Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

len
autor
28. lis 2008

Já se obávám, že první potrat asi neřeší nikde 😖 Obzvlášť, když sváděli příčinu na to špatný spermio 😝 Uvidíme, co mi povědí začátkem prosince, ale obávám se, že mi taky nic jinýho nenabídnou 😒 Normálně jsem měla živej sen, kdy mi dr. řekl, že se vykašleme na IVF a budeme to řešit Clostilbegytem 😀

kapr
28. lis 2008

Jasně, ale po prodělané trombóze a zánětu žil? 🙂 No nevím. OK. tak jo. Tak můžou nabídnout teď? měli by přeci pátrat po příčině. 😖 a ne říct nojo, prostě se stalo, uvidíme co příště. 😒
ty a ten sen je super 😀 😀 😀 pobavila jsi mě 🙂

len
autor
28. lis 2008

No, mně ten sen taky pobavil 😀 Jednak už jsem teda asi fakt na palici, když se mi o tom i zdá, druhak teda sám obsah stojí za to 😉
Takže oni o tom zánětu žil věděli a přesto tu srážlivost netestovali? Tak to je fakt na houby 😝 Mně se hned na první schůzce ptali na všemožný choroby a jak se jim něco nepozdávalo, hned to otestovali... Ale genetiku taky nemám, nějak nebylo nejmenší podezření. Uvidíme, co dál.

kapr
28. lis 2008

to se mě taky ptali, ale nějak to asi nebylo podstatné. 🙂
No tak uvidíme 🙂 ještě že užnic neberu 🙂 aby se mi o tom nezdálo🙂 ikdyž mě se snad ani nikdy nic takového nepozdávalo 🙂 ikdyž jsem byla nadopovaná 🙂

len
autor
28. lis 2008

Já ten Clostil ani nikdy nebrala, to je na tom to nejsměšnější 😉

kapr
28. lis 2008

jo aha🙂 a jak jsi k němu přišla? 🙂

len
autor
28. lis 2008

Moc čtu 😀 Ne, kecám, jednou mi ho jedna dr. v CARu doporučila (přestože ovuluju pravidelně 10.-12.DC), druhá dr. to pak dementovala, že radši ne (doslova řekla - a pak tu budeme řešit, jestli si ty čtyřčata necháte nebo ne), no a korunu tomu dodal Řežábek, když řekl - to víte, čím víc doktorů se budete ptát, tím víc různých názorů se dozvíte 😀 (svatá pravda) Nakonec všichni usoudili, že když mi do té doby nezabralo 30 přirozených ovulací, asi těžko mi pomůže, když mi dozrajou 3 vajíčka najednou... Ale kdo ví, co bude teď, jsem zase na začátku. Ale jestli mi ho dr. fakt navrhne, složím se tam smíchy 😀

kapr
28. lis 2008

😀 teda ty jsi veselá kopa 😀 já ho brala asi rok a půl a pomohl mi vrátit ovulaci. 🙂 a v tu chvilku mi bylo jedno, jestli bych měla dvojčata🙂 My byli tenkrát rádi, že jsme měli aspoň jedno vajucho 🙂
Ty ale proč by ti ho dávali při umělku? Vždyť to nemá asi smysl, ne?

len
autor
28. lis 2008

No, mně se zdálo, že mi ho nabídli MÍSTO umělka 😉 Já právě s ovu v životě problém neměla, naskočila vzorně hned po vysazení HA. Měřila jsem BT a doteď mám 45 naprosto vzorných ovulačních cyklů a do jednoho jsme se s milováním strefili kolem ovulace (s naší frekvencí sexu nic obtížnýho)... Takže vůbec nic proti Clostilu, ale zrovna v mým případě... 😉

kapr
1. pro 2008

Čusík, tak jsem po konzultačce. 🙂 Vcelku to dopadlo dopadlo dobře. Akorád byl pan doktor asi rád, že jsem na genetiku šla. V papírech u nich jsem totiž asi nic o trombóze neměla, takže proto mě nesledovali. Což bylo ale při stimulaci prý nebezpečné 😒 Takže mi bylo doporučeno počkat na výsledky z trombocentra a pak se uvidí, kdy začneme. Jo a ještě jsem se dozvěděla, ža mám nějakou CMV (vir) a ten se nedá vyléčit, ale ovlivňuje plod. Takže to je špaténka. Tak jsem zvědavá. Pochopila jsem z toho, že budu muset chodit na kontroly a když nebude aktivní, tak do toho jít, jinak to posouvat. ☹ Takže bůhví, kdy půjdeme.

len
autor
1. pro 2008

Tak teď nevím, jestli ti gratulovat nebo ne, asi jak k čemu, co? Tak snad půjdete brzo 🙂

Já se hlásím z práce, konečně! A po deseti dnech od revize jsem přestala krvácet 😎

kapr
1. pro 2008

No 🙂 jo a ještě jedna věc🙂 hrdě jsme hlásili pěkný spermiogram a pan doktor řekl, že takto markantní změny jsou samozřejmě možné, ale že se mohli splést o desetinou čárku, takže místo 56 mil 5,6 😠 ....nemusím ti povídat co to udělalo s mým manžou.

veria
1. pro 2008

ahoj holky, tak můj porevizní stav není asi ideální, 14 dnů jsem krvacela a špinila, teď vypadá že to přestává... Ale horší je, že mi dr. zjistila, že mi tam zůstal v děloze nějaký zbytek 8 mm, no prý se to může vstřebat...Tak to teda nevim, už to tam přetrvává dva týdny.... Holky, měly jste to taky některá?
Jinak z histolky se nezjistilo vůbec nic, páč tam to plodové vejce vůbec nebylo!! Ale podle dr. je to stopro zaviněno tím, že se neposílá na rozbor celý odebraný obsah, ale jen vzorek do zkumavky, kde to prostě zrovna nebylo. To je co.....K čemu to potom je.... No ale jinak mi řekla, že se z histologie stejně nikdy nic nezjistí, dělá se to prý jen proto, aby se potvrdilo, že šlo o těhotenství a ne o něco jiného.

len
autor
1. pro 2008

Kapr, jak - splést o desetinnou čárku??? Co je to za nesmysl, to bych si asi do tý laborky osobně došlápla a někoho tam chytla pod krkem 😝

Veria, já slabě krvácela 10 dní, pak to ustalo. Dr. mě po týdnu kontroloval pouze pohmatem a tvářil se, že všecko je v pořádku. Tu histologii bych měla mít v tomhle týdnu, ale vyzvednu si ji asi až v tom příštím, až půjdu na konzultaci do CARu. Ale taky mě varovali, že se tam v 95 % případů nic nenajde... V propouštěcí zprávě jsem měla napsáno, že vzorek makroskopicky odpovídá diagnóze, tak předpokládám, že tam to plodové velce snad objevili 😕 Je to všecko na houby, co? 😝

No a jinak máš nějaké nové info? Já už pracuju (neschopenku mi dali na týden) a cítím se relativně OK. Bohužel už je mi natolik dobře, že mám hroznou chuť na sex - netušíte, po jaké době smíme s kondomem? Gyndr říkal 3-4 týdny 😠

kapr
1. pro 2008

nojo, došlápla, co si na kom vezmu? 🙂
hele já krvácela slabě 10 dní a z histologie byl potvrzený plod a gestační váček. Prý se ale tímto příčina nezjišťuje. Jde jen o to, co ti odebrali.
Jo a sexovat jsme měli zakázáno do konce šestinedělí. Na kondom jsem se neptala. Ale bylo to strašný. Moc dlouhá doba. 🙂

len
autor
1. pro 2008

Fakt až do konce šestinedělí? To abychom se od sebe na tu dobu odstěhovali, to se nedá vydržet 😝

No, třeba bys je v tý laborce vystresla natolik, že by si příště na desetinný čárky dali sakra pozor. Ale já pevně doufám, že se nespletli a to spermio se vám takhle opravdu zlepšilo 🙂

veria
1. pro 2008

Nám doktor říkal, že sex nemá být po dobu krvácení a špinění, nejméně ale po dobu 14 dnů. Já myslím, že pokud nemáš žádné problémy, tak můžeš, ale snad bych radši pro jistotu s kondomem, aby se nezavlekla nějaká infekce, přece jen je ten čípek roztaženej 😠 Ale když to bude s kodomem a nebude tě to bolet, tak proč ne.No, my nesexujem už asi 3 měsíce, mně to ani nevadí, ale manžel už leze po stropě 😉
Já do práce chodím už dávno, byla jsem doma jen 3 dny po revizi. Jinak nic novýho nevím, jen to, že teď na veškerý pokusy kašlu a koupila jsem si na květen letenky do NY 😉

len
autor
1. pro 2008

No, já dokud byla těhu, tak jsem byla tak unavená, že mi to taky nechybělo, ale teď děsně 😝 Kondomy už máme nakoupený, tak počkám ty tři týdny a pak už nás asi nikdo nedokáže udržet 😉

Jinak uvažuju stejně a na květen pošilhávám po letenkách do UK, už léta mě láká Cornwall, tak třeba nastal správnej čas 😉 Na druhou stranu nevím nevím, kdybych do tý doby otěhotněla, asi bych se bála kamkoliv letět, spíš bych si pronajala nějakou garsonku za rohem od Apolináře, abych to tam měla blízko na pohotovost 😀

veria
1. pro 2008

Len, tak pokud bych do té cesty do NY otěhotněla, v což ovšem nevěřím ani v nejdivočejším snu, tak nám ty letenky holt propadnou (kromě letištních poplatků, ty vrátí v každém případě)....byla bych šťastná, že jsem těhu a nějaký propadnutí letenek bych fakt neřešila. To si člověk nesmí říkat, co by kdyby, to by asi do otěhotnění nemohl plánovat nic, že jo. Vždyť to znáš 😉

len
autor
2. pro 2008

Nojo, znám 😉 Letenky bych s klidem oželela, ale ten Cornwall... Já se tam tak těším, že snad kvůli tomu posunu snažení 😀 Ne, kecám, nějak bude... Za týden jdu na tu kontrolu.

kapr
2. pro 2008

Dobře to holky děláte 🙂 my máme naplánované běžky🙂

len
autor
2. pro 2008

No, na běžkách mám od dr. povolenou jenom chůzi, tak se aspoň budu moct vymlouvat, proč na mě musejí ostatní čekat 😀

kapr
2. pro 2008

Upřímně, taky toho moc nenaběhám🙂 😀

len
autor
2. pro 2008

Já jsem spíš výletník, ale letos budu mít oficiální omluvu 😀

veria
2. pro 2008

Len, proč jen chůzi, kvůli tomu MA? To už jedete někdy teď?

aschly
2. pro 2008

Ahojte ja som absolvovala 2x IVF v Brne ale neuspešne a 2007 IVF v Martine otehotnela som ale v 8t.t- missed ab. a tiež som skončila na kyrete, teraz sme si dali pauzu a rozmýšľame nad ďalším pokusom ale nemôžeme nabrať odvahu skusiť to znova nechcem aby sa to znovu tak skončilo 😉

len
autor
2. pro 2008

Jo, kvůli tomu MA... Počítám, že pojedeme koncem prosince, tj. cca měsíc po revizi. A můj gyndr je dost opatrný, takže prý radši jenom chodit 😉 Ale mně to vůbec nevadí 😉

veria
2. pro 2008

No, já myslím, že lehké proběhnutí ti po měsíci už neuškodí, jen se neflákej 🙂

kapr
2. pro 2008

aschly je to hrozné, každá z nás to tu dobře zná, ale neztrácej hlavu.
Musíte to zkoušet pořád. 🙂 Však ono to jednou vyjde. Uvidíš 🙂
len souhlasím, jen se neflákej🙂 o pohybu nic nevím. jen mi gyndařka řekla, že ten sex je kvůli možné infenci. ale pohyb? 😖 to je nějaká blbost, ne🙂))))

len
autor
2. pro 2008

Veria, neboj, po rovince mi to pojede samo (žádná chůze 😉 ), ael do kopečka si dám pěkně načas a běda, když mě někdo bude honit 😀 Tak za týden-dva chci zase začít s Mojžíšovou...