Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

veria
24. lis 2008

Len, tak to já ne, já bych radši, kdyby se to nepovedlo vůbec. To jsem už zažila, no tak jsem si den brekla, a bylo dobře. To se nedá proti tomuhle srovnat. I za cenu, že bych si nějaký věci "neověřila". Tohle je moc krutá cena za nějaký ověřování. A vůbec nemáme jistotu, že se nám to uhnízdí příště. Myslím, že je to vše jen hra náhody, jak se to všechno semele. Ale věřím, že když to budem zkoušet, (do vyčerpání sil i peněženek🙂, tak se to jednou snad povede.

veria
24. lis 2008

Zuzlo, dík za info, tak to snad bude vše o.k. Hlavní teď je, abychom se ze všeho psychicky a fyzicky vylízaly a byly připravené na další boje 😉

len
autor
24. lis 2008

Mně prostě vždycky zajímalo, proč nemůžu otěhotnět. Nenašla se sebemenší záminka, kromě toho, že to roky nešlo. Takže už se mi v hlavě honily takový myšlenky, jako třeba že se embryo prostě neumí zahnízdit, s čímž doktoři nic nesvedou. Asi kdybych třeba měla neprůchodný vejcovody, tak bych neplodnost sváděla na tohle a dál se tak netrápila, takhle mě prostě děsila otázka, jestli to nebude nějakým problémem, který doktoři neumí obejít 😕 Já se vlastně teď dostala úplně nejdál, kde jsem kdy byla, už těma // na testu, pak dokonce dutinkou... Takže se to snažím chápat jako první ohromnej krok kupředu.

Táta mi teď vyprávěl moc trefnou historku, jak lezl na Sněžku. Byli na nějakým soustředění a musel to stihnout mezi tím, co se rozední a než jim začnou nosit snídani. První den pracně hledal cestičku a když došel do půlky, zjistil, že už nemá dost času, tak se otočil a vrátil. Teoreticky byl neúspěšný, ale prakticky druhý den už cestičku i své možnosti znal, takže si přivstal, vyrazil po ní potmě, už věděl kudy a vrcholek dobyl a na snídani se vrátil včas 🙂 Takže doufám, že moje tělo bude jednat podobně - teď si to všecko vyzkoušelo, zjistilo, co to obnáší a že je to reálné, no a příště už ten vrchol dobydeme 😉

veria
24. lis 2008

Len, no ale proč nemůžeš otěhotnět, nebo proč to teď tak blbě skončilo, stejně nevíš.....O to je to větší záhada, že všechny vyšetření o.k., a stejně nic.....My teda příčinu máme, já mám endometriozu, tak nevím, jestli tohle nemohlo MA způsobit.... Ale vím, že hodně holkám s endometriozou se otěhotnět po IVF (méně často už přirozeně), a donosit dítě, povedlo. Njn, nemá cenu si s tím lámat hlavu, stejně nic nevyzkoumáme, žejo.
Historka se Sněžkou je dobrá, tak snad to bude fungovat i s naším tělem 😉

len
autor
24. lis 2008

No, nevím, ale technicky vzato - otěhotnět už teď vlastně můžu 😉 Si na tom musím hledat ty pozitiva 😝 Taky jsem se díky tomu pod heslem "horší už to nebude" objednala k zubaři na vyrvání obou osmiček 😒

veria
24. lis 2008

No, otěhotnět můžeme, ale asi ne přirozeně. To mně právě s.... nejvíc, jinak bych si z toho MA zas až tolik asi nedělala 🙄
Já se taktéž chystám k zubaři (nenavštíven rok a půl, to zas bude něco, a taky na vyndání šroubů z kotníku, který jsem si letos na jaře zlomila při lyžování (dobrej rok ne? 😝
Holt musíme to zdravotní pojištění nějak využít a bez doktorů je nám už nějak divně, co 😎

lauritka
24. lis 2008

zuzla dakujem.

len to bolo nadherne prirovnanie s tym tatkou. 😵

len
autor
24. lis 2008

Veria, nech si příští rok zaslat výpis od pojišťovny, budeš čučet, na kolik ten stát přijdeme 😉

veria
24. lis 2008

Radši je nebudu dráždit, ještě by mi svévolně zdvihli pojistný, já jim jako OSVČ na to pojištění zas až tak moc nedávám 😉 Letos jsem teda určo vyčerpala víc, než jsem odvedla 😉 Ale samozřejmě, radost z toho nemám.

len
autor
24. lis 2008

Neboj, ty výpisy posílaj jiný lidi 😉 Ale pro mě to fakt bylo zajímavý info, i když tam byly jenom hormony a IUI. Teď navíc přibude IVF (můžu se připravit na to, kolik to stojí samoplátce 🤐 ) a revize, samý chuťovky 😒

Objednala jsem se dneska do CARu přímo k vedoucímu lékaři, chci slyšet i jeho názor na to všecko, přeci jen dr., co to se mnou celé absolvovala, je taková hrrr (v dobrým slova smyslu) a hned by mě hnala dál. Jak znám jeho, bude mi doporučovat přirozenou snahu. Pak poreferuju, ale bude to až za tři týdny, až budou výsledky z laborky.

veria
24. lis 2008

Jo, to určitě poreferuj. Já se taky chystám do CAR, až budu mít histologii (z tý se ale většinou nic nezjistí), aby mi jako řekli, co to jako mělo znamenat 😠 To budou koukat, tak se tam radovali, že jako úspěšný pokus, a zatím jsem tam tuhle šlamastyku nehlásila, revizi mi dělali jinde. No, je mi jasný, že mi řeknou prd. Ale nechám si třeba aspoň udělat genetiku (dalších 8 tis. na účet pojišťovny 😎

piskota80
24. lis 2008

ahojte kočky.
chcela by som sa vás opýtať jednu otázku. Žiaľ aj mňa postihlo MA po KET a v piatok som bola na kyret. V sobotu a v nedeľu som nekrvácala, len som mala veľké bolesti v podbrušku a a dnes to pokračovalo, no prednedávnom som začala aj špiniť.
Viete mi poradiť, čo mám robiť, lebo som z toho veľmi nervózna.
Ďakujem

veria
24. lis 2008

Piskota, já jsem 10 dní po revizi, a pořád krvácím nebo špiním. Tak se to nějak střídá, někdy třeba zas den vůbec nic. Prý je to normální. Blbý by bylo, kdybys měla velké bolesti v podbřišku (křeče), nebo měla teplotu. To bys měla jít rychle k dr. Ale i tak by ti týden po revizi měli udělat kontrolu, zda je vše ok.

piskota80
24. lis 2008

veria ďakujem, ja práve tie bolesti v podburušku mám, a silné... takže je asi rozhodnuté - idem na pohotovosť.
ďakujem za info

len
autor
24. lis 2008

Piskota, jsem na tom naprosto stejně - pátek revize, sobota OK, neděle špinění a dneska regulérně krvácím. Ráno jsem byla svému gyndr. odnést papíry a řekl mi, že je to OK.

Ale fakt, kdyby ty křeče nebo krvácení byly hodně silné, kašli na všecko a radši na tu pohotovost zajeď. Jakou máš teplotu?

mimo27
24. lis 2008

ahjte mna to len caka 🙂

melisska
24. lis 2008

momi co ta caka?

babulka aj aj som po MA. zuzla, lauritka a piskotka ma poznaju 🙂

zuzla80
25. lis 2008

Ahojte 🙂
Piškotka určite silné kŕče nie sú moc dobré. Ja som kŕče po kyrete vôbec nemala - až na 4deň po kyrete som dostala silné predmenštruačné kŕče a na to som sa rozkrvácala, a až po rozkrvácaní kŕče prestali, čiže predpokladám, že u mňa sa spustila mrcha. A ak máš aj teplotu, tak by som to určite riešila pohotovosťou resp. lekárom. Veľmi ti držím palce, aby to čím skôr prebolelo a hlavne aby si to nevzdala a bojovala ďalej. Je tu veľa, ktoré máme podobné osudy, je to smutné, že aj napriek tomu, že máme problém vôbec dieťatko mať, nás ešte postihne aj také ako MA. Držím moc moc palce 😵

Len aj mne sa páčil ten ockov príbeh, takže čo to pre nás vyplíva - proste sa nevzdať 😀
Malisska ahooooooooj, mojko aká som rada, že ťa vidím a hlavne s takouto dobrou náladičkou. Vieš akú mám veľkú radosť z teba 🙂 Tak čo ideme do boja opäť spolu, ale samozrejme so šťastným koncom 🙂 😵
Mimo aj ja som zvedavá čo ťa čaká???

petrakalcik
25. lis 2008

Verio,
to je presne ten duvod, proc me to vsechno take stve. Bylo mi to sice vsechno lito a je porad, ale kdyz si vezmu, ze vsechno je slozitejsi jeste o podstupovani IVF, tak jsem hodne smutna.

Mas teda dost dobry rok, jeste resit zubare. Ja uz jsem po 2 mesicich konecne v poradku (1. revize 24.9. a pak jeste dalsi 2) a to je 25.11.! Takze si rikam: jeste jeden mesic a v novem roce to bude vsechno lepsi.

petrakalcik
25. lis 2008

Len,
jsem na tom podobne. Cely IVF cyklus musime podstupovat znovu. Muj pribeh zacal v srpnu - 1. IVF, nasledne MA v 8.tydnu, 1. revize, 2. revize, hysteroskopie bez narkozy a 3. revize (jiz cilene na 1 misto). Musime cekat 3 mesice s tim, ze konzultace v CAR v unoru a v breznu 2. IVF (ICSI).

Uz jsem si kolikrat rikala, ze by bylo lepsi najit negativni test a usetrit si tolik problemu. Je ale pravda, co pises, ze takhle aspon vim, ze jsem schopna otehotnet. Nicmene stejne me mrzelo, ze pri ukazkovem transferu (jak rekla doktorka) to nevyslo. Ale kdovi, mozna to takhle rekla vsem holkam, aby je uklidnila.
🙂

ps79
25. lis 2008

kocky, aj ja som to mala podobne, najprv lutost a potom aj zlost, ze proste najprv pozitiv krv, clovek sa strasne tesi, ze konecne zazrak... a potom zasa taky odjeb, ze mimi nerastie. Az teraz s odstupom casu to beriem, ze proste musim to brat tak ako vy, musim byt rada za ten fakt ze viem, ze moje telo je schopne otehotnenia 😉 A ked si citam tu na MK, co vsetko si niektore baby uz vytrpeli, viacnasobny MA, dokonca aj vo vyssom stadiu TT. To je tolko bolesti 😔

len
autor
25. lis 2008

Ahoj holky, všecky nové tu vítám a zároveň mě mrzí, že se to tu tak rozrůstá 😔 Tak doufám, že do půl roku budeme zase všechny hlásit // 🙂 Až se to někomu povede, moc moc prosím, písněte i sem 😉

Když tak čtu vaše příběhy, znovu a znovu mi dochází, jak jsem na tom vlastně dobře... Skončilo to už v 8tt a byl to teprve první pokus. Nemusela jsem mít žádné nadstandardy, takže finančně nás to vyšlo jenom na 4000, to se dá oželet (popravdě ta týdenní neschopenka mě vyjde na větší prachy). Zatím to vypadá, že bude všecko OK, 4 dny porevizi sice ještě slabě krvácím, ale už mě skoro nic nebolí (fyzicky). Dneska se za mnou přijedou podívat holky z "mojí" diskuze na Koníkovi, přivezou i mimča, tak se na ně opravdu moc těším 🙂
A za tři týdny jsem objednaná do CARu k doktorovi, kterýmu vážně bezmezně věřím a jeho slovo je pro mě svatý 🙂

len
autor
25. lis 2008

Jinak musím říct, že až na ten pos***** konec já měla tenhle rok fajn 🙂 Od ledna jsem v práci v nové funkci (lépe placené), žádná nemoc ani u mě ani v rodině, opravdu hodně moc jsme cestovali - měla jsem pocit, že musím stihnout všecko, co pak s dítětem zvládat nebudu. Takže v únoru jsme byli na 4 dny v Německu, kde pracovala máma, v březnu jeli na 10 dní do mýho milovanýho Skotska, v červnu prodloužený víkend a splněný sen mého muže - moct mě provést po Kodani, v červenci mě jako narozeninový dárek vzala máma na 4 dny do Litvy a ještě v září jsme vyrazili na 14 dní na Moravu, pěkně relaxovat a užívat si vinobraní 😉 Hned pak to IVF - úspěšné 😒 Přijde mi to neskutečný, všechno mě to naplnilo takovým množstvím pozitivní energie, že její zbytečky ze sebe můžu dolovat ještě teď. Kdyby ten rok byl špatnej, asi bych to snášela mnohem hůř 😔 Právě proto bych nerada další IVF tak nějak zničeho nic, ráda bych předtím měla aspoň 14 dní hooodně pozitivních zážitků a vrhla se do toho pěkně odpočatá.

orsulka
25. lis 2008

len....tak to je dobry napad...už len ako o tom celom roku pises...je jasne, že ked je clovek v pohode tak sa vie čokolvek zadariť....aj prvkykrat pozit. IVF -ko .-)))))))

hulda
25. lis 2008

Ahoj holky,
snad nevadí, že vám sem vstupuju. Některé z vás znám z jiných diskuzí, takže asi i vy znáte můj příběh. Pro ty, co mě neznají - roky jsme se snažili o mimi, neúspěšně. Prošli jsme všemi možnými vyšetřeními, příčina nezjištěna. Při laparce objevili endometriózu, ale nepovažovali za nutný ji léčit, takže v tom to prý taky není. Výsledná diagnóza - je to v psychice. Loni v létě nás poslali na IVF - měla jsem 30 vajíček, z nich pouze 2 použitelný embrya - ani jedno se ani na chvíli nechytlo. Zkoušeli jsme pak ještě IUI, neúspěšně. Pak jsme přestali chodit k doktorům a půl roku po IVF jsem otěhněla přirozeně - bez hormonální podpory, bez asistence doktorů. Přeju vám, aby i u vás brzy vřískalo miminko, jako mně teď tady za uchem 🙂 . Držte se!!!

lauritka
25. lis 2008

hulda v kutiku duse dufam, ze sa to iste stane aj nam vsetkym 😉 ..po tom vsetkom, cim sme si museli prejst.

kapr
26. lis 2008

Ahoj len,
postihlo mne naprosto to samé. I se vším, co popisuješ okolo. Taky se mu nechtělo z těla ven.
No a jen napíšu asi jediné. Přesně mi říkali, že je vše ok, že se prostě jen něco špatně pospojovalo.....mno věřila jsem jim. Proč ne? 🙂
Kamarádka do mě pořád hučela, ať si vyběhám genetiku a imuno. Tak jsem posléze podlehla 🙂 No a příčina je na světě🙂 prdlajs pospojovalo. Trombofilní mutace 🙂 Z 90% by se to podruhé stalo znova. 🙂
Takže místo za 3 měsíce, což je teď půjdeme asi až v březnu, jestli to stihneme, protože se musí píchat 2 měsíce dopředu miniheparin 😅 Takže všem držím palečky ať jste zdravé těhulky🙂

len
autor
26. lis 2008

Ahoj Kapr 🙂 Já jsem teď v prosinci objednaná k vedoucímu našeho CARu, zkusíme vymyslet, co bude dál... Imuno mám OK, genetiku zatím nevím, ale popravdě momentálně jsem nějak ráda, že jsem ráda, zatím se necítím na to optimistický, co mi říkala dr. v CARu, když se se mnou s touhle diagnózou loučila - dvě přirozený MS a jdeme na to...

zuzla80
26. lis 2008

Kapr ahoj, vidíš ešte, že ťa kamarátka k tomu donútila. Ja som rada, že mám gynekológa, ktorému žiadne vyšetrenie proti srsti nieje. Tiež ma poslal na hematologiu, tak som strašne zvedavá ako to dopadne. Výsledky už sú, ale neviem aké lebo sestrička mi ich do telefónu povedať nechcela, iba ma objednala na 11.12 😲 a lekárka mi povie ako to dopadlo. Tak som fakt zvedavá, či tiež nejakú mutáciu nezistia.
Kapr uvidíš tie dva mesiace utečú ako voda a pôjdeš opäť do ďalšieho pokusu. Vieš čo radšej 2mesiace počkať ako zase zažiť abort. Držím ti palce, aby si už také niečo nemusela prežívať.

Len ahoooj tak dúfam, že niečo vymyslíte a dopadne to dobre

len
autor
26. lis 2008

Já mám pocit, že nějakou trombofilní mutací trpí půlka populace 😒 Čímž to teda nechci zlehčovat, protože některý případy můžou způsobovat opravdu závažný problémy... Každopádně kdyby ti něco našli, tak ať je to některá z těch mnoha běžných věcí, se kterýma ženský těhotněj, aniž by o nich věděly 😉

Je to takový divný, normálně po MA to můžou holky za chvíli zkoušet, v podstatě o nic nejde. Jenomže holt IVF má člověk sponzorovaný tři za život (a ani ty nejsou zadarmo), takže každej pokus vyplácanej marně se sakra počítá 😝 Nevím, jak to vnímáte vy, ale mně to rozhodnutí, kdy další IVF po MA, přijde dost závažný, pomalu víc, než když jsme se rozhodovali pro to první IVF - teď se mi zdá, že tam ani o nic nešlo (přesto mi to trvalo víc jak rok, než jsem se od prvního návrhu rozhoupala)...