Miniinterupce, jak probíhá?

helena28
26. zář 2013

Ahoj holky, chci se zeptat jak probíhá miniinterupce vím že u potratu je celková anestezie. Má někdo s tím zkušenosti? Mám z toho strach. Mám už dvě děti, třetí bych ráda, ale. Nemáme na to finance tak i prostor už teť se mačkáme ve 2kk. A pro své děti chci normální život zaplatit kroužky, učebnice, školu v přírodě a tak. Děkuji za příspěvky.

schnek
26. zář 2013

probíhá to stejně, jen je to méně náročný zákrok, pokud je vše ok, můžeš jít odpoledne domů.

kikimaruska
26. zář 2013

Pokud je vše ok, ráno nástup, vyřídí se papíry, odvedou tě na pokoj s dalšíma ženama, převlečeš se do košile a pak se jde najednou jedna po druhé na sál...pak tě ještě v polospánku zas odvezou na pokoj a cca.16 je vizita a z 99% jdeš pak domů s doprovodem. Já byla na konizaci čípku, se mnou slečna na miniinterupci a další na revizi a nějaký menší zákrok před složitější operací. Každá jsme měly něco jiného, ale průběh stejný. Obě slečny šly večer domů, jen já musela zůstat do druhého dne pro komplikace a to sem měla relativně menší zákrok.

zamilovanadonej
26. zář 2013

🙄 Otázka blbá, ale: Vy nemáte na antikoncepci? Zase ten podělaný materialismus. To je zvláštní že někdo s málem vychová dětí 5 a někdo kdo má x krát víc vychová sotva dvě. Ale samozřejmě to se tu neřeší. Ale tak jako tak "zabiješ" své dítě. Jak ti bude až půjdeš z potratu když víš jaké je držet novorozeně v náručí? Co na to manžel? Tak si nech podvázat vaječníky a je to. Rovnou. Chápu že na potrat jde mladá bezdětná holka, co si dítě "udělala" v nepravý čas s nepravým chlapem, ale zralá žena která ví co je mateřství?
Klidně se všichni vztekejte, plošně proti potratům nejsem, ale proti potratům z "finančních" důvodů ano.

carolineg1
26. zář 2013

já zas souhlasím s posledním příspěvkem, proboha co sou to za lidi dnes

lucaa
26. zář 2013

zamilovanadonej....myslim si, ze nepotrebuje tvoji moralni průpravu co je a co není dobry...ma dve deti a zije v 2kk....je to jen a jen jeji věc!!!!
heleno je to na chvilku a v celkovy anestezii...

ivajaro
26. zář 2013

Vím že to bylo takto, ráno nástup na lačno, kde se podala tabletka.. na lůžkovým se převléknete do eráru a připravíte si spodní prádlo s vložkou. Pak Vás odvezou na sál, výkon je v celkové anestezii a trvá cca 15-20 min .. anestezije je podaná ve velké injekci. Pokud je pak vše ok, a nemáte žádné bolesti a není nějaké silné krvácení, jdete odpoledne domů. Jinak se dodržuje normálně 6nedělí jako po porodu! Tak na to pozor!!!

kacenka1979
26. zář 2013

mno spis jde o psycho....zakrok je v pohode...po2 hod. te pusti - ale moc necekej usmevy...nemaj to radi...ja tenkrat musela plod se nevyvijel jak mel...bohuzel....presto se ke me chovali blbe...jinak tva vec....ale ja bych teda nesla! jinak antikoncepce je min bolestiva...prijde mi to nezodpovedne kdyz vis ze si to nemuzes dovolit...je to smutne ! ja treba chtela dve a nemuzu:-/a na prvni ted cekam az pujde ven! jsem sama a penize si taky netisknu🙂 ale zvladam i tak holt neni na makeup atd...ale kazda to ma holt jinak!!! mno nezavidim ti to ale uz jsi velka holka!

leni78
27. zář 2013

Pokud se neumis postarat o další dítě, které jsi počala, neznamená, ze lidský zivot ma byt odsouzen k zániku. Buď fér a dej mu šanci. nechsime.cz

pejullka
27. zář 2013

myslim, ze nikdo nemame pravo soudit...

sheeni123
27. zář 2013

Je to věc její a manžela. Absolutně nechápu to odsuzovani!

fallingstars
27. zář 2013

@zamilovanadonej Tohle mi teda nedá...víme tady, jak k tomu těhotenství došlo? Někdo HA užívat ani nemůže, stejně jako třeba tělísko, a kondom, jak asi víme, není 100%...a i kdyby opravdu anti nepoužívali žádnou a prostě jen zvažovali finanční možnosti a nechtěli se vzdát jistého standardu, je to čistě jejich věc a jejich priority, stejně jako jejich rozhodnutí a jejich zodpovědnost za případné následky. Já beru, že je někdo proti potratům. Ale já jsem zase proti odsuzování šmahem, když někdo ví o dané konkrétní situaci s prominutím houbeles, ale stejně si myslí, jak ji vyhodnotil nejlépe...je mi z tohohle někdy dost smutno. Projděte si život cizích v jejich botách a pak třeba uvidíte, že s těmi soudy nebudete tak rychle hotoví... 😖

@helena28 Interupci jsem zatím podstoupit naštěstí nemusela, ale třeba v současné situaci bych ji taky zvažovala. Rozhodněte se tak, aby vy jste se s tím vyrovnali, o nic a nikoho jiného nejde. Zákrok jako takový je prý rychlý.

adusmamus
27. zář 2013

No ja otehotnela a jeste porodila v 18ti letech,zustala jsem sama (od 5.mesice tehu),rdice mi umrely v 15ti letech rodinu jnou nemam (byla jem v detskem domove),a zvladla jsem to,byt 1plus 1,zjistila jsem si na socialce na co vse mam narok a proste zila a ziju,pak po roce jsem si vzala z decaku segru do pece dnes uz ji je 19let....Me je 24 a budu podruhe maminkou(diky bohu mam pritele)...je to tezky ale zvladnout se da vse....na potrat bych nesla,ale je to vec kazdeho...

naomi6
27. zář 2013

Zakladatelka diskuse se ptá na to, jak probíhá miniinterupce, neptá se na vaše názory. Nechápu, proč hned každý odsuzuje.....

lucyhavirov
27. zář 2013

Co tak se držet tématu a neodbíhat od něj a rozvádět to.....

evulinkab
29. zář 2013

@helena28 se neptala, jestli si má mimčo nechat a nebo jestli ne...ptala se, jak probíhá miniinterupce.Proto nechápu maminky, které okamžite odsoudí a dávají kázání o tom, jak se má zachovat...

vercula7
5. říj 2013

přesně tak jak říká ivajaro : ráno nástup na lačno kuřáci 24 hodin předtím nesmí kouřit. sestra mě ráno přijala ještě se mě na pár věcí zeptala.zavedla mne do pokoje kde jsem se převlékla měla jsem si nachystat spodní prádlo s vložkou.před tím než mě vzali na sál zamnou došell anesteziolog a ptal se mě na klasické věci jako jestli nejsem nachlazená atd...zákrok trval 15 minut při celkové anestezii.na pokoji po zákroku si chvilku odpočinete a pokud je vše ok tak vás pustí odpoledne domů.ale pozor pouze s doprovodem!takže já jsem šla na příjem před osmou ráno v 8:45 mě vezli na sál v 9 hodin ráno už jsem se probudila v posteli zpět po zákroku a ve 12 hodin si mě manžel vyzvedl.a po zákroku by se mělo dodržet šestinedělí.já bohužél na potrat musela protože se plod nevyvíjel.

slavetice
4. pro 2013

Take mě teď ceka miniinterupce-plod se bohuzel nevyviji....:( Chtela jsem se zeptat,jestli se u toho vykonu i cevkuje?poradte mi prosím.

werunka21
4. pro 2013

Jak píšou holky, do 15min. je po všem. Dvě hodiny ležet, dospávat. Pak si hned pro mě přijel manžel a měl na mě doma 24hod.dohlížet. Byla jsem na revizi pro zamlklé těhot., je to stejný zákrok

sarka1985
4. pro 2013

Já asi také trochu odbočím, nikoho neodsuzuji, jen by mě zajímalo, jestli třeba doma probírali otázku přímé adopce nebo tak... Je tu spousta párů, které se miminka nikdy nedočkají a tohle by milovali jako svoje...

simna
16. pro 2013

Děláte si srandu?Kdo se ptal na vaše názory,zda si dítě nechat či nikoliv?Rozhodnutí nechejte na těch,kterých se to týká.na jasnou otázku,jasná odpověd.Nic víc,nic mín.To je snad každýho věc né??????????

mataharyy
3. led 2014

V případě že nejsou komplikace je to otázka jednoho dne, zákrok samotný je na pár minut. Spíše je důležité zvážit, zda to člověk zvládne následně i po psychické stránce... Jestli je opravdu na 100% rozhodnutý že to jináč nejde a dokáže o tom přesvědčit ne okolí (na to se může asi i vykašlat), ale hlavně sebe...

S cévkováním si nejsem jistá, ale myslím že se neprovádí...

enygma
7. kvě 2014

ahoj chtela jsem se zeptat na tu miniiterupci je teda cela narkoza nebo jen tam dolu pichnou injekci aby to umrtvili? a nevite jak to probyha mam z toho strach.mam termin 12.5. coz je zachvilku predem dekuji za odpoved
🙂

prdecek
7. kvě 2014

myslím si, že jako klasická kyretáž, ráno příjdete nalačno, pod nárkozou vykonají cca 20minutový zákrok a za 4-5hodin můžete jít s doprovodem domů

maudn
7. kvě 2014

Je to maminky věc, ale nemohla si nemyslet, že to tady nikoho nechytne za srdce, denně tady spousta holek potratí, zjistí,že těhotenství opět nevyšlo, mají i nemocné děti a pak se objeví dotaz, jak to probíhá... mám malý byt, málo peněz a věčně omílající téma hlavně,abych měla na kroužky.... pokud už dítě opravdu nechtěla, a nechce nebo nemůže používat antiko, tak bych šla do podvázání vaječníků, mávnutím ruky se zbavit dítěte, to tady rozohní nejednu matku, nedivte se...

zuzazuzanta
7. kvě 2014

U obvodní dr. předoperační vyšetření,u gyndaře žádanku do nemocnice.Ráno nastoupíš na lačno.Dělá se to v celkové anestezii a odpolko s doprovodem domů.

enalga
19. kvě 2014

Ahoj, mám s mini UPT zkušenosti - prvně jsem otěhotněla v 15ti letech... ale to je fuk. nemusíš se bát, je to v celkové narkoze, po probuzení budeš sice trochu krvácet, ale jinak to bude v pořádku. Zákrok je na 20 minut, a ty se u toho dobře vyspíš 🙂 Přeji do budoucna mnoho štěstí 🙂

luka24
26. únor 2015

S tim podvazanim vajecniku jak tu pisete to jen tak jednoduche neni to si jako myslite ze reknete podvazte me a udelaji to? Tady nejsme za komunistu zlaticko. Mela jsem v osmnacti dite jsem proti potratum ale myslim ze je to kazdeho vec vis na psichyku zapusobi mnohem vic projit celym tehotenstvim a porodit dite, ktereho se nasledovne zreknes je to vic nehumani nez potrat zarodku ktery ani nepremysli. To kdybych to dite odnosila tak si rovnou necham nechapu tu logiku. Jinak zeny taky nemuzou za naruzivost muzu vidim to doma i kdyz se cloveku nechce chlapovi to nevysvetlis hned rika ze za tim neco je aby si vydobyl svou ne kazdy ma doma supermany. A tak si myslim proc by si meli nicit zdravy HA kdyz nevedi jake bude mit za nekolik let nasledky to chlapi by meli mit vic pochopeni a davat si pozor!

mpmarky
5. kvě 2015

Helco, dostala jsem se asi do naprosto stejne situace:(, zjistuju ted co se da a stale trosku doufam, ze to nebude treba a ze tehu nejsem.. pokud ano, byl by to vazne pech, protoze jsme se pred pocetim svedomite chranili, ale kontom bohuzel asi neni 100% .. znam sve telo dobre a citim, ze je neco jinak.. mame 2 deti, trei by se do 2kk neveslo a opakovala bych to same i s ohledem na finance.. vsechno neco stoji.. puvodne jsem si myslela, ze bych to resila pilulkou, pravdepodobne jsem ted 3tt.. k dr. jdu za tyden.. ale vzhledem k cisarskym rezum amemu rh - to nejspis vypada na klasickou interupci.. nebo se mylim? drzim pesti, at to zvladnete ! ted koukam, ze to mas podle data jiste vyresene a muzes tak napsat, jak to probehlo?

lucka2631
23. zář 2017

@enalga ahoj mohla bys mi prosim napsat do zprav??koukam ze mas ctyrir deti potrebovala bych se te na neco zeptat prosim dekuju moc

lllucinka777
29. kvě 2021

@naomi6 Ano mate pravdu