Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

elu
22. bře 2013

@schnek nepochopila 😀

elu
22. bře 2013

@myschka ale s tím s tebou naprosto souhlasím, když nemám na jídlo, nemám vzdělání, nemám ráda děti...nebo jakýkoliv jiný důvod, tak prostě děti mít nebudu...tady není diskuze o tom, že když nezvládneš tři děti, měla bys je přes to mít...tady je diskuze o tom, že nemusíš otěhotnět, když nechceš

schnek
22. bře 2013

@elu tak ještě jednou pro blbí 😉

elu
22. bře 2013

třeba muj manžel se bojí dětí jak čert kříže...takže dělá všchno proto, abych neotěhotněla....protože ví, že kdyby jo, tak si to necháme 🙂 🙂 🙂

elu
22. bře 2013

moje kamaradka otěhotněla po třetí hned po šestinedělí a málem se zbláznila...samozřejmě si dítě nechala, ale když už pak věděla, že čtvrté už fakt ne...tak zkombinovali tři druhy antikoncepce

elu
22. bře 2013

myslela jsem to tak ,že je potřeba o tom mluvit, že by kamardky měly říkat svým kamaradkám, co si o tom myslí, měla by být osvěta o antikoncepci a to hlavně u těch "blbejch " jak píšeš 😀

ratatooy
22. bře 2013

no je to těžky chapu že nekdo na to nema finance ale to spiš u prvniho ditete,myslim si že pokud už jedno dite je druhy nestoji o moc vic než jedno,navic vybavička je po prvnim,ale težko řict mi platime haldu penez aby jsme deti mely takže vedome bych ho pryč nedala

myschka
22. bře 2013

@elu ale to jsem právě taky zmínila, rodí se děti i přes tělísko, praskne kondom, selže antikoncepce třeba proto, že bereš atb, stát se může cokoliv já mám krásnou holčičku přes spermicidní gel u kterého při správném použití slibujou 99% ochranu a bu´d si jistá, že jsem ho použila správně 😀 Prostě stát se to může každé z nás i když nechce!!

schnek
22. bře 2013

@elu tak já myslím, že by tohle především mělo probíhat v rodinách, mluví se o tom ve škole, děvčata to určitě probírají mezi sebou, ale někdy se to přes veškerou sahu prostě stane. Já nechci tvrdit, že potrat je super, beru ho jako legální řešení situace, které se nepodařilo se vyhnout. Nic skvělýho na tom samozřejmě není.

bledulka
22. bře 2013

@ratatooy no já tedy nevím.. mně nepřijde, že druhé dítě nestojí o moc víc...Je dost krátkozraké uvažovat jenom o kojeneckém věku (mluvím "dítě a finance").. Dítě bude chodit do školky, školy, střední školy atd.. a to už jsou jiné částky... Pokud dopřeješ jednomu dítěti vzdělání, je fér ho dopřát i druhým svým dětem.. Díte růstem potřebuje víc a víc financi a naopak myslím, že je třeba přemýšlet i do vzdálené budoucnosti....

Já na potratu nebyla. První dítě bylo vysněné a za pomoci dr. Přesto si nedovolím odsoudit ženy,které potratem prošly...
Život není spravedlivý a nelze se dívat na to tak úzce (že jiné ženy mít nemohou) .Nikdo nám neslíbil při narození, že prožijeme štastný život...Nikdo neslíbil, že bude všem lidem dáno a přáno stejně...
prostě někdo je plodný a jiný neplodný, někdo je zdravý a jiný nemocný, někdo je bohatý a někdo chudý... Někdo štastný a někdo nešťastný... Někomu stačí ke štěstí málo, jinému ani bohatství, zdraví a rodina nestačí k tomu,aby byl štastný..

a jak tu také zaznělo, že když vím, že žádná antik. není stoprocentní, tak bych na to měla "sexování" myslet a vzít v úvahu následky..
to je jako bych vám řekla, že když jedete autem, tak není jistota, že se v autě nezabijete a až se stane nehoda, tak říct "na to jsi měla myslet,než jsi do auta vlezla"

Řeknu to ještě jinak.. Když jsem byla mladší, tak jsme "odsuzovala".. : proboha jak mohou...:-nechat spadnout dítě z přebalováku, nechat dítě samotné u bazénu(když se pak některé nešťastně utopilo).. atakdále
postupem času jsem se na tyto všechny věci začala dívat s větší tolerancí,pochopenm a respektem.. ano,jsou věci,které nepochopím nebo jsou proti mému vnitřnímu přesvědčení (ve výchově, v přístupu k dětem, v přístupu k antikoncepci atd) ,ale respektuji , že to každý máme jinak.
je spousta pohledů na svět a nelze se stotožnit se vším ...každý máme "svou pravdu" a každý máme právo mít "svou pravdu" 😉 (tzn. i dopřát druhým ji mít 😉

elu
22. bře 2013

Me přijde, ze jedna mluví o koze a druha o voze, nechat dítě u bazénu a nebo ho nenechat se nnaroditt jen kvůli tomu' ze ted se mi to nehodí, jsou podle me úplně jiný věci...

elu
22. bře 2013

Já se porad vyjadřují především k původnímu příspěvků, který nikdy ale nikdy nepochopim.....třetí dítě chci, ale ne ted..to je prostě fakt hloupý az to boli

bledulka
22. bře 2013

@elu mluvila jsem o respektu celkově.. o neodsuzování jakéhokoliv jednání,i kdyby mi přišlo divné a proti mému vnitřnímu hlasu... 😉

ratatooy
23. bře 2013

@bledulka no to samozřejme školka škola atd ale jak už se ostatní zminily co je ted nemusi byt za rok,situace se muže podstatne zlepšit nebo ještě zhoršit,a pokud uvažuje že bude mit stejne potom dalši ditě tak ani pak nemuže vedet jestli na to finnce budou nebo nebudou,o to že jestli jedno či dve deti sem mela na mysli spíš ten kojenecky vek

ratatooy
23. bře 2013

@bledulka naštěstí ja finance řešit nemusim deti bych mohla mit třeba 10 ale zas to nejde takže všud je neco bohate mi budou stčit aspon 3 pokud nam bude souzeno

lucyda
23. bře 2013

teda holky ,ale ze nekdo sel na potrat je snad jeho vec ....nechapu ,ano lide by si meli davat pozor ,ale ono se to proste nekdy muze stat,kamaradka treba otehotehotnela i pres antikoncepci ......teda ja tusit ,ze to nezvladnu tak to nejspis taky udela ,myslim ,ze porad lepsi nez kdyz treba deti skonci v detskem domove.....

surael
23. bře 2013

No děvčata,přeji vám,at nemusíte nikdy nic takového řešit,nikomu se nemusím naštěstí omlouvat a ani si světe div se o sobě nemyslím,že jsem nějaký tyran,vrah nebo něco podobného.Svoje děti miluji na de vše,ale kritizovat druhé,když selže antikoncepce to umí opravdu koukám každý.Já toto podstupuji ve svém věku poprvé a že jiné ženy nemohou mít děti bohužel nijak neovlivním,ale chápu jejich reakce,protože když někdo nemůže nebo se dlouhodobě snaží o dětátku a jiným to jde,aniž by si přály,to příjde opravdu líto.Stejně jako chudáci odsuzují boháče,že ke svým penězům nepřišly určitě poctivou prací,když oni se od rána do noci lopotí a sotva měsíčně výjdou..ale nikdo z nich nevidí,že za jejich bohatstvím je třeba taky léta odříkání a hodin do umoru.Jak říkám...pokud nechci být souzen...tak sám druhé nesoudím.Tod vše.Rozhodně nepřemýšlím o tom,že bych se rozhodla plod odnosit,abych ho pak dala k adopci nebo do baby boxu,protože bych svoje narozené dítě za prvé nikdy nikomu nedala a za druhé,myslím si,že dětí,které by potřebovaly najít rodinu (narozených dětí) je u nás stále víc než případných bezdětných rodin.Jenže ony rodiny o cizí děti taky mnohdy nestojí.Když by srdce všech lidí byla tak čistá,jak tu některé píší,tak proč adopci nezkusí??No nic,to by bylo téma na dlouho.Jen jsem četla reakce od různých maminek a napsala tu svojí.

surael
23. bře 2013

@irennn Nepřejte nikomu nic zlého,aby se vám to jednou nevrátilo!!!

surael
23. bře 2013

@samik2008 Tělísko jsem měla,dostala jsem z něho zánět a bolest při vyndávání bylo 100x horší jak porod a to jsem rodila 4x.Znovu už bych do toho nešla,bohužel.

surael
23. bře 2013

@ratatooy Chcete vyčíslit přesně kolik mě stojí 4 děti? Dcera 16 let chodí na střední školu..cca 5000,- druhá dcera 14 let cca 3500,- třetí dcera 8 let cca 3500,- 4 dcera 1,5 roku cca 3000,- To je jen výčet,nepočítám do toho ošacení,které člověk nekupuje každý měsíc.Náklady na bydlení jsou s energiemi 13000,- manžel soc a zdr + cestovné 8000,- to jen aby mohl jezdit vydělávat a pak ostatní výdaje jako telefon,televize a běžné polatky asi tak 3000,-Já mám rodičovský příspěvek pouze 3800,- a přídavky na všechny 4 děti ne celých 2500,- A bohužel budete se divit,ale taky jím,nežiji zatím ze vzduchu,i když bych řekal,že se v jídle tak uskromnuji,že moje náklady jsou tak 1500 za měsíc.Už ted musím občas chodit na brigádu A jestliže si opravdu myslíte,že další dítě nic nestojí,tak to asi jedině že bych se rozhodla ho nechat zemřít hlady.Právě proto,že jsem zodpovědná a že nám selhala antikoncepce si uvědomuji,že další dítě by byl nerozum.Co člověk to názor.

ratatooy
24. bře 2013

@surael no tak to sme na tom stejne mi amme zatim jedno dite ale bydleni nas ted stojí 0,.bydlime u rodičů sice uratime 8tis za jidlo a drogerii,ale zas práce do práce manžela stoji taky 0,.jezdi služebním,j normalni zamestnanec ne živnostník takže ma každej meic stejnou vyplatu

pissskotka
4. dub 2013

@jajik25 Jsou to sice už téměř tři roky, ale jak jsem to tu pročítala, tak mi nedá abych sem něco nepřispěla...Já zírám jako blázen jak dokážou ženský tak nesnesitelně ublížit..myslela jsem že tohle je stránka o tom, jak si pomoct a poradit, povzbudit jedna druhou a podržet jí. Ty jako dvojnásobná matka sem přidáš diskuzy a čekáš že si o tom třeba s někým promluvíš, nebo že tě některá z nás podpoří a oni se na tebe vrhnou jak supy....to je fakt otřesný..všechny které sem daly své inteligentní příspěvky o tom, jak by si každé dítě nechaly i kdyby neměly ani já nevím třeba na nájem tak ty bych fakt propleskla a poslala je někam živořit. Jak můžete vědět jak na tom ta dotyčná je? Je opravdu zbytečné někoho zde žádat o své zkušenosti, nebo rady když je tu každá tak strašně přechytralá a 100% matka co by rodila jedno dítě za druhým kdyby to šlo. Takže pokud si to budeš číst, tak jsem ti chtěla říct, že mě se nic takového nestalo, ale kdyby se mi to přihodilo, tak se zachovám úplně stejně a špatně se teda v žádným případě cítit nebudu. Toť za mě, ahoj

surael
4. dub 2013

@pissskotka Napsala jsi to stejně jako to cítím já.Taky jsem si myslela,že toto nebudu muset nikdy řešit,nikdy podstupovat,ale bohužel nám selhala antikoncepce a 5 dítě,když nejmladší dcerce nejsou ještě ani dva si opravdu dovolit nemůžu..Ale některé dámy zde,mají prostě chytrou hlavičku a věří,že je lepší dítě odnosit,a pak opustit a dát ho do kojenáku nebo k adopci...nechápu,jaký význam by to mělo,když už ted jsou tyto domovy plné nechtěných dětí.Navíc,matka,jako jsem třeba já,by nikdy své dítě neopustila,to bych neměla už 4 děti doma,takže tyhle nechutný řeči,co sem píší jsou spíš vykřiky do tmy.A že některé z nich nemohou mít,nebo se jim nedaří počít,ještě nutně neznamená,že jiné si budou přes selhání,či znásilnění a pod.nechávat doma dětí třeba 8,oni taky ty děti musí někdo potom živit,ale to některým ženám asi zde moc nedochází.a abych svým dětem dávala pak k jídlu krajíc chleba,namazaný máslem,tak to asi ne.Chtěla bych vidět je,zda by byly tak chytré v kůži druhých.Hází nás do pytle s ženskými,které do toho vlítnou třeba z nedbalosti,ale i když se pak taková žena rozhodne raději pro interupci,když ví,že by jako matka byla zatím k ničemu,je podle mě mnohem lepší řešení,než děti doma týrat,cpát je do kojenáku nebo jim pak neprojevovat stejně žádnou lásku,jak to některé ženské pak dělají,jen proto,že si dítě nechaly.A další nesmyslné řeči,že když tedy žena už další děti neplánuje,tak může podstoupit sterilizaci..opět...kdo z vás by si to nechal dobrovolně udělat,přeci jen je to zásah do organismu ženy a kdykoliv se může stát,že z toho vzniknou komplikace,není to žádná banalita,takže když se někdo brání a přesto otěhotní,tak věřte,že rozhodnutí,zda si dětátko nechat nebo ne je velice těžké,ale nehte si své soudy,nikomu z vás nepřísluší soudit druhé.Plodná žena za neplodnost jiné ženy bohužel nemůže!!!!

pissskotka
5. dub 2013

@surael Souhlasím s tebou. Nutno říct, že ti skládám velký obdiv, 4 dětičky musí být záhul jak prase 😨
Mě se stalo něco trochu podobného, měla jsem dlouho zpoždění a dělala jsem si dva testy po sobě....(cca po týdnu) oba dva byly pozitivní..sice žádný silný dálnice, ale prostě dvě čárky tam byly a jelikož už mi jednou tento test ukázal spolehlivě, nevěřila jsem, že by mi teď ukázal špatně. No a tak jsem tu také založila diskusy, jelikož jsem si ihned uvědomila, že se na druhé dítě absolutně necítím a nejsem jedna z těch žen co jsou 100% matky a zvládají všechno na 1. Zdaleka ne...Přesto si myslím, že svého syna se snažím vychovávat dobře a chci se mu věnovat na 100%. Já prostě vím, že bych druhé nezvládala, vůbec se na to necítím ani fyzicky a už vůbec né psychicky, takže jsem byla pevně rozhodnutá pro interrupci a potřebovala jsem o tom zjistit víc..hlavně třeba zkušenosti, protože všelico se dá najít na internetu. Překvapilo mě tedy, že spousta maminek mě podpořilo a poradilo, ale napsali do zpráv a já se jim vůbec nedivím, protože některé ženy jsou opravdu posedlé ďáblem bo co...
Naštěstí mi tedy doktor po dalším týdnu zdělil, že těhotná opravdu nejsem a že všechny testy nemohou být spolehlivé, takže jsem domu odcházela s čistým svědomím. Přimlouval se a nabízel prášky, abych nemusela být stále v nejistotě, ale já odmítla...nechci do sebe zbytečně cpát hormony a vyhazovat prachy oknem, když to stejně není 100% ochrana. Tělísko bych do sebe také nikdy nervala, protože moje maminka s tím má špatné zkušenosti, takže mi prostě přijde nejpřirozenější si dávat pozor a ať si každý říká co chce, mě je to u pr....samozřejmě je mi líto žen, co otěhotnět nemohou, ale proto si přece já nebudu nechávat třeba 5-6 dětí kvůli tomu, že jsem měla to štěstí a jsem plodná.
No chtěla jsem být stručná, ale opět jsem se rozepsala, za což se omlouvám. 😅 Takže abych to ukončila...Prostě bych se já osobně vždycky rozhodla stejně...protože ,,teď´´ na to zrovna není vhodná doba..i když bych třeba do budoucna další dítě chtěla, no a co? Momentálně na to nejsou peníze a já na to nejsem připravená, tak co je sakra na tom... nechci zažít situaci abych svým dětem neměla dát co do pusy, nebo neměla na to až přijdou, že chtějí něco koupit, nebo že potřebují do školy..v žádném případě..já jsem ze tří sourozenců a dost jsem si toho zažila, právě tuhle situaci, kdy peníze opravdu chybí..takže bych nedopustila aby to muselo zažít i moje dítě...alespoň ne vlastním přičiněním, že jsem rodila jak se slušelo.
Takže ještě jednou smekám před tebou, že jsi tak odvážná a silná, já bych na to neměla 😒
Omlouvám se moc za román, ale vždycky se tak rozčílím 😠

iveta107
5. dub 2013

@pissskotka dávat si pozor je jednoduchá antikoncepce zdarma, ale spousta žen už na to doplatilo, nemusíš třeba rok otěhotnět, ale pak se to stane najednou ani nevíš jak.

timbouctou
5. dub 2013

@ratatooy no možná druhé dítě nestojí o moc víc, dokud je kojené a když používáte látkovky. Ale jakmile začne potřebovat boty, nesejde se velikostí a ročním obdobím se starším, nebo nedejbože je starší holka a mladší kluk... Jedny boty dnes stojí kolem 1000,- kč, a to jenom když máte štěstí a nepotřebujete speciální. A to mluvíme opravdu jen o zdravých dětech. Ale každé třetí mimčo má astma, exém, to je strašných peněz. Já o tom něco vím, máme doma astmatika s atopickým exemem. A starší potřebuje kotníkové i sandály a ty se v 31 už dají sehnat pouze od jedné firmy, a tu zas nikdo neprodává, musíme pro ně jezdit kraj světa. Pořád vám připadá, že je to zadarmo? Je lepší si dítě nechat a pak ho vidět strádat, trpět, a nakonec se ho třeba někdo musí vzdát? Já bych to nedokázala, opravdu. Ale je fakt, že když už máte dost peněz na to, abyste podstupovali umělé oplodnění, tak vás těch pár tisíc měsíčně opravdu nemůže nijak rozházet.

timbouctou
5. dub 2013

@iveta107 no, ženský v naší rodině musí používat antikoncepci dvojí, po prvním dítěti jedna přestává působit tak, jak je třeba 😀 Nám trvalo rok, než se podařil první syn, a druhý byl tak trochu dřív, než se čekalo. Prostě jsme jednou zapomněli koupit prezervativ 😀 a to jsem brala HA.

ratatooy
5. dub 2013

@timbouctou tak naš malej je zatim zdravej ja sama mam astma,ted čekame jestly budem mit dvojčata nebo jedno,ale i s dvojčatama by sme to zvládly,malej nebyl kojenej meli jsme sunar a pampsky a nevim kde maminy berou zavratny sumy ale me sunar a plínky stály mesične ani ne 2 tisice,jinak mam na fb bazarek kde si prodáváme po detech oblečení boty kojenecke potřeby takže se daji sehnat super veci za pusu

ratatooy
5. dub 2013

@timbouctou jinak nas umele oplodneni stalo 30tisic ktery jsme stloukly z jedne vejplaty a nakonec jen z toho jednoho pokusu budem mit detí klidne i 5,což je jíná než ostatní a že jich tu není málo co už daly 200-300tisic a deti nemaji

surael
5. dub 2013

@ratatooy Já jsem sem napsala,na kolik mě chodí chod mojí 6-ti člené rodiny.jedno dítě a 4 nebo 5 dětí je sakra rozdíl.Moje dcera už chodí na střední škola,ta taky není zdarma,manžela stojí jen cesta do práce spoustu peněz,platí si sám sociální a zdravotní,ale nepatří zrovna mezi OSVČ který za rok vydělá miliony,patří do skupiny malých živnostníků,takže nám plat opravdu dává jen tak tak.Nesrovnávejte nikdo finanční situace podle sebe.Kdy dáte dohromady měsíčně třeba s manželem 40 tisíc a jste 3,když jiná rodina dá dohromady 25 tisíc a je jich 5.To jsou sakra rozdíly nemyslíte???Pro někoho není problém nechat u kadeřníka jen 1000 kč za učes,pro jinou je toto už naprostý přepych,stejně jako umělé nechtíky,atd...mohla bych sem toho napsat spoustu,protože opravdu od vás některých jsou to jen řeči,ale o životě některých rodin a jejich situaci nemáte ani páru a těžko můžete říci,že v jejich situaci,by jste si zrovna vy nechaly další dětátko,kdy opravdu jen to základní výjde měsíčně na 2000,-Nebavím se o oblečení,to se dá opravdu sehnat za hubičku,bavím se o jídle,pouze a jen o jídle,které koupit musí každý.No,podle mě,se zde pozná spíše kdo opravdu nikdy nezažil slovo odříkání.Prostě to uzavřu,někdo má peněz jako šlupek,a je jim to k ničemu,někdo na tom není tak dobře,ale má zase v životě jiné dary.Každý máme něco,něco dobrého i něco špatného,ale rady od druhých,tedy spíše soudy od druhých,jsou opravdu trochu nemístné.