Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

veria
5. pro 2008

Ahoj holky, tak mi ještě tento týden zkoumali hcg, jestli kleslo, takže hodnota 11 (před revizi 18 000, ale klesalo), takže jsem si s konečnou platností uvědomila, že jsem po 4 letech snažení, lítání po doktorech, dvou IVF, opět tam, kde sem byla a kde nic, tu nic.... Taky závidím těm, co jsou sice po MA, ale mohou počít přirozeně a nemusí absolvovat tyhle šílený procedury. Jak jsem to IVF vždy snášela velmi dobře a všude říkala, že to nic není, tak do dalšího mám pořádnej strach.... Je to hlavně o psychice, no co zrovna vám budu povídat....
Konec sebelítostného hlášení, užijte si víkendu.

petrakalcik
5. pro 2008

Verio,
ja jsem taky vsem psala a rikala, ze to neni zase tak strasne. Je to sice neprijemne, ale kdyz clovek vi, proc to dela, tak dokaze ze sebe hodne vymacknout. Ted uz se bojim toho, jak budu reagovat (bude zase tak malo embryi), budou se vyvijet, budu ja v poradku, aby se jim u mne libilo? Vsak to vsechny dobre znate. No nejdu na IVF zitra, takze mam jeste nejaky cas, abych se na to vsechno pripravila.

Len,
pristi Vanoce opravdu musi byt s pupkem, uz se na to zacinam tesit ted.

petrakalcik
5. pro 2008

Len,

jeste se zeptam, co muze zpusobit, ze nedorusta sliznice?

len
autor
5. pro 2008

Mně docela mrzí, že přemýšlím nad příštíma Vánocema, když jsem ještě neprožila tyhle, vždycky jsem se snažila radovat z okamžiku 😒

Jinak mně IVF teda moc dobře nedělalo, už po tý první injekci jsem měla hrozný bolesti hlavy a při stimulaci mi bylo blbě a zvracela jsem (zlatý těhotenství!). Těch 14 dní na Utrogestanu pak taky bylo docela síla, já ho obecně snáším blbě. Ale jak píše Petra, taky už se vidím, až se dr. bude radovat nad mým počtem folikulů (který byl nic moc), že si to budu ještě v duchu dělit dvěma (protože fakt jich byla půlka prázdných) a zároveň si říkat, že ani sebevíc vajíček mi nezaručí cokoli do mrazáku (protože nepřežilo ani jedno). No, bylo by mi to všecko jedno, kdyby z toho všeho bylo to jedno zdravý mimčo, ale takhle už jsem předem pesimista... Stejně jako budu, až znovu uvidím tu dutinku, nad kterou jsem se minule dokázala radovat... Teď budu vědět, že to nemusí nic znamenat, protože stejnou jsem viděla den před revizí. ☹

len
autor
5. pro 2008

Petro, no, toť otázka... Možná jí trvá víc cyklů, než se zregeneruje... Každopádně jsou i holky, kterým špatně roste, i když na potratu nebyly. Takže pokud MS nedorazí dýl, asi bych si to nechala zkontrolovat. Někdy to zkoušejí léčit hormonálně, ale většinou pomůže hlavně čas na regeneraci... Držím palce, ať MS brzy dorazí a další cykly už jsou OK 🙂

ps79
5. pro 2008

len, nie s pupkem, ale kiezby sme uz stavali s malym snehulaka 😉
culinka, ufff.. tak to je strasne, v 16 tt.. je mi to tiez velmi luto ☹ Clovek by si pomyslel, ze kritickych prvych 12 tyzdnov, ale prd ... 😔 Dokial sa nenarodi zdrave dieta, tak nie je nic nevyhrane. Tiez budem brat to dalsie IVF velmi skepticky. A aj si bohuzial teraz nadavam, ze mam toho tolko nastudovane ohladne tejto problematiky, lenze mne to neda, som taka blba povaha, ze chcem mat o vsetkom prehlad 😅 Asi je to aj na skodu, lebo ked sa rozhliadnem okolo seba - vsetky tehulky okolo mna, tak sladko blbe, ani nevedia ako otehotneli, proste si len tak plavaju zivotom, a ja debil sa stresujem a stresujem. Lenze ked viem, ze mame konkretny problem, tak zistujem co najviac informacii. *** blahoslaveni duchom chudi *** a ja sa furt ne a ne to naucit 😀
Velmi ta obdivujem Len, ako idiopatku, ze ste obaja zdravi a nejde to. To je fakt na palicu 😠

len
autor
5. pro 2008

PS, no vidíš, já tím, že nám nic není, tak jako blbec sbírám info ze všech oborů a musím se držet, abych před těma doktorama nedělala moc chytrou 😀 Občas ze mě sestry nemůžou, když se objednávám na folikulometrii nebo kymoinsuflaci, když normální pacientka jde na ultrazvuk a profuky 😀
Ale jinak není co obdivovat, vždyť to znáte všechny - jsme hozené do vody a pokud se nechceme utopit, tak se v tom musíme plácat a plácat, dokud máme aspoň trošku sil...

veria
5. pro 2008

Len, ono je zas na druhou stranu každý IVF jiný, já jsem měla při prvním pokusu taky půlku foliků prázdných, vajíček z 10 byly čtyři nezralé, a z těch zralých se dobře vyvíjely jen dvě embrya, nic do mrazáku. Při druhým bylo folikulů méně, ale skoro všechny s vajíčkem, žádné nezralé a po kultivaci zbyly ještě dvě do mrazáku. Oba pokusy byly stimulace Puregonem, dlouhý protokol.Takže z toho mi plyne, že v dalším pokusu může být zas vše jinak. Takže třeba i horší, že jo, to už je teda maximální pesimismus 😎

len
autor
5. pro 2008

A měla jsi při stimulaci stejný dávky? Já měla 10 dní 200, to už mi přišlo celkem dost, tak leda, že by šli ještě nahoru... A nebo holt doufat, že příště se se stejnýma dávkama dostanu aspoň na 15 vajíček 😀 Kdo ví, třeba mi jsou nakonec souzený dvojčata 😉

veria
5. pro 2008

Len, při druhém pokusu jen malinko vyšší dávky, při prvním 200 a teď 225.

len
autor
5. pro 2008

Tak mi to třeba taky zvednou... Ach jo, já jsem fakt totálně rozpolcená osobnost, ani nevím, jestli to IVF vůbec chci a už spekuluju nad dávkama 🙄

veria
5. pro 2008

Ale z obou pokusů byl nakonec stejný počet zralých vajíček - 6. Si myslím, že ten počet vajíček, který vyprodukujeme, máme nějak daný, na 15 bysme se asi nedostali ani s maxi dávkama.

len
autor
5. pro 2008

Já měla taky 6. Ze 12 folikulů (i když na uzv jich viděli jen 9). No a z toho dvě konec druhý den, dvě konec třetí den a dvě pěkně ke mně... Příště si je do sebe asi nechám nacpat všechny, když se jim v mističce nelíbí 😀

veria
5. pro 2008

Jasně, paterčata to přístě jistí 😀

len
autor
5. pro 2008

Tak 😀
(ale jinak jsem i proti zavedení tří najednou 😉 )

veria
5. pro 2008

Já bych si snad i ty tři dala, když vidím, jaká je u mne úspěšnost. Z celkem 4 zavedených se chytlo jedno, a ještě k tomu nějaký nepodarek to byl.....Ale je fakt, že náhoda je blbec, vím o holce, co se jí nepovedly snad 4 transfery, tak se naštvala, dala si tři no a co myslíš, chytly se všechny. Je to všechno taková absurdní ruská ruleta, řekla bych.

len
autor
5. pro 2008

Tak, náhoda je fakt blbec. Ale je fajn tu dva tejdny po potratu řešit, hlavně aby to příště nebyly trojčata 😀
Jo, přesně dva tejdny to dneska je 😒 Ráno jsem měla jít na endokrinologii, tak jsem to zrušila 😔

veria
5. pro 2008

JJ, já mám přesně tři týdny po revizi. Už ale nemám takovej ten nejhnusnější pocit, že jsem byla těhotná a teď najednou nejsem. Člověk asi naštěstí rychle zapomene. Utíká to, ten půlrok do KETu uteče jak voda. Nebudu nic hrotit.

len
autor
5. pro 2008

Fakt tě pustěj až za půl roku? Na mě se tvářili, že už za dvě přirozený MS... (na nový IVF)
Jsem si myslela, že jsem celkem OK, ale jednak se to vrací po tý fyzický stránce (když jdu na velkou, tak čípek cítím pekelně, navíc mi vůbec nedělá dobře dlouhý stání, to pak bolí všecko) a druhak - dneska jsem potkala u kopírky těhuli, z jinýho oddělení, znám ji hlavně od vidění, bříško pěkně kulatý, tak 5.-6. měsíc bych tipla... A totálně mě dostala ta absolutní samozřejmost, se kterou ho nosí. Ona mě patrně téměř nezaregistrovala, ale já to pak v kanclu musela pořádně rozdejchávat 😝 A to přísahám, že nikdy, NIKDY mi těhule předtím nevadily, spíš jsem se ze všech radovala a každý to moc přála 😒

veria
5. pro 2008

Len, to já nevím, kdy mně pustěj, ještě jsem to v CAR nekonzultovala, říká se obecně 3 měsíce až půl roku, většinou ty tři měsíce prý stačí. Ale to jsem si tak určila já, opravdu si potřebuju od veškerýho snažení pořádně odfrknout. Mně už je to fakt jedno, jestli budu čekat ještě rok nebo dva, hlavně aby to někdy bylo.

len
autor
5. pro 2008

Tak to jo, to chápu, já asi půjdu taky později než v únoru, říkám si, že by byl bezva ten květen - dovča a pak zase hurá do boje 🙂

veria
5. pro 2008

Gynekolog říkal, že je lepší otěhotnět na léto, že na jaře a na podzim je to ohrožený infekcema, a tak.

len
autor
5. pro 2008

Na druhou stranu - nejvíc dětí se statisticky rodí v červenci, to jsou ty počatý v listopadu 😉

veria
5. pro 2008

Nojo, ale statisticky už nevíš, kolik jich bylo počato, že 😉

len
autor
5. pro 2008

Bychom musely dohledat statistiku potratů, jestli je jich poměrově (k počtu letních dětí) víc mezi listopadem a únorem. Fuj, to teda rozhodně zkoumat nehodlám 😝 Já si myslím, že je to v podstatě jedno. Když si vezmu, jaký všecky možný zásady a doporučení já dodržovala, nedala jsem si ani kapku vína, ani kousek zamilovanýho plesnivýho sýra... Žádnou chorobu jsem neměla a stejně to nedopadlo. Takže si myslím, že pokud to vyjít má, tak to vyjde za jakýchkoli okolností 😉 Už lezu po stránkách leteckých společností, kdy a kam poletíme 😀

veria
5. pro 2008

Njn, nejspíš jsme měly jen tzv. "biologickou smůlu", jak to nazval můj gyndař.
Já už mám ty letenky do NY, tak si taky někam zaleť, to člověku vždycky pomůže, viď 😉

len
autor
5. pro 2008

Já jsem fakt blázen do cestování, pořád bych někam jezdila... No co, když ty peníze necpu do kočáru a velkýho auta, kam bych ho vměstnala, tak je prostě prolítáme... Nikdy jsem nechtěla sedět na zadku jenom proto, že bych mohla být těhu, jó, co já už toho za tu dobu snažení viděla! 🙂 Nejvíc jsem asi měla nahnáno loni, když jsem v únoru zaplatila srpnovou dovču pod stanem na Islandu, docela extrém, tak už jsem se viděla, jak se tam plácám přes lávový pole v osmým měsíci 😉 Vlastně když na to myslím, tak pokaždý, když se odněkud vrátíme, mám spoustu energie a hlavně CHUŤ to zase zkoušet, takže den po návratu už volám do CARu, co zkusíme podniknout teď 😀

veria
5. pro 2008

Jj, tak to máme podobně, já bych taky pořád někde rajzovala 😉

len
autor
5. pro 2008

Já teď čekám na manžela (až zmizím bez rozloučení, tak to přišel, já mu naservírovala lívance s ananasem, sedím naproti němu a zamilovaně pozoruju, jak se cpe 😀 ), tak doufám, že dorazí dřív, než to vymyslím tak dokonale, že už bych mu mezi dveřma hlásila - lásko, 25.4. v 7 ráno letíme do Bristolu, pak máme 4 noclehy v jednom penzionku na cornwallským útesu, půjčíme si auto, to už je taky zamluvený, 6.5. ho vracíme v Plymouthu, pak jsem koupila lístky na vlak do Londýna, 4 dny tě budu tahat po muzejích a 10.5. letíme z Gatwicku domů 😀 Asi mě tohle baví tak moc, protože na rozdíl od těhotenství si to člověk do puntíku naplánuje a ono to tak za půl roku vážně je 😝

petrakalcik
8. pro 2008

Len,
jestli dalsi IVF planujes az po unoru, tak na tom za chvili budeme stejne. Tim, ze se u mne porad nic nedeje a zitra klusu na kontrolu do CAR, tak mam uplne "hruzu" z toho, ze v unoru bych mela jit na konzultaci. Nechci nic uspechat, takze jestli se na to budu citit, bude to unor a jestli ne, tak do toho jdu treba v dubnu.