Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

kjajule
30. črc 2010

@jajik25 myslím že bylo trochu neštastné toto téma zakládat ...nicméně si myslím že ty sama už víš že jsi udělala chybu a to ne tím potratem ale tím že jsi se před těhotenstvím nechránla, ale na druhou stranu seš "jenom" člověk a děláš prostě chyby, je to lidské a za to te nikdo nemůže odsuzovat.Jiné by to bylo kdyby se ti to stalo několikríát ale jednou...
Podle mě je lepší dítě prostě nemít než ho mít jen z důvodu že se stala chyba.Jak píše petrnelie jsi zodpovědnější než spousta jiných maminek...Radší spokojené dvě děti než tři které finančně nezvládneš. Někdo může oponovat že oblečení přece máš po dětech apod...ale kouknete se na mesícní výdaje a pro každé dítě navic je jednou tolk výdajů...to mi nikdo nevymluví...
Chápu ženy které se o miminko snaží a nejde jim to že tě nechápou...taky jsem byla mezi nimi...
Ale upřímně by mě zajímalo kolik z Vás by odsuzovalo potrat kdyby jajik25 byla třeba romka...kdyby měla doma dětí už pět a ptala se Vás jestli nedělala chybu když šla na potrat...pochybuju že by se našla jediná která by jí odsoudila!
A ještě každá druhá by jí poslala příspěvek...

ined77
30. črc 2010

@jajik25 ...je těžké vžít se do něčí situace, myslím opravdu vžít.člověk nikdy neví co ho čeká atd.
je ''lehké'' nasekat si děti a pak to nějak kočírovat (snažilky prominou)...já osobně bych první zvažovala jak by to šlo, než jak by to nešlo, ale nikoho za potrat nesoudím. já sama přišla o jedno mimi a co mi vadí nejsou potraty, ale to, když někdo miminko zabije, pohodí nebo děti týrá 😢 .
pravdou je, že toto téma nebylo vhodně zvolené...byl by zázrak, kdyby se setkalo s větším pochopením.
ale tobě a tvé rodině přeji do života hodně štěstí 🙂 .

petronelie
30. črc 2010

@baru7 ¨to bylo obrazně řečeno a tušila jsem, že , jak bývá zvykem na tomto foru, někdo se toho chytne. Doba je zlá a žádá si oběti....já sama bych prostě dítě nepřivedla do nejistoty. Možná Tobě maminka rozdělovala Milenu na tři dny, ale dnes je doba jiná.....bohužel. Já sama jsem šla v roce malého do práce, protože jsme měli nějaké nečekané výdaje...prostě musela jsem.A né kvůli tomu,abych mohla malému koupit čokoládu.....Ikdyž jsem proti potratům, Bůhví jak by to bylo, kdybych v té době otěhotněla....někdy je hůře, někdy lépe....třeba pisatelka otěhotněla v nevhodnou dobu....a ještě chci dodat, že kdyby jajik otěhotněla prvně či podruhé, určitě by se rozhodla jinak, ale prostě přivést na svět třetí miminko do nejistoty, kdy by za to museli zaplatit sourozenci, maminka by se akorát trápila........nevím,zda by to za to stálo. Nedostatek financí může vnést do rodiny nepohodu, která je pro děti nejdůležitější. Pravděpodobně sama jajik, a to pouze ona, ví jak na tom momentálně jsou a nezlobte se na mě, já mít na rozvahu, zda mít dvě děti v jistotě nebo tři v nejistotě.......volila bych možná stejně. To, že selhala antikoncepce se stát může, prostě nehody se stávají, jen ty paní a slečny dokonalé to chápat nemohou.

kveta
30. črc 2010

Súhlasím s Andelkou z príspevku o 9.21 hod. A že bola nemožná ATK? Blbosť... Dalo sa dať nehormonálne teliesko do maternice... A čo sa týka súhlasu so zakladateľkou tejto témy: keď niekto dokáže zobrať otca od rodiny, tak dokáže aj ísť na potrat kvôli financiám.. Moc by som sa súhlasom od takej osoby neutešovala... To je proste nový životný štýl tých, čo uznávajú iné, "moderné" hodnoty...

konoupek
30. črc 2010

Kdybych na to finančně neměla,taky bych to asi řešila stejně.Píšu asi,pže si to nedokážu představit,nikdy jsem v takové situaci nebyla,takže je dobře možné,že bych si to nakonec rozmyslela. Je to každého věc,nikdo nemá právo odsuzovat a remcat ti do toho,ale taky musíš zvážit,jestli to vše ustojíš.I potrat i vše potom.
A co se týče antikoncepce v tom souhlasím s většinou holek.Výběr tu je a veliký a "jsem to nestihla"no snad kondom není problém sehnat kdykoli.

korcula
30. črc 2010

k tý antikoncepci....ano,je jí široká řada... ale kdo znás nepochybil? my loni používali kondom,opravdu poctivě...jednou na dovolený se nám nechtělo zvedat 😅 při plném kojení, 2 dny před MS.... no a dneska máme pulroční Aničku 😀

Je pravda,že já osobně byhcna potrat nešla (zkušenosti a problémy s početím v rodině i okolí) beru dítě jako dar. Ale neodsuzuju to,než mít dítě i v podmínkách,kdy to je neutáhnutelné a doplatili by na to všichni.... musí tobýt hrozně těžké rozhodnutí
😢

vernero
30. črc 2010

@jajik25 Nikdo, kdo není ve stejné situaci nemá právo tě odsuzovat, ovšem je fakt, že takovýhle diskuzí se většinou zúčastní ti, kteří mají pocit, že by to samé v životě neudělali, ti kteří se dostali do stejné situace se většinou nezapojí. Já jsem se do takové situace nikdy nedostala, a tak nedokážu říct, jak bych se zachovala, stejně jako ostatní, kteří v tvé situaci nejsou, mohou si maximálně myslet co by udělali....
Proto hlavu vzhůru, máš dvě krásné děti, které si zaslouží veselou maminku a musíš tu být hlavně pro ně 🙂 Hezký den 🙂

baru7
30. črc 2010

@petronelie jasně..není to očokoládě. Těžko hodnotit, když navíc nemáme všechny informace a víme jen zhruba, jak to je. Nikoho nechci odsuzovat, nakonec je to osobní rozhodnutí a nikdo jiný, než sama jajik za něj nenese odpovědnost. Jen jsem chtěla říct, že i tady platí dvakrát měř a jednou řež...tedy že je třeba se chovat tak, abych potom podobnou situaci nemusela řešit.

kveta
30. črc 2010

A ak to číta niekto, kto je v podobnej situácii: Dá sa to riešiť aj inak ako interupciou... Sú adopcie, v Čechách aj dohovorené adopcie, teda môžete si vybrať rodinku, kam bábo po pôrode pôjde /stačí troška pohľadať na nete/, hniezda záchrany, prosby o finančnú pomoc cez net, obrátenie sa na širšie príbuzenstvo s tým, či niekto "nechce" bábo /čo by za to mnohé neplodné páry dali..../...

endlessblue
30. črc 2010

Šmankote... to jsou ale vlny. Já se teda jajika25 musím zastat. I kdyby to nebylo z finančních důvodů. Každá žena má právo rozhodnout, zda dítě které čeká chce či nechce. A fertig.

halpa
30. črc 2010

Já myslím, že zakladatelka nechtěla názory zoufalých snažilek - taky jsem jí byla a chápu, že reagují, tak jak reagují. Už to tady bylo naznačeno. Strašně nadáváme na naše tmavé spoluobčany, že mají spoustu dětí a nemůžou si je dovolit. A když příjde někdo s "rozumnou" myšlenkou, šmahem je odsouzena. Chtěla bych jen připomenout, že tohle není jen o snažilkách, ale řeší se tady spousta jiných záležitostí.
Sama jsem přišla o dítě a vím, jaké to je. Na potrat bych šla jedině ze zdravotních důvodů. V současné době vím, že vzhledem k naší bytové situaci si nemůžeme druhé dítě dovolit a proto dělám vše proto, abychom ho neměli. Přesto nedokážu zakladatelku tohoto tématu jen tak odsoudit a nedá mi, abych se jí aspoň trochu nezastala...

kjajule
30. črc 2010

@endlessblue Naprosto souhlasím , každá žena na to právo má !

beruska24.9.
30. črc 2010

jajik - vůbec to nebylo snadné, ale je to životní situace, kterou tady nechci rozebírat.
Každý může napsat svůj názor, ale konečné rozhodnutí je na tobě. Ty s tím rozhodnutím pak budeš žít celý život. Tak hlavně, ať se rozhodneš správně, ať je to jakkoliv.

georgine
30. črc 2010

bude to znít blbě až hrubě, ale když máte na cigára, psy a ostatní zbytečnosti , tak byste se mohli omezit a dát pár korun na za prezervativy.. tím zřejmě naštvu mnoho lidí, ale nemám ráda nezodpovědné lidi, kor když už to zrovna není 15letá holčina, které by se asi zkazil život, ale 2.másobná mamina a rodina.. Podle mě je toho dnes na trhu hafo, a dítě za vaše rozmary nemůže.. 😒 zkus si uvědomit, že to malé může být i za měsíc znovu v bříše a co uděláš?? Zase půjdeš na potrat, začla bych uvažovat... 😖 Tím že to maličké bezbrané rozvíjející se človíče, nevidíš tak k němu asi nemáš ci 😒 t. Ale mohlo by z něj vyrůst nejkrásnější dítě na světě s velkým srdcem a radostí ze života s vámi všemi 🙂 . Je moc dobré si to uvědomit. Pro potraty dokážu mít pochopení ale všemu se dá předejít... ☹
omluvám se za názor který zřejmě zakladetelka nechce číst,ale já holt nezdílím stejný názor.. 😉

endlessblue
30. črc 2010

Upravuji svůj příspěvek 😉 I majitelka psa a kuřačka má právo se rozhodnout, zda dítě chce či nikoliv!

kveta
30. črc 2010

Ja mám pocit, že nikto tu nezakazuje interupcie.. ja osobne som tiež za právo ženy sa rozhodnúť... ale rada dám žene aj iné možnosti... nech sa nerozhoduje ako s klapkami na očiach "len interupciu a nič iné..."

kjajule
30. črc 2010

Já si tedy neumím přestavit že bych dítě dala k adopci či do výchovy příbuzných ...to bych radeji šla na potrat . Nedokázala bych díte nosit 9 měsíců , porodit a pak dát pryč...
Nemyslím že je to rozhodování s klapkama na očích víme že tu ty možnosti jsou ale upřímně kdo má to srdce dát narozené dítě někumu jinému?
Težko bych se vyrovnávala s poratm le ještě milionkrát hůž s adopcí...

halpa
30. črc 2010

Já jen zírám, jak může někdo srovnávat psa a cigára s dítětem... Teď nenarážím na georgine, protože ta je nesrovnává s dítětem, ale s kondomem (no o nic moc lepší)... Ať hodí kamenem každý, kdo je bez viny...Myslím, že příští měsíc už se jí to nestane. Byla to chyba, z které se poučila tím nejhorším způsobem a doufala, že ji někdo pochopí...

halpa
30. črc 2010

kjajule - souhlasím

endlessblue
30. črc 2010

@halpa Jojo, ač tuto zkušenost nemám.. tak zakladatelku diskuze naprosto chápu 😉 Určitě tu pochopení od mnohých nalezla 😉

@kjajule ..též souhlas! 😉

k.jolanka
30. črc 2010

jajik 25: no dokážu si představit, že už teď lituješ, že jsi to založila a možná i to, že jsi šla na potrat, díky některým příspěvkům tady...raději to už dál ani nečti, vyrovnej se s tím a jdi dál..já bych to asi z finančních důvodů neudělala, mám hodně oporu v rodině, ale tebe nesoudím, určitě jsi o tom hodně přemýšlela, nevěřim, že jsi měla klidný noci před tím potratem, určitě to nebylo lehký rozhodnutí, ale kůli tomu nejsi špatná ženská ani máma 🙂
a znova jsem si potvrdila, že holky, slečny, paní, co se snaží o dítě a bohužel se jim nedaří jsou dle mého názoru občas nepřiměřeně útočné a přijde mi že si léčí svůj komplex na jiných holkách...jasně je to diskuze, každý vyjádřil svůj názor a toto je zase ten můj 😉

crca
30. črc 2010

@kjajule Teď se na mě nezlob,ber to trochu s humorem,ale musela jsem se smát,když jsi napsala tu větu"Kdyby byla Romka a ptala se na to,kdyby měla už doma 5 dětí" 😀 😀 😀 Tak,věř,že na tohle by se nikdy neptala,ta by si totiž tím dalším dítětem ty peníze právě získala 😀 😀
Ale fakt,teď to neber jako urážku,já to myslím ve srandě,ale na druhou stranu máš pravdu 😉

kveta
30. črc 2010

@k.jolanka To nie je komplex dlhodobých snažiliek, ale životná skúsenosť, že sú v živote väčšie hodnoty ako tie, ktorým dala prednosť zakladateľka témy... Len tí, ktorí tieto hodnoty berú ako samozrejmosť, si ich nevážia...

terinda
30. črc 2010

@k.jolanka naopak, nejvíc tu rozhodnutí jajika napadaly matky 😉
ale souhlasím, na MK je určitě hodně zoufalých snažilek...

kjajule
30. črc 2010

@crca V pohodě na jednu stranu máš pravdu ta by na potrat nešla... 😀
Jen jsem to chtěla dát jako příklad protože si myslím že kdyby to tak bylo nikdo by sem nenapsal negativní ohlas, nikdo by sem nepsal že když má na cigarety a psy tak proč neuživí dítě a nebo jestli by se neměla rozmyslet a dát ho k adopci...
...a dát sem ještě číslo účtu tak do večera má o potrat finančně postaráno...

k.jolanka
30. črc 2010

@kveta : jasně máš pravdu, že jsou i jiné hodnoty, každý člověk je má poskládané jinak a já je mám taky poskládané jinak než pisatelka.. ale nemyslím si, že je špatná proto že to udělala..snažím se jí pochopit, chápeš? 😉
@terinda já jsem to myslela spíš všeobecně, ne přímo v téhle diskuzi, ale celkově na MK, co jsem tak měla tu čest...ale jinak máš pravdu, byla tu napadána hlavně matkami 😅 😉

crca
30. črc 2010

@k.jolanka Teda teď si asi píchla do vosího hnízda,když si naspala,že si tady léčí komplexy holky,co nemůžou otěhotnět,nebo s tím měly problém 😔 Myslím,že tady jen vyjadřuje každý svůj názor,koneckonců se zakladatelka ptala,tak jí odpovídáme,ale tohle teda je od tebe podpásovka 😔 Víš,do té kategorie patřím taky a pravda,asi na to koukáme trochu jinak,ale opět"jen píšeme své odpovědi na její otázku"
Jinak Jajiku,aťse rozhodneš jakkoliv(nebo už rozhodla),je to Váš život a i když bych to taky řešila jinak,je to tvoje věc a odpovědi ber s rezervou,prostě jsi položila otázku a tak ti odpovídáme.Hodně štěstí

danfal
30. črc 2010

Já si myslím, že je i nezodpovědné přivést dítě na svět, když se nemůžu postarat ( i třeba z finančních důvodů). Taky si myslím, že sama zakladatelka tohoto tématu není z dané situace nadšená, a že ji to trápí. Každý člověk je jiný a má právo rozhodnout se podle sebe.

jajik25
autor
30. črc 2010

@kjajule 🙂 Jinak,kdybych si měla vybrat mezi cigaretama a dítětem tak si rozhodně vyberu to dítě.
Ok,díky za vaše názory,nechám si to projít hlavou.Mějte se

k.jolanka
30. črc 2010

@crca no víš píchla do vosího hnízda nebo nepíchla...já mám bohužel špatné zkušenosti s holkama co se snaží mít děti a nemůžou a to osobní-ještě když jsem čekala malého a opravdu to nebylo moc pěkné a i tady na diskuzi MK...ale zároveň se omlouvám, protože samozřejmě se nejedná o všechny snažilky, takže mi holky promiňte...ale i já vyjadřuji svůj názor, jak sama píšeš, je to diskuze... 😉