Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

nikcza
14. kvě 2014

@mala_carodejka super 🙂 moc hezký napsané, snad se nám to brzy všem znova vydaří.. zítra jdu k dr. po lps na kontrolu (histolka) atd, snad to bude ok..vůbec nevím,v jakém stavu je ten pravý vejcovod :/ To máme spolu že, to stejné datum lps 24.4.?

mala_carodejka
autor
14. kvě 2014

@nikcza jj, přesně tak, 24.4. , bez revize a já mám pravý vejcovod pryč 🙂 no..já jdu až 28.5., jinak v histolce mi to vyšlo takový nic moc..vejcovod uplně v pořádku a jen krevní koagula, bez klků, jen ojediněle nějaký buňky z takový tý "preplacenty"..takže se to asi samo v tu dobu už potratilo nejspíš

nikcza
14. kvě 2014

ahaa :/ ježiš, tomu tedy bohužel nerozumím z té histolky co píšeš :/ že ten vejcovod byl v pořádku,a důvod proč se vajíčko uhnízdilo tam,víš? a kdy se chcete opět snažit? jak jsme si psaly,mám pocit včera, my to necháváme náhodě..taky jsem řešila tu možnou ovulaci a je možné,když by třeba byla včera,nebo dnes, že by to zítra na kontrole dr. poznal? mohl by mi to potvrdit popř. vyvrátit??

mala_carodejka
autor
14. kvě 2014

@nikcza právě že uhnízdění ve vejcovodu neznám, nevím..srůsty tam neprokázali a co se toho nálezu týká, tak tam jakože něco bylo, ale už se to spontánně potrácelo, popsali, že to bylo bez jasných známek prasknutí toho vejcovodu.. takže.. nevim.. no ale operatéři řekli, že ten vejcovod zachránit nešlo, takže věřím 🙂

jinak pokud ti udělá vaginální UZ, tak ovu může aspoň odhadnout - na jednom nebo druhém vaječníku by byl vidět velký folikul

nikcza
14. kvě 2014

@mala_carodejka po pár řádcích jsem právě chtěla napsat, že asi možná bylo zbytečné odebírat ten vejcovod tedy... a taky se operatéři popřípadě nějak hájili..asi by mi nestačilo,kdyby mi řekli v tu chvíli,že to odebrání bylo zbytečné :/ ale berme to tak,jak to je.každopádně zítra budu po kontrole chytřejší..z toho jsem také nervózní.. a co to vaše snažení,necháte to až po 2,3 cyklech??

ptjj
14. kvě 2014

Ahoj holky.

@mala_carodejka díky za založení tématu.

Já tady ještě shrnu pro začátek svou situaci, protože se v těch nickách v jiných diskusích úplně ztrácím, co kdy kdo a jak a asi nejsem sama, co? 🙂
Takže já mám syna, kterému budou v červnu dva roky. Těhotenství i početí bylo naprosto bez problému. Loni v létě jsme se začali snažit o druhoše, v září jsem potratila v 7tt a podstoupila revizi, po třech měsících čekání jsme se zase začali snažit, v březnu jsem sice dostala MS, ale i přesto jsem měla mimoděložní a 4.4. mi odebrali pravý vejcovod, cystu žlutého tělíska na pravém vaječníku, endometriózu a nějaký nezhoubný výrůstek na levém vejcovodu, plus bohužel udělali další revizi, o kterou jsem se neprosila. Nicméně doktorka mi po operaci řekla, že ani ten druhý vejcovod nevypadal zrovna extra dobře a že tam mám pravděpodobně něco jako křečové žíly a neví, jestli vůbec bude fungovat ☹
Teď v pátek mi končí 6N a snažit se chceme začít zase po třech cyklech.

catchulinecka
14. kvě 2014

Jé holky to je paráda, že máme svou diskuzi 🙂 no, teda opravím se, to je pěkně na ho...že ji musíme mít, ale holt nedá se nic dělat, tak si aspoň budeme psychicky pomáhat.
Já tedy taky shrnutí...24.4. laparoskopie - vzali levý vejcovod a udělali revizi (taky se mě nikdo neptal) těhotenství po prvním pokusu IVF ☹
V červnu jedeme do centra mrknout se, co a jak dále, další hurá - další záchytný bod v dohlednu 😀

nikcza
14. kvě 2014

@catchulinecka nevim,zda ses zminovala kvuli ivf,muzu se zeptat proc?nemas ani jeden vejcovod,nebo ten zbyly je naprd?
@ptjj tak to je teda boj :/
Drzim nam vsem palce ;)

nikcza
14. kvě 2014

Take se predstavim (pisu z mob) 3.8. mi bude 24 a doma mam ted cerstve 2letou Valerii (10.5.).chteli jsme druhe,ale taktez jsem byla 24.4. 6+2tt na odebrani leveho vejcovodu.Zitra jdu po tom vsem na KO..snad bude histolka ok.. Asi spite? 🙂

ptjj
14. kvě 2014

@catchulinecka
@nikcza
@mala_carodejka

všechny tři jste byly 24.4.? to je teda náhodička 😀

@catchulinecka ten záchytný bod závidím, pro mě je nejbližší záchytný bod červencová MS a pak začneme znova a počkáme pár cyklů, pak bych zkusila jít na ověření průchodnosti zbývajícího vejcovodu metodou HyCoSy, kdyby to nešlo, abych věděla, jestli má vůbec smysl se snažit dál

ptjj
14. kvě 2014

@mala_carodejka Ještě bychom mohly přizvat i @hanamalk a @kacaba1212, co tak koukám, do té "staré" diskuse 🙂 Holky, jak jste na tom? Něco nového?

nikcza
15. kvě 2014

@ptjj to je teda nahoda.jsme na tom co se tyce startu stejne :D
@catchulinecka

@mala_carodejka

nikcza
15. kvě 2014

Uz se mi pomalu blizi cas kontroly..proc jsem nervozni,byly jste take??

mala_carodejka
autor
15. kvě 2014

@nikcza pak dej určitě vědět, jak jsi dopadla

jinak ve zkratce můj příběh 🙂
V březnu jsem 25.DC jednorázově po styku zakrvácela, pak nic a MS se dostavila 27.DC.
V dubnu jsem měla zpoždění, MS se dostavila 32.DC - byla silnější než běžně, celkem 7 dnů.
V tu dobu jsem už věděla, že mám pozitivní hCG, jen se pořád nevědělo, jestli nevykoukne zárodek v děloze nebo mimo - hodnoty během toho týdne rostly 14...227 ... 330 ... 870 ... 1470 ... 1140 - v den této hodnoty jsem šla na laparo, protože na UZ nebylo nikde nic viditelné a začala jsem mít bolesti.
Laparoskopii jsem měla 24.4.2014, vzali mi pravý vejcovod, ostatní nález byl prý velice dobrý, všecko klidné, vaječníky ukázkové, levá strana bez srůstů. Z histologie mi vyšel takový kde nic tu nic nález - krevní koagula, ojediněle buńky té "preplacenty" a jinak nic. Nicméně řekli mi, že ten vejcovod zachránit nešel a že by se s velkou pravděpodobností to mimoděložní vzhledem k pozdějším srůstům vytvořilo znovu na stejnym místě.
Tak to neřeším a snažím se nepochybovat 🙂
Revizi jsem neměla.
Dnes je to teda přesně 3 týdny a jupíííí, dle doporučení už zase "můžeme" 🙂)
Co se "snažení se" týká, tak nám doporučili počkat 3 měsíce..tak to vidím tak na přelom června a července, že bysme mohli zkusit štěstí znova 🙂

nikcza
15. kvě 2014

tak jsem došla z kontroly .dle histo.nálezu mi dr. nic moc neřekl..prý bez nálezu (můj gynekolog je skvělý,ale po dnešku jsem šla s hlavou dolů), tak když jsem se ptala,jak se to mohlo stát, tak v papíře nebylo nic, co by mi vysvětlil,proč se tak stalo.prostě se to stalo jsem dodala..jak na koníkovi čtu super příběhy s "okamžitým" otěhotněním, a i to,že ten vejcovod se umí "natáhnoutů pro to vajíčko kde vejcovod není, že se to povedlo..když jsem mu o tom říkala, tvářil se,že to není možné (není nemožné),ale že se to spíše nestává a že má šance na otěhotnění je 50% .. což mi tvrdili i v nemocnici, ale podle příběhů tady, jsem hned viděla tu větší jistotu a podnešku mi klesla...vejcovod,jestli kontrolovali,taky tam nic nenašl,tak uvažuje, že mě pošle na kontrolu průchodnosti..aaach jo, nesmím se té mé špatné náladě poddat... musím myslet pozitivně.. to je hrůza.. zítra mi dojde inofolic, tak snad mi brzy menzes dojde,ať můžu pít. Jo,uzv se díval (poprosila jsem ho,dle mého pobolívání jakoby na ovu,zda se může mrknout),díval se,ale nic že by ovu byla, možná že byla (tvrdil,že je spíše větší možnost až po té mens.),ale ne že by prej nemohla být a jestli byla, to on už nepozná... tak kdoví,jestli byla :/ mám smíšené pocity.Ale budu věřit těmto "našim-vašim" příběhům, protože ty se staly, ty nejsou tvrzeny doktory, že to a to by se mohlo a nemohlo stát, stalo se to a to je pro mě podstata - ta realita.. hezký den holky
@mala_carodejka
@ptjj
@catchulinecka

ptjj
15. kvě 2014

@nikcza to mě mrzí, že tě doktor takhle uvrhnul do depky........nezoufej, mně naopak doktor v nemocnici právě uklidňoval a přesně mi říkal, že se druhý vejcovod pro to vajíčko natáhne..........jinak tu kontrolu průchodnosti mi v nemocnici taky doporučili, ale až potom, co to třeba nějakou dobu nepůjde......řekli mi, že je to znova LPS, ale já jsem si našla, že v Praze v jednom CARu dělají právě tu metodu HyCoSy, což je mnohem míň invazivní, takže bych šla kdyžtak na to..........ale co znamená to histo bez nálezu???

ptjj
15. kvě 2014

@nikcza nevím, jestli umíš anglicky, ale tady třeba píšou to samé a údajně to tvrdil nějaký doktor, odborník na plodnost 😉: http://www.babycenter.com/400_how-good-are-my-c...

mala_carodejka
autor
15. kvě 2014

@nickza jak jako "bez nálezu" to myslel? jakože ve smyslu, že nedohledali příčinu toho, proč se to uhnízdilo jinde? no, ono to tak právě většinou bývá, že se nic nenajde..ale zkus to brát pozitivně ! zkus se na to podívat tak, že kdyby se tam naopak nějaký důvod našel, tak by to mohla být třeba právě endometrioza nebo nějaké srůsty z předchozího období nebo nějaké vrozeně malé vejcovody atd. - takhle vypadá vše v pořádku, tím líp, byla to strašně špatná "náhoda", tak jako u většiny a příště se podaří už na výbornou ! věřím tomu !
rozhodně nepropadej depresi, zase bude dobře*

mala_carodejka
autor
15. kvě 2014
nikcza
15. kvě 2014

@ptjj
@mala_carodejka holky dekuji.bylo to cerstve,uz ok.ale opravdu mi tvrdil to natahnuti toho vejcovodu pro druhe vajicko,jako nemozne :/ ta histolka,to jsem se spatne vyjadrila.je to tak jak pisete,ze nenasli pricinu..takze tim lip tedy ,jak rikate pro me.spatna konstalace hvezd pro nas vsechny to asi byla.. Jdu spat 🙂 dobrou

ptjj
15. kvě 2014

@nikcza oni ti obecní gynekologové, kteří se přímo nezabývají plodností, většinou o tomhle moc neví, tak se tím fakt nenech rozhodit 😉 Mě uklidňoval doktor před operací, že má jednu pacientku, která měla mimoděložní a pak těhotenství v tom děložním rohu, kde bylo předtím to mimoděložní, tam už je to taky nebezpečné a musí se odstranit........a přesto má dvě zdravé děti přirozeně počaté. Bude to v pohodě, uvidíš, všechny se nakonec dočkáme 😉

nikcza
15. kvě 2014

@ptjj ja vim,ale ty obavy jsou vzdy.ja jsem blbec duverivy,skocim kazdemu na slovo a kdyz se neceho chytnu,jako v tomhle pripade a pak mi to nekdo zacne jakoby vyvracet, prichazet o nadeji,tak me to pak zere.muj gyn.je teda i byvaly porodnik,ale za jeho praxe se s tim malo setkal a dvakrat po sobe mimodel.tehot mi sestra rekla za jeji 25let praxi jen asi 2x.dr mel loni pani mimodel.,ale ta pry z toho mela takovy strach to zkusit podruhe,ze sla rovnou na ivf.a ted to padlo na me no...nejak bylo,nejak bude... 🙂

ptjj
16. kvě 2014

@nikcza jj, já to chápu, mě by to taky na nějaký čas rozhodilo

nikcza
16. kvě 2014

už by mohla dojít mens...ale ještě asi tak týden si myslím musím počkat

mala_carodejka
autor
16. kvě 2014

@nikcza já taky furt nic a to rikali ze by to mohlo prijit do 2-3 tydnu..tak uvidime,ted je to 3 tydny od operace..

nikcza
16. kvě 2014

@mala_carodejka
@mala_carodejka ja obcas zapominam kolik dni jsem od operace a ty jsi muj kalendar,kdyz to mame stejne 🙂 me vcera dr.rikal,ze do tech 6ti nedel,ale ze mi da cas do 2.6. (5nedel),kdyz to nedostanu,tak toho druheho na vyvolavacku.tak snad to telo se rychle vzpamatuje..ale me porad poboliva bricho jako pred ms..tak slabeji,nic extra.co to muze byt?ty to nemas?nebo melas a preslo to?kdyz pocitam,mam to uz tak tyden :/

mala_carodejka
autor
17. kvě 2014

@nikcza já taky furt nic a to rikali ze by to mohlo prijit do 2-3 tydnu..tak uvidime,ted je to 3 tydny od operace..

nikcza
17. kvě 2014

@mala_carodejka napsala jsi to stejne nad mym prispevkem..je to omyl 🙂 jak to mas prosim s tim pobolivanim?

mala_carodejka
autor
17. kvě 2014

@nikcza jejda nejak se mi z mobilu odeslala znova predchozi odpoved 🙂) ja to pobolivani mam taky,vic teda na te prave strane kde neni uz vejcovod,to vy tak ale odpovidalo,protoze mi to tehotenstvi uzavreli jako breznove,cili vpravo,pak duben vlevo a ted zas by mela byt vpravo a asi to tak i citim..tak uvidime🙂)

nikcza
17. kvě 2014

@mala_carodejka ajj, otázka je, jestli se to střídá, nebo to může být i tak, že klidně 2,3 měsíce se může ovulovat z jednoho vaječníku 😕