Mimoděložní těhu 2014

mala_carodejka
14. kvě 2014

Zakládám toto téma, abych se neztratila v příspěvcích jinde a doufám, že to spolu nějak na dálku zvládneme dodávat si trošku podpory, aspoň co se dá🙂 budu ráda za každý pozitivní poznatek a posun ve vašich životech k lepšímu, ale stejně tak i jakýkoli postesk, se kterým budete potřebovat pomoct.

Takže..jak říká můj muž.. príště lépe 🙂)

Stejnou zkušenost nepřeju vůbec nikomu, nicméně vítání jsou všichni, kteří mají zájem se k diskuzi přidat.

@nikcza
@moldanubia
@ptjj
@catchulinecka

moldanubia
15. črc 2014

@lucikpraha no uvidíme...začala jsem to pít hned pátý den ms a ona se mi potvora ještě o tři dny prodloužila, ale to může být i těma lázněma...byla jsem trochu vyplašená, většinou mám ms 4dny a dost a najednou týden...tak jsem čaj na jeden den vysadila, ale nadalo mi to a už se mi zas louhuje další várka 🙂

lucikpraha
15. črc 2014

@moldanubia já mám cyklus naštěstí dosti podobnej jako před laaroskopii takže ho ani moc nepotřebuju.... a držim palce přírodní bylinky jsou nejlepší...

lena0662
22. črc 2014

můžu se zeptat jestli někomu z vás po prodělaným mimoděložním doporučil doktor druhou kontrolní LPS? já jeho argumenty chápu (zjistit průchodnost zbývajícího vejcovodu, aby se mimoděložní neopakovalo, protože pak by mi vzali i ten )....jen pořád hledám nějakou možnost se tomu vyhnout, a zkusit otěhotnět bez kontroly...

dnes jdu na kontrolu po šestinedělí, tak se o tom asi bude chtít bavit, tak vymýšlím nějaký důvody proč druhou operaci nepodstoupit...

catchulinecka
22. črc 2014

@lena0662 ahojky, tak já jsem byla už před mimoděložním tehot. na laparoskopii, aby zjistili průchodnost a za nějaké cca 2 roky to chtěli zkontrolovat. Říkala jsem jim, že fakt na další laparo nechci a dohodli jsme se, že to uděláme neoperativně. Dělá se to pomocí rentgenu, pouští se tam kontrastní látka a takto to zjišťují, trvá to cca 10 minut a hodně to bolí ☹ ale stojí to za to, že nemusíš pod narkozu, ležet v nemocnici atd atd. 🙂 přeju ti ať ti to dopadne co nejlépe 🙂

lena0662
22. črc 2014

@catchulinecka
tohle vyšetření mi taky nabízel, ale zase jsem toho názoru, že pokud by tam bylo něco špatně, mohli by to případně při operaci rovnou napravit....narkoza mi nevadí, to spíš ten pobyt v nemocnici jako takový, nesnáším doktory :D

moldanubia
22. črc 2014

@lena0662 mě průchodnost vejcovodu, který zůstal kontrolovali, když mi operovali to mimoděložní...

lena0662
23. črc 2014

tak jsem se nakonec s doktorem domluvila, že mi udělá tu průchodnost kontrastní látkou pod UTZ...když viděl můj vystrašenej výraz, že bych musela znovu pod kudlu....:D

macinax
23. črc 2014

Ahoj, tak my prisli o miminko 13.3.2014 (otehotnet se nam povedlo hned na poprve), pak jsme 6 tydnu meli doporucene 6nedeli, ktere jsme dodrzeli, ale ted se nam nedari. Dokonce jsme na zacatku cervence byli na dovolene, kde jsme meli plodne dny, ale vcera opet prisla menstruace. Momentalne mam kolem sebe 10 tehotnych, ktere otehotneli v tu samou dobu, jako my, takze kazda menstruace me vzdy posle ke dnu a pohled na ty tehotne taky. Uz si nevim rady, protoze je to horsi a horsi a nevim, co s tim. Holky, co delate vy, abyste nebyly uplne na dne a stale verily, ze se to povede?

lucikpraha
23. črc 2014

@macinax ahoj to je mi moc líto.... Nemyslet na to nejde ale třeba se zabavit a věnovat se něčemu jinému by mohlo pomoc třeba začít sportovat atd. ... Ja abych zapoměla chodím do práce taky me to dost vzalo a uvidíme jestli se povede nebudu to radeji řešit.... A tobě držím moc palce aby se povedlo a nezblaznila ses do te doby🙂

catchulinecka
23. črc 2014

@lena0662 ahojky, tak vidíš, o tomto přesně jsem mluvila já, je to určitě lepší než jít pod tu kudlu 🙂 tak ti moc držím pěsti, ať to pěkně zvládneš a hlavně, ať je výsledek v pořádku!

moldanubia
24. črc 2014

@macinax ahoj, ja se po mimodeloznim těhotenství paradoxně uklidnila,ze jsme plodni a říkám si,ze když to vyšlo na poprvé,vyjde to po druhé taky a lip. Taky mam kolem sebe dost těhotných,jednu dokonce stejně,jako jsem byla ja,nejdřív sem hrozne za viděla,ale teď se snažím jim to všem prat 🙂, karma je potvora 🙂. A snažím se hledat pozitiva-ze si užijí poslední prázdniny bez děti,ze ještě stihnu nasetrit víc peněz, ze mužů při prázdninových sezenich pit, přečíst si v klidu knížku. Jj, jsou to kraviny a člověk by dal nevím co za to,aby byl tehotny, ale fakt se snažím najít pozitiva na každé drobnosti. A ještě jednu věc jsem se naučila v lázních na józe- jakmile začnu řešit zda vůbec otěhotní,nebo začnu počítat dny do menstruace(o které doufám,ze nepřijde) tak si ty myšlenky zákazu. Ono když se v tom nehrabes,tak zas odejdou. Nechci spadnout do toho,ze budu žít jen počítání plodnych dni,bazalkou a ovu testama...

macinax
24. črc 2014

@moldanubia no ja se taky snazim uklidnovat blbostma, ale vzdy kdzy prijde mentruace, tak nepomaha vubec nic a zvlast ted, kdyz se nam to nepovedlo ani na te dovolene :( Jak pises o tech laznich, to Ti nekdo doporucil po tom mimodeloznim tehu, nebo jsi byla jen tak? Muj Dr neni spatny, ale takoveto veci, tak nekomu tuto hroznou vec zprijemnit, vubec neresi. Proste rekne zkousejte, a pokud to do roka nevyjde, tak zacneme neco resit. Takze by me zajimalo, jestli se to treba doporucuje jet do lazni apod.

moldanubia
25. črc 2014

@macinax mě to navrhl můj gynekolog , napsal zprávu mě obvodní lékaře a ona na základě te zprávy napsala zadost na pojišťovnu...mám VZP bylo to dobre, člověk se tam setká s podobnými pripady a i když je to smutné,bylo mi hned ,,lip,, ze v tom nejsem sama. Jinak ja se chci snažit do konce roku a pak bych zkusila tu ,,inseminaci,, 🙂. Jo a ještě mi MUDr . Říkal,ze mi v listopadu napíše clostybegyt na podporu ovulace, ja totiž měla pco ,ale už ovuluju krasne, pomohl mi nosifol-vlastně díky němu jsem napoprvé otěhotněla,tak ho piju i teď. A k tomu bylinky;)

macinax
28. črc 2014

@moldanubia Ja nosifol piju uz 3 mesice, ale porad se nedari. Na zacatek zari jsem objednana na kontrolu pruchodnosti toho druheho vejcovodu, ale doufam, ze v tu dobu jiz nebude treba 🙂 Co pijes za bylinky?

moldanubia
29. črc 2014

@macinax já ho pila v březnu a po měsíci užívání jsem otěhotněla - ale jasně, to nemusela být jeho zásluha 🙂 a teď ho piju druhý měsíc a když jsem byla před týdnem u gynekologa, tak koukal na ultrazvuk a byla vidět krasně ovulka - což je super, protože před tím jsem s tím měla problémy a taky mi upravil cyklus, takže já to s ním ještě měsíc, dva zkusím🙂. Jinak ta ovulace byla na prave strane, kde mi chybí vejcovod :(, takže v pátek očekávám ms,ale co, nemohla jsem čekat, že otěhotním hned první měsíc co se zas mužem snažit 🙂. Jinak co se týče bylinek, tak první polovinu cyklu piju kontryhel a čaj na uvolnění vajíčka, který jsem si namíchala podle jedné knížky (je tam jetel, pelyněk, maliník a bazalka - mimochodem pěknej hnus🙂 )a celý cyklus čaj podle bábi Kamenický- ten nám doporučovali v lázních. Dá se objednat z jedne plzeňské lékarny - HerBio. 109g stojí 56Kč, to je super. A je hlavně pitelnej 🙂

macinax
30. črc 2014

@moldanubia dekuji za info. Tak budu drzet pesti, aby vam to brzy vyslo a sesly jsme se obe v jinem hezcim tematu 🙂

lucikpraha
30. črc 2014

Ahoj holky, byla jsem po 6 neděli na vyšetření a zjistil mi zánět na prave straně kde mi odebirali vejcovod měli jste to taky některá tak.... Gynekolog me ujišťoval ze po operaci může být i zánět jak se vše vzpamatovává man se i přesto obávat?

moldanubia
31. črc 2014

@lucikpraha Ahoj, já zánět neměla...a tys měla nějaké bolesti? Tak to se dá určitě něčím přeléčit...

lucikpraha
31. črc 2014

@moldanubia měla ale na opačné straně ale tedka mě to občas i chytne za 3 týdny si má volat ještě na výsledky....

moldanubia
31. črc 2014

@lucikpraha to jsou radosti 😢

lucikpraha
31. črc 2014

@moldanubia to jo....

nikdo17
1. srp 2014

Dobrý den nebo ahoj🙂 chtěla bych se na něco zeptat. Také mi bylo zjištěno mimoděložní těhotenství a 8. 7. mi byla provedena laparoskopická operace s odstraněním jednoho vejcovodu, bez provedení tevize dutiny děložní. S tím, že ihned po operaci jsem krvácela cca týden. Nevěděla jsem, zda to brát jakoby "menstruaci" a dalsší očekávat tedy za měsíc nebo co. Takže jsem se ptala na kontrole svého gynekologa, který mi před týdnem řekl, že to menstruace jako taková nebyla a měla bych cca do tří týdnů začít krvácet a to by teprve měla být ta "pravá menstruace". Jelikož mě zhruba již ten týden bolí břicho jako při nebo před menstruací stále čekám, že přijde a pořád nic. Chtěla jsem se zeptat, zda jste to taky některá z vás takto měly a kdy nakonec menstruace přišla. Vím, že by se po zákroku mělo dodržet šestinedělí, aůe dvakrát jsme to již porušila s tím, že snad nemůžu otěhotnět když jsem stále nemenstruovala, ale hlavou se mi honí všechno možné a doufám, že třeba nemůžu ihned otěhotnět, že ne?

ptjj
1. srp 2014

@nikdo17 ahoj, mně bohužel dělali revizi, tak neporadím

ptjj
1. srp 2014

Ale jinak vás tady jdu, holky, trochu povzbudit. Vypadá to, že se u nás zadařilo na první pokus, potom, co jsme dodrželi tříměsíční "bespokusové" období. V pondělí jsem měla dostat MS, která nepřišla a testy jsou pozitivní, čárka sílí. Mám pořád hrozný strach, aby zas nebylo něco špatně, ale snažím se myslet pozitivně. Bohužel má moje dr. do 11.8. dovolenou, takže dřív nic dalšího vědět nebudu.
Říkám si, že i kdyby to nedej bože nevyšlo, tak aspoň vím, že zbývající vejcovod funguje. Jsem si ale skoro jistá, že je pravda to, co říkají někteří doktoři, že si ten zbývající vejcovod dokáže sáhnout i pro vajíčko z druhého vaječníku, myslím si, že to tak u mě tentokrát bylo. Cca týden před a týden po ovulaci mě totiž dost bolelo břicho a to se mi nikdy dřív nestalo, ani během těch tří cyklů po operaci. Myslím si, že se tam ten vejcovod prostě nějak "přesouval".

nikdo17
1. srp 2014

Tak snad je tu i někdo, kdo byl bez revize🙂

ptjj
1. srp 2014

@nikdo17 jj, jsou tu holky i bez revize, určitě se ozvou

moldanubia
1. srp 2014

@nikdo17 ahoj,ja bohužel měla revizi,tak neporadim,dostala jsem ms paty týden po zakroku

moldanubia
1. srp 2014

@ptjj to je skvěle!!!!!!! Moc gratuluju🙂, ja to měla dostat dnes a nic,ale myslím, ze tehu nejsem, už druhy den mě boli břicho ,test si zatím dělat nechci, mam ms plus minus dva dny. Ale moc ti to přeju,hned nám všem tady je lépe🙂, když vidíme,ze to jde 🙂

ptjj
1. srp 2014

@moldanubia no ale to zpoždění zní docela dobře, třeba tě to ještě překvapí 🙂 držím pěsti

catchulinecka
1. srp 2014

@ptjj jééééééééééé, nádhera, moc gratuluju, ať je vše v nejlepším pořádku 😉
@nikdo17 já měla též revizi ☹ přeju hodně sil!