Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

jaydeep
5. črc 2014

@nikolina93 tak to chudák paní... každopádně držím palečky... Nevím, kdo tu to psal, pročítala jsem tak z rychla, ale šance na otěhotnění 50% se mi zdá jako blbost, mě toto nikdo nikdy neřekl... a já jsem s oběma, otěhotněla, a navíc neplánovaně.. kdyby to byl takovej problém... tak je asi ani nemám...

moldanubia
5. črc 2014

@nikolina93 bože!!!! můžu se zeptat, v jaké nemocnici jsi ležela???

moldanubia
5. črc 2014

@jaydeep ahoj, to 50% jsem psala já, řekl mi to doktor v lázních, ale můj doktor i doktor v nemocnici mi říkali, že pravděpodobnost je snížená jen cca o 20 procent, tak prostě věřím jim 🙂. A ty jsi před tím, než jsi měla děti taky prošla mimoněm?

nikolina93
5. črc 2014

@moldanubia V Ostravské 🙂 (řeznici).....:-/

@jaydeep tak tak chudák paní....:/

moldanubia
5. črc 2014

@nikolina93 normálně mně z toho mrazí, vůbec si neumím představit, co bych dělala, stát se to mě...já mám teda tendenci ty doktory omlouvat, máme jich dost v rodině, jsou to jen lidi, ale tohle je fakt síla

nikolina93
5. črc 2014

@moldanubia 🙂 určitě neříkam, že jsou takoví všichni! 🙂 ale bohužel taková je po tomhle půlměsíci má zkušenost ... taky mě mrazilo když ji přivezli z JIPky a vykládala mi to pak .. tekly mi slzičky..ale paní byla velmi silná osůbka brala to celkem dobře 🙂... ale musíme všechny myslet pozitivně 🙂 a věřit v to, že budeme mít všechny štěstíčko a dočkáme se našich vysněných dětiček 🙂

moldanubia
6. črc 2014

@nikolina93 přesně tak 😉 , když jsem četla všechny ty příspěvky, tak vůbec nepochybuji o tom, že se nám nezadaří 😉 . Já teda doufala, že by se mohlo zadařit už tento měsíc, když jsem byla v lázních, ale včera přišla ms, takže nic...ale na druhou stranu je to teprve třetí ms od laparky a doktor říkal, že máme ty tři ms počkat..a manžel přijel do lázní až týden před ms, takže teoreticky pozdě...navíc jsem to teď dostala po krásných 28dnech, což je prvně od vysazení prášků. Měla jsem tak 30-32 dní, což prý není moc dobré, začala jsem pít Nosifol a vypadá to, že mi ten cyklus fakt upravil. A snad i víc nakopnul ovulku, holky to tady na koníkovi dost chválily, tak uvidíme...

nikolina93
7. črc 2014

@moldanubia moje maminka měla prý taky problémy s nepravidelným cyklem a nemohla otěhotnět dlouhou dobu pak ji poradila nějaka Bylinářka kapky jeřab ptačí ... a od té doby co to začla pít krásně 28 denní cykly a otěhotněla do tří měsíců 🙂 🙂 a nakonec sme byli tři a neměla už nikdy problém s nepravidelností je to i celkem levné lahvička v lékarně stojí kolem 80Kč 🙂 al pokud už se ti hezky cyklus srovnává tak už to bude rychle moc moc držím palečky 🙂

moldanubia
7. črc 2014

@nikolina93 je, děkuju za typ 😉 , já bych nejraději do sebe lila vše, Nosifol, gynex, kontryhel, drmek, teď ještě jeřáb...jenže nevím, abych neudělala víc škody jak užitku :(

ptjj
7. črc 2014

Ahoj holky, jdu vás dočíst, dlouho jsem tu nebyla. Mám teď strašný strach, že se historie opakuje ☹ Mám skoro stejné příznaky jako při tom mimoděložním, měla jsem normálně MS, dva dny po ní pořád špiním, pobolívá mě břicho (na ovu je brzy). Zítra jsem rozhodnutá si udělat test, modlím se, abych si polovinu z toho jen namlouvala a byla jen paranoidní.

ptjj
8. črc 2014

Tak test je negativní. Ufff, asi to způsobila jen střevní chřipka, kterou jsem prodělala v neděli. Asi ze mě bude na stará kolena paranoik.

ptjj
8. črc 2014

@nikolina93 mně jeřáb taky srovnal cyklus po tom, co jsem vysadila HAK, já na něj nedám dopustit, ale spíš si myslím, že to pomůže vážně v případech, kdy někdo nemůže otěhotnět právě kvůli nepravidelnosti cyklu jako třeba tvá mamka, jak píšeš. Teď užívám gynex a sem tam si dám kontryhelový čaj, snad to pomůže.

nikolina93
8. črc 2014

tak mi dneska potvrdili stoprocentni tehotenstvi v děloze no ale pan doktor mi zdělil že by měl jít vidět aspoň žloutkový váček a mělo by to být velké aspoň 3cm ale je tam jen váček o velokosti 14mm.... takže příští týden kontrola a říkal že pokud to bude neprosperující tak ukončení těhotenství :´( holky já už to fakt přestávám dávat od samého počátku prostě takove problémy ... pak se nedivím, že to miminko sem nechce do takového světa :-/

@moldanubia tak určitě není dobré používát vše no 🙂 já bych byla určitě pro takove ty nejméně chemicke spíš přírodní 🙂
@ptjj jj tak to je hlavně na to srovnání no 🙂

ptjj
8. črc 2014

@nikolina93 držím pěsti, ať je všechno v pořádku a zárodek je jen mladší než si doktor myslí, určitě to bude ok, nevzdávej to 😉

kurimka
8. črc 2014

ahoj holky, tak se hlasim... po 5 tydnech prisla MS, ted uz mam po 6 nedeli, tak se na to ( na nej ) muzu vrhnout znovu ;o))

moldanubia
9. črc 2014

@nikolina93 moje kamarádka měla taky podle propočtů o dost menší plod a dohnal to v pohodě, což mi připomíná, ža šla v pondělí na vyvolávačku porodu 🙂

nikolina93
9. črc 2014

@moldanubia jenze ja sem storpo tedkom v 5tem tydnu 🙂 podle MS sem tak uz 9 tyden asi mela sem to cele rozhazene a ovulku vim kdy sem mela protoze jsem zrovna byla u doktora na kontrole a rekl mi ze mam asi den po ovulaci 🙂 ale i tak sem se na netu docetla vsude ze to je normlani ze az kolem 6 tydne by mel jit videt zloutkovy a srdicko v 7 ja fakt nechapu ty doktory uz jestli maj za to prachy kdyz reknou spatnou zpravu nejdriv mimon pak ruply mimon ted zas neprosperujici tehu ... a vsechno behem dvou tydnu :D ... nechapu je uz mam chut nechodit k nim a proste sedet 9 mesicu doma a pak jen jet do porodnice :-/

nikolina93
9. črc 2014

@ptjj děkuji nevzdám zase sem celou noc probulila a vybulila se z toho a uz tomu neverim proste to uz by bylo fakt moc po tom vsem cim sem si za takovou kratkou dobu prosla abych mela vsechny spatne diagnozy co v tehu snad jsou to neni mozny ...

kytka12
11. črc 2014

Ahoj holky, měla jsem taky podezření na mimoděložní těhotenství, po IVF. Dělali mi Laparoskopii po kolapsu v práci a nakonec to bylo normální těhotenství, ale neprosperující, podle krve HCG rostlo denně jen o 80 jednotek, má růst 2x než předchozí den. Následovalo krvácení z dělohy a spont. potrat. Teď jsem popravdě z toho všeho dost psychicky na dně, v noci mě budí panické záchvaty a bolí mě pořád žaludek. Doktorka mi řekla, že to mám brát jako úmrtí člena rodiny, dala mi léky na spaní. Jenže já mám pocit, že jsem to způsobila svým chováním sama a v podstatě jsem to embryo zabila.... Už zase bulím, ale aspoň to jde ze mě ven. ☹

nikolina93
11. črc 2014

@kytka12 neplakej ber to tak že hodně těhotných takhle potratí a ani o tom nevědí ! jen si myslí že maj třeba opožděný Menzes. A určite ani nemysli na to že za to mužes ty pokud je miminko zdravé tak se udrží. Ber to tak že můžeš být ráda, že to bylo teď nazačátku tam to miminko ještě ani není horší je když se to stane později vem si že mu dáš jméno maš nakoupené věci všichni o tom vědi roste ti bříško a pak se neco stane a potratíš ..... Určitě si to nedávej za vinu !! a příště to vyjde nebuď smutná je jasné že se z toho musíš vyplakat ja taky pořád brečím jelikož mi v útery řekl doktor že miminko neroste že jde asi o neprosperující těhu je jasné že to oplačeme ale bude líp hlavně si to nedávej za vinu to je absolutní nesmysl !!!! 🙂 bude dobře

moldanubia
11. črc 2014

@kytka12 ahoj, musím jedině souhlasit s nikolinou, já si sice taky vyčítala, že jsem si v době, kdy jsem byla těhotná, ale ještě jsem o tom nevěděla, dala vínko, nebo cvičila, ale je pravda, že zdravé mimi by se prostě udržet mělo, i když si dáme dvě deci bílého... člověk si musí brát ze všeho hnusného to pozitivní!!! já jsem ráda, že otěhotnět můžem, vždyť kolik je dnes párů, co jsou v pořádku a nejde to!!! nám to sice teď nevyšlo, ale holky, do roka zabřeznem v pořádku všechny, uvídíte!!!!

moldanubia
11. črc 2014

@lucikpraha ahoj, už sis dělala ten čaj? já jo a je pěkně hnusnej 🙂

kytka12
11. črc 2014

@nikolina93 @moldanubia
Děkuju holky, musím to v sobě nějak zpracovat. Pár nocí se nevyspím, ale snad ta úzkost přejde. Mám předepsané léky na spaní, ale to není řešení, já vím ☹

lucikpraha
11. črc 2014

@moldanubia Ahoj zatím ne, dá se to tedy koupit v té lékárně? Nedostala jsem se k tomu zatím ale udělám si ho pokud se dá koupit...

jaydeep
12. črc 2014

@moldanubia ano 2005 jsem měla mimoně, a 2006 neplánovaně vzniknul Mišák 😅

catchulinecka
12. črc 2014

@kytka12 ahojky, je mi moc líto, co se ti stalo ☹ ale hlavu vzhůru! podaří se, určitě! ber to třeba tak, že když jsi po IVF otěhotněla, tak otěhotníš podruhé, jen při prvním se muselo něco stát, třeba by bylo mimi postižené nebo něco podobného...podruhé už to bude fajn 😉 já jsem po prvním pokusu IVF teď taky otěhotněla, ale já bohužel mimoděložně, tak laparoskopie - odebrání vejcovodu ☹ teď se zrovna chystáme do druhé boje a taky si říkám, že na podruhé to bude už lepší!!! kam chodíš do caru?

kytka12
13. črc 2014

@catchulinecka Ahoj, jsi hodná 🙂. Chodím do Pardubic. Hrozilo mi taky odebrání vejcovodu, ale nakonec to nebylo potřeba, ale lékaři mě dost vyděsili. Asi jsem teď v nějakém citlivém období. Normálně mě úzkosti nechytají, ale možná i díky hormonům na IVF a pak na udržení těhotenství se mi rozjela psychická krize v podobě úzkostí.

catchulinecka
13. črc 2014

@kytka12 neboj, bude líp 😉 dokážeme to nakonec všechny 🙂

moldanubia
14. črc 2014

@lucikpraha já si v jedné čajovně koupila jednotlivé bylinky a namíchala jsem si to sama....

lucikpraha
14. črc 2014

Děkuji než se do cajovny dostanu☹ doufám ze ti pomůže🙂