Missed abortion po predčasnom odtoku plodovej vody

kvetinka78
24. črc 2008

Ahojte, chcela som sa spýtať, či aj niektorá z vás má takú alebo obdobnú smutnú skúsenosť ako ja. Aj my sme bohužiaľ prišli o naše dlhoočakávané bábätko v 22. týždni. Moje tehotenstvo bolo od začiatku komplikované. Od 7. týždňa až do 16. som mala krvácanie, dôvodom bol hematóm v maternici. Mala som tiež nízko placentu. No a v 17. týždni mi odtiekla všetka plodová voda, aj som to cítila, aj to potvrdilo sono. Hneď ma hospitalizovali. bola som v nemocnici 5 týždňov. Sono stále potvrdzovalo, že nemám plodovú vodu, čo sa vytvorilo, odtieklo. Brala som celý čas antibiotiká. No napokon som aj tak v 22. t prišla o bábätko. Malo som tiež abnormálne veľkú placentu. Lekári to berú ako bežný potrat. No ja som o takýchto prípadoch nepočula. Vôbec neviem, čo bola príčina, lebo zápal mi nezistili žiadny a tiež som nevykonávala žiadnu fyzickú prácu. Veľmi sa bojím, či sa to nezopakuje aj v druhom tehotenstve. Je to vyše mesiaca a ja som z toho zúfalá a mám depresie. Preto, že sme to dieťaťko veľmi dlho chceli a nedarilo sa nám a tiež preto, že mám obavy, či sa to nezopakuje. 🙄

loss
24. črc 2008

kvetinka to mi je velmi luto ja som o babo prisla 2x ale nie az v takom stadiu tehu ako ty a mne odumrel plod neviem co ti sposobilo unik pl.vody a preco ti to cele nevysvetlili viem je to pre vas isto tazke ale pozri nam sa to do tretice podarilo a mam prekrasnu dcerku
musis mysliet len a len pozitivne a uvidis vsetko sa na dobre obrati lebo babetka idu len do veseleho bruska zelam vela stastia

levik82
26. črc 2008

Kvetinka hlavu hore! Viem, lahko sa to hovori, ale urcite sa vam to podari. Len ako pise loss, musis zacat zase optimistickejsie mysliet a zaneprazdnit svoju hlavu niecom inym aby to bolo zase vsetko ok a aby ste sa mohli tesit zo zdraveho baba ktore urcite pride!!! Vies, ono sa hovori ze asi to tak malo byt. Babo sa rozhodlo radsej takto ako by sa malo mozno potom trapit. Hovori sa ze babo odide samo ked nie je zivotaschopne 😢 Smutne ale mozno to ma nejaku pricinu ktoru nikdy nepochopime a nezistime. Alebo aspon nie tak skoro ako to je este pre teba... Vela stastia.