Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

kurimka
4. čer 2014

@nikcza no prave ja mela uz predtim problemy porad s necim tak uvidime co rekne dr. na kontrole po sestinedeli. pokud by mi rekli ze to pomuze tak bych jela urcite. Pac predtim uz jsem byla prave na operaci s druhou stranou tak bych byla rada kdyby to bylo vse oka a necekala mne uz zadna jobovka ...

nikcza
6. čer 2014

@kurimka ahaa,tak to drzim palce,at se lazne vydari..narok by mel byt kazdopadne..🙂

lucikpraha
7. čer 2014

Ahoj holky, včera me operovali a laparosteticky mi vyndaly asi i pravej vejcovod jaké jsou u tohodle šance?

nikcza
7. čer 2014

@lucikpraha ahoj,vítám tě bohužel mezi námi, jsme na tom stejně jako ty , s jedním vejcovodem.. jaktože nevíš, že píšeš asi? šance jsou různé, jeden tvrdí 50%, druhý 80% . To je těžké tvrdit, protože ani s oběma vejcovody nemáš 100% jistotu. že.. co jsem četla, povedlo se jim během 3 měsíců znovu otěhotnět. Říkali ti doktoři,kdy se máte znovu snažit??

lucikpraha
7. čer 2014

@nikcza zatím nevím skoro nic teprve včera jsem byla operovana a vyndali mi pravej vejcovod to mi dopoledne řekli zatím nic víc zítra budu teprve domů... Jak jste měly mesicky a po jaké době vám řekli ze se můžete snažit?🙂 děkuji moc

nikcza
7. čer 2014

@lucikpraha asi 4ty den jsem dostala cistici mens..nedelali mi kyret.delohy,takze jsem nemela sestinedeli a mesicky jsem dostala presne po 28dnech,jsem rada tedy,ze cyklus mam stejny..jinak me dr.rikal snazit se po dvou cyklech..idealni je opravdu brzo,to telo je pripravene lepe..my tomu nechavame volny prubeh,zadari se ted nebo treba za rok,nez nastoupim po materske do prace :D

lucikpraha
7. čer 2014

@nikcza děkuji moc za odpověď

kurimka
8. čer 2014

@lucikpraha ahojky tak te zdravim mezi nami.. mne rekli snazit se hned po sestinedeli. Prvni krvaceni mi prislo hned treti den po operaci a prej to bylo krvaceni ze spadu hormonu, ale jelikoz mi to nikdo nerekl a vsichni rikali az po mesici tak jsem se lekla a frcela do nemocnice, jelikoz to byly neskutecny kusy a silena bolest ze jsem omdlivala ale pak uz v pohode jen jsem si pak jeste tri dny polezela v nemocnici kvuli velke ztrate krve a bylo tak cekam kdy dorazi ta spravna ocekavana a az skonci sestinedeli a budem znovu pracovat na mimcu,pac doktori rikali ze tak je to nejlepsi hned se zas dat do prace ;o)

lucikpraha
9. čer 2014

@kurimka Děkuji... Jsem mo ráda že se tu alespon něco dozvim doktoři v Krči mi nic neřekli jen že dokončit 6 nedělí ani nic moc o krvácení jen že je to prý normální a to že taky krvácim celkem naštěstí normální i s kusama... A o snažení kdy můžem ale jen to negativní že je vysoká pravděpodobnost opakovanosti tak mám velkej strach že to budu prožívat znova...☹

kurimka
10. čer 2014

@lucikpraha no ja se taky bojim to je uplne jasny myslim ze proste budu jak na trni pokazdy kdyz se to vubec podari,a le chce to koukat na to dobry a ne na to spatny, pac jinak by se z toho clovek vazne zblaznil... Snazit rekli hned po sestinedeli a i kdyz bychom se nesnazili tak stejne budu rada ze manzela neznasilnim driv a vydrzim to ;o))

lucikpraha
10. čer 2014

@kurimka Taky nevim jestli šestinedělí dodržím 🙂) Ale o další snažení se pokoušet budeme asi za hodně dlouho ba jestli vůbec jednu princeznu mám a rány se nezahojily

mala_carodejka
autor
12. čer 2014

@lucikpraha ahoj, vítám tě, i když jak už jsem psala dřív, samozřejmě bych to radši nedělala.. já mám po laparoskopickym odnětí pravého vejcovodu 24.4. pro mimoděložní, bez revize, první krvácení se dostavilo 3.den po operaci, tj. 26.4. a normální měsíčky jsem dostala 30.den od toho 26.4.
Co se týká doporučení od doktorů - řekli, že sexuální abstinenci tak 3 týdny a snažit že se můžeme tak po 2-3 cyklech (přičemž to první krvácení se nepočítá jako měsíčky).
Stran lázní - většinou se píšou u hodně komplikovaných - jako masivní krvácení do dutiny břišní apod., ale někdy je dají i na proběhlý mimoděložní bez komplikací. Spíš se ale doporučují třeba pokud by se to opakovalo, nebo pokud by se dlouho nedařilo otěhotnět. Pokud jsi neměla komplikace, hojíš se dobře, tak lázně nutné nejsou...spíš si dej někde nějaký relax 🙂
Šance na další těhotenství je něco kolem 50% - občas míň, páč ne každý měsíc se vaječníky střídají v ovulaci, a občas víc, páč někdy si ten protější vejcovod chňapne po vajíčku vypuštěnym z protilehlýho vaječníku. Přeju hodně sil, jsme v tom všechny stejně a spolu - to někdy pomáhá..kdybys cokoli potřebovala, nebo ti jen bylo smutno, napiš..

@nikcza tak co?? jak je? 🙂 já jsem v nějakym divnym rozpoložení..jednak se nám toho v životě teď děje nějak víc ne uplně dobrýho a mám pocit, že nejsem na další těhotenství zatím vnitřně připravená..

lucikpraha
12. čer 2014

@mala_carodejka Ahoj, děkuji moc...

catchulinecka
12. čer 2014

@mala_carodejka
@nikcza ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla 🙂 tak jen, že ta MS dorazila úplně poslední den 6 týdne od lapa 😀 takže mě to ve finále ani nepřekvapilo, když mi řekli, že přijde 5 až 6 týden 😀 no, hlavně že dorazila. V úterý jdeme na konzultaci do Caru, tak uvidíme co se bude dít dál 🙂
Jak se máte vy??? co nového? už se snažíte? 😉

nikcza
12. čer 2014

@mala_carodejka ahojky,copak se deje?vazne rodinne problemy,o kterych se ti radeji nechce mluvit? Holky,me dneska dopo trochu bolel levy,pak pravy vajecnik..a odpo cca od 15h boli uz jen leva strana,a az tak,ze jsem si v 19h vzala paralen :/, pomohlo to asi na hodinku,s tim ze jsem to citila jen pri pohybu..a pak od te 20h to boli zas..je to jako silna bolest menstruace..tak zvlastne to boli,je ta deloha na omak citliva..je to neprijemne a zvlastni,ze takovou dobu v kuse ??!! Muze to byt ovulace?to jedine by to asi mohlo byt..jsem dneska 16dc,ale i vcera jsem mela takove citlivejsi vaj..ze tam tak luplo..ale dnesek,hruza..nemohla se mi tak z niceho nic udelat cysta? Prosim o radu :/ 20.6. Jdu na kontrolu ke gyn jeste..tak kdyby to byla ona,utesuji se,ze ji popr.uvidi na uzv.jo a ted jsem si vzpomnela,tak 3dny zpatky jsem mela ve vytoku takove zaspineni,ale to je silne slovo,spise to bylo jen lehounce zbarveno do hneda(bezova)... Co to muze byt..??
@catchulinecka

catchulinecka
13. čer 2014

@nikcza jejda to me mrzi teda,ale spis bych rekla,ze to vypada na tu ovulaci! A abych te trosku uklidnila,ja mivam podobne boleni,sice jsem si teda jeste nevzala prasek,ale popsala bych to tak,ze me obcas poboliva prava i leva strana a je to spuse takova divna tupa bolest...kazdopadne,kdyz jdes k doktorce pristi tyden,tak uvidis no,urcite te uklidni a bude to dobre 😉

nikcza
13. čer 2014

@catchulinecka dekuj.a ze by to bolelo tak v kuse??myslela jsem,ze ovu spise sem tam

donata17
13. čer 2014

Ahoj holky, narazila jsem na Vasi diskuzi a neda mi nereagovat a dodat silu;) o sve prvni mimi jsme se zacali snazit pred skoro 4 roky, brala jsem 9 let antikoncepci, trvalo mi nez se mi ustalil po vysazeni cyklus, otehotnela jsem 9 mesicu po vysazeni, ale bohuzel v 6 tydnu samovolny potrat, takze revize. Pak mi zase trvalo nez se srovnal cyklus. Necely rok po potratu jsem otehotnela znovu, v dobe mentruace jsem spinila, coz ale byva casto, takze jsem byla v klidu. Na kontrole u dr cca v 5 tydnu nebylo nic vicet, za dalsi dva tydny uz bylo videt mimi se srdickem, ale mimodelozne. Hrozny sok. Jeste ten den me operovali a vzali pravy vejcovod, vse probehlo ok. To bylo v dubnu 2012. Pak jsme cekali asi 4 mesice a zacali se snazit, otehotnela jsem hned druhy mesic snazeni a tehotenstvi bylo naprosto v poradku po celou dobu. Pisu to proto, ze dr co me prijimal, kdyz mi zjistili mimodelozni tehu mi rekl, at se nebojim, ze reprodukcni medicina je jiz velmi ucinna, cimz mi naznacil, ze jinak nez umele neotehotnim.... Pak mi ale dr co me operoval rekla, ze druhy vejcovod prevezme praci za ten odstraneny a da se tak otehotnet prirozene a mela pravdu. Takze hlavy vzhuru a verte;)

nikcza
13. čer 2014

@donata17 ahojky,tak to je super konec..sice to krapet trvalo dele,ale dockala si se ;) snad budeme mit kazda z nas co tu jsme takove stesti a povede se to taktez prirozene... Ja tomu verim!!!

mala_carodejka
autor
15. čer 2014

@donata17 ahoj !! děkujeme za pozitivní příběh, těch nikdy není dost ! a člověk se rád chytá stébla, věří se pak snáze..díky*

nikcza
17. čer 2014

@mala_carodejka ani nevím zda ses zmiňovala (nechce se mi to pročítat ) 😀 , měla jsi třeba tento měsíc ovu?? snažili jste se už ? 😉

nikcza
21. čer 2014

Ahojte,taj to boleni se vcera u doktora potvrdilo jak prasknuti cysty.. Videl uz jen volnou tekutinu..ptala jsem se,z ceho se cysta tvori,pry hormonalni nerovnovaha..tak jsem se vic nechtela ptat.netvori se,kdyz vajicko nepraskne zavcasu (v dobe ovulace),ale roste dal,az je z nej cysta?ze by jako prezrali :D..mrknu na net co o tom pisi.mejte ae

mala_carodejka
autor
21. čer 2014

@nikcza ahoja, právě čekám, kdy přijdou teď červnový měsíčky 🙂 ovu jsem tentokrát nějak necítila, tak nevim..a nesnažili jsme se, respektive i jsme se snažili tomu ještě decentně zabránit 🙂 příští měsíc a dál uvidíme teprve..

nikcza
21. čer 2014

@mala_carodejka ;) ktery den cekas,ja v utery,tak snad dojdou..kdyz by pry nahodou ne,tak si mam dojit na vyvolavacku..teoreticky by ta cysta to mohla nejak zbrzdit
.uvidime,jeste casu dost

mala_carodejka
autor
24. čer 2014

@nikcza tak dnes to prislo,31.den..minulej cyklus po 30 dnech..tak se mi to mozna krapet natahlo🙂)

nikcza
24. čer 2014

@mala_carodejka to se mas.ja si to dnes pocitala,mela jsem to dostat vlastne vcera (28den),tak dnes uz 29 a nic :/ muze za to treba i ta praskla cysta?nemate zkusenost?

moldanubia
25. čer 2014

Ahoj holky, já na tu diskuzi narazila až teď, to je fajn, že je založená....no fajn to není, ale chápete mne, že... jinak bleskově na připomenutí. Já byla operovaná 2.4. odebrán pravý vejcovod a revize dělohy. Mudr mi řekl, že mi laparoskopem vše překontrolovali, vaječníky, vejcovody slepák vše OK, endometrióza díky bohu ne. Snažení až po třech měsících, protože byla revize. První MS dorazila po 37dnech, druhá po 32 - což je můj cyklus(bohužel, mám do roka tím pádem míň ovulací). Můj gynekolog mi řekl, že mám 80%šanci otěhotnět, propouštěcí gynekolog mi to řekl taky.Přijela jsem do lázní a místní gynekolog mi řekl 50%, ale že se stává, že si ten vejcovod ,,přitáhne,, vajíčko z druhého vaječníku, protože to vajíčko z vaječníku, kde není vejcovod prostě ,,plave,, v břišní dutině a může doplavat až k druhému vejcovodu. Vejcovod jako takový se ,,nenatáhne,,je vázán vazy k břišní dutině. Jako biolog věřím tomu z lázníj, ale jako snažilka nepochybuji o tom, že prostě děvčata máme 80%šanci🙂. Jinak se začnu snažit v sobotu - přece jen sem byla tři týdny v lázních bez manžela a už jsem prodělala 2MS, tak do toho jdu🙂. Budeme spolu až 20den cyklu, ale já mám ovulaci stejně takhle pozdě, tak třeba to vyjde🙂. Po mimoni jsem jak pohnojená, po lázeňské léčbě jsem jak pohnojená, tak to kurňa během prázdnin musí vyjít!!! 😀

maudn
25. čer 2014

@moldanubia já v tom byla na první cyklus po lázních, držím palce

moldanubia
26. čer 2014

@maudn vážně? To by bylo skvělé. Děkuju za podporu🙂. No uvidíme, manžel přijede až 20den cyklu, ale třeba to vyjde. Člověk je po těch všech slatinách, uhličkách a irigacích tak prokrvený, že se to prostě musí chytnout 🙂. Jen musím vystrnadit spolubydlící z pokoje 🙂.

moldanubia
26. čer 2014

@nikcza ono to asi chvilku trvá, než se ten cyklus ustálí na počet tvých dnů....