Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

moldanubia
14. srp 2014

@ptjj tak to je skvělé!!!!!!! moc gratuluju, mám radost🙂 a ty jsi psala, že to bylo z vaječníku, kde nemáš vejcovod, viď?

ptjj
14. srp 2014

@moldanubia já si myslím, že jo, ale je to jen moje domněnka, nikde na utz jsem nebyla, aby mi řekli, kde mi praskne folikul

catchulinecka
14. srp 2014

@ptjj jééééééééééééééé, obrovská gratulace!!!

moldanubia
14. srp 2014

@ptjj jj, no každopádně je to skvělá zpráva 🙂

ptjj
14. srp 2014

@catchulinecka
@moldanubia děkuju, holky, snad bude příště srdíčko bít, budu vědět až prvního září, snad mi do té doby z toho nehrábne 😀

moldanubia
15. srp 2014

@ptjj klid,špatne sis už vybrala, teď už bude vse ok. Na srdíčko by teď stejně ještě bylo brzy,ne? Apropo, děláte si tady někdo ovulacni testy? Ja včera 13den cyklu měla docela tmavý proužek,ale určitě ne jako kontrolní a dnes jen duch.... Tak nevím, ovulovala jsem nebo ne 😖 ? Fakt je, ze když jsem si dělala ovu testy v březnu,tak mi nevycházely vůbec a stejně jsem otěhotněla....

ptjj
16. srp 2014

@moldanubia já myslím, že to ovulace byla, já jsem taky nikdy neměla tu testovací čárku úplně stejně silnou jako kontrolní.....srdíčko už někdy v tomhle termínu bývá, ale moje dr. má předpotopní utz a vůbec ho nehledala, celé vyšetření trvalo asi tři vteřiny. Už mě štve delší dobu, přecházím jinam.

moldanubia
17. srp 2014

@ptjj teda,to bych na tvém místě nevahala 😢 , vždyť po MT by te naopak měli hlídat víc než klasickou pacientku. To bych taky přešla. Hlavně ze je to tam, kde ma byt 😵

misell
19. srp 2014

ahoj holky, můžu se k vám přidat? včera mě pustili z nemocnice, potvrzeno mimoděložní těhu, ale neví kde. dělali revizi dělohy, ale tam to nebylo. HCG klesá, ale ne tak jak kdyby to bylo v děloze, takže neznámé umístění, ale prý se to vstřebává samo,takže laparo se mi vyhnulo, teď budu jen chodit na kontrolní odběry až do nulové hodnoty, ale vůbec nevim kdy můžu čekat první ms, doufám, že brzo, protože říkali počkat 2 ms a pak se můžem začít znovu snažit.

moldanubia
19. srp 2014

@misell ahoj,to jsou radosti,co:(, ja bych řekla,ze budeš mít taky šestinedeli takže ms přijde někdy v te době, ale to je jen můj názor...

moldanubia
26. srp 2014

@ptjj ahoj, tak jak je? Já očekávám v neděli ms, doufám, že nepřijde 🙂

ptjj
26. srp 2014

@misell tak to je super, že jsi z toho vyvázla takhle se "zdravou kůží", držím pěsti, ať je všechno v pořádku

ptjj
26. srp 2014

@moldanubia ahoj, jj, u mě v pohodě, jen malému dneska diagnsotikovali spálu, tak doufám, že to taky nechytnu, jinak jsem zatím v pohodě, ve středu jsem byla ještě na extra utz v nemocnici a už bilo srdíčko, teď jdu na kontrolu v pondělí..............držím pěsti, ať si dá ms někde na devět měsíců šlofíka 😉

misell
27. srp 2014

@ptjj děkuju, jen se bojím, abych neměla nějak poznamenaný vejcevod, pokud to bylo tam, aby se to neopakovalo, no snad už ne 🙂

nikcza
1. zář 2014

ahojte holky,dlouho jsem tu nebyla... ani nestíhám vše dočíst. jen že ptjj je opět těhotná :D gratuluji. a Já dnes taky našla pozitivní test..tak počítám cca 5tt.. příští čt jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá,jestli to je tam,kde má.. když to tak počítám, 24.4. jsem byla na laparoskopii a po 4 měsících opět těhu.to je rychlost, a prej že po mimoděložním je 50% šance. je fakt,že už jsem to tady psala, že jsem už druhé zase ani nechtěla,skrz stavbu atd...takže zase neplánovaně..
@ptjj blahopřeji 🙂

ptjj
1. zář 2014

@nikcza super, moc gratuluju 🙂 vsadím se, že i když to bylo neplánované, tak máš megaradost 😉 já jsem byla dneska na kontrole a vypadá všechno v pořádku, tak snad to půjde i dál, dneska končím 9tt

ptjj
1. zář 2014

@nikcza jinak já byla na laparo 4.4., takže to mám taky tak jako ty

nikcza
1. zář 2014

děkuji 🙂 radost mám, i nemám 🙂 to přijde..ještě počkat, co ten uzv,protože bez něj je to ještě nijaké,člověk neví, co a jak..každopádně se s tím nějak poperem..chtěla jsem až do nového domečku,druhé..teď to bude takové náročnější s tím malým...každopádně jsem ráda, že se to povedlo..dvě děti jsme plánovali,takže jestli dřív,nebo později.můj názor je,že člověk nemá nikdy dostatek peněz, aby řekl, tak,a teď a teda můžu to a to..a ten kdo je má,má sám stejně málo,kdo má moc, chce ještě víc. jinak můj je nadšený,on chce každopádně,akorát z mé strany je to 50/50..ale určitě bych to nedala pryč..jen chybí ta 100% nadšenost, jako u malé 🙂 a navíc, už nevím, kdy jsem měla posl.mens. v červenci 😖 psala jsem si to do mobilu, a ten od té doby nemám, a teď prostě jsem měla vsugerované,že to mám dostat 26.8...ale možná 22.8..něco kolem..já nevím :/ a do tel se nedostanu..bude to problém pro jejich výpočty ohledně porodu? vím,že nejsem jediná.ale malou jsem měla císařem,pro nepostupující porod,byla na mě velká (3150g),tak si myslím,že druhé budé také císařem (doufám!!)(už kvůli tomu,že "většinou" druhé děti bývají větší), tak aby včas odhadli datum..nechci aby bylo kvůli nepřesným údajům porozené zbytečně brzo... 😢 třeba....nemáte zkušenost?

moldanubia
2. zář 2014

@nikcza
@ptjj
teda holky, to jsou fofry...já byla na laparo 4.4. a nic ☹ , už začínám hysterčit....a vy jste nějak řešili ovu testy nebo bazálku? No nikcza evidentně ne 🙂

nikcza
2. zář 2014

@moldanubia já tedy opravdu ne.. když si vzpomenu na styk v průběhu srpna ze začátku,tak ten byl intenzivní (na to můj zapomněl)..po půlce srpna už to bylo sem tam..A dělal si srandu,že kdy se to mohlo stát,že to snad není jeho 🙂 ..zapomněl,co bylo před měsícem no..a když bych se snažila,abych otěhotněla,nepodařilo by se to.. 😀

ptjj
2. zář 2014

@nikcza že nevíš přesně datum vůbec nevadí, datum porodu se pak stejně upravuje až podle utz 😉

ptjj
2. zář 2014

@moldanubia ne, nic jsem neřešila, jen jsem věděla, že ovu mívám tak kolem 12DC, tak jsem se snažila to více méně trefit 😉

nikcza
2. zář 2014

@ptjj ajoo 🙂 a myslíš, že je pravděpodobné,že i druhý porod by mohl být sekcí?

nikcza
2. zář 2014

holky,takový dotaz. jak to bude s rodičákem ? rodič.dávky mám do prosince t.r., + nějaký ten zbytek ještě vyplacen v lednu.. jak to mám udělat dál? kdy dostanu další rodičák... vůbec netuším, jak to pak zařídit??

ptjj
2. zář 2014

@nikcza tak to netuším, ale znám třeba holčinu, která měla první porod sekcí ze stejného důvodu a druhý v pohodě přirozený

nikcza
3. zář 2014

@ptjj tak snad se to mě nebude týkat.. mě dr. na sále tvrdil,když zašíval,že by mnou malá neprošla.takže si myslím,že můj případ to nebude.. doufám 😔

ptjj
3. zář 2014

@nikcza jako že doufáš v další sekci? většinou to bývá naopak 🙂 tak pokud chceš císaře, tak si ho ve většině nemocnic můžeš asi dohodnout předem, ne?

nikcza
4. zář 2014

@ptjj uvidíme,jak se k tomu postaví můj gyn.a třeba dá nějaké doporučení... 🙂

nikcza
8. zář 2014

holky,včera jsme byli u babičky( malé prababičky).normálně mi vyrazila dech. ona na mě,že co ty se pořád schováváš,já to na tobě vidím. a já co?neschovávám.. a na mojeho,že čekáte rodinu a on přikývl,protože došla moje mamka,ta ještě nic neví (až po kontrole), tak se to ututlalo. celou dobu mi to vrtalo hlavou..odcházeli jsme s mamkou společně,tak už jsem babičce nic moc nestihla říct,jen jsem ji to odkývla. nechápu,jak to může poznat?? 😨 prý jsem přibrala atd.. mám obavy,aby to nebyly dvojčata.můj mi taky řekl,že to na mě jde poznat..břicho spíše nafouklé,no nevím .. protože jsem dnes 5+4tt, což je úplně brzo ještě,a mně je celý dne špatně..hormony jsou tentokrát moc silné :/ 🙂

moldanubia
10. zář 2014

@nikcza tak to je dobré🙂, kdepak babičky 🙂, dvojčátka by byla fajn 🙂 já bych je chtěla, musí to být záhul, ale máš splněno za jeden porod 🙂