Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

misa.77
21. kvě 2009

Ahojky všem,

omlouvám se že vstupuji do diskuze, ale jsem též po zamlklém potratu dvojčat po IVF

Taky se povedlo - nepovedlo hned na poprvé, já pokud budu moci, tak na další transfer co nejdříve, máme 3 mrazáčky, tak snad přežijí probuzení ze zimního spánku

len
autor
21. kvě 2009

Miso, budu moc držet palce! 🙂 My kdybychom měli mrazáčky, taky bychom do toho znovu šli co nejdřív. Akorát jsme je neměli, takže to pro nás znamenalo celý ten kolotoč znovu a trvalo mi víc jak půl roku, než jsme se k tomu zase odhodlali... Teprve osm cyklů, kdy to zase neklaplo, mě nakoplo k tomu, že přirozeně to holt asi vážně nepůjde...

misa.77
21. kvě 2009

ahojky len,

no já se chci domluvit v CAR hned po první MS, potratila jsem v 7tt, tak bych chtěla pokud možno okamžitě

doktoři říkají, že každě těhu i to krátké chystá dělohu na další, tak dokud je nachystaná 😉

len
autor
21. kvě 2009

Jasně, mně řekli počkat po šestinedělí a pak to klidně můžeme zkoušet zas 🙂 7.tt ještě nijak dělohu neroztáhlo (já byla v 8.tt, takže skoro to samý), při pozdějším potratu už by to bylo horší 😔 A pokud ti to tělo nějak šíleně nezblblo, tak myslím, že dýl jak 1-2 tě čekat nenechají 🙂

misa.77
21. kvě 2009

no já už volala do CAR a sestřička řekla, že po první MS mám cinknout a hned se domluvit kdy by to šlo, piju kontrahel, mám nízkou děložní sliznici, tak doufejme, že ted už bude dostatečně silná a začala jsem cvičit Mojžíšovou, tak to by bylo aby nebylo 🙂

kotjatko
21. kvě 2009

Ahojte,holcicky!Beha mi mraz po zadech vzdycky,kdyz vidim tady nekoho novyho,je to hrozny,ze takhle skonci dalsi a dalsi tehu... ☹ Ja take nemam zadne mrazacky,a dnes mi zacali mesicky.Jeste se moc necytim na dalsi pokus,ale nevim,jestli si nemam pospisit,za mesic a pul mi budou 33, bojimse stratit cas.

len
autor
21. kvě 2009

Kotjatko, myslím, že pár měsíců už tě nezabije, hlavně se s tím srovnat v hlavě... Ale zase vidíš mě, já když už se konečně cítila dost silná na další pokus, tak mě vyrazili z práce a jsem na tom ještě hůř 😖 Docela mi pomohlo vyhledat pomoc psychologa, nikdy bych tomu nevěřila, ale hrozně mi pomohlo to moct ze sebe všecko vyklopit úplně cizímu člověku, který mě hodinu v kuse poslouchal. Člověk se s tím snaží rvát sám - léta léčby neplodnosti, pak stresy kolem IVF, pár týdnů jiskřička naděje a pak pád na hubu, to už je na jednu ženskou trochu moc, zvlášť, když by k tomu měla zůstat normální a fungovat v běžném životě...

kotjatko
9. čer 2009

Zdravim vsechny!Tak jsem se odvazila,a zavolala do CARu,a objednali mne az na srpen,a to jen na konzultace.Nevite,nahodou nekdo jestli neni treba udelat jeste nejake vysetreni,aby predejit vsemu zlemu?Chtela bych zabranit dalsimu neuspechu.
Preji vsem ostatnim hodne sily a uz konecne uspech!

len
autor
9. čer 2009

Kotjatko, mně hlavně nabírali krev na všemožné choroby, které s tím mohly mít něco společného... Našli toxoplazmózu, ale v takové podobě, že ta prý za to nemohla, jinak jsem OK. Jo a poslali mě na genetické vyšetření s tím, že to je stejně zbytečné a v 99 % případů nic nenajdou. Taky nenašli. Takže vlastně akorát ty náběry krve, jinak nic. No, na revizi jsem byla na konci listopadu a pak prý už v únoru bych mohla jít na další IVF. Já si dala dobrovolně větší pauzu, takže se stimulací začínám až zítra 😉

kotjatko
10. čer 2009

leni,blahopreji ke stimulacce!!!Moc drzim palecky,at vsechno probehne v pohode,a cekam brzi dobre spravicky!Musis to rozjet ty,a my se za chvilecku pridame!!!

kotjatko
17. čer 2009

ahojky,Leni,tak jak vse probiha?Myslim na tebe.Vubec se nehlasis.Drzim ti palecky!Hlavne at vse dobre dopadne to ti preji z celeho srdce!!!

len
autor
17. čer 2009

Kotjatko, mám za sebou sedm injekcí, dnes jsem byla na kontrole a vypadá to na 12 folikulů a v pondělí punkci, takže myslím, že to zatím vypadá na jedničku a doufám, že to ještě dlouho vydrží 🙂 Díky za optání, co vy? 🙂

kotjatko
17. čer 2009

Leni,to je uzasna sprava!!! 🙂 Uz brzi budes mit v sobe mimiska.Kolik budes zavadet 2,nebo 1 ?
My zatim nic,musime cekat na srpen,v Caru doktori zacali chodit na dovoleny,tak ze drive mne tam nevezmou,ale ja uz pockam.
V pondeli daj vedet kolik vajicek budes mit,ale mas to dobri uz ted!Moc drzim palce pri OPU!

len
autor
17. čer 2009

No, jestli to zvládnou dva, tak dva jako minule 🙂
U nás mají přes prázdniny taky dost omezený provoz...
A děkuju 🙂

kotjatko
23. kvě 2010

Zdravim vsechni,i kdyz sem uz nikdo nechodi!Ale jestli nekdo proziva to same,co jsem si pred rokem prozila ja,tak chci vsechni svim prispevkem povzbudit.4 mesice po kyretazi jsem necekane otehotnela,i kdyz mi doktori vynesli verdikt-nepruchozi vajecnik,mam jen jeden.Mela jsem sileny strach,ze se neco pokazi,a ja o miminko prijdu,ale zaplat pan buh,je vsechno v naprostem poradku.Dnes mam doma 2mesicni krasne miminko.Tak ze nekdy priroda rozhodne sama,a opravdu zazraky se deji!

annastasia22
19. zář 2012

je tu niekto?

petriska
21. zář 2012

@annastasia22 Ahoj Anni, já si pročítám tuhle diskuzi, potkalo mě něco podobného. 😢 Doufám ale, že jsou přede mnou už jen lepší zítřky. Jak jsi na tom ty?

annastasia22
24. zář 2012

@petriska mam stale depky ale mam 3 mraziacikov tak sa tesim po 3mesiacoch idem na to a ty?

sofie1974
27. zář 2012

Ahoj, holky, přidávám se, já mám teď za s sebou již druhý missed abort po IVF a v prosinci hurá dál. Berete v mezidobí nějaké bylinky, vitamíny?

petriska
30. zář 2012

@annastasia22 já bych řekla, že jsem na tom mnohem lépe, i když jednou za čas to na mě znovu všechno dolehne, jde jen o to vydržet. ;) Zítra už je ale říjen a jsem zase o kousek blíž dalšímu a teď už snad úspěšnému IVF. Od začátku až do šťastného konce s živým a zdravým miminkem v náručí. ;) 3 sněhuláčci? Tak to je báječné!!! Na kdy plánujete KET? U nás to zatím vypadá na listopad.;) Juchů!

petriska
30. zář 2012

@sofie1974 ahoj, já nad těmi vitamíny a bylinkami taky přemýšlela, ale zatím se ničím neláduju. Beru jen vitamín C a kyselinu listovou. Spíš jsem začala se cvičením, to si myslím, že má v mém případě větší užitek.;) Jestli se můžu zeptat, v kolikátém týdnu jsi potratila? A plánuješ nové IVF nebo máš sněhuláčky?;)

sofie1974
1. říj 2012

@petriska
ahoj, v 8. týdnu v obou případech, jednou naskočilo i srdíčko, podruhé ani nenaskočilo. Chceme to zkusit zase v prosinci, a uvidíme, jestli klasické IVF nebo nativ (já žádné mrazáčky už nemám). Jdu ještě v říjnu na imunologii (my tam měli před pár roky problém a chceme zjistit, zda se to nezhoršilo). Jinak já popíjím klasiku-kontryhelový čaj-roste po něm hezky sliznice. Na jaké cvičení jsi se dala?

petriska
1. říj 2012

@sofie1974 mě taky docela lákal ten nativ, ale vzhledem k tomu, že jsem měla pokaždé vysoké dávky hormonů, nevím, jestli mi to doporučí...každopádně v prosinci (mě už možná v listopadu;)) nás to čeká obě. Já cvičím jógu, Mojžíšku a teď jsem začala i Čhi Kung... ale je pravdou, že první 2IVF byl test negativní a při třetím tam ty dvě čárky byly!!! ALe to už jsem cvičila.;) Takže minimálně jógu doporučuji.

sofie1974
1. říj 2012

@petriska
Ano, jóga je super, já jsem na ní chodila taky, teď ale nevím, zda už mohu nějaké aktivity, jsem teprve týden po revizi, ale zeptám se zítra doktorky. Já tedy nativ mohu jedině doporučit, právě po něm jsem teď otěhotněla, i když to ale nedopadlo, ale to je věc jiná. Je to pro tělo daleko menší zátěž a přijde mi to celé takové přirozenější. Je ale pravda, že já na hormony zase reaguju až moc, takže mě nemuseli ani moc stimulovat, brala jsem jen clostík. Ale prý je nativ vhodný pro ty, kdo dříve v klasických IVF neuspěli, zase nevýhoda je, že z ně nemáš moc vajíček (tak jedno-dvě). Ale na druhou stranu, já po 2 IVF měla 40! vajíček, řadu KET a nic, takže spíše teď chci jet na kvalitu, než kvantitu. Proto budu v prosinci zvažovat, zde tedy nativ nebo klasické IVF (ještě mám třetí pokus). A měla jsi dlouhý nebo krátký protokol? Nějaké další potíže? Máš vyšetřenou genetiku atd.?

annastasia22
2. říj 2012

@petriska my planujeme v januari,zatial som vymenila gynekologa pretoze ten moj mi povedal ze musim 2x potratit aby sa to riesilo...tak som povedala dost a nasla som si novu gynekologicku Gatovu ta ma hned poslala na hematologiu dala mi duphastan tak uvidime 🙂

petriska
3. říj 2012

@sofie1974 jóga je skvělá, cca měsíc před ETem jsem chodila každý den se psem na procházky a saunovala se, myslím, že je to nejen o zpevnění, ale i o prokrvení. ;) Týden po revizi je podle mě docela brzo. Zatím bych to viděla na nějakou meditaci!!! ;) Vyzkoušej tyhle: http://www.vedomematerstvi.cz/naladeni/ Na nativ se 100% zeptám, u 1. a 2. IVF jsem měla pouze 4 vajíčka, při 3. IVF 12, takže super výkon, u mě asi zafungovala i prodloužená kultivace, zaváděli mi blastocysty.;) Mě už právě čeká 4.pokus, tak vůbec netuším, jak to vyjde finančně, ale přiznávám, že to moc neřeším. Cíl je jasný.;)

petriska
3. říj 2012

@annastasia22 leden je taky za rohem 🙂, asi to od gynekologa vyznělo drsně, ale co vím od holek, které zažily kde co, tak se s tímto vyjádřením mnohdy taky setkaly. :( ale důležité je, že máš gynekoložku, která ti sedí. Přesně rozumím tomu, že chceš udělat maximum, aby se to špatné už neopakovalo...

sofie1974
3. říj 2012

@petriska
Já se přiznám, že nejsem moc zastánce PK-vždy, když jsem otěhotnělo, to bylo se 4-buněčnými embryjky-naopak, vždy když mi zaváděli výstavní blastocyty, to nedopadlo. Myslím si, že čím se embryjko dříve dostane do těla, je to pro něj lepší-samozřejmě pak může následovat ZT, ale budu příště velmi zvažovat PK. Dr. mi taky říkala, že je ještě brzo na nějaké cvičení, ale že děloha vypadá ok (čistá), a tudíž že příští týden mi jógu či relaxační cviky může doporučit.

petriska
4. říj 2012

@sofie1974 Vidíš a já to měla úplně obráceně. PK mi vyšla až při třetím IVF a já otěhotněla, u prvních dvou pokusů mi embryjka zaváděli po cca 2 dnech a test jsem měla vždy negativní... :( Už jsem ani nedoufala, že můžu být těhotná. Myslím si, že důležité je jediné... ŽE VÍME,CO U NÁS OBOU FUNGUJE A TOHO SE DRŽET;) Relaxaci 100% taky vyzkoušej;) Na jógu chodíš kam?

annastasia22
5. říj 2012

@petriska my ideme v januari ale cakam na menzes...zatial nic a to mam po cisteni 5 tyzdnov ☹