Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

len
autor
9. pro 2008

Holky, tak jsem se právě vrátila z CARu... Hodím vám sem odkaz - sem jsem to podrobně popsala, komu se chce číst 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

petrakalcik
10. pro 2008

Len,

ty doktoři jsou fakt záhadný. Umím si představit, jak jsi tam seděla celá vyděšená a pak se dozvíš, že půjdeš na genetiku a můžete se tulit "na ostro".

Mně včera vlastně nikdo nic nevyvrátil, ani nepotvrdil. Prý už můžu začít cvičit, ale k sexíku to byla trochu vyhýbavá odpověď. tak jsem se rozhodla, že už to zkusíme. Naštěstí hcg mám nulové a mám čekat ještě další 2-3 týdny na MS. Prý se mi nalevo dělá folikul, což je dobrý. Nicméně pravá strana (vaječník) se MUDr. zase nezdála. Jsem z toho sice vystrašená, ale je pravda, že minule se jim nezdála zase děloha nalevo a hrozili mi odebráním vejcovodu. Ach jo!

Chci se zeptat na tu Mojžíšovou. Kam chodíš cvičit? Nedala bys mi číslo na tu svou fyzioterapeutku? A kolik to aspon orientacne stoji?

len
autor
10. pro 2008

Ale ani jsem nebyla nijak vyděšená, já s tím nějak počítala a s tou genetikou... Mám pocit, že si od toho nic neslibuje, ale přece jenom za celou tu dobu žádnou příčinu neodhalili, v podstatě 36 vzornejch cyklů nic a hned první IVF ano, tak si chce ještě tohle ověřit. S tím snažením hned po šestinedělí mě docela překvapil, ale tomuhle doktorovi fakt věřím. A navíc si nedělám iluze, že když to tak dlouho nešlo, teď to najednou klapne přirozeně napoprvý, takže mě to snažení už teď nijak neznepokojuje...

Na fyzioterapeutku pošlu kontakt do IP 🙂

kapr
23. pro 2008

holky mám //

len
autor
29. pro 2008

Gratuluju!!! 😵 To jsou věci před Vánocema 😀
Jinak moje první porevizní MS dorazila přesně po 28 dnech, dokonce jsem i ovulovala, sice pozdě (20.DC), ale přeci 😉

afrika
29. pro 2008

ahojte,
som tu prvý krát. je tu niekto?

len
autor
29. pro 2008

Ahoj Afrika, já tu jsem... Taky tě tohle postihlo?

afrika
29. pro 2008

áno

afrika
29. pro 2008

neviem či som na správnej stránke.
bola som v 10 t.t. išli sme šťastní na další UTZ a tam nám povedali, že už nežije. 15.12.2008 mi ho zobrali a prežívam to moc zle

afrika
29. pro 2008

tebe sa to ako stalo?

len
autor
29. pro 2008

A taky po IVF?
Já byla na revizi na konci listopadu, tak už mám za sebou i první MS, ale nic moc 😝

afrika
29. pro 2008

ja som otehotnela vďaka plánovan. pohl. styku a hormonálnym liekom-spústa.
Povedali ti aj nejakú príčinu prečo sa to stalo?

len
autor
29. pro 2008

Bohužel... Dokonce ani na histologii neobjevili zbytky plodu, takže jaksi nebylo co diagnostikovat 😒 Ale to je prý celkem běžné, byla jsem teprve 8tt.

afrika
29. pro 2008

kedy sa ti to stalo?

len
autor
29. pro 2008

No, IVf bylo v říjnu, revize na konci listopadu...

petrakalcik
31. pro 2008

Čau holky,

jak jste to mely s MS po IVF a revizi?

Jak uz jsem tady psala, MS mi jeste neprisla a to mam 9. tydnu po revizi. Pred 3 tydny mi MUDr rekl, ze by se mela objevit za 2-3 tydny (bolelo me bricho, tak jsem za nim radsi sla).

No a zatim nic. Objevilo se zase boleni bricha - tak divne. Nemuzu ani definovat presne kde, tipuji jako deloha. Uz je to 3. den, tak zacinam patrat.

Nevim, jestli to muze souviset s revizi nebo s leky na IVF a nebo s obojim. Co vy na to? Jak to bylo u Vas?

len
autor
2. led 2009

Petro, já asi neporadím, MS dorazila přesně za 28 dní (můj první 28denní cyklus v životě). Ale tipla bych, že máš tělo pořádně hormonálně rozhozené, zašla bych si určitě znovu k dr., tohle není moc dobrý 😒

miroslava33
2. led 2009

ja som po IVF s missed ab a reviziou .. mne prišla menzes asi po 7 týždnoch, doktor povedal že je to ok, že sa mam ohlasiť len keby to nechodilo viac ako 8 týždnov.. alebo keby sa objavili teploty....
myslím že treba zavolať doktorovi, asi ti pichnu injekciu na vyvolanie ...

petrakalcik
2. led 2009

Jsem objednana na 7.1. uz od 20.12. Injekci mi nepichli ani za 7 tydnu. Teploty nemam, jen me boli bricho, jak jsem psala. Ovsem od 1.1. me neboli nic.

Porad jen cekam, zda se nestane zazrak. Urcite k doktorovi pujdu, musi se to vyresit. Ale jsem z toho dost nervozni a smutna.

len
autor
2. led 2009

To chápu, je to k vzteku - nejen, že si vyžereme takovou mizérii jako je neplodnost, ale po celém tom IVF kolotoči IVF navíc takovou smůlu jako MA, no a ani pak není klid a život bez komplikací, co? 😒 Tak moc přeju, ať do toho 7.1. dojde MS sama a kdyby ne, už se nenech od dr. odbýt 😕

Já jsem dnes přesně 6 týdnů a už mám za sebou dvě ovulace, ale já měla vždycky krátké cykly...

miroslava33
2. led 2009

neboj. . mrška pride , len si dava na čas, hlavne že už ta to nebolí, a nemaš zvyš. teplotu
skus to brať ako oddych od vložiek ... hm?

petrakalcik
2. led 2009

No kdybych nemusela myslet na dalsi IVF a veci s tim spojene, tak bych to jako oddech brala. Takhle mam spis strach, zda jsem v poradku.

Na IVF jsem sla kvuli manzovym spermiim. Do te doby jsem byla ok, cyklus pravidelny, zadne problemy, proste parada. No a od IVF se to tahne - nejdriv IVF, pak MA, 3 revize a ted jeste tohle.

Trosku se uklidnuji tim, ze kdyz me 3x skrabali, tak holt telo stavkuje. Bohuzel mi tohle uklidneni uplne nepomaha. No mam jeste cca 5 dni a pak se uvidi u doktora. Jeste ze jsem se k nemu objednala pred Vanoci.

Nemyslim si, ze me doktor minule odbyl. Rekl mi, ze mi dozrava folik, vysku sliznice a dodal, ze se da MS cekat za 2-3 tydny. Byl docela fajn.

Ale stve me to...

miroslava33
2. led 2009

ja viem .. tiež som chcela aby menzes prišla čo najskôr- aby čo najskôr prešiel čas nutenej pauzy
pred dalším IVF ....
od kyretu mávam dlhšie krvacanie, silnejšie ... zmenilo sa to ... ale beriem to ako hojaci sa proces
aj moja rana po operacii sa hojila viac ako rok ... postupne sa menila.. lenže to som mohla
sledovať .. maternicu si nevidím .. naštastie?? 😀
držííím palce aby do navštevy u doktora sa to umudrilo ... u mna to tiež tak bolo, volala som mu že stale nič,
ale on ma ukludnil - a na druhy den , už prišla - pripadala som si trocha ako hysterka ..

len
autor
2. led 2009

No tak jestli zrál folikul a rostla sliznice, tak by MS měla fakt dorazit co nejdřív... Já ovulovala už 20 dní po revizi a MS pak přišla strašně brzo. Není nějaká šance, že bys byla znovu těhu? I když máte špatný spermio, pokud jste se milovali bez ochrany...

len
autor
2. led 2009

Miroslava, to je běžná věc, asi jako když máš týden zpoždění, uděláš test a do pár hodin MS dorazí - běžná přivolávadla dle zákona schválnosti 😉

Jinak já se pořád ještě nerozhoupala, kdy do dalšího IVF, fakt se zatím necítím...

kapr
7. led 2009

Tak holky v 7tt opět konečná ☹

len
autor
7. led 2009

To ne! 😕
Můžu se zeptat, teď to bylo přirozeně nebo zase IVF? Ach jo, a to nás doktoři ujišťují, že dvakrát už je to výjimka ☹ Budeš muset na revizi? ☹

kapr
7. led 2009

Přirozeně. naštěstí na revizi nemusím. měla jsem sice namále, ale nakonec se to před nástupem do nemocnice pustilo samo. 😒

len
autor
7. led 2009

Tak aspoň to ☹ Já při nástupu do nemocnice už dost silně krvácela, ale stejně mě na revizi hnali, přeci jen jsem v sobě nosila 14 dní mrtvý embryo 😔
Já vím, že tě to teď vůbec neutěší, ale přijde mi pozitivní vůbec vědět, že to dokážete přirozeně... Drž se!

kapr
7. led 2009

No mě na UTZ potvrdili, že plod je již pryč a stejně tak sliznice. Předtím jsem ji měla 12 mm a včera už jen 3mm. Takže je předpoklad, že je to pryč. Ještě mi teda vzali krev na HCG.