Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

sarriku
9. dub 2013

Doufám, že se všechny ženy, které se rozhodují, rozhodnou správně a moudře, aby to dopadlo vždy nejlépe pro to malé..
☹(

surael
9. dub 2013

@orchidis To mi to klidně dohledej,já jsem napsala,že na stát nespoléhám,takže klídek a hlavně jsem zde dávno psala,že si přivydělávám,pokavad mám na malou hlídání.je jí totiž rok a půl,takže si jí na zádech do práce asi vzít nemůžu a jesle u nás bohužel nejsou,takže mi přestante dávat rady,já si zde na nic nestěžovala,takže o vaše rady ani nestojím a už vůbec né,když o mě zhola nic nevíte¨vy chytrá horákyně.Já ze státní kasy žádný finance necucám a jestli je pro vás tak jednoduché,prodat rodinný dům s hypotékou,sebrat děti z místa kde se narodily a navštěvují tady dvě z nich základní školu,takže je odtrhnout od přátel a kamarádů a považujete to tak snadné asi jako když zavřete dočtenou knihu,tak jak říkám,jste asi super žena,budiž vám to ke cti.Pro mě to bohužel tak snadné není,manžel zde práci má a hlavně je to moje věc a můj život,nevšimla jsem si,že bych si zde stěžovala,jen jsem napsala,že jsem se rozhodla pro miniinterupci a jestli kvůli financím nebo kvůli vašim krásným očím,je to jen a jen moje věc.Starejte se sama o sebe,fandím vám.

surael
9. dub 2013

@orchidis čekám,kde mi sem hodíte zkopírované,že jsem si stěžovala,že se o mě stát špatně stará,já nepatřím mezi naší romskou menšinu,která jen čeká,že si dojdou pro dávky.Jasně jsem zde uvedla,že do práce chodím a i kdybych nechodila,tak jestli jste si nevšimla,tak jsem na mateřský ještě s malým dítětem a né každý má za prdelí babičku v dfůchodu co jim mohou hlídat.Na víc mého manžela nechte být,ten je v práci od po do so ..vstává v pět rána vrací se domu večer v sedm ,a v létě chodí do práce i v ne.My si totiž jako živnostníci musíme vydělat,abychom přežily i zimu,takže v létě vydělá víc,ale šetříme na zimu.A lkdyž chcete začít milá dámo podnikat,musíte mít taky prvotní finance,aby jste si mohla něco rozjet,ale vy asi vše zvládáte levou zadní,na nic peníze nepotřebujete a když ano,tak prostě seberete děti a jdete si s nimi vydělat a když to nejde,tak je zbalíte a stěhujete se na druhou stranu republiky.Jste směšná!! A ten váš koment,abych dítě dala k adopci je víc než debilní.Nikdy bych svý dítě jako matka neopustila,to bych neživila už ted děti 4,ale na to vy asi mozek nemáte.Vyčistěte si ho od těch debilit a bude to OK.

surael
9. dub 2013

@orchidis Jinak,když tu házíte takovýma radama,tak mi vyčíslete,kolik vy vyděláváte,kolik váš manžel,kolik platíte za bydlení a kolik máte dětí???!!! Velice mě to zajimá,když tu házíte machry 😀

jetynka
9. dub 2013

To je smutné když tu neustále někdo do sebe dloube. Každá z nás je svéprávná a hodna svobodné volby a rozhodnutí a nikdo nemá právo nikoho poučovat a nedej bože za něco nadávat, to jsou hodně trapné situace, které stojí nad zamyšlením ☹
A tohle je víc než citlivé téma a nesmyslné urážky dokáží hodně ublížit aniž by si to člověk uvědomil. Já nevím že někomu dělá dobře úmyslně do někoho rýpat.

@surael A kašli na tu holku co se do tebe naváží, zřejmě nějaká zakomplexovaná žena se kterou cloumají těhotenské hormony a neví co s volným časem. V dnešní době je už nadlidské síly mít tři děti natož čtyři, opravdu klobouk dolů 🙂.

surael
9. dub 2013

@jetynka Děkuji za milá slova,alespon pár lidiček je normálních,jen se mi nelíbí,že mě zde napadá někdo,kdo o mým životě a o tom co pro svoje děti dělám nebo nedělám neví nic.

numerenka
9. dub 2013

Milé dámy, nedá mi to a musím se ozvat. Snažila jsem se vžít do role, kdy bych čekala další dítě ( teď máme tři), děťátko bych si určitě nechala, jelikož vím, že finance, láska a prostor by pro něj bylo. Chtěla bych vás všechny poprosit, aby jste nesoudily druhé. Nevíte za jakých okolností, podmínek se musely dané maminky rozhodnout a určitě to nedělaly s nadšením. Rozumím maminkám, které čekají na vytoužené miminko a podstupují spoustu mnohdy bolestivých kroků, aby byly maminkami. Ani to jim však nedává právo soudit. Vyjádřit svůj názor ano, ale soudit ne. Myslím si, že dotyčné maminky tu hledaly porozumnění právě od maminek, které si tuto situaci prožily.

timbouctou
9. dub 2013

@lucavka jak to, že jsi nepsala o vraždě??? Kopíruju:
Já to nepochopím, nikdy bych na potrat nešla. Svoje dítě bych nezavraždila. Maximálně ze zdravitních důvodů. Ale z finančních??? Nesmysl... Je spousta holek co to štěstí nemají a dávají statisíce za IVF jako třeba já... Kruci to je problém používat antikoncepci??? Samozřejmně že nejen jeden druh, ale zkombinovat třeba tři???
a mimochodem, už jsme tu, myslím, psaly o možnosti zahrádky a podobných věcí. Opravdu, někdo si nepřečte pořádně nic a pak je chytrý.

lucavka
9. dub 2013

@timbouctou - samozřejmně že jsem psala o vzaždě protože nic jiného to není. A ať se nikdo neohání že má právo na rozhodnutí, protože tomu miminku taky nikdo na výběr nedal když ho zabili.

timbouctou
9. dub 2013

@orchidis vážená dámo, už jste viděla, jak chlapa po čtyřicítce berou v novém zaměstnání s otevřenou náručí? To možná za komunistů, tam se hledělo na známosti a životní zkušenosti. My bydlíme kousek od Prahy a jsme rádi za to, co máme. Dokonce tu ani není možnost přivýdělku, pokud nemáte hlídání zadarmo tak by se to nevyplatilo. A my nemáme. Takže to shrnem: Mám 2 děti, psa, podkroví v baráku, který není náš, na zahradu smíme jen na pískoviště. Není babička, s mateřskou je to sice na prd, ale bude ještě hůř, až začnu chodit do práce, protože tady mi do školky vezmou jen staršího, mladší musí do soukromé, protože když do práce nenastoupím, tak mi místo už držet nemůžou. Budu tedy pracovat na půl úvazku, abych stihla krátkou pracovní dobu ve školce a budu vydělávat nějakých 8000, z toho skoro tisícovku dám měsíčně jen za jízdné. A podnikání by mě moc bavilo, ale kdo nám dá cca půl mega, které je na rozjetí potřeba? Říkám dá, protože v dnešní době není vůbec jisté, že se zadaří a budeme mít z čeho vracet. Připadá vám to jako fajn život? Užíváme si, co to dá. Ale neni love, neni laska, jak říká klasik.

timbouctou
9. dub 2013

@lucavka a myslíš, že jim je v děcáku dobře? Bylas tam někdy? To snad nemyslíš vážně. A pak tady ale nepiš, že jsi nepsala o vraždě.

lucavka
9. dub 2013

@timbouctou - nikdy sem snad nepopírala že sem psala o vraždě. Vždyť jinak to ani nazvat nejde. A o děcáku sem se taky nebavila. Jde o to, že když miminko nechci, tak mám možnost (a to je ta možnost výběru a rozhodnutí o sobě) použít některou z hromady druhů antikoncepce. A co se peněz týče - jak říká můj manžel nějak bylo, nějak bude, vždycky se to nějak zvládne...

surael
9. dub 2013

@lucavka ano máme možnosti- nepřebernou škálu,třeba můžeme jít dělat šlapky,když se večer manžel vrátí z práce,aby jsme svoje děti uživily a když selže antikoncepce,mohli si nechat další hladový krk,jen pro váš klid.Vraždu považuji,když svoje dítě ubiji k smrti,nebo ho nechám zemřít hlady,rozhodně za vraždu nepovažuji interupci.Když jdete na umělé oplodnění na tzv .IVF tak se může stát a dost často se stává,že se ujme embryí více,pak dochází milé dámy k čemu?? k selekci a tedy k výběru těch nejsilnějších a nejvhodnějších embryi...embryo je plod,tedy dítě..a se zbytkem nežádoucích se stane co??? Tak kdo je tu vrah...Já nebo vy,co chodíte na umělá oplodnění.Nechte si svoje stupidní názory ve svých mozkách,protože my vás taky za to nesoudíme.
jinak článek pro ty,co by tu chtěly zase dělat chytré a nás z jakéhokoliv důvodu soudit : http://zdravi.idnes.cz/embryolog-pri-umelem-opl...

surael
9. dub 2013

@lucavka jinak z keců nějak bylo nějak bude těžko nakrmíte 5 dětí..ale vy by jste to určitě zvládla,stejně jako všechny ostatní chytré horákyně zde 😀

lucavka
9. dub 2013

@surael - tak více embryií už se nezavádí a selekce v těhotenství neprovádí. Miminka se nechají 5 dní v centru, některé se přestanou vyvíjet, ty co vydží jdou k mamince. Stejně tak by to udělala příroda. Nám minule zbylo jedno miminko a to si teď hraje vedle mě. Druhé to vzdalo po pár dnech u mě v bříšku a další tři nás čekají v centru. Opravdu nevím o tom, že by se při IVF úmyslně připravila o život zdravá miminka.
A vzhledem k tomu že nejsme nároční - ano, 5 krků by sme uživili i s mála a pokud nám bude štěstí přát tak se toho dočkáme.

ratatooy
9. dub 2013

tak při umelem oplodneni si akorát vyplácáváme možnosti mit vic detí to je pravda

ratatooy
9. dub 2013

ale je novy zakon jak piše lucavka že se zavadi jedno embryo a zbytek se nechává v mrazáku těžko by jsme je vyhodily a přišly tak o dalši možnost

ratatooy
9. dub 2013

jinak adopce me taky napadla ale to by asi težko udelala žena která má už nejake deti to jedno by pryč dat nzvladla ikdž je hodne žadatelů na adopce a čeká se dlooouho

ratatooy
9. dub 2013

@timbouctou tak to přemejšlím jestly se vubec do t prace vyplati chodit když to co vydeláte date za školky a cestu do práce to už je lepši bejt doma a vzit si vzor po romskych spoluobčnech a žít z dávek

lucavka
9. dub 2013

@ratatooy - to je taky pravda, nač chodit do práce když se mi to nevyplatí. Nemluvě o kvalitě státních školek. Radši bych asi opravdu byla doma.

ratatooy
9. dub 2013

@lucavka jako je to no tady státní školka stojí sice 500,.ale soukromá od 5tisic

lucavka
9. dub 2013

@ratatooy - hlavně třeba u nás se prcek do státní školy nedostane a soukromá tu ani neni... Kamarádka už má po rodičáku a je doma, mají tři děti, žijou jen z manželova platu navíc si musí platit zravotní a sociální. Žijou si dobře i když moc peněz nemají. Prostě nepotřebujou luxus. A na sport a hudebku pro holky si peníze najdou. A hlavně by se jí jak píšeš do práce nevyplatilo i kdyby jí sehnala. Aspoň se může věnovat dětem, neshánět hlídání a netrnout že jí z práce vyhodí protože její prostřední dcera má zdravotní problémy a je pořád nemocná a musela by s ní být doma...

ratatooy
9. dub 2013

@lucavka hm to je n prd no mi jsme na vsi ale ve meste bych taky asi malyho nemela kam upichnout proto sem zvolila radši dalši mateřskou tam mam aspon tu mateřskou a nemusim nikam jezdit

elu
9. dub 2013

je smutný, že ten, kdo chrání život, je tady považováný za téměř idiota...nečetla jsem všechny příspěvky, ale nechápu, když se někdo rozčiluje, když jiný se zastane nenarozeného dítěte

lucavka
9. dub 2013

@ratatooy - já bylím na maloměstě na severu čech a se školkama a prací je tu fakt problém... Další důvod proč doufám v to druhé miminko, další nemocenská a mateřská a nachvíli problém vyřešen. Navíc pak už budu mít babičku (mojí mamku) v důchodu takže v případě nouze může hlídat...

lucavka
9. dub 2013

@elu - máš úplnou pravdu.

surael
9. dub 2013

já tu nemluvím o zavádění,ale o oplodněných vajíčkách,nebo chcete tvrdit,že se oplodní jen jedno...ale jak jde o vás maminky,které chodí na umělé oplodnění,tak je vše v pořádku,vy je totiž nevybíráte,za vás je nechá zemřít někdo jiný,vidte 😀 Víte aspon,jak jste komické.

surael
9. dub 2013

@elu za idioty by ty ženy nebyly,kdyby si viděly do ust.Nás soudí,ale samy nechají embrya umírat jen proto,že chtějí mít vlastní dítě.Trošku komické,nemyslíte.Taky mají na výběr,než nechat oplodněná embrya pak zemřít,stejně jako máme na výběr přeci my všichni.Prostě nesudte,jestliže nechcete být sami souzeni!!!

lucavka
9. dub 2013

@samozřejmně že se oplodní více vajíček, ale jak sem psala, ty miminka se nechají normálně růst, a pokud se podaří že jich je víc tak jdou do mrazáčku čekat na maminku. Žádné miminko se umírat nenechá!!! Zemřou jen ta, která by umřela i při normálním otěhotnění během prvních 5ti dní. Oni prostě přestanou růst, ale při umělém oplodnění jim nikdo neublíží.

lucavka
9. dub 2013