Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

petriska
5. říj 2012

@annastasia22 Já myslím, že se pořád nic neděje, vím, že holky čekaly docela dlouho a některé nakonec musely i na injekci na vyvolání, takže zatím klid. ;) Možná by to chtělo jen nějaký čajík. Říká se, že ta první menstruace po čištění je taková všelijaká a to můžu potvrdit. Takže hlavu hore!;) (jak zpívá Rytmus)

sofie1974
9. říj 2012

@petriska
Chodila jsem na jogu u nás Jarově, ale od září mi centrum zavřeli:(, tak musím najít jiné.

sofie1974
9. říj 2012

@annastasia22
Já jsem minule měla po ZT menses až po 6. týdnech, tak vydrž

annastasia22
10. říj 2012

tak som sostala menzes ....ale hroza!mam take silne ze musim len sediet 🙂 ale aspon sa vycistim .mne povedala doktorka ze mame skusat prirodzene aj ked ma manzel zly spermiogram ze pozna vela parov co sa im takto podarilo 🙂 ale neverim tomu som realistka.baby ja viem ze to moze zniet hrozne ale ja by som isla aj na umele oplodnenie od darcu......neviem aky vy mate na to nazor ale uz sme z toho obaja velmi nestastni ☹

hydrangea
10. říj 2012

ahoj vospolok. zdá sa, že nie som sama po potrate po IVF. dievčatá, aj ešte veríte v zázrak, či už ani nie? mne je už zúfalo

vera_vila
10. říj 2012

@annastasia22 Můj první syn je z oplodnění dárcem... Pro mnohé páry je to jediné možné řešení, jako bylo tehdy pro nás (manžel tehdy trpěl azoospermií - spermie žádné, případně mrtvé), takže když jsme chěli dítě, tak nám nic jiného než dárce nezbyl... přeji hodně síly do dalšího boje o miminko...

sofie1974
13. říj 2012

@hydrangea
Musíme vydržet a jít do dalšího boje🙂 Prostě se to stává (v CAR Ti samozřejmě hned po pozitivním testu neřeknou, že každé čtvrté těhotenství končí potratem). Příště to vyjde, já čekám do prosince a hurá do ssnažení!

hydrangea
13. říj 2012

@sofie1974 túto štatistiku som doplnila už 2x :( sestra mi celý čas pripomínala, že sa do 12teho týždňa ani nemám považovať za tehotnú. musím jej tento "optimistický" prístup zakázať, lebo jej to zakaždým vyšlo. my sa do toho pustíme v lednu, ak sa bude všetko vyvíjať aspoň trošku rozumne. nemáš obavy z voľných dní v prosinci? videla som, že na mnohých miestach budú dovolenky.

sofie1974
16. říj 2012

@hydrangea
Uvidíme, jak se mi nastartuje MS po revizi, popř. jak bude vypadat ten prosinec v CARu.Taky jsem 2x po ZT a ještě mě dost tlačí věk, tak uvidíme

hydrangea
23. říj 2012

@sofie1974 zdá sa, že sme na tom absolútne rovnako!!! s čakaním na ms aj s vekom 😀 snáď aj úspech príde rovnako a čo najrýchlejšie

sofie1974
24. říj 2012

@hydrangea
a chodíš do nějakého CARu nebo to necháváte přírodě? Popřípadě kam chodíte? Jsem teď dost nervózní, jsem 30. den po revizi a MS nikde-tak doufám, že brzy přihopká🙂

hydrangea
24. říj 2012

@sofie1974 jj, máme za sebou 2 transfery v ISCARE - 1 z toho KET skončil zamĺknutým potratom. som 22hý deň po revízii, takže ms by mohla prísť za týždeň a celkom by som sa potešila, nech sa to zbytočne nepredlžuje a možeme začať počítať s ďalšou stimuláciou, mali sme len 4 embryjká, takže nám už neostala rezerva. a kam chodíte? my asi na druhý pokus skúsime inam.

sofie1974
24. říj 2012

@hydrangea
Já už jsem docela zkušená IVFařka, mám za s sebou 3x IUI,2IVF, pár KETů a jeden nativ, takže 8 transferů bez IUI. Chodím do CAR Podolí od roku 2009 a asi jim zůstanu věrná. Samozřejmě jsem si taky říkala, že to chce třeba změnu, ale nějak se mi už nechce zvykat na nové doktory, sestřičky, prostředí. Já mám Podolí ráda, navíc je to nemocnice, takže v jedné budově lze absolvovat další vyšetření jako je genetika nebo imunologie. Když se podíváš tady na koníkovi do skupiny o Podolí, uvidíš, že zase některé holčiny chtějí odtamtud pryč, protože třeba nesedí doktor nebo nejsou úspěšné. Holt, to si každý musí zvážit sám, jestli chce změnu a jestli věří lékařům, ke kterým chodí. Kdyby jsi chtěla více vědět o Podolí, dej vědět. Já už taky žádné zmrzlíky nemám, takže v lednu nová stimulace, zvažuji zase nativ s minimální stimulací, uvidím, jak mi dopadne imunologie, kde jsem byla dneska. A jaký konkrétní problém máš, že se nedaří? Jinak na sliznici a podporu MS piji kontryhel, tak doufám, že brzy přijde🙂

hydrangea
4. lis 2012

pááááni, no vy ste teda bojovníci, čo sa nevzdávajú!!! musím si z teba zobrať príklad! 🙂 IUI sme ani neabsolvovali. na leden by som chcela skúsiť druhú stimuláciu. vzhľadom na vek a zamĺknuté potraty nechcem čakať ani jeden cyklus naviac. zajtra sa skúsim objednať v Gennete, ak budú mať zas plno, zostaneme v ISCARE. asi to je aj tak všade v podstate rovnaké. ms stále nedorazila 😠 hlavne mi treba kontrolu na imunológii. dúfala som, že v Gennete by sa toho ujali. inak si musím zohnať nejakého sama. beriem už 4tý mesiac prednison a veru na sebe sledujem aj vedľajšie účinky. mám zvýšenú imunitu na zonna pellucida - obal embrya a chronický zápal štítnej žľazy. všetko sa "zistilo" tesne pred prvým transferom a štítna žlaza nemala v 6tom týždni ešte dobré výsledky, tak by som rada dúfala, že to bola príčina neúspechu. hlavne sa neviem dočkať nejakého konkrétnejšieho dátumu, aby som sa naň mohla upnúť a dúfať 😀 čo nové u vás? v Podolí si stále u jedného lekára, či kto má zrovna službu, berie všetky ako na výrobnej linke?