Miniinterupce. Do kolika hodin před zákrokem můžu pít?

sisip
14. dub 2011

Ahoj maminky, v nejbližší době mě čeká miniinterupce jsem v 6tt a rozhodli jsme se ,že další mimi ted bohužel nechcem ale strašně se bojím, nevím co mě přesně čeká a taky malou stále kojím a zákrok se dělá v narkoze, takže nevím za jak dlouho odezní z těla pryč, abych mohla v noci kojit. Sestra mi řekla , že od pul noci nesmím jíst ale zapoměla jsem se zeptat jak je to s pitím ,do kolika hodin se muže pít??Mamči co jste na tom byli, můžete mi prosím napsat jaké to je ,at se tak šíleně nemusím stresovat?? Děkuji moc

crawler
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laska.nezna.hranic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anysek85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anysek85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
renat2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katka37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laska.nezna.hranic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kami1984
14. dub 2011

A taky si rikam, lepsi miniinterrupce, ktera kor neni vymyslem momentalniho okamziku, ale pecliveho zvazeni s manzelem, jak zakl. pise nez-li deti v popelnicich, jak kolikrta ctu v novinach....

Ono i zalezi asi jaky lekar provadi zakrok, ja trosicku spinila ten den a ty dalsi dny uz bylo vse v poradku.. a zakrok byl odveden tak dobre, ze za 15dni od revize jsem otehotnela znovu, byt to byl dle dr. zazrak🙂
jen jsem dostala asi 4dny po zakroku globule, objevily se mi kvasinky, ale jinak vse v poradku 🙂 a take se mi nelibi to straseni, ze uz treba nebudes mit moci deti a tak... tohle se mi fakt nelibi:(((

evaviki
14. dub 2011

ja som sice nebola na miniinterupci, ale dva mesiace po porode mi vyberali zvysky placenty, v podstate je to to same.. 6 hodin pred tym som nemohla nic pit, ani jest (pani, co bola so mnou mala dovolene trosku sa napit este tri hodky pred tym, tak neviem..), narkoza trvala do tych 15 minut, potom ma presunuli na pokoj (vraj som sa prebrala a pytala sa na kojenie, no nic z toho si nepamatam..) Potom som si este tak hodinu pospala, dalsie tri hodiny sme tam este museli byt a potom nas poslali domov, len sme museli mat doprovod. Prve mlieko po narkoze som odstriekala, potom uz som mohla normalne kojit, nebol ziadny problem, vecer som ani nevedela, ze som na nejakom zakroku bola..
akurat sa priprav, ze aj ked to miminko beries zatial ako par buniek, tak po potrate sa objavia vycitky a pochybnosti, hormony funguju.. drzim palce, aby si to prekonala co najlepsie a bez problemov..
a dufam, ze admin bude mazat skarede prispevky dostatocne rychlo, aby si ich nemusela citat. 🙂

sisip
autor
14. dub 2011

@evaviki Toho se bojím taky☹

misssutko
14. dub 2011

@sisip : Jak už psaly holky v příspěvcích výše, od půlnoci nejíst, nepít, nekouřit a pokud berete nějaké léky, které nejsou životně důležité, tak bych je taky vynechala. Jinak zákrok netrvá dlouho. Ale víc bohužel neporadím. Nikdy jsem na zákroku nebyla a ani jako zdravotní sestra jsem se s tím nesetkala.

Přeju hodně štěstíčka a hlavně rychlé zotavení bez komplikací.
Držte se

delapa
14. dub 2011

Dobře, čili pokud vezmeme jenom FYZICKOU přípravu na potrat, tak od půl noci nejíst nepít nekouřit, před zákrokem se většinou sundávají prstýnky, řetízky, naušnice.
Psychická příprava je zanedbávaná, přitom 100x důležitější. Ale nebudu se vyjadřovat, protože bych musela psát pravdu (mám to za sebou, vím o čem mluvím!) a nevím, jestli ji chceš slyšet.
Když budeš bez komplikací, většinou jdeš ten den domů - jen je třeba mít doprovod sebou. Po zákroku můžeš ještě špinit, den nebo několik - záleží na dr a jeho šikovnosti (bohužel, podle toho, na koho natrefíš... 😒 ).
Co se týče fyzična, je potrat rychlá a (v 99%) bezbolestná věc. Počítej s hormonálním pádem dolů, jak už tu někdo zmiňoval (to kdyžtak pořešíš se svou dr..).

katka37
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katka37
15. dub 2011

@sisip nemusíš se vůbec bát ,nic neucítíš ,uspí tě a pak se probudíš na pokoji když už je po všem a za hodku ,dvě jdeš domů ,opravdu je strach neopodstatněný,mluvím z vlastní zkušenosti 😉

delapa
15. dub 2011

@katka37 ono totiž každý asi myslí, že tu budeme psát jen o tělesné přípravě. Ale tazatelka se ptala na co se má připavit - a já tvrdim na bolest psychickou. Tělo je ok raz dva, je - li tu nějaký zdavotník, co potraty dělá či asistuje, potvrdí, že to je výkon na pár minut.

katka37
15. dub 2011

@delapa tak s psychickou stránkou nemůže pomoct nikdo ,to je fakt ,to si musí projít každý sám a vyrovnat se s tím po svém ,v tom se radit nedá 😔

romcovaklarka
15. dub 2011

Mno tazatelka si to zvážila a probrala s manželem, není to nějaké ukvapené rozhodnutí vystrašené šestnáctky, takže je s tím rozhodnutím asi srovnaná, naopak se ptá na věci jako je vliv narkózy na kojení nebo jak dlouho před zákrokem nesmí jíst a pít, takže to mi opravdu přijde spíše jako dotaz na "fyzično". Kdyby chtěla vynadat, napíše to rovnou. Rozhodla se a nebylo to třeba jednoduché, ale je to věc jí a jejího manžela, tak určitě nepotřebuje, aby jí tu někdo moralizoval.

delapa
15. dub 2011

@romcovaklarka jo, jenže tady nejde o moralizování, ale o to, že hodně žen (bohužel i já byla mezi nimi) ani neví, co potom může přijít - ohledně psychiky. A kdyby mi někdo řekl čekej to a to, budu raději, než se pak potýkat v depkách a nevědět, jak ven! Čili nejde o moralizování, ale o fakta. Fyzicky jsem byla připravená hned, psychicky ne. A lituju, že mi tehdy někdo neřekl, co bude, protože tím rychleji bych pak byla ok!

dlabinecka
15. dub 2011

@delapa Hm, mě taky nikdo neřekl, jak na tom psychicky budu po porodu. Možná to má taky každá z nás drobek jinak, ne?

romcovaklarka
15. dub 2011

@delapa To ti stejně nikdo neřekne, je to pro každého něco jiného a závisí to jak od konkrétní ženy, tak i od toho, jaká je její motivace, jak k tomu dospěla, jestli má u někoho podporu nebo ji naopak všichni odsuzujou (jako některé nevyžádané "poradkyně" tady 😒 ). Takže něco jako "fakta" v téhle oblasti neexistuje, je to strašně subjektivní.

paolin
17. dub 2011

@romcovaklarka souhlasím. nejde to přeci globalizovat.
já jen pořád nechápu, proč se žena rozhodnutá pro přerušení - ať už z jakýhokoliv důvodu - pořád tak moralizuje, odsuzuje, kritizuje, ponižuje... když jde třeba o redukci vícečetného těhotenství, tak to je v pořádku? to není patná věc? nebo umělé oplodnění, kdy se vyselektují embria? a pokud má někdo vyhraněný názor nebo víru, že on by to nikdy neudělal, tak fajn. ale ne všichni takhle uvažují. také nekritizujeme ženy, které i přes svoje genetické vady chtějí mít dítě a tudíž se jim může narodit postižené dítě vlastně z jejich viny. nebo se pletu? 😕

sisip
autor
18. dub 2011

ahoj holky tak už to mám zasebou ale uplně jsem se zapoměla zeptat doktorů jak je to ze zvedáním malé, dost často jí zvedám když krmím , kojím, koupu atd. váží 10kg.... tak ted nevím jestli můžu 😒

gabrielaa
18. dub 2011

@sisip aspoň dva dny bys neměla 😉

paolin
18. dub 2011

@sisip doufám, že jsi v pořádku a narkozu jsi zvládla v poho 🙂

sisip
autor
19. dub 2011

No stres jsem měla šílený, tluklo mi tak šíleně srdce , že jsem myslela , že vyskočí ale naštěstí jsem to zvládla.
@paolin narkoza byla šílená točila se mi uplně hlava a pak už nic nevím probrala sem se až na pokoji.
No jinak se malou snažím nezvedat ale to tak minimálně dva , tři dny pak už jí asi budu muset zvednout, ona ještě nechodí, takže v tom je to složitější.

sisip
autor
20. dub 2011

Jo holky a za jak dlouho jste byli na kontrole u gynekologa? Mě v nemocnici do papírů napsali , že kontrola do týdne u svého gyn. ale ještě špiním a zdá se mi to brzo, no možná je to normální nevím.

gabrielaa
21. dub 2011

@sisip já malou 3 dny nezvedala, a pak už taky normálně..Byla jsem na kontrole po 14dnech, týden je podle mě brzy 😉 zavolej si ke svýmu dr a domluv se přímo s ním

sisip
autor
21. dub 2011

@gabrielaa No muj dr. mě akorát sprdne , proč mu volám, když mám jasně v papírech napsané kontrola do týdne u svého lékaře .Chci ho už změnit docela mě štve jeho jednání, no ale na tu kontrolu k němu ještě pujdu. Akorát se bojím at nechytnu nějakou infekci trpím totiž často na ruzné vaginální mykozy a tak brzo po zakroku , ,když bude dělat Uz, tak mám strach jestli to nevadí no já mám furt z něčeho strach🙂)) Ale te se už nedá srovnat s tím co jsem prožívala před zákrokem.

paolin
21. dub 2011

@sisip a Mudr ti nedal preventivně něco proti mykozám? moje Mudr říkala, že to předepisuje automaticky už před zákrokem. aby se to pokrylo.

sisip
autor
21. dub 2011

@paolin ne ne nic mi nedal ☹