Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

nikcza
10. zář 2014

to asi jo,ale už mám doma 2,5roční Valerii, to by mě trefilo.navíc já s mou postavou, 151cm :/ :D no,zítra jdu na první kontrolu,tak jsem zvědavá,až mám z toho strach,jestli to třeba není mimo opět...ale cítím,že ne..

moldanubia
11. zář 2014

@nikcza to bude dobré!!!! Držím palce, po druhé taková smůla prostě nepřijde!!! Já jdu zítra na injekci pregnylu 🙂

nikcza
11. zář 2014

@moldanubia děkuji 🙂 pregnyl je na vyvolání ovulace?

nikcza
11. zář 2014

ahojte.tak, u dr.vše ok. podle uzv jsem 6+3,takže o dva dny starší drobek, jinak podle mens. 6+1. tak snad vše půjde,jak má 😵

moldanubia
13. zář 2014

@nikcza určitě🙂, Jj, pregnyl je na vyvolání ovulace- budu ji mít za hodinu 🙂 🙂 🙂 teda alespoň podle doktora přijde za 36 hodin od injekce. Jsem si udělala ovu test a tak silné čárky jsem ještě neměla🙂

nikcza
15. zář 2014

tak to je dobré, že to tak fungovalo... 🙂 snad se podaří

moldanubia
3. říj 2014

@nikcza
@ptjj
tak maminy, jak je 🙂?. U nás zatím nic, ani po hormonech, ale ono to přijde....

ptjj
3. říj 2014

@moldanubia ahoj, u nás dobrý, už mám po screeningu a nejspíš čekáme holčičku....jasně, že to přijde, kašli na hormony, tys měla i někdy předtím problémy s ovulací?

nikcza
3. říj 2014

@moldanubia ahoj, u nás také dobrý 🙂 na screening jdu 29.2. .snad to bude kluk !!! 🙂
@ptjj vy máte co první dítko?

ptjj
3. říj 2014

@nikcza prvního máme kluka

nikcza
3. říj 2014

@ptjj tak do páru holku 🙂 na ten scr.jsem napsala špatně datum,jdu 29.10... termín mám 6.5.

ptjj
3. říj 2014

@nikcza jj, já to pochopila 😉 tak to jsme skoro přesně měsíc od sebe, já 7.4., držím moc pěsti na ten screening, ať je to, co je to, hlavně ať je zdravé!!!

nikcza
4. říj 2014

@ptjj děkuji 🙂 ,mám z toho screeningu obavy.. snad bude vše ok. holky, nevíte, strašně mi chutná jest maso, omáčky,sýry, pomazánky, hlavně vajíčka, natvrdo, volské oka...sladké si taky dám..ale teď spíš to masovější, polívkovější. u malé jsem svačila v práci 5 rohlíků s nutellou 🙂 . jenže teď mám taky pleť jak puberťák 🙂 špatně mi je více než u malé, ale vše jsem zadržovala, rozdýchávala.. tak ty příznaky na kluka a holku nejsou vůbec typické :/

moldanubia
4. říj 2014

@ptjj ahoj, po vyzazení antikoncepce jsem cca 2 měcíce neovulovala, pak to naskočilo a od zákroku si dělám ovulační testy a pokud jim mohu věřit, tak ovuluju bez problémů...ale asi hlavně z pravého - byla jsem i u doktora na dvou prohlídkách a pokaždé jsem ovulovala napravo :(, tam kde mi vzali vejcovod :(. Hormony jsem zvolila kvůli ,,urychlení,,. Já sice nemusím mít dítě hned teď okamžitě, ale manželovi tikají biologické hodiny jak sviň...

ptjj
5. říj 2014

@nikcza mně zas při synovi nebylo vůbec zle a byla jsem úplně ujetá na sladký a teď je mi blbě a nemůžu ani vidět zeleninu, hlavně cukety a rajčata, přitom je mám jinak moc ráda....myslím, že podle tohohle se pohlaví odhadnout vůbec nedá 🙂
@moldanubia já bych do sebe žádné hormony už cpát nechtěla, když to není úplně nutné a pokud manželovi není 60, tak ho žádné biologické hodiny trápit nemusí 😉 dej tomu čas, ono to půjde, určitě!!! A jinak já jsem si skoro jistá, že naše nové miminko pochází z toho vaječníku, kde vejcovod nemám 😉

mala_carodejka
autor
9. říj 2014

@nikcza @ptjj

Ahojte děvčata, tak předem vám moc gratuluju !! 🙂) sleduju to zpovzdálí už nějakou dobu, jen jsem nějak nedokázala napsat, protože slova podpory jsou samozřejmě potřebná a hezká, ale víte, jak to je..radovat se je možné až po nějakom čase a to vy už můžete ! 🙂)
a teď co se mě týká....právě držim v ruce pozitivní ClearBlue 1-2 týdny a ... mám v sobě šílenej zmatek. Velkou, ale potlačovanou radost a velkej strach..mám 3.den vynechaný menstruace. Ta hodnota je asi strašně nízká..můj příběh znáte a samy moc dobře víte, tak jste uplne první, kdo to ví 🙂 protože komu jinýmu popsat relativitu těhotenskejch testů i hodnotu hCG..achjo..no ale..nemůžu se ubránit aspoň malýmu vnitřnímu chvění a radosti 🙂) ((byť se bojim fest))

snad se vám daří dobře *

moldanubia
9. říj 2014

@mala_carodejka tak to je skvělé!!! Je to fajm, když člověk vidí, že to jde....

moldanubia
9. říj 2014

jinak já byla v úterý na ultrazvuku a mám na levém vaječníku (tedy na straně kde mám vejcovod) připraveno 5 folikulů jen jen prasknout...dneska jsem byla na pregnylu, tak mi o víkendu držte palce 🙂 🙂 🙂

ptjj
9. říj 2014

@mala_carodejka ahoj, to je moc krásná zpráva, nebudu zatím gratulovat, ale moc na tebe myslím, dej vědět, jakmile budeš mít nějaké nové zprávy, všechny tady víme, jak křehká je tohle záležitost, obzvlášť v našem případě....ta slabá čárka ale nemusí znamenat vůbec nic, mám dvě blízké kamarádky a obě měly pozitivní test až téměř čtrnáct dní po vynechání menstruace.....zkrátka držím moc pěsti!!!

ptjj
9. říj 2014

@moldanubia tobě taky moc držím!!!

mala_carodejka
autor
10. říj 2014

@ptjj děkuju .. jako uprimne..je to zátěž..psychicka..nevim jak se toho strachu zbavit..jak jsi zvládala ty chvíle do potvrzeni těhotenství nebo kdy jsi šla poprvé k doktorovi? mně se hrozne vrací ten průběh z dubna, jak jsem to po 4 dnech vynechani odmenstruovala normalni menstruaci a stejně se z toho za dalsi tyden vylouplo mimodelozni .. nevim jak se nad to povznést

ptjj
10. říj 2014

@mala_carodejka těžko, snažila jsem se myslet na jiné věci, poprvé u dr. jsem byla v 6+1, hlavně jsem se uklidňovala, že ten průběh je jiný než u toho mimoděložního, ale měla jsem i velký strach kvůli špinění, které jsem u prvního syna nezažila

mala_carodejka
autor
11. říj 2014

@ptjj pokouším se myslet pozitivne a věřit 🙂 tak jak pises, průběh je trochu jiný, už před termínem MS me bolela dost prsa, mam pocit, ze se i nejak nestandardně zvetsila a mela jsem strasne citlivý bradavky..to teda nemivam vůbec, děsně me honi mlsna, jim věci, který si jinak odpiram (jako koláče,buchty atd.), zároveň jsem brzo prejezena nebo jakoby plna, no a k tomu teda desna únava, ale to je takový relativní vzhledem k práci, asi ne uplne odhadnutelny, z ceho ta unava je, ale je fakt, ze je znacna.. Tak to uz ne asi přes týden, takže nejake příznaky jsou, ty v tom dubnu nebyly, tak uvidíme..achjo..člověk hledá a touzi po jistotě a nenachází 🙂

ptjj
11. říj 2014

@mala_carodejka neboj, všechno bude ok, objednej se co nejdřív, ať máš klid........držím pěsti!!!

ptjj
15. říj 2014

@mala_carodejka tak jak to s tebou vypadá, už jsi objednaná? kdy jdeš? myslím na tebe!!!

mala_carodejka
autor
16. říj 2014

@ptjj volala jsem si včera s tim, ze me objednají na příští tyden, ale ze at přijdu dnes..coz je strasne brzo, podle cyklu hs3m dnes 5+2..no a hCG 660 a v deloze na UZ dutinka..takze zjisteni moc zadny pac hcg je asi nižší a UZ nejde rozlisit jestli je to gestacni vacek nebo takový ten pseudogestacni co se vytváří pri mimo..kontrola za tyden..jinak me děsně bilu hlava poslední 2 dny ale to muže být stresem a prsa uz asi 2 tydny..jsou velký a bolavý 🙂) jinak dobry..zatukavam..tak nevim no..začíná to byt opet strasnej stres

kacaba1212
19. říj 2014

Ahoj devcata, dlouho jsem tu nebyla, jelikoz me prepada depka, ze se nevede otehotnet a to od cervna se znovu snazime. Jak ctu, tak nektere z Vas uz jsou tehu. Drzim Vam palecky 🙂 🙂 🙂 Snad se nam to take povede. Prekvapuje me, ze Vam uz doktor dava injekce apod. U me je ticho po pesine. Jen v listopadu mam prijit na cytologii.

mala_carodejka
autor
19. říj 2014

tak je cvrček tam, kde má být 🙂) juch ! jedna výhra za náma 🙂 teď musíme věřit, že to bude v pořádku, dle UZ bych měla být teprve dnes asi 5+2..tak snad..přeju všem hodně klidu a radosti, ať už z čehokoli a pokud možno co nejkratší cestu k vytouženému čemukoli 🙂

nikcza
19. říj 2014

@mala_carodejka tak gratuluji !!! bude to dobré 😉 já jsem se po tom dubnu(kdy jsem byla taky na operaci mimo.) ze začátku ujišťovala,že nemůžu tak "rychle" otěhotnět...navíc jsem to už ani neměla v plánu..a člověk míní a příroda mění..teď jsem 12tt.. já jsem asi trochu flegmoš..ne že bych neměla strach z o5 mimo těhotenství,ale už jsem si to nepřipouštěla..byla jsem nad věcí. ( po bitvě každý hrdina)..ale opravdu, nebyla jsem typický hysterák.. Co mám teď strach, z prvního screeningu,který mě za pár dní čeká..mám obavy z výsledků.. ale věřím,že bude vše jak má být.a musí to byt kluk 😉 !

kurimka
20. říj 2014

@nikcza
@mala_carodejka jee holky mam z vas radost! to je nejvetsi nakopnuti pro mne, kdyz vidim ze neni nic ztraceno !! drzim pesti at je vse jak ma byt!!