Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

zuzka84
1. srp 2010

kjakule , to me nerozliti, samozrejme si kazdy muze psat co chce. Vubec jsem nenapsala ze nema pravo zalozit tuto diskusi, jen ze nechapu jeji smysl. to byl jen muj nazor , a od toho to tady je ze ? a neni snad pravda ze se tu zakladatelka nedockala zadneho uteseni ? pokud nema nikoho blizkeho (ani partner v tomto nemuze byt oporou) tak pak ale tady se te opory nedocka, naopak ji to jeste mrzi ze tu diskusi zalozila.
psat o detech mi prijde normalni ... tak prirozene plyne zivot. to me jako snazilce nikdy nevadilo. A zacla jsem sem chodit pro rady , ale v tomto pripade zadna rada neni , proste se zakladatelka rozhodla , ja ji neodsuzuju , je dobre ze se rozhodla podle sebe (a svoji rodiny)

meleri
1. srp 2010

já si myslím že zezačátku možná ne ale později toho bude strašně litovat....
přirovnávat se moc nemá, ale moje mamka byla na dvou potratech, z úplně stejných důvodů...u nich aspon byla omluva, že to bylo za komunismu a tatka měl 3 zaměstnání aby nás uživil a mamka makala prakticky po šestinedělí taky.....a antikoncepce atd asi taky nic moc. ale mamka čím je starší tím víc si to velmi vyčítá... ale nikdy jsem mamku za to neodsoudila, spíš je mi strašně líto že tím trpí.
nedělej to, radši dej pryč psa, ten stojí možná víc než malé dítě, ale aspon budeš vědět že pes žije, že je u dobrých lidí, kdežto to dítě...

hamika
1. srp 2010

@zuzka84 Asi špatně čtu původní dotaz pisatelky, ale nikde tam nevidím, že by stála o nějakou radu (právě proto, že už je rozhodnuto), ani utěšení ani pohanění, podle znění úvodního příspěvku myslím, že si chtěla vyměnit pocity s ostatními ženami, které se rozhodly svoji situaci řešit jako ona. To měl být podle mě smysl této diskuse, pokud jsi to nepochopila. Zatím se tady do ní ale pustily některé matky pisatelku z větší části odsuzující, které stejnou situaci nezažily, navíc některé radily, co má dělat, přitom je rozhodnutí už dávno uzavřené. Tato diskuse si myslím měla sloužit ženám/matkám, které se rozhodly stejně jako Jajik25 a ne k tomu, aby se do ní některé přispívající obuly a začaly ji hodnotit, protože k tomu z pohledu Jajika25 ani nemají co říci. Prvních pár přispivatelek to pochopilo, ale pak se to nějak zvrhlo. A není úplně pravda, že se tady nedočkala žádného utěšení, pár světlých výjimek, co svět nevidí jen černobíle, se tady našlo. A pokud vím, tak tento server není jen pro "snažilky", a proto nevidím nic bezohledného na tom, že si pisatelka otevřela tuto diskusi, kdo to číst nechce, ať to nečte. Souhlas s celestynou - některé ženské jsou tady útočné snad už jen z principu.

marselina
1. srp 2010

pokud se na to necítíš a víš že byste to opravdu neutáhli a žili jak se říká z ruky do huby,taky bych si miminko asi nenechala.my máme dvě,přála bych si holčičku,ale z fin.důvodů se do miminka pouštět nebudeme.
Přečteš si tady určitě nějaké odsouzení,ale v životě ti nikdo nepomůže a finančně už vůbec ne,tak že at už se rozhodneš jak koli je to jen tvé rozhodnutí.jinak držím pěstičky

zuzka84
2. srp 2010

hamika, asi mas pravdu, ze diskuse je pro zeny ve stejne situaci. Psala jsem ze nechapu smysl diskuse, toto me opravdu nenapadlo, tak to se omlouvam 🙂 .
jinak na zacatku diskuse je zcela zrejme ze uz je rozhodnuto , pak pise zakladatelka na nektere prispevky ze uvidi, takze vlastne ani toto neni uplne jasne. Ale to je jeji vec ,jasne. zbytek uz bych se opakovala co jsem psala vyse.
Proste finance jsou strasne pomijiva vec, my nemit druhe dite tak skoncime asi na dlazbe s triletym nemocnym ditetem , ac predtim jsme na to financne meli , ale syn se narodil s vrozenou vadou , o ktere jsme pred jeho narozenim nevedeli a stat a pojistovna , to je proste takovy boj s vetrnymi mlyny obcas.

val1
4. srp 2010

@hamilka nedá mi to a musím reagovat, ačkoliv jsem si říkala, že jajik 25 hledá přesně někoho, kdo má podobnou zkušenost....a je pravda, že v její situaci jsem díky bohu nebyla....
ale........
přijde mi dost zvláštní, když je jajik po potratu a co jí hned zajímá v tématu, kde jsou holky po několka zamlklých nebo samovolných potratech, kdy může sexíkovat.......takže asi tak. To mi přijde dost divný, asi bych se zajímala o tu antikoncepci, aby to neskončilo stejným "trápením" za dva měsíce.......

petamaskova
5. srp 2010

člověk má mít tolik dětí,o kolik se dokáže postarat. Dnes je vidět tolik rodin,co mají 3-4 dětí a jak vypadají ty ženský,jak žijí ty rodiny,co zažívají - NIC. Tak podobně vypadá budoucnost jejich dětí, nebudou mít dostatečné vzdělání,možnosti aby se někam podívali,něco uměli,zažili. Každýho svobodné rozhodnutí jít či nejít na potrat,ale každého svobodné rozhodnutí se nějak před řeššením tehle situace ,nějak chránit.
Plodit umí skoro každý,ale starat se už je těžší .

zofik
5. srp 2010

každý má právo volby....já bych též zakladatelku neodsuzovala...sama jsem po IVF, takže mám "vymodlené dítě",,,ale prostě jít na přerušení těhotenství z důvodu vlastní volby ač finanční či jiné...měla by tu ta možnost být....ono opravdu se to nezdá, ale dítě vás nestojí málo....když jsem byla malá, pamatuji si jak jsem vidělala mamku počítat haléře aby nám mohla jít koupit mléko....a nestálo to za moc....takže než přivést dítě do nejistoty....možná mě ukamenujete, ale každý musí vědět na co má.....

v televizi byla nedávno ta mladá holčina co odložila roční dítko do babyboxu...chtěl ji pomoci i zakladatel babyboxu a hle najednou i ukazovali , že je znovu těhotná 😒

petamaskova
5. srp 2010

@zofik ta slečna v televizi je podle mě nezodpovědná kráva,já bych jí toho malýho už nevrátila.každý dítě má právo na štastné,zodpovědné dětství od svých rodičů.

lavazza
6. srp 2010

@petronelie souhlasím s tebou, sice potrat není žádná sranda, ale je lepší mít 2 děti zaopatřené, než 3 bez zaopatření. My čekáme první dítě, naše finanční situace není nic moc, bohužel částečně mojí vinou, ale u koho je v dnešní době situace zrovna růžová. Přišla sem do jiného stavu po laparoskopii, už sem nezačla brát prášky, protože mě bývalý gyndař tvrdil skoro 4 roky, že dítě mít jen tak nebudu.
Naštěstí mám manžela, který se o nás postará a já mu za to sem vděčná. Jestli budeme mít druhé, tak asi za hodně dlouho, jestli to bude malinko lepší.
Pokud má ženská aspoň trochu rozum, tak na jednu stranu je to asi dobré řešení, ale na druhou stranu to není vůbec jednoduché řešení.

paolin
6. srp 2010

myslím, že rozhodnutí jít/nejít na potrat je jedno z nejtěžších v životě, ať už jsou osobní důvody jakékoliv. nikdo nemá právo takovou ženu odsoudit. nikdo nemůže vědět, v jaké je situaci a jak se cítí. jen ona to musí rozhodnout a většinou nejen za sebe, ale i za ostatní členy rodiny. mimochodem je spousta holek, které antikoncepci mít nemohou nebo jim antikoncepce prostě selhala. znám několik lidiček, co otěhotněli i přes prášky. odsuzovat je hroooozně jednoduchý. škoda, že si lidi neumí více pomáhat a podpořit se.

mamule3
18. led 2013

Ahojte holky,stala se mi takova vec mam doma 3 deti.A ted v pondeli se mi ukazal test pozityvni.Hned jsem uvazovala co ted.Tak jsme jeli hned do nemocnice stim ze pujdu na interupci.Ale tam mi oznamili ze miminku netuka srdicko. ☹ Tak mi rekl doktor ze pockame do pondeli.Ale jela jsem tam uz ve stredu s bolestmi bricha a jeste hned ten den jsem sla na revizi delohy.Tak jsem rada ze jsem toho tvorecka nezabila!!Tak neni v nebicku muj tatinek sam 😢

lliijjoonn
19. led 2013

Omlouvám se, že tady nejspíš spoustu lidí opět pohorším, ale já to tedy odsuzuji. Když člověk ví, že to opravdu nejde, existuje dneska antiko za pár kč. Ale když už se stane...? Není fér, kolik žen propláče desítky, stovky dní a nocí, protože nemohou a někdo pak takový DAR zahazuje oknem.

rimmet
22. led 2013

Ty jo já jsem teda úplně v šoku, kolik ženskejch tady potrat totálně bezhlavě odsuzuje! Jasně, pokud je to nějaká kravka, co si tu a tam vrzne a neřeší to a jde na potrat několikrát za sebou jenom proto že je prostě blbá, tak to je odsouzeníhodný.....ale to, že někdo jde na potrat kvůli finanční situaci nebo jakýhokoliv jinýho osobního problému, tak jak to sakra můžete odsuzovat? Myslim, že největší trest je to, že ta ženská si to bude vyčítat nejspíš do konce života, ale nakonec je to prostě to nejmenší zlo co v tu chvíli může udělat. Já sama jsem otěhotněla prostě s nesprávnym chlapem, strašně jsem chtěla miminko a po půl roční známosti jsem otěhotněla a byla jsem strašně šťastná....ale pak jsem si (bohužel pozdě) uvědomila, že ten chlap je prostě omyl, nebyla bych s nim šťastná, přestal mně kamkoliv pouštět, nakonec mě i citově vydíral....totálně jsem zpanikařila a šla jsem radši na potrat. Věděla jsem že se s ním stejně rozejdu a miminko by se narodilo samoživitelce, která neměla kde bydlet...jasně nějak by se to dalo udělat, ale já se prostě takhle rozhodla a vždycky když si na to vzpomenu, mám slzy v očích....Bylo to prostě v tu chvíli to "menší zlo" a za tím si stojím...

rimmet
22. led 2013

@lliijjoonn máš pravdu že to není fér....ale třeba kdyby ty ženy mohly mít dítě, mohlo by se jim stát to samý,....ať už by byl důvod proč by si ho nemohly nechat jakýkoliv. Žijeme ve světě, v zemi, kde máme možnost volby...a ať už tu danou ženu frustruje cokoliv nebo si tím není jistá, myslím, že má právo se rozhodnout po svém...ať už je volba jakákoliv...

martaska78
25. led 2013

Hlavně klid, my už máme 2 děti, antikoncepci používáme, ale nic není 100% a já bych nejspíš šla také ne potrat, určitě né s radostí a bezstarostností, určitě bych to ořvala, ale když už máš 2 děti, víš, co si můžete dovolit a co ne. Nemůžeš brát tyhle rady jako subjektivní, když maminky ještě žádné mimčo nemají, nebo ho čekají. I po prvním děcku bych ti nejspíš napsala to samé, ale teď to vidím jinak. A ano není fér, že do toho jedna vlítne hned a druhá čeká mnoho let, ale to je život. Doufám , že tě to psychicky přebolí a asi nejsi na správných stránkách, kde polovina maminek tě odsoudí, to ti psychicky nepomůže 😕

lliijjoonn
25. led 2013

@rimmet Já ti tvůj názor neberu, o tom to je - každá máme svůj. Ale jak se říká - Když dá Bůh zajíčka, najde se i travička.

lliijjoonn
25. led 2013

@rimmet PS - potraty bezhlavě neodsuzuji, pochopila bych potrat např po znásilnění.

sarkad2856
25. led 2013

Já teda nevím,sama jsem samovolný potrat měla a bohužel o dítě se snažíme asi 5 let,takže nevím co to je neplánovaně přijít do jiného stavu ale i kdyby mi bylo 18 a finanční situace mi to něják neumožnila,asi no ne asi ale určitě bych si mimiška nechala....Je tolik spůsobu jak pomoci at už rodina nebo kamarádky atd...Nevím no,možná se na to dívám jinak než dříve.Pak je tady adopce,osvojení atd.Ono když jde člověk na potrat už to nikdy emůže vzít zpátky,pokud dá dítě k osvojení ta možnost vrácení dítěte tady pořád je.

natajla
18. bře 2013

A co když někdo čeká druhé dítě, ale je bez chlapa a navíc po prvním rodičáku i bez práce?Co byste dělali?A dopředu vím,že by ani ten chlap výživný na dítě neplatil nebo spíš nemohl platit.

surael
20. bře 2013

Normálně se do diskuzí nezapojuji,ale ted mám stejný problém a když tu tak čut názory ostatních maminek a žen,je mi velice líto,jak snadno lidí druhé soudí,aniž by se prošly v jejich botách.Já mám doma děti 4,jednou jsem měla samovolný potrat,to bylo před mojí třetí dcerou.Antikoncepci neberu,ze zdravotních důvodů,nemůžu užívat hormony.Používáme tedy bud kondom,nebo přerušovanou.I tak jsem ted opět v jiném stavu,i přes to,že jsme si dávaly pozor.Ani já si ted už bohužel další dětátko nechat nemůžu,nejde jen o finance,ale i o prostory,atd...už ted tu po sobě do slova šlapem.Je mi z toho moc smutno,ale reakce žen,které bohužel mají opačný problém je vůči nám dosti přehnaná.A jestli se tomu dalo zabránit?Asi ano,když bych si nechala podvázat vaječníky,tak bych tomu jistě zabránila.Není to lehké,rozhodně nepatřím mezi ženy,které by interupci používaly místo antikoncepce.Prostě si opravdu v dnešní době nemůžu dovolit mít 5 dětí a na sterilizaci,ikdyž si už žádné další mimi neplánuji připadám ještě hodně mladá.Možná bych situaci řešila jinak,kdyby Aničce byly aspon 3 roky,ale život nás zkouší různě.Snad to zvládnu.Přeji vám všem hezký den.Mě to čeká ted v pátek. :(

jana2907
20. bře 2013

@rimmet Máš pravdu!Žádná neví jak se cítí holka,žena,která podstoupí UPT z jakéhokoliv důvodu.Ano je to DAR,když žena otěhotní,ne každá může mít děti,ale proto přece nebudem odsuzovat,že?Kolik otázek se honí hlavou než to podstoupí a nocí probulených,to těžké rozhodování...no toť můj názor,též z vlastní zkušenosti.

jana2907
20. bře 2013

@surael Držím palce,ať jseš pak v poho!Ono budeš muset,máš 4děti,večer až ulehneš ke spánku to bude nejhorší,aspoň já to tak měla.Zvládneš to,neboj!Drž se!

surael
21. bře 2013

Tak já se hlavně teprve dne dozvím,jestli nejde ještě náhodou o mimoděložní,zatím se to v děloze neukázalo.Vím že to zní hloupě,ale když bych se mimi ted další nechala,nejvíc by to pocítily právě ty děti,které už doma mám.Protože můj rodičák je bohužel pouze 3800,- platíme bydlení,dcera chodi na Supš,což taky měsíčně nestojí zrovna malé peníze a další dvě do školy a Anička ještě nosí plenky a pije mlíko.Takže už ted jsou naše měsíční výdaje se vším všudy tak 30000,- a dává nám to s bídou.Navíc první dvě dcerky jsou z prvního manželství a od táty mají další dvě sestry.Není to snadné rozhodování ,ale každý tu máme nějaký uděl.Já třeba otěhotním snad jen z pohledu,někdy jiné má peněz jak šlupek,ale jsou mu více méně k ničemu,atd...Jen nemám ráda soudy druhých,kteří vůbec nemají tušení v čem,jak a proč člověk žije,jaké má možnosti výběru,a podobně.Tak všem přeji,aby se jim splnily jejich přání a nemusely nikdy řešit nic,co by je mohlo bolet.Krásný den všem. ♥

ajina17
21. bře 2013

@surael finance jsou hrozná věc a kort v dnešní době,ale pokud se ukáže těhotenství tak si to pořádně rozmyslete...mohla by jste jednou ošklivě litovat...tohle je opravdu veliké rozhodnutí a nehledě nato jaké můžou nastat problémy..známá byla na UPT před 5-6 lety a teda pokurvili ji to pěkně do ted má problémy...takže pořádně promyslet...

surael
21. bře 2013

Jo,to je jedna z věcí,která mě taky děsí,ale stejně jako je riziko UPT tak je riziko i těhotenství.Nikdo z nás nemůže vědět,co příjde,co nastane a jak to bude dál pokračovat.

orchidis
21. bře 2013

@surael Surael, já si myslím, že bys to tu neměla psát... Evidentně jsi rozhodnutá, tak proč to zde řešíš? Jen popíchneš holky co mají za sebou několik cyklů IVF apod. Já tě neodsuzuji, sama si moc dobře uvědomuji, kolik peněz dnes děti stojí a co je to za nápor na tělo a psychiku. Nicméně argument, že já nemůžu HA, tak se prostě stalo, je pro mě nesmyslný. Já nesmím HA, na kondom mám alergii, na spermicidy taky, přerušovanou manžel moc "neumí" a obě děti mám plánované. A co bude po druhém? Nevím a intenzivně to řeším... ale zvažuji tělísko i sterilizaci.

elu
21. bře 2013

Absolutně pro me nepřípustné!!!!!! Zle je kdo koná, horší je ten kdo jen přihlíží....mám dceru a budu ji od Málinka učit zodpovednemu rodičovství...v dnešní době je tolik možnosti ne otěhotnět, ze to prostě nechapu

orchidis
21. bře 2013

@surael O tom, že bys to malé dala k adopci jsi neuvažovala?

orchidis
21. bře 2013

@elu Nebyla bych tak radikální.... viz můj příspěvek výše. Možností hromada - to ano, ale jak víš, že Tvoje dcerka nebude alergik a citlivý člověk (zdravotně) jako např. já. To se potom dobře kritizuji, ale už hůře radí. Čímž neobhajuji Surael, jen bych na téma "hromada možností antiko a žádná pro mne" mohla sepsat elaborát 😉.