem. !!!!!

bellka
3. zář 2013

chtěla jsi radu, tak má je jednoznačná a to, jestli nemáš problém ani s bydlením ani s penězi, není se proč rozmýšlet a jednoznačně si miminko nechej...nic TI v životě neuteče...že kámošky budou chodit po diskotékách a Ty v noci vstávat k mimču??? Ony pak budou skákat kolem dítěte a Ty naopak budeš mít toho času více, vše má svoje pro i proti, ale jít na potrat sebou nese i riziko, že bys už NIKDY dítě mít nemusela a do tohohle rizika bych já nešla a pokud jsi dítě chtěla, jakože ano, tak teď v sobě nosíš broučka, který TI Tvou lásku, jemu věnovanou, milionkrát vrátí jen tím, když se na něj podíváš, když se na Tebe prvně usměje, když Tě obejme kolem krku a řekne: mamito, muhulu te (maminko, miluju tě) 😵 😵 😵 a chlapů jsou mraky a jednou jistě potkáš někoho, kdo vás bude milovat oba a co Ty víš, co bude za 5, 10 let 😉 jen toho partnera bych nechtěla zpátky, páč jakmile odešel od jedné se dvěma dětmi, pak bych se bála toho, že to udělá znovu a znovu a znovu...hodně štěstí přeju, ať se rozhodneš jakkoliv 😵 😵 😵

cerven84
3. zář 2013

miminko, to je to nejlepší co může ženskou v životě potkat

paulittav
3. zář 2013

Už jenom proto, že bys miminko chtěla, bych vůbec nepřemýšlela nad možností potratu. Já osobně bych nad potratem uvažovala jen v případě znásilnění, v jiném případě ne, ani kdyby mě přítel opustil. Je to možná asi i kvůli tomu, že mi kdysi kamarádka (porodní asistentka) vyprávěla, co takový potrat je - že to maličké stvoření, které za nic nemůže a vynakládá tolik sil, aby mohlo žít a vyvíjet se jednoduše "rozšlehají" a vysají :( Děti jsou smyslem života, přinášejí nám obrovskou radost a učí nás opravdově milovat. Rozhodnutí je především jen a jen na Tobě, rozmýšlej pečlivě a uvážlivě, srdcem i rozumem :o)

marecek4
3. zář 2013

odpověď podvědomě znáš-jen si ji říct nahlas a přestat se bát neznámého-ono zas tak neznámé to není,jen pro každou budoucí mámu je to krok jiným směrem

koffen
3. zář 2013

Jsem věkově už jinde a na miminka jsme čekali docela dlouho, takže teď bych mohla říct, nad potratem neuvažuj, je to dar a pokud máš prostředky a kde bydlet, nechej si ho, pokud se na to tedy cítíš. Popravdě ale jsi mladá, stejně stará jako moje sestra a trochu si jí v roli matky nedokážu představit 🙂 i když by s přítele taky chtěli miminko, ale když je tu někdy pár hodin s námi, říká, že je to hukot a ještě si počká 🙂...rozhodnutí je bohužel jen na tobě, ale myslím, že si miminko necháš ;-D..každopádně ti držím palce

mamba79
3. zář 2013

Za mě říkám rozhodně nechat. Nepřemýšlej a miluj ho celý život. Je to ta nejkrásnější a nejsmysluplnější událost v životě.Já čekala na dceru dlouhých 13 let . Mě bude táhnout na 60 až bude moje holčička maturovat a Tobě 40, není to krásné??? A ješně s ní budeš chodit na diskotéky jako chodila naše máma s náma. Jedno z nejkrásnějších období mého života. S náma táta žil, ale nebyl. Peníze mámě nedával, já se ségrou jsme ho nezajímali...Být sama je těžké, ale když Tě opustí chlap a Ty zůstaneš s dětmi sama je taky těžké a to se přeci nedá předvídat. Co kdyby Tě opustil...Vrátil se k první ženě...Dítě je dar z nebes, tak to cítím já.
Držím Ti palce. A ať se rozhodneš jakkoliv, nedbej na lidi, co Tě budou soudit. Máš své srdce a svou hlavu a to je podstatné.

chrisula
3. zář 2013

Ahooj,určitě nechat,pak dej vědět...

januzza80
3. zář 2013

AhojkyAngel,nikdy jsem tuto situaci nezazila,ale pokud mas pomoc od rodicu a moznost kde byt,tak bych se nerozmyslela.Miminko je prednejsi a nejak to urcie zvladnes.A riskovat,ze bys pak nemohla mit deti,tak byt tebou,tak se drz miminka.Drzim palecky a hodne stesti tobe a miminku

laska.nezna.hranic
3. zář 2013

zvláštně napsané. "...nemít moc peněz... x ...s penězi taky nebude velký problém, ale miminko bych chtěla...". proč to ale? 😕

nicméně zbavit se vytouženého dítěte kvůli chlapovi, který o vás stejně nestojí? ale notak 🙂 tady přeci není co řešit 😉

pepibubu
3. zář 2013

Nedat sem tu fotku z utz, tak ti řeknu zvaž sama, a nevyčítej si nic. Ale dala jsi sem snímek z utz - to by člověk, který přemýšlí o ukončení, neudělal.... Drž se, to zvládneš

charaka
3. zář 2013

Pride chvila, ked si budes vycitat uz len myslienku, ze si rozmyslala o potrate. Dietatko je zazrak a zmeni ti zivot. Nic uz nikdy nebude dolezitejsie. Dietatko si chcela a teraz ho chces zabit? Je to velmi smutne ☹ Ja mam dvojmesacnu dcerku a ak by sa jej cokolvek stalo, zivot bez nej by uz nebol zivot. To pochopis aj ty uz za par mesiacov. Dietatko je dar.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru