Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

terinda
30. črc 2010

@danfal souhlasím 😉
@k.jolanka taky máš pravdu, ale ono to delší čekání na mimino je dost náročný, tak se nedivím, když z toho někdo začne jančit 😔 Chce to taky špetku empatie a porozumění.

k.jolanka
30. črc 2010

@terinda jo to máš pravdu, asi to je záběr na nervy...když já mám prostě strašnou smůlu na ty vysloveně nepřející 😖 😝 ale to už odbíháme od tématu 🙂

kveta
30. črc 2010

@k.jolanka Z toho si nič nerob, že si stretla len tie neprajúce... Mne sa stalo, že tu na mňa na MK raz útočila holka, ktorá práve zistila, že nečakane čaká druhé dieťa a nebola z toho práve nadšená... Závidela mi neplodnosť... Takže stáva sa aj opačná situácia... 😀 /Dieťa si nechala./

evena
30. črc 2010

@k.jolanka tak to sou drsná slova 😒 víš co, mě přijde normální že dlouhodobé snažilky se k tomuto "problému" budou stavět (většinou) jinak než ženy které na dítě nečekají ... na potraty se chodí, chodit bude, každého věc, mě tu spíš dost zarazilo že chce zadavatelka jakousi morální podporu, připadá mi že tuší že se špatně rozhodla, má špatné svědomí, ode mě by podporu také dostala nebýt věty že by chtěla do budoucna třetí dítě ... tak mě to celé příjde postavené na hlavu 😒

k.jolanka
30. črc 2010

@kveta 😅 no to snad neni pravda...🙂 tak u ní asi fungovalo takové to známe přísloví, že chceme to co zrovna nemáme.. 🙄 koukám, že se ti nakonec zadařilo a už to máš za "pár" 😉 tak držím palce a ať jste hl. zdraví🙂

baradisk
30. črc 2010

@jajik25 ahoj ted sem narazila na vase tema,tak jen sem chtela napsat pouze muj nazor a nikoho se tu nechci dotknout.uplne te chapu ze si sla na potrat kvuli tomu ze nemate dostatek financi.to miminko potrebuje nejen lasku rodicu ale i ty finance.nejde preci jen o mliko nebo pliny,kde sou dalsi a dalsi veci??????nerikam ze jsem zastance potratu to nee ale proste v zivote spousty zen se objevi problem kdy to proste nejde.ty si se tak rozhodla a nikdo nema pravo te odsuzovat a posuzovat.mej se hezky a ahoj

k.jolanka
30. črc 2010

@evena ano, asi máš pravdu je to normální, že se k tomu ty holky staví jinak, asi to fakt chce tu vzájemnou empatii a porozumnění jak už tu někdo psal..ale ne jen od těch co děti mít mohou bez problémů, ale i z jejich strany, že holt lidi mají i jiné problémy než s početím...chápu že jim vše ostatní může připadat v porovnání s tím malicherné, ale co člověk, to jiný problém 😉 ale jinak s tím třetím dítětem pisatelky to souhlasím..

baradisk
30. črc 2010

@kjajule naprosto stebou souhlasim napsala si vse vyborne 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ygreen
30. črc 2010

pokud vynechám všechny možnosti ochrany, které zakladatelka nevyužila a tak dále, ale prostě se jen postavím k danému stavu - málo financí, 2 děti, strach o budoucnost, tak zakladatelku chápu. Nikdo nevíte jakého má třeba muže, zda je to typ, který se postará o rodinu zuby nechty, nebo naopak. Nevíte jak se může její muž chovat doma ve stresu ze strachu ze zabezpečení rodiny. Nebo zda má práci v sektoru, kde se často propuští, jestli nemá pevné zdraví, apod.
Jako, stačí aby nemohla kojit a novorozenci našli alergii na BKM nebo intoleranci laktózy, soji a třeba i lepku. Pak bude muset kupovat mega drahá mlíka na trhu, řešit potraviny, léky, apod. A na to vám žádná pojišťovna nedá. A spousta dalších věcí. Myslím, že zakladatelce by netrhalo žíly obléknout dítě do staršího oblečení po dětech - to nikomu s půlkou mozku, ale třeba problémy s bydlením, napjatý rozpočet, nemoc v rodině, strach o budoucnost.

Myslím, že když je ta možnost, tak je vhodné se rozhodnout podle svého svědomí. A pokud se jim bude lépe žít ve 4 než v 5, alespoň na dobu,než se finančně pozvednou, pak je to jejich věc.

Moje švagrová otěhotněla v únoru přes tělísko. Šla na potrat. Má už dvě děti 8 a 5 let, manžel vydělává dost. mají hezký byt se zahradou a v baráku hlídací rodiče. Stejně to udělala, protože manžel už další nechce a ona vlastně taky ne. Své děti zbožňuje ale je ráda že už vyrostli, jsou více samostatné. Tento život jim prostě už začal naprosto vyhovovat a nebyli ochotni ho změnit. A i když to bych já neudělala, já bych měla ráda 3 děti, tak ji chápu a nic mi do toho není. Taky preferuji když se chodí na potrat kvůli zdravotnímu stavu, ale to je taková omluva, kterou jde odůvodnit všechno.

ygreen
30. črc 2010

ty nehty s CH omluvte 😅

cermonca
30. črc 2010

@jajik25 Nevím jak bych se zachovala v tvé situaci a ni tě nechci odsuzovat za to že jsi neměla antikoncepci.Na to nemá nikdo právo jen ty.Jen mi přijde jít na potrat opravdu zodpovědnější než abych pak nemohla děti zabezpečit.Finanční situace je dost důležitá v dnešní době ☹ Tak se tím netrap že tě tu odsuzují jiní,musíš jít dál 😉

crca
30. črc 2010

@k.jolanka Jasný,jen to právě pro někoho muselo být hodně kruté ☹ Já jsem teda zrovna ten pravý opak,nebyla jsem zapšklá vůči jiným těhulím,mě to spíš nakopávalo,že to musí vyjít 😅 Takže to schrnu,každý je strůjcem svého štěstí(teď do toho nemýchám nás snažilky,co za to opravdu nemohou 😉 ),já bych to prostě neudělala,ale každého věc, a myslím,že ani Jajik z toho není nadšený a bude si to možná vyčítat,jsme sice silnější než chlapi,ale tohle by asi nepotěšilo nikoho a hlavně,nejsem v té situaci opravdu,kdo ví,jak bych se zachovala já 😉

k.jolanka
30. črc 2010

@crca souhlas 😉

holesov
30. črc 2010

@jajik25 Jak čtu tohle téma tak ty lidi opravdu nechápu,,,taky sme na tom finančně špatně máme dvě děti dvě holky a nevím co bych dělala kdybych otěhotněla,taky jsem si říkala že bych si to nenechala s toho duvodu že by sme to finančně nezvládli,ale přála bych si ještě kluka,,ale je to těžké říkat to takto jiné by bylo kdybych opravdu těhotná byla že třeba bych mluvyla jinak,ale každého věc že,určitě tě neodsuzuji cos udělala,vy sami se musíte cítit zda to zvládnete,také žijem tak tak,sice manžel tedka hledá novou práci a to ještě stavíme tedy tchýně staví tak žijem jen z mé mateřské a opravdui jen tak tak takže by sme si taky nedokázali představyt mít tedka třetí to by opravdu asi nešlo,,,možná časem až se trochu s těch peněz vyhrabem a to i starší dcerka de do školi tedka tak to také nebude levné,,ale opravdu vaše věc nevím proč lidi odsuzují,,,,měj se pěkně hodně zdravíčka,,, 🙂

petronelie
30. črc 2010

ygreen, tak nějak s Tebou souhlasím. Dnes na to celý den myslím....(to mám za to,že při snídani očumuju diskuze a místo toho abych v půl 12 v noci chrněla, čumím do PC 😀)

Shrnula bych to tak, že je to jajika věc, pominu raději lidi, co tu zmiňují psy a kouření....to je prostě také jajika věc!

Asi ví, proč to dělá, a trápí jí to, když o tom sem píše. Určitě nečeká, že všechny budeme přitakávat ....ani já to neudělám, určitě se dalo početí zabránit, ale věci se stávají....a nedají se vzít zpět ☹

Já třeba uvažuju, zda vůbec si pořídit druhé....a budeme ještě min. rok otálet , a to kvůli financím. V dnešní době jsou finance jedním z aspektů žití a bytí pohybujících se na předních místech. Bohužel :-O

Hezký večer a prosím, neobouvejte se do pisatelky....

runi
31. črc 2010

Po přečtení této diskuze mi to nedalo, abych také nepřidala svůj názor. Jsem jedna z těch, které by si mimčo moc přáli, manžel jen na tom stejně, ale stejně jako petronelie to hoodně zvažujeme a čekáme, právě kvůli financím...důvodem je bohužel zkušenost z dětství..takže vám tu napíšu názor jako nejstarší dítě (jsme 4děti, já 21,sestra 19, brácha 15 a ségra 11), aby tu byl taky trochu jiný pohled...občas mi tu totiž přijde, že některé si vůbec neuvědomí, že ty děti taky jednou vyrostou a už to nebude jen o mlíku. Naši se rozvedli, když mi bylo 14,alimenty otec neplatil (stát se to může káždýmu). Přestěhovali jsme se s mamkou do podnájmu, odkud nás po roce (týden po Vánocích) vyhodili, ptže to mamka nebyla schopna splácet, přestěhovali jsme se do jedné místnosti 20m2 a za 2 roky jsme se stěhovali znova 😖 A když vám povím, že pro mě jako pro děcko nebylo příjemné se ve škole pořád vymlouvat, že se mi na ten výlet nechce, že jsem si ty pomůcky, které už jsem měla minulý měsíc mít, opět zapomněla, jen abych nebyla za "socku". Byly i dny, kdy jsme třeba 4 dni za sebou jedli jen suché nudličky do polivky, když jsem nastoupila na střední, musela jsem jezdit stopem, abych do té školy vůbec mohla 😖 apod. Sourozence miluju, nevyměnila bych je za nic na světě, ale upřímně, s těžkým srdcem musim říct, že by bylo lepší, kdyby nás tolik nebylo ☹ Je fakt, že si to Jajik měla s tou antikoncepcí víc rozmyslet, ale bohužel se stalo. A pokud se na další dítě necítila, udělala dobře. Ač si to někdo nechce přiznat, největší rozbroje jsou většinou kůli penězům a kdo tvrdí, že nejsou potřeba, je podle mě naivní.

baradisk
31. črc 2010

holky presne jak pisete svami souhlasim,je to kazdyho vec a dnes ty penize hrajou v tomto state bohuzel velkou roli jestli mit deti nebo nee.Jo je v poradku kdyz napisete ze se mela chranit to je ok ale i to se stava je to jen clovek a chyby dela kazdy i ty nejuvedomelejši.takze nechapu jak tu nekdo muze nekoho odsuzovat,muzete sem napsat svuj nazor ale ne oduzovat to nikomu znas neprislusi.Pokud vis ze to dite by nemelo to co by melo mit tak tve rozhodnuti je zpravne a myslete si vsechny co chcete,kdybych v takove situaci byla tak si myslim ze bych to taky takhle udelala,nevim to jiste ale asi jo.Nez pak cely detstvi koukat jak nemuzu 3 detem doprat aspon trochu slusny a lidsky zivot.

holesov
31. črc 2010

@baradisk souhlasím s tebou,,,, 🙂

baradisk
31. črc 2010

@holesov hodna 😉 😉 😉 😉 😉

baradisk
31. črc 2010

@holesov vis me tohle zveda ze zidle kdyz ctu jak by co ktera uvedomelka udelala kdyz v takovi situaci neni,to se to kazdymu radi 😠 nevim kdo tu psal neco o adopci!!!proboha to si neumim ani ve zlem snu predstavit ,nosit to 9mes a pak frrrrrrrr a dat ho nekomu cizimu.nechapu kdo to vubec mohl napsat.

holesov
31. črc 2010

no přesně,,,škoda slov,kdyby byly v té situaci mluvyli by jinak,,,
@baradisk

baradisk
31. črc 2010

@holesov ja myslim ze ta co to tema zalozila tak asi zaplakala nad vejdelkem,myslim ze dost lituje ze se vubec ptala.no co nadelas kazda jsme nejaka. 😉

runi
31. črc 2010

@baradisk tjn a je to škoda, že se najde tak málo chápavých ☹
Jinak neřikám, že potrat je ten nej nápad. Ale zase to vemte tak, že prostě chtěla podporu...no a? Kdo ji občas nepotřebuje? Víte, kdyby jí to bylo asi úplně jedno, že si to mimčo musela nechat vzít, tak to sem asi nepíše 😉 Nemyslim si, že by jí tu měl každý chválit, že udělala správně...ale spíš trochu podpořit, že bude lépe 😉 Odsuzovat umí každý 😠 A už vidím, jak by tu některá z vás byla schopná odnosit a porodit miminko a pak ho dát pryč..pak si představovat jak mu asi je, jak teď vypadá apod. no nevim, nevim...některé rady jsou vážně zvláštní 😖

andy2306
31. črc 2010

já bych řekla,že první at si každý zamete před vlastním prahem,než někoho za něco odsoudí....

zuzka84
31. črc 2010

Ahoj,
nejak jsem asi nepochopila smysl zalozeni teto diskuse - pokud jsem to dobre pochopila, tak zakladatelka uz se rozhodla a na potratu uz byla, tak predpokladam , ze si to dobre rozmyslela a povazuje to rozhodnuti za spravne. A snad si ani nemuze nikdo myslet , ze tady tohle napise a ostatni ho pochvalej 😲 . Zadna chvala ani uteseni, ze tak to bylo spravne neni na miste, proste mela myslet na dusledky drive a ted si musi nest nasledky , tak jako musi kazda jina zena ktera se tak rozhodne. Neodsuzuju to, mozna ze zakladatelce antikoncepce i selhala, o tom se tusim nezminovala. to by pak zase bylo uplne o necem jinem. Ale zalozeni takove diskuse mi prijde trochu bezohledne vuci te kope snazilek co tu je. Ja ani nejsem snazilka , na diskusi jsem natrefila nahodou a presto me to nejak zabolelo u srdce

zuzka84
31. črc 2010

Runi, jasne , ze je treba se vyplakat po necem takovem , ale treba u partnera, kamaradky ... nevim, tahle verejne mi to neprijde dobre , nehlede na to ze asi ani nelze cekat na tomto typu serveru podporu a rameno k vyplakani v takoveto situaci

bobsove
31. črc 2010

Problém je, že když je člověk těhotnej, mávají s ním hormony, chová se jinak, dělá věci co by nedělal... a pak se má rozhodnout, jestli jít na potrat.
Jsme lidé, děláme chyby, děláme POŘÁD ty samé chyby už x generací, ale právě chybami se tvoří dějiny.
Každý potrat bolí a kdo řekne že ne, je pokrytec. Bolí, protože v nás něco mohlo růst a my to uťali.
Když jsem samovolně potratila, miminku jsem dala jméno Matýsek (nevěděla jsem ale, co by to bylo). Pojmenovala a v duchu pohřbila. Být pisatelkou, miminku bych dala jméno, v duchu si s ním popovídala (a to není narážka na magii či tak, pouze je potřeba to v sobě uzdravit), že mi je to líto, že jsem mu nechtěla ublížit, prostě říct si nahlas svý pocity, olitovat a ukončit to. Ještě se může v životě stát x dalších těžkých rozhodnutí a situací, určitě už pak bude zase uvažovat jinak. Chyby děláme všichni, hanba není upadnout, ale nevstat.

kjajule
31. črc 2010

@zuzka84 Nezlob se , ale nesouhlasím s tebou myslím že téma si může založit kdo chce a jaké chce samozřejmě s ohledem na pravidla...A bezohledné ke kopě snažilek to není...Je tu spoustu jiných maminek a žen , které mají jiné problémy at už s čímkoliv...Pokud by jsme měli být ohleduplné k snažilkám nikdo by tu nesměl psát ani o svých dětech apod aby jim náhodou neublížil...taky jsem mezi snažilky pařila...
Zakladateka pravděpodobně chtěla trochu porozumění a né žádnou chválu... ne každé rozhodnutí v životě co uděláme považujeme za správné , následky samozřejmě neseme jen my samy , ale nevím proč by neměla mít právo založit si téma a trochu si popovídat..ne každý člověk má po ruce kamarádku či nějakou jinou spřízněnou duší které by se rád vypovídal...od toho tu tyhle stránky snad jsou ne?
Proč sem chodíš ty a veřejně tu píšeš? Myslím že pro rady ,poklábosení, někdy možná trochu podpory, porozumění apodobné věci...nevidím markantní rozdíl mezi tebou a zakladatelkou...
Toto je jen můj názor tak s nezlob pokud tě to nějak rozlítí...

m.09
1. srp 2010

@georgine
"mohlo by z něj vyrůst nejkrásnější dítě na světě s velkým srdcem a radostí ze života s vámi všemi."

To je tak nadherrny komentar!!Zamackavam slzu dojetim! ☹ 😉

celestyna
1. srp 2010

Na internetu je spousta stránek jako je MK,ale nevím,zdá se mi (a nejen mě)že jen tady jsou ženský jako vosy 😔
Kolikátá už je tohle diskuze,kde zakladatelku odsoudíte během vteřiny a hotovo???Co se to s váma lidi děje,proč jste takový,proč nedokážete normálně mluvit,proč nedokážete pomoct,ale jen házet klacky pod nohy???S potraty moc nesouhlasím,ale zakladatelku dokážu pochopit!!!Nikdy bych ji neodsoudila za to,co udělala.
A některé reakce tady jsou opravdu k pláči 😔
Milé dámy nikdy nevíte co vám život přinese a co vás ještě čeká..proto by to chtělo trochu empatie a porozumění.