Missed abbortion po IVF. Jak postupovat dál?

len
24. lis 2008

Ahoj, vím, že už jsou tu témata zamlklé těhu, ale mám pocit, že v kontextu s IVF je to přeci jen jiné. Moc by mě zajímalo, kdo tímhle prošel, jak jste postupovaly dál. Rozhodně tu nechci nadávat na nespravedlnost světa a litovat se, jaký jsem chudák, tady na Koníkovi vidím, že jsem jenom jedním z těch mnoha prapodivných příběhů. A vlastně jsem měla i ohromné štěstí při vší té smůle, protože nám takhle vyšlo-nevyšlo hned první IVF.

Ale zajímalo by mě, za jak dlouho jste do toho šly znovu. Dr. v CARu mi zároveň s termínem revize okamžitě spočítala, že další IVF můžeme zahájit už po dvou přirozených MS. Popravdě se na to psychicky zatím necítím, na druhou stranu se nemůžu utěšovat tím, čím většina holek po MA - brzo to zase vyjde samo.

Popřípadě je tu někdo, koho tohle potkalo po IVF kvůli diagnóze idiopatická neplodnost? Zkoušely jste to pak nějakou dobu přirozeně nebo rovnou další IVF? Díky moc všem za odpovědí 🙂

cikyta
26. lis 2008

My sme išli hned do druhého IVF preto,lebo mi vtedy niekto povedal,že sa mi v tele ešte držia nejaké hormony z prvého IVF.Takže hned ako to bolo možné,sme skúsili 2 pokus (po 3 mesiacoch)
A vravela som si,že ak to nevýjde takto hned,tak na tretí posledný pokus pôjdem tak za 3-5 rokov.
Ale mala som šťastie,takže môj tretí pokus sa už zrejme nebude nikdy konať. 😉

len
autor
26. lis 2008

Cikyto, jenomže vy jste neměli šanci počít přirozeně, nebo ano? Já teď totiž trochu váhám, jestli se tělo třeba tím těhotenstvím nerozhodilo natolik, aby zvládlo otěhotnět samo, žádnou objektivní překážku totiž nemá. Pravda, nemělo ji ani před IVF a stejně to nešlo 😒

cikyta
26. lis 2008

Ano.Nemali sme šancu na prirodzené otehotnenie.Keby sme tú šancu mali,tak by sme mali IUI,alebo plánovaný sex,ale nie IVF.Ani u nás v care by nás zbytočne netrápili IVF,keby sme mali nejakú inú šancu.

len
autor
26. lis 2008

Já vím 😔 My jsme fakt v jiný situaci... Ale skutečnost u nás byla vážně taková, že jsem 25 cyklů (po roce snažení doma) docházela do CARu, kde s náma dělali hokus pokusy - hromadu inseminací, plánovanej sex... Dokud jsem nebyla totálně vyřízená a nerozhodla se pro IVF, který pak vyšlo napoprvý. Tak nevím, je normální, že to roky bez příčiny nejde, hned první IVF se vydaří a přesto všecko bych byla zdravá a schopná přirozně otěhotnět?

zuzla80
26. lis 2008

Len ani my nemáme veľkú šancu na prirodzené splodenie potomka, a keďže u vás problém nebol zistený, tak ja by som to tiež možno riešila načasovaním sexu prípadne IUI, jedna je to menšia záťaž na organizmus a stojí to omnoho menej peňazí, ale zas úspešnosť je nižšia.
Leni ja to beriem tak, že som sa proste zmierila s tým, že to inak ako IVFkom nepôjde a preto som odhodlaná ešte čo to pobojovať aj keď to stojí nemalé peniaze. Nikdy som nebola takto blízko a preto ma to strašne ženie dopredu. Možno sa ti zdá, že som hrrr, ale mňa už nebaví vkuse len čakať - proste keď mi vložia embryjka mám pocit, že sa niečo v mojom vnútri deje a že to už možno výjde. Ja mám ešte mrazáčiky, čiže nebudem podstupovať IVFko, ale len KET a to je tiež o niečo menej peniažkov a záťaže. Aj keď mne vôbec o peniaze v tomto nejde.
Cikytka ahoj, som rada, že sa ti tak krásne darí a že ti krásne pribúdajú týždne. Moc držím palce 😉

zuzla80
26. lis 2008

Aha Len tak to som nevedela, že máš toľko plánovaných cyklov už za sebou 😔 Potom je to zase o ničom inom. A mrazáčikov už nemáte?

len
autor
26. lis 2008

Zuzla, naprosto tě chápu... Jednak se vám to podařilo až na třetí pokus, druhak máte mrazáčky. Já mít mrazáčky, snažím se je k sobě taky dostat, jakmile to bude možné 😉
Ono s tou inseminací a plánovaným sexem je to opravdu o mnoho snadnější a pro tělo méně náročné, na druhou stranu po těch letech, kdy jsme to podstupovali, vidím, že ve výsledku se to všecko nasčítá. A nemůžu se rozhodnout, jestli je lepší dostat jednu pořádnou ránu, co tě srazí na kolena, nebo být roky fackován pořád na to samý místo, jestli rozumíš, co tím chci říct 🙂 Fakt teď, týden po revizi, nic moc nevykoumám, ale stejně mi to nedá se v tom hrabat a zjišťovat, co si vlastně já sama myslím 😉

zuzla80
26. lis 2008

Leni úplne ťa chápem 😉 , vieš koľko krát som si povedala, že som mohla mať radšej hneď na začiatku negatívnu krv, človek sa s tým omnoho ľahšie vysporiada ako zažiť takúto ranu pod pás. Ale Leni ak by som teraz pri 3.ivfku neotehotnela, tak by som asi bola viac zúfalejšia z toho, že sa to ešte nikdy nepodarilo a že to proste nejde nielen prirodzene ale ešte ani ivfkom. Mňa strašne ženie dopredu to, že sa to už konečne podarilo - môj mužík my hovorí, že my ideme takým pomaličkým krôčikom - najprv dlho nič, potom krátke tehotenstvo (biochemické) - teraz 8tt no a verím, že v novom roku to už bude bábätko v náruči.
Moja netráp sa nad tým, neviem, či niečo vyšpekuluješ, je to hrozné, že sa niečo také stáva, ale proste sa to stáva a to že sme to museli zažiť práve my, tak to asi tak malo byť. Viem, je to u teba ešte čerstvé a preto to ešte stále tak bolí 😒
Leni a ak sa môžem opýtať aké vyšetrenia máš už za sebou?

len
autor
26. lis 2008

Já to vidím přesně tak, prostě i to MA je krok dopředu, protože to znamená, že to embryjko pár týdnů zvládlo... Když mi po třech dnech od OPU řekli, že se ostatní vajíčka zastavila ve vývoji, že musím věřit těm dvěma, co mám v sobě, že to zvládnou (transfer byl 2 dny po OPU), přišlo mi to naprosto nemožné - když žádné další vajíčko nezvládlo přežít tři dny, jak může to ve mně vydržet týden do uhnízdění... Takže jenom ta zpráva, že vydrželo, že bylo dokonce vidět na ultrazvuku, byla ohromně pozitivní.

Jinak za sebou máme všecko, co doktoři uznali za vhodné 😒 Takže horonální profil, vyšetření všemožných infekcí (u obou), imunologii, průchodnost vejcovodů, se štítnou žlázou se léčím jinde, ale už je roky stabilizovaná, pochopitelně opakovaně spermiogram a xy ultrazvuků a folikulometrií - vždycky se s nám loučili s tím, že jsme oba dva naprosto zdravý a fungujeme, jak máme, jenomže naprosto zdravý pár nezůstane tři roky bez dítěte 😉

kapr
27. lis 2008

Ahojky holkiii, 🙂
Díky za podporu. Jinak dnes je hezký den, protože jsem se dozvěděla výsledky z imuna:-´) a je vše OK. Akorád mám prý v sobě angínu🙂
Jo a k těm mutacím. Má je hodně lidí, ale já mám tu těžkou formu. To znamená, že se musím "léčit do konce života". ☹ a těhotenství bez miniheparinu je téměř nemožné. ☹ No ale snad to nějak zvládnem. Hlavně holky, manža měl vždycky velmi špatný spermiogram. 2 mil. a 30% pohyblivost. A nejčerstvejší výsledek je 56 mil. a 76% pohyblivost🙂)))) mám obrovskou radost 🙂 ...aspoň se projevilo to zobání vitamínů🙂
Takže jedeme na víkend do lázní udělat si príma víkend🙂
všem držím palečky v tom, co právě podnikají🙂 a už se mocinky těším na 2.IVF 🙂 třeba nebudeme muset mít ISCI, což mi přijde lepší.

len
autor
27. lis 2008

Kapr, moc gratuluju, to je bezva, že máte to imuno OK 🙂 A s tou krví - hlavní je, že víte, čím to může být, a hlavně, že se tomu dá předejít 🙂
Taky gratuluju ke spermiu. Takovýhle my míváme normálně, ať zobeme vitamíny nebo ne, nějak to u nás nemá žádný vliv. Jediný, co jsem zjistila, že dokáže spermio ovlivnit, je frekvence sexu předtím. Když abstinujem, spermií je hodně, ale víc se flákaj. Když se předtím často milujeme, tak sice počet klesá, ale jsou mnohem živější a mnohem méně deformací 🙂
Užijte si lázně! 🙂

maja42
27. lis 2008

ahoj holky,
s len se znám z idiopatek. nejsem po ivf, ale "jen" po MA 😝
chtěla jsem jen napsat kaprovi, že moje kamarádka má taky nemoc "léčit do konce života" - něco to jako "laidenská mutace" (píšu jak slyším). málem umřela na embólii a trombózu (obojí se projevilo současně po braní HA). je to nemoc krve a musí ji uměle ředit - lékama na bázi heparinu. měla prognózu, že bude muset do konce života brát prášky, nedoporučovali těhotenství. na začátku snažení musela vysadit prášky a každý den si píchat injekce. vlítli do toho hned první měsíc 😀 těhotenství proběhlo celkem hladce, jen musela každý den píchat plus se jí objevila těhu cukrovka - ke konci těhotenství píchala 6 injekcí denně! rodila řízeně císařem. malá je v cajku - ale bohužel tu nemoc zdědila. když se to ale ví, nehrozí vážné nebezpečí. no a kamarádce se ty hodnoty po porodu tak zlepšily, že už nemusí nic brát ani píchat 😎
tak třeba tě to povzbudí. přeju, ať se zadaří - ivf nebo přirozeně! 😉

kapr
27. lis 2008

všem moc díky za podporu a povzbuzení 🙂 jojo mám i leidenskou mutaci. Nějaký stupeň 5. A je to přesně o práškách a injekcích. No uvidíme. 😀 Po jedné operaci jsem taky měla trombozu a měla to jentaktak. Následoval zánět žil a roční léčba. Snad proto je mi líto, že jsme genetiku neudělai už před 1.IVF. Mohla jsem teď být v 6 měsíci ☹
No ale co. Nedá se nic dělat 🙂 musíme to brát pozitivně
A s tím spermio, my jsme to měli Len vždycky blbý. I se sexem i bez sexu. Tak nevím. Ale takovýhle výsledek jsme nikdy neměli. 🙂 spíš mám radost kvůli manžovi. on už byl z toho hrozně vystresovaný. A teď ho to trochu povzbudí 😀 no spíš hodně povzbudí 😀

len
autor
27. lis 2008

No, s takovýmhle spermiem se rázem zvyšujou i šance na přirozený otěhotnění, ne? 😉
To se divím, že ti tu krev nezkoumali už dřív, když jsi měla takovýhle problémy 😕 Já si dělám iluze, když jsem byla doteď zcela OK (v tomto ohledu), a to jsem strávila dětství po nemocnicích, kde jsem byla mnohokrát v mnohahodinové narkóze a pak jsem měsíce bez hnutí musela ležet a nikdy nic, tak že aspoň srážlivost mám OK 😒

kapr
27. lis 2008

🙂 no to bychom mohli, ale to mi musí napsat ty injekce. Pak je dost velká šance otěhotnět i přirozeně. 🙂
Takže v pondělí jdu do Caru na konzultačku tak uvidíme. Ale vzhledem k tomu, že mi na mojí žádost genetiku nenapsali předpokládám, že je to nebude vůbec zajímat ☹

ps79
27. lis 2008

ahoj kapr, joj skvele novinky mas. Gratulujem moc, to ma clovek hned lepsiu naladu skusat dalej, vsak 😉 Hlavne pre manzela to je iste velke povzbudenie, ved vieme, chlapi su este vacsie cYtlivky ako my 😀 Mozem sa spytat, ktore vitaminy u neho tak skvelo zafungovali?

maja42
27. lis 2008

kapr, ta kamarádka to řešila tuším na hematologii (prostě ne na gyndě, ale přes krev), když jí těhotenství nedoporučovali, tak řekla, že to chce přesto zkusit a jim nezbylo nic jiného než jí ty injekce napsat (jsou strašně drahé - ale ona platí strašně drahou sociálku-zdravku, takže čágo).
třeba se k tomu opravdu váže ta babská pověra, že ženská s naředěnou krví otěhotní hned 😀

kapr
27. lis 2008

Majo, na hematologii jdu 19.1. takže počítám, že mi to napíšou. Ale v Caru to snad napsat taky můžou. To koneckonců uvidím v pondělí a dám vám vědět 😅 Prý ale s mým stadiem injekce musím mít i když někam letíme letadlem a tak. Tak uvidím

kapr
27. lis 2008

Ps 79 no už přes tři měsíce bere denně CEM M pro muže, vitamín E, Selen a Zinek a pije denně kotvičníkový čaj. Vlastně to bere od potratu. To jest od 11.8. Takže asi tak. Ještě když jsme začínali řešit těhotenství normálně na gyndě tak měl 19 mil. v Caru už pak 2x 5 mil. při IUI a před IVF 2 mil. Strašně jsem se bála, že za chvíli nebude mít nic. No a teď 59 🙂 🙂

len
autor
27. lis 2008

Kapr, jestli hlavním důvodem k IVF u vás byl špatný spermiogram, tak v kombinaci s těma injekcema už máte napůl vyhráno! 😵

U nás je "problém" v tom, že takovýhle spermio (50-60 mil., pohyblivost i morfologie na 1) máme vždycky, akorát je holt ta pravá příčina zatím nezjištěna 😔 Nicméně na nás se dá s úspěchem použít ten odrbanej vtip, jestli je neplodnost dědičná 😉 No, když se snaží mít spolu děti dva lidi narození jakožto starší sourozenci pět let po svatbě (a že dřív svatba = dítě), tak to pak dopadá takhle 😀

len
autor
27. lis 2008

Nicméně pozitivní je to, že jsme oba ty starší sourozenci, tzn. že máme ještě nějaký mladší 😉

kapr
27. lis 2008

Ty Len já nevím. Já si nemyslím, že by byla neplodnost dědičná. To bychom na tom s manžou byli stejně. Teda aspoň z jeho strany. A přitom jeho sestra otěhotněla při antikoncepci a druhé hned na první pokus. 🙂
My jsme šli do umělého právě kvůli spermiu. Já jsem jinak normálně v pořádku. Sice mi chvilku trvalo po vysazení HA než se mi rozjela ovulka, ale pak už to bylo OK. 🙂
Takže za příčinu všichni označili opravdu tromb.mut. 🙂
Tak se trochu uklidňuji, že už to snad bude OK. Teď ještě co mi řeknou v Caru. Přemýšlím o změně. 🙂

len
autor
27. lis 2008

A kam chodíš? Já k Apolináři a o změně neuvažuju 😉

kapr
27. lis 2008

Chodím do Iscaru a ráda bych se možná dostala právě k apolináři. Protože tam při 2. těhotenství budu chodit na pravidelné kontroly z genetiky. 🙂

len
autor
27. lis 2008

No, vzali by tě určitě, akorát na tu první návštěvu jsou dost dlouhý čekací doby... Fakt jsem tam spokojená 🙂
Si mě tam teď vychutnali od první injekce přes pohotovost až po tu revizi, všecko pod jednou střechou, ach jo ☹

kapr
28. lis 2008

No jo, ☹ Uvidíme. V pondělí budu moudřejší. To jdeme na konzultačku tak uvidím, jak se pan doktor zachová. Pokud mi nabídne genetiku, zůstanu, pokud mi bude tvrdit že ji nepotřebuji odcházím. 😒 To by se nedalo nic dělat. Už bych jim asi nebyla schopná důvěřovat.

len
autor
28. lis 2008

Tak si ji zkus vyprosit, třeba když budeš dostatečně naléhat, tak ti to vypíše 😉
Mně dneska ukončili po týdnu neschopenku, v pondělí jdu do práce 🙂

kapr
28. lis 2008

Já ji vypsat nepotřebuji. Už ji mám za sebou 🙂 akorát ne od nich 🙂 tak jim to pod nos strkat nebudu. 🙂

len
autor
28. lis 2008

Aha, nojo, vždyť jsi to říkala, promiň 😉 Tak to já bych ji tam klidně ukázala, aby viděli, že navzdory všemu, co tvrdili, tam problém JE, tudíž ho musí brát vážně...

kapr
28. lis 2008

To jo, já jim to pak ukážu, ale byla bych ráda, aby mi tu genetiku nabídli sami a já jim řekla, že už ji tedy mám hotovou. Jde mi o to, jestli by mě nechali zbytečně přijít i o 2. mimčo, když ví, že tohle mohla být příčina. 😖