Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

elu
21. bře 2013

@orchidis a co orální a anální sex 🙂 🙂 🙂

elu
21. bře 2013

Když jde o život, tak radikální jsem

rimmet
21. bře 2013

@surael držím palce ať to všechno v pohodě zvládneš. Přesně jako ty nechápu to odsuzování, ale to by bylo furt dokola. Prostě na tuhle otázku jsou jen dva postoje a ty se nikdy nikde nepropojí....tak asi nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat nebo mít nějaký výčitky. A to že ti můžou po..... UPT? No tak jasně, jako jakoukoliv jinou "operaci" nebo zákrok.......tak hodně štěstí a sil 😉

@orchidis
@elu ....novodobá inkvizice? Dámy nic není černobílé...

orchidis
21. bře 2013

@elu Tak trocha slušnosti by neškodila... 😉 Tak když jsi tak radikální a světová, tak napiš co ty a anální sex 😀. Ne, že by mě to zajímalo, ale když už to vytahuješ 😀. Holka, trochu soudnosti a slušnosti - 14 už ti bylo... 😎.

irennn
21. bře 2013

Nemůžu nikoho soudit...ale když to vezmu z našeho hlediska...nás miminko stálo spoustu nervů,strachu,peněz..ale nelitujeme toho.Když jsme viděli poprvé jen děložní dutinku bez plodu, byli jsme nejšťastnější lidi na světě a stejně tak to bylo,když se nám miminko zvětšovalo.Nemělo by se plodu brát život,pokud je zdravé,ono si nevybralo,že se chce narodit a najednou je tam v bříšku. Měli jste najít spolehlivou antikoncepci a ne jít pak na potrat z důvodu financí! Co nitroděložní tělísko a všechny jiné metody? Nechci být hnusná,ale doufám,že už pak další mít nebudete moct, když si nevážíte tak velkého daru. Co by za to jiné holky daly, ty které opakovaně postupují IVF a tak moc se trápí při pohledu na kočárky.

orchidis
21. bře 2013

@rimmet A přesně to jsem psala a uživatelce @elu jsem odporovala 😉, jestli jsi moje příspěvky četla...

elu
21. bře 2013

@rimmet tak o tvém příspěvků jsem se nechtěla vůbec bavit...to mi moje blba hlava už vůbec nebere, pro me je to nepředstavitelné

elu
21. bře 2013

@orchidis 🙂 🙂 🙂 to byla nadsázka...já nevidím na análním sexu nic světový ho a neslusnyho

rimmet
21. bře 2013

@orchidis jojo, pak četla, ale to se tam objevilo až když jsem přidala svůj příspěvek 🙂 s tou antikoncepcí ti teda nezávidím, to je dost na ho....:( ....tak jasně že je lepší prevence, ale když už se stane, stane se a je třeba řešit. A když se to vyřeší veeeelmi rychle, myslím, že to je menší zlo než cokoliv jiného. Ale chápu že někdo to "nepochopí" taky bych na to koukala asi jinak kdybych taky nebyla na UPT...i když jsem byla vždycky spíš proti a říkala jsem si že jakmile mi bude 18 a stalo by se, tak bych si to nechala....tak nenechala

rimmet
21. bře 2013

@elu no vidíš, a přesto jsem se tak rozhodla a nelituju toho.....jasný že když si na to vzpomenu, je mi skoro do pláče, ale když si představim, že bych ho měla dát k adopci? tak to by mě trápilo teda mnoooohem víc a mnohem dýl...

@irennn ale přeci to nemůžeš brát tak že jedny si toho neváží a druhý co by za to daly...tak to prostě je a není to že by si toho daru nevážily...a navíc to není ještě plod ale když jdeš na mini tak je to vážně jen změť buňek...z kterých pak vznikne teprve ten nový život. No záleží jak na to koukáš....ach jo, je to těžký no :(

elu
21. bře 2013

Pro me je prostě nepředstavitelné, ze ve 21. Století je interrupce pomalu jedna z forem antikoncepce a to, ze s tím absolutně nesouhlasim je vnímáno, jako ze já jsem ta, co spadla z višně🙂 ...a k původnímu příspěvků...ze pisatelka píše, ze by pak ještě další dítě chtěla, tak to uz vůbec nechapu.....mám jeden příklad z okolí, kdy holka nemohla mít dítě a lékařka dělala psi kusy aby ho měli, když se jim narodilo, tak po roce otěhotněla přirozené a šla za tou samou doktorkou, aby ji udělala potrat, ze nechce děti takhle po sobě, ze si na druhy počká...doktorka ji vyloučila z evidence a podala návrh na pojišťovnu, aby ji cela léčba neplodnosti byla dana k úhradě....naprosto s tou doktorkou souhlasim

irennn
21. bře 2013

@rimmet No víš,jak se to vezme..pro nás je i ten shluk buněk lidský život. Mám dvě kamarádky, obě přes třicet, neúspěšně se snaží otěhotnět celé roky, Kamča se kvůli tomu tak nabrečela,i kvůli mému těhotenství...zažádali si o adopci a čekají na miminko,lhůta aspoň 5 let na zdravé mimi..to jí bude 40! Takže bych dítěti život nebrala a dala bych ho raději k adopci,protože jsou lidé, kteří by mu dali všechno i velkou lásku...tak moc si přeje jezdit kočárkem a starat se o miminko. To spíš uleví tvému svědomí,že ho nechceš dát k adopci...ale to je každého věc.Tak se nebudeme hádat...

rimmet
21. bře 2013

@irennn nééé já se určitě nechci hádat 🙂 je to jen diskuze, každá máme právo mít svůj názor, to je jasný...ale nepřijde mi rozumný jakoby odsuzovat něco nebo někoho jenom proto, že někdo jiný by za to dal cokoliv. Přeci nebudu odsuzovat chlápka, co jezdí v mercedesu a dává si biftek proto, že v africe děti umírají hlady a daly by za jídlo nevim co. Každý osud je jiný a jedinečný. nemyslím si, že kdyby se dávaly děti místo potratů k adopci, bylo by to lepší..."díky" legislativě ta čekačka stejně nebude kratší a spoustu dětí by nečekal pěknej osud :(....jen jsem prostě a zkrátka chtěla říct že to nejde házet do dvou pytlů "vy si nevážíte daru" a "co by za to jiný daly"

orchidis
21. bře 2013

@elu Já taky ne, jen mi přišlo, že to sem nepatří 😉, ale jako vtip dobrý, jen ta realita je pak trochu složitější... 😔, nás bohužel nejvíc baví ten "obyčejnej" 😀

rimmet
21. bře 2013

@elu no tak to je trochu extrém - to s tebou vyjímečně souhlasim 🙂 argument že jde na potrat jen proto že nechce mít druhý dítě takhle po sobě když si prošla čím si prošla.....to je na palici

schnek
21. bře 2013

opravdu nechápu, jak můžete někoho soudit... je to jen a jen věc té ženy, je to její rozhodnutí a ona s tím bude muset žít. Bylo by vám příjemné, kdyby vás někdo donutil mít dítě, které nechcete, a to z jakýchkoli důvodů? A ty řeči o adopci... dokázaly byste žít s tím, že dítě odnosíte, porodíte a odložíte? Antikoncepce? nic není 100%. I mě se to stalo.... 2x... Třetí dítě ještě šlo, ale čtvrté? chtěla bych vidět tu, která by si ho v mojí situaci s radostí pořídila. Je mi líto všech, co se jim potomek nedaří a trápí se s tím, ale zároveň je děsivé, když se daří, když nechcete. Jenom proto, že se nám s manželem daří, máme mít doma mateřskou školku? Já si neuvěřitelně vážím toho, že jsme mohli mít děti bez problémů, ale musíme být rozumní. To není jen o tom mít dítě, ale i se o něj postarat.

jasekd
21. bře 2013

Fakt miluju ty vyjadreni typu "mne by se to nikdy nestalo", "ja bych to nikdy neudelala, udelala bych tohle..." Taky je na MK i jinde modou posuzovat neci osud ci pribeh optikou jineho osudu, samozrejme mnohem horsiho, nejlepe kamaradky kamaradce se stalo to a to...takze vy si nemate pravo stezovat. Kazdy prece zije svuj zivot a musi se s nim poprat a je samozrejme, ze resi svoje aktualni problemy a ne problemy zbytku sveta.

michaela_2
21. bře 2013

K tomuto tématu mohu říct pouze toto - první těhotenství bylo neplánované, doktor mi ze zdravotních důvodů doporučil přestávku v užívání HA, šla jsem tedy okamžitě za svou gynekoložkou a ta mi navrhla antikoncepční kroužky, prý jsou šetrnější a neužívají se způsobem jako tabletky, takže by to neměl být problém, ale napsala mi je až za tři měsíce, abych nenavázala v užívání hned za HA. Chránili jsme se tedy ty tři měsíce kondomama - a právě kdy jsem čekala na menstruaci abych začala užívat předepsanou antikoncepci, zjistili jsme že čekáme miminko ( v době posledních příprav na svatbu, zkouškové ve škole atd. bylo mi 21let). Miminko jsme si nechali, ač bylo plánované až později.
Po porodu jsem dceru kojila do 6. měsíce, déle nám to bohužel nešlo. Hned jak jsme přestaly nechala jsem si od doktora napsat HA. Oproti tomu, že od 16 prakticky do těch 21 jsem s ní neměla vůbec žádný problém, tak v té době mi moc nesedla, třikrát jsem s tím byla za doktorem a třikrát jsem byla ujištěna, že po porodu je úúúúplně všechno jinak a že to chce čas než se to srovná. Když jsem tam přišla počtvrté, bylo mi oznámeno, že čekáme miminko - selhání antikoncepce 😕 . Dcera má 15 měsíců a mě teď čekají státnice, bakalářka atd.
Miminko si necháme 🙂 chtěli jsme více než jedno dítě, ačkoliv takto bych si to nenaplánovala.
Nicméně bych chtěla říct, že bych v životě nikoho neodsoudila za rozhodnutí jít na potrat !! Na vlastní kůži jsem - a hned dvakrát - poznala, že ač člověk dělá v nejlepší víře to, aby si miminko zrovna v tu dobu neudělal 🙂 tak žádná metoda není stoprocentní.
A absolutně nesouhlasím s názory typu : víte kolik ženských nemůže otěhotnět? a co by za to daly?
Ano vím. Nicméně mi to přijde jako naprosto neadekvátní argument........Každý si snad žije svůj vlastní život!!..............A paní, která nemůže otěhotnět, v žádném případě nemůže porozumět tomu, jaké to je, když má člověk problém úplně opačný. Potrat asi není snem žádné z nás a ten pocit, že se člověk nemůže spolehnout už ani na HA, také není zrovna ideální.

januzza80
21. bře 2013

Ahojky holky,ja jsem tu nechtela psat,protoze tema potrat nemam rada,ale i tohle je v zivote bohuzel.Ja jsem pro potrat jen,kdyz bych vedela,ze miminko neni zdrave a taky se nam to jednou malem stalo,ale nastesti miminko bylo zdrave a je z nej krasnej zdravej chlapecek.Ja ji neodsuzuji,ze chtela na potrat,ale spis me dost bylo smutno z toho,ze napise,ze pak jednou bude dalsi a aby to byla holcicka.Tak pokud uz mate problemy,tak bych do dalsiho rozhodne nesla a bylo by mi jedno,jestli dalsi bude holka,kdyz uz musela jednou na potrat.Je uplne jasne,ze dost maminek reagovalo ne na ten potrat,ale na tuhle reakci,ze mozna v budoucnu bude dalsi a ze doufa v holcicku.Bohuzel dost snazitek se snazi nekolik let a je jim jedno,co to bude,ale ze vubec bude miminko a ze bude zdrave.Tuhle reakci bohuzel musela cekat.Ja jsem si zazila mozna horsi situaci,nejednalo se o financni problem,ale o vaznou nemoc v rodine(muj manzel)kdy hrozila i smrt a bohuzel diky doktorum,kteri nereknou urcite podstatne veci,tak jsem otehotnela i tak,kdyz nam rekli,ze urcite neotehotnim a jedine co nam rekli bylo to,ze dite bude urcite postizene,ale nastesti to tak nebylo a vyvratilo se to a miminko bylo zdrave a i tak jsme si miminko nechali a manzel se uzdravil a jsem moc rada,ze to tak dopadlo.

orchidis
22. bře 2013

@schnek Nejsem paušálně proti potratům, ale tohle jako obhajoba? Nám se daří, tak to lifrujeme pryč... 😅 - to u mne neobstojí. A o našich možnostech antikoncepce jsem psala výše... nemáme to zrovna veselé. A když je člověk ve vážné situaci, tak by si tím spíše měl dát pozor, ne? Měli jste problémy manželské, nebo finanční? Finanční se dají řešit a manželské ? - ty také a hlavně! já bych prostě nedokázala spát s někým, s kým bych si nedokázala představit mít další dítě, i kdybych ho v tu chvíli stokrát zrovna neplánovala... to bych fakt radši skočila z mostu.

No, zkrátka každá to máme jinak 😉.

schnek
22. bře 2013

@orchidis když pominu, že je mi absolutně jedno, u koho můj názor obstojí či neobstojí, to si jako pořídím mateřskou školku, protože ochrana nefungovala, jak měla? ty mi ty děti půjdeš hlídat a živit? koupíš mi větší auto, budeš za mě chodit do školy a do práce (protože to už 2,5 roku dělám)? mmch, jak bys řešila finanční potíže? a ty partnerské? (což ani jedno nebylo hlavním důvodem) Soudíš z tvého pohledu nepsouditelné. Je to to, o čem píše @jasekd , v mých botách nechodíš, takže tak.

hannyy
22. bře 2013

Holky ja teda nemam skusenost s potratem, ja urcite jsem ale proti potratum a souhlasim s @orchidis , krom toho u vyroby jsou vzydcky dva a ne jen antikoncepce ale jsou i jine zpusoby ochrany, a ten kdo kdo zije sex.zivotem musi pocitat se vsema nasledkama, a pokud nekoho tizi finance, radsi dam dite do adopce kde ma sanci se dostat do dobre rodiny - radsi tento pocit, jak pocit toho , ze jsem sve dite zabila, potrat by podle me mel byt dovolen jen opravdu pokud je dite nejak nemocne a lekari to podpori, jinak by podle me melo byt uzakonene ze nechtene miminka maji jit do baby boxu , ten kdo by sel protizakone na potrat by mel byt odsouzeny stejne jako ten kdo dite porodi a vzapeti zabije. ale je to jen muj nazor 🙂

kecule
22. bře 2013

Existuje i u nás v ČR Přímá adopce!!!Byla by to zase šance pro jiné rodiče, které nemohou mít děti.

januzza80
22. bře 2013

@hannyy Ja te chapu,ja jsem taky proti potratum,ale potrat byl a bude.A ikdyby byl nejaky zakon,ze by nemohl byt jen kdyby dite bylo nemocne,tak stejne by potrat byl nelegalne,jako je to v Polsku.To taky neni dobre.Ublizuji jak diteti,tak matce.Ja bych na potrat nesla,protoze jsem to tu uz psala a da se to zvladnout mit vice deti.Je hodne antikoncepce a pokud manzele nechteji mit pak uz dalsi dite,tak je pak vazektomie a u zen podvazani vajecniku.Ale treba treba za moji mamky byla jen jedna znacka antikoncepce a mela jen dve deti a ani jeden potrat.Kdyz uz je zena extremne plodna,tak fakt brat neco,aby se to nestalo nez potrat,ktery neni vubec dobre i pro zenu(zdravotni problemy atd.)

elu
22. bře 2013

@schnek nemyslím si, ze by potraty byla otázka te ženy jak píše s, je to společenská záležitost a je nutné, aby každý ve svém životě mel pevný postoj k takto zásadním věcem....argumenty typu, ty Nevis jak na tom sem....no nevím...jsou věci které se prostě nedělají at jsme v jakékoliv situaci...krádež, vražda,podvody aj.....

hannyy
22. bře 2013

@januzza80 vubec pri dnesni medicine je tolik moznosti jak neotehotnet a nemusi clovek brat hormony, myslim, ze se v dnesni dobe take daji zvladnout 3 deti , clovek se bud musi vic ohanet nebo vic uskromnit, ale jde to, kazdopadne je to na kazdem 😉 ale urcite by si clovek tohle vse mel uvedomit nez zacne sexovat , to je stejne jako kdyz nekdo otehotni takrka hned po porodu, chapu ze je to sok ale kdyz uz tak uz a preci jen proto ze je to na me brzo mit hned vzapeti druhe nedam to druhe dite pryc 😠 ale jak rikam tak ci tak je to jen na te konkretni zene ale i muzi , rozhodovat by o tom nemela sobecky jen zena ale i ten dotycny tatinek 😕

ebsian
22. bře 2013

@hannyy Podobný zážitek s možným těhotenstvím se mi stal těsně před zahájením užívání HA po porodu a taky mohl být nečekaně ihned sourozenec 😅 Nějak jsme se špatně domluvili s mým mužem, měl zato, že už beru tu HA. Nedala bych ho nikdy pryč, ačkoliv beru léky neslučitelné s těhotenstvím, takže by to mohlo špatně dopadnout..

schnek
22. bře 2013

@elu to jako že společnost má rozhodnout za jednotlivce? pochopila jsem to správně?

myschka
22. bře 2013

jako vždy půlka rozumných a půlka strašných moralistek. Myslím, že pokud nejsme ve stejné situaci nejsme schopné posoudit. A ty řeči jak si má ženská rozmyslet sex, víte kolik dětí se rodí například přes tělísko???
Musím naprosto souhlasit se Schnekem, nikdo z těch "chytrých" mi dítě nevychová, neoblékné a nenakrmí. Jen sama ženská ví co zvládne a co už ne.
Proč prostě nemůžeme nechat rozhodnutí na matce a jen to respektovat? Ne, že bych to kterékoliv z Vás přála ale už jsem potkala spoustu holek co změnilo pod vlivem okolností názor ☹

samik2008
22. bře 2013

@surael nebudu nikoho soudit,jen sem ti chtěla napsat,že já také nemůžu žádné hormony,takže mám už podruhé nehormonální tělísko a jsem spokojená.Co zkusit to?Hodně štěstí!