Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

dora13
9. dub 2013

Neda mi to, abych nepridala takove jedno drobne pozorovani: docela me bavi, kdyz se nektere zeny ohaneji tim, ze ony by na to potrat NIKDY NIKDY nesly, ale vzapeti dodaji, ze maximalne v pripade, ze by to bylo ze znasilneni, nebo kdyby to dite melo byt postizeny nebo neco podobnyho. A ja se ptam -- jaky je v tom rozdil? NIKDY NIKDY by melo znamenat nikdy a ne s podminkami. Jaky je rozdil mezi plodem, ktery vznikl ze znasilneni nebo ma vyvojovou vadu a zdravym plodem, ktery pocali dva manzele? Ty prvni dva maji mensi narok na zivot?

timbouctou
9. dub 2013

ach jo, prostě mi to nedá 😀

@orchidis je rapidní rozdíl mezi tím, když máš problémy u prvního dítěte a když tytéž problémy nastávají a doma už pár capartů běhá. Protože v prvním případě utahuješ opasek jen sobě a ve druhém těm dětem už. A záááávidím ti tvou babičku. A taky každý nemá chlapa, co dodělal diplomku 😀 náš nejlepší táta na světě má nižší vzdělání, než já. Přesto bych jiného nechtěla.

@majka1976 právě, dámy, co napíšou, že nečtou všechno, jsou rychle hotovy 🙂 přivést na svět dítě, o které se nedokážu postarat, to není špatná věc? Vy, co jste proti obhajovatelkám, nevidíte ty ubohé děti v kojeňácích a děckých domovech? Tohle teda nechápu. Nikdo tady nezná nikoho z děcáku? Já teda pár lidí jo. Není prima co vyprávějí.

@elu přerušovaná soulož + kondom je právě ten zabiják. Moje sestra o tom něco ví.

a ted už opravdu končím 😎

schnek
9. dub 2013

@orchidis a co situace: máš tři děti, bydlení ti měsíčně spolkne víc než půlku příjmu, ze kterého tak tak vyjdeš, jsi v polovině druháku denního mgr. studia, pokoušíš se podnikat, manželství v totálním rozkladu, manžel přišel o zaměstnání a šance na nové s příjmem, +- jako měl, je minimální, a jedno z tvých dětí má zdravotní obtíže, které vyžadují značnou pozornost a péči (a sem tam slušnou finanční injekci)? a sorry, ale já jsem taky člověk, chci žít, ne jen přežívat jako podnikatel, student nebo matka.

Jako můžeme se tu přebíjet situacema, ale to nic neřeší. U tebe to bylo první dítě, u mě čtvrté. Neřešíš takový detaily a prkotinky, který ale ve finále znamenají problém - třeba jak se se 4 dětma přepravíme 5místným autem? kam je doma všechny uložíš? o kolik času budeš muset obrat to dítě s problémy? a co když i tohle dítě je bude mít? jak zvládneš, že ti všechny budou navštěvovat 4 různý školky/školy organizačně i finančně? jak zvládneš další 3 ročníky školy, když se teď učíš už jenom po nocích a padáš u toho na hubu? kdy budeš mít sancí vydělat něco navíc, abys je mohla alespň obout a oblíct (čím jsou starší, tím méně věcí je poděditelných)? co budeš dělat, když si manžel nesežene práci, nebo sežene, ale s nižším příjmem? co když opravdu dojde na rozvod, co potom?

opět se na to díváš ze svých podmínek - máma mi prostě 3 děti, natož 4 nepohlídá, nejen proto, že to nezvládne, ale protože maká od rána do večera, kolikrát mi od ní chodí maily ve 2 ráno. Navíc bych ani neměla tu drzost jí takovou tlupu hodit na krk, obzvlášť když jeden z nich je totálně nezvladatlený "hyperaktivik", se kterým máme co dělat sami doma. Částečnej úvazek z domu? máš kliku, že to jde, většina matek na mateřský by dala duši, aby taky mohly. Paní na úklid? jedině když v sobotu drapnu kýbl a hadr a jedu. Za hodinu po nějakým úklidu není ani památky. Abych za to ještě někomu platila? nevím, kde bych na to vzala... jo, počkat, možná bych mohla zavést to, co Simona v Comebacku - na týden jsou 3 snídaně a 3 večeře a z červenýho kohoutku v koupelně teče plyn. Super práce? blahopřeju, můj ji má teď taky, i když na barák a na paní na úklid tam nevydělá. Ale to nemohl nikdo vědět. Já mám sice firmu, ale dveře si u mě klienti zrovna nepodávají. Taky mohl skončit někde u pásu na 3 směny za 11tis čistýho a ta nereálný to nebylo, resp. víc reálnější bylo, že se to stane, než že se to nestane. Na rozvod nedošlo... já říkám zatím.

A nakonec ještě jednou - víš o mě prd, všechny tu jedna o druhé víme prd, žádná z nás nežije život té druhé, tak přeci nemůžeme soudit jejich rozhodnutí, natož klesnout k odsuzování jich samotných. Nikomu nepřeju, aby takovou situaci řešil, ale stává se to.

Mně je to jedno, ať si mě či mé rozhodnutí kdokoli soudí a odsoudí. Já jsem se svým rozhodnutím vyrovnaná a bylo správné. Zachovala jsem se zodpovědně a za tím si stojím..

ilonne
9. dub 2013

Nikomu se tady nechci plést do jeho rozhodnutí nebo přesvědčení, naštěstí jsem nikdy podobnou situaci řešit nemusela a doufám, že ani nebudu muset. Ale nastudujte si nejdřív něco o průběhu těhotenství než tady budete někoho osočovat z vraždy. Uvědomte si, že v případě dobrovolného potratu se bavíme o prvním trimestru a tudíž o plodu.

petkula
9. dub 2013

@schnek ahoj, trochu mimo téma...pročítala jsem příspěvky a u tebe mě zaujalo, že vám 2x selhala antikoncepce. Můžu se zeptat, jakou jste používali? Jestli jsi to psala, tak se omlouvám.

jaya
9. dub 2013

@ilonne Tak tohle je diskutabilni. Nekdo vnima dve splynute bunky jako cloveka (jako pocatek jeho vyvoje - ma uz v sobe veskery geneticky material, vsechno, co z nej bude) a nekdo si dava nejake hranice 8, 9, 10... tydnu. To, ze z medicinskeho hlediska se neco oznacuje jako plod, neznamena, ze je to dogma. Ostatne nekteri lekari dite oznacuji jako plod az do porodu 😉

elu
9. dub 2013

@ilonne kdy život končí víme, ale kdy začíná je otázka, která nebyla vyřešena ani v odborném kruhu, takže my to asi těžko vyřešíme....mě jde fakt spíš o to, že to selhání antikoncepce je témeř vždy selhání člověka, který špatně antikoncepci používal....tudíž jak píše schnek jak je zodpovědná a správně se rozhodla...to neříká ani tak nám..ale sobě...já nepovažuji holky co šly na potrat přímo za vraždkyně, ale za zodpovědné tedy taky ne!!!!

lucavka
9. dub 2013

Hoiky když se tu bavíme o zodpovědnosti - to je snad to že používám antikoncepci a raději víc druhů, než to že pak vymýšlím důvody proč sem se svým dítětem udělala něco hrozného.

ilonne
9. dub 2013

@lucavka @elu Takže mi chcete říct, že používáte třeba prášky a k tomu i prezervativ? Tak to klobouk dolů, to jste super zodpovědné. Já když brala antikoncepci, tak nás teda s manželem ani nenapadlo používat ještě jinou ochranu. Tak jsme oba zdraví. A označovat někoho nezodpovědným, že mu jednou selže antikoncepce mi teda nepřijde úplně na místě.

paolin
9. dub 2013

Holky, ale žádná antikoncepce není 100%. Když jste u těch dělených buněk, tak i redukce zavedených embrií by se musela počítat. To je pořád dokola a stejně to nikdy nic nevyřeší. To musí každý sám za sebe a ostatním je po tom vlastně houby 🙂

jaya
9. dub 2013

@paolin Samozrejme, ze se pocita. Kdyz nekdo bere splynuti dvou bunek jako cloveka, nedela rozdilu. Je potreba pochopit, ze ti, kteri veri, ze to uz clovek je, nedelaji rozdilu mezi nim a narozenym ditetem. Napr. znam pripad vericich lidi, kteri chteli a nemohli mit svoje dite. Nechali si postupne zavest vsechna svoje embrya i s tim rizikem, ze by mohli mit treba 10 deti 🙂 Ujala se 4. Jenom chci rict, ze kdo veri, ze to uz clovek je, muze jit i na umele a s cistym svedomim.

paolin
9. dub 2013

Ano. Ale ne všichni takhle uvažují 🙂 A ironií je, že pro některé je jeden způsob zprávný a druhý špatný. Tam je zakopaný pes.

elu
9. dub 2013

@ilonne my máme zatím jedno dítě...a když příjde druhý, tak ho rádi příjmeme...ale jelikož jsme celkem plodní..otehotněla jsem s jediného nechráněného styku v životě...tak až budu mít dětí tolik, že si řeknu a už ne...tak se prostě budeme muset pojistit!!!! jak už jsem psala moje kamoška měla dvě deti a nechtěně ptehotněla hned po druhém po třetí...byla na sebe naštvaná, ale díte se nechala...ma tri...a jelikož už ctvrtý fakt nechce...tak jak říkáš používají kondom i hormonální antikoncepci...v urcitém veku si můžeš po třetím dítěti zvolit sterilizaci....ja neříkám, že od zahájení sexuálního života používám x druhů antikoncepce...ale když ž mám třeba tri deti a vím,že další nechci a že u mě z nejakých "zvláštních" důvodů antikoncepce nefunguje 😝 tak už si dám sakra pozor 🙂

jaya
9. dub 2013

@timbouctou Myslim, ze ta teze o plnych detskych domovech je dost mimo misu. Mozna by se deti, co tam bohuzel zijou, divily, ze mely radeji nezit... Na druhou stranu dat vlastni dite k adopci to chce velkou davku odvahy - vse by to probehlo az po tom, co cela rodina a znami vi, ze je matka tehotna. Potrat je jednoznacne jednodussi a diskretni reseni. Je to ale fer vuci tomu diteti? To je otazka.

surael
9. dub 2013

Vy jste všichni chytrost sama.Jsem velice ráda,že jsem si o svém těhotenství mohla rozhodnout sama a rozhodně to není o nějakým svědomí co vám dovolí a co ne.Zpovídat se nikde nebudete,neexistuje žádné potom,je totiž ted,takže jestliže si nic co sjte udělaly nevyčítáte,tak se ani netrestáte.Běžte zachranovat děti do Afriky,všichni se tu chováte jak by jste darovaly vlastní ledvinu jen pro spasení.Určitě mě netrápí to,že jsem dala pryč jedno embryo,když při umělých oplodněních jich zemře 1000...mám krásné zdravé 4 děti a jsem ráda,že jim můžu v životě dopřát tolik,kolik mi moje situace dovolí.Vy za mě vy chytrolínky nic nikde platit nebude,takže mě vaše názory vůbec netrápí,jen si dejte pozor,aby jste se tam nahoře jednou nemusely zpovídat vy když se tu oháníte bohem.

jaya
9. dub 2013

@surael Toto ma byt diskuze na urovni?

surael
9. dub 2013

@jaya nevidím už důvod proč tu diskutovat jinak,neustále nás tu jiné ženské napadají,přečtěte si vše od začátku,než mi budete pokládat tyto otázky.Já to mám vyřešený.

lucavka
9. dub 2013

@sureal - při IVF neumírá víc dětí než při běžném otěhotnění a už vůbec nejsou násilím zabíjeny!!!

elu
9. dub 2013

@surael já jsem tady nic o Bohu nečetla a ani nepsala 😀 😀

jaya
9. dub 2013

@surael Ja jsem si celou diskuzi procetla. Bohuzel mi pripada, ze ani vy (privrzenci potratu) nejste ochotni akceptovat nazor opacny a docela nevybiravym zpusobem se tu snazite hajit. Proc? Vubec nechapu, proc se tu tak obhajujete.
Ja nikoho nesoudim. Teda aspon se snazim nesoudit, prece je to jenom prirozenost cloveka. Tak pochopte, ze kdyz nekdo bere splynuti dvou bunek jako cloveka, pak nemuze pochopit vas. Zrovna tak jako ani vy jeho. Ale presto by si vsichni diskutujici meli zachovat uroven.

elu
9. dub 2013

@jaya ted si trochu rýpnu do surael 😝 ..ale ta úroven tak trochu koresponduje i s tím názorem na danou věc 😵

surael
9. dub 2013

Když by někdo z těch ženských co tu je položil otázku,co tě k tomu vedlo,jaké rozhodnutí,tak můžu debatovat.
Jinak moje první těhotenství ve 4 ročníku,byla jsem po operaci cca 3 týdny,normálně jsem brala HA,ale bohužel,bylo mi pak řečeno,že to mohlo zapříčinit narkoza...těžko říct,rozhodnuto bylo okamžitě,18 mi bylo,tak nebylo v celku co řešit s přitelem jsem byla od svých 15.Další dcerka byla plánovaná,narodila se přesně dva roky od první.Po deseti letech jsme se s manželem rozvedli a každý si našel jiného partnera.Jelikož mi bylo hloupé,že můj další manžel by v životě vychovával jen dvě nevlastní děti,rozhodly jsme se ještě pro jedno dítko.Vysadila jsem hormonálku a hned jsem otěhotněla,bohužel se miminko v děloze neuhnízdilo a já jsem v 8.týdnu potratila,prý antikoncepce nedokázala už zabránit otěhotnění,ale uhnízdění v děloze ano.Počkala jsem asi měsíc a přemýšlela,zda do dalšího vůbec ještě jít,nakonec jsem si řekla,bud otěhotním a bude vše v pořádku nebo to prostě nepůjde.Opět jsem byla těhotná hned,nakonec šlo o překotný porod a Lucinka se narodila s omotanou šnůrou kolem krku,byla modrá jak chrpa a kdyby zůstala v děloze jen o minutu dýl,už by jí nerozdýchaly.Před rokem a půl jsem si řekla,že půjdem ještě do jednoho,Anička je sluníčko,ale opět,do půlky těhotenství jsem krvácela a nakonec se drala na svět přesně první den 37.týdne.Naštěstí byla v pořádku s váhou 3200.Možná to bylo tím,že jsem si nemohla dovolit být v těhotenství doma na rizikovém,ale musela jsem každý den chodit do práce,musíme měsíčně dát dohromady cca 35000,- a manžel v tu dobu měl špatnou práci,takže nezbylo než chodit,když jsem jí mít mohla.Tak a ted moje selhání antikoncepce,které jsem si pochopitelně neplánovala,ale stalo se.Není jediný důvod finanční stránka,i když patřil v mém rozhodnutí asi mezi ty nejvážnější ,ale další a pro mě velmi podstatný důvod mého rozhodnutí byl,že jsem rodila již 4x,jednou jsem měla samovolný,nejsem už nejmladší a jinak jsem prodělal 4 operaci v dutině břišní.Prostě a jednoduše vůbec se ted s rok a půl starou holčičkou a dalšími 3 dětmi necítím fyzicky na to,abych mohla 9 měsíců nosit další dítě.je na tom pro boha něco k nepochopení??? Umíte někdy vůbec myslet na to,že situace si nevybíráme my,ale oni si vybírají nás,a že když se něco stát má,tak můžete stát třeba na hlavě,ale nezabráníte tomu.Tak a ted už opravdu nemám nejmenší zájem tu něco psát,stejně v mých botách stát nikdy nebudete,tak si užívejte života jak nejlépe umíte.

surael
9. dub 2013

@elu já jsem odpovídala vám,nevšimla jsem si,že bych vás označila,ale když už,tak si přečtěte příspěvek od majka1976.

elu
9. dub 2013

@dora13 naprosto s tebou souhlasím, ja za sebe jsem pro potrat nikdy..ale na druhou stranu mi je jasný, že nikdo nejásá, když se zjistí riziko, že by mohlo být dítě postižené.....pro mě to není důvod k potratu, ale pochopím, že pro někoho ano...co ale nepochopím je to a říkám to už asi po 183., když někdo považuje potrat za formu antikoncepce aproti tomu budu veřejně vždycky vystupovat, protže to opravdu v 21. století v civilizované Evropě nemá obdoby

surael
9. dub 2013

@elu No to ale není milá dámo můj případ,ale nic není 100% ani ta antikoncepce.Jinak 1000 lidí 1000 názorů,naštěstí vy o tom nerozhodujete,takže můžeme být v klidu,nechte si třeba miliardu postižených dětí,vaše rozhodnutí,stejně jako jsem se já rozhodla.A moc bych nekřičela,odříkaného chleba je pak vždycky největší krajíc.

dora13
9. dub 2013

@elu: aby bylo jasno, ja nejsem odpurkyne potratu. jen jsem si rypla do moralistek, ktere se tady ohaneji slovem nikdy, ale za urcitych podminek -- to je proste pokrytectvi. nikomu neberu nazor na jeho pravdu, pokud je nekdo proti potratum, tak je to jeho nazor a ja to respektuju. mam kamaradku (katolicku), ktera kdyz byla tehotna, tak ani nesla na zadne geneticke testy, protoze rikala, ze to dite by si nechala za kazdych okolnosti, takze je zbytecne zjistovat, jestli je nebo neni zdrave. ja osobne bych na potrat v obou mnou zminenych pripadech sla. nemam v sobe dost pokory ani obetavosti, abych se cely zivot starala o postizene dite. A co se tyce rodin, kde maji ctyri deti a na pate uz proste nemaji, tak nevim, no, je to tezke rozhodnuti, vim ale urcite, ze bych nechtela zit jako treba rodina v tehle vymene manzelek --

https://www.youtube.com/watch?v=7mfKSfH62Io
paolin
10. dub 2013

@lucavka A co zamražená embrya, která se zlikvidují? Jako používat interupci místo antikoncepce to rozhodně nee. Ale třeba co popsala @surael mi jako podmět k přemýšlení nad danou situací hodně připadá. To už se nerozhoduješ jen za sebe.

majka1976
10. dub 2013

@timbouctou ano, zhodnocení situace je rychlé a jasné, protože dnes žijeme v roce 2013 a moderní technologie nám již několik desetiletí umožnují rozhodovat o svém mateřství. Já žiji sexuálně 16 let a mám pouze děti, které jsem si s partnerem naplánovala. Nevěřím na selhání antikoncepce - pouze na nedbalost při užívání anebo její nepoužívání. Nemůžeme hodnotit život dětí v děckých domovech, to je opět alibismus. V těchto domovech jsou většinou děti, jejichž matky jsou intelektuálně na tom tak, že možná ani neví, že by nějakou antikoncepci mohly používat, anebo je jim to jedno - většinou feťačky a romky, s takovýma se tady doufám nikdo nechce měřit. A i tyto jejich děti mají právo na život. Nevěřím tomu, že je tady někdo, kdo by šel a zabil nějaké dítě z děckého domova jen pro to, že si myslí, že jeho život není plnohodnotný a nemá se tak dobře jako jiná část populace, že by jej někdo zlikvidoval z lítosti, že ten jeho život není tak dobrý a proto by bylo dobré jej radši ukončit. Opět jsme u toho, že je třeba si uvědomit, že dítě v břiše je ten samý člověk, kterého pak za pár let vidíme někde ve skutečném světě. Člověk v břiše matky není NĚCO o čem my můžeme rozhodovat a hodnotit, zda je takový či makový život pro něj dobrý.

elu
10. dub 2013

@dora13 já jsem to pochopila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

majka1976
10. dub 2013

@surael já jsem nepsala nic o Tvém případu, vyjadřuji se obecně k potratům, protože jsem taky měla spoustu problémů se spodkem a byla jsem několikrát na lůžkovém na gyndě a tam když jsem koukala, jak se tam střídaly ženské na potratech a důvody byly např. - hele, já jsem s tím chlapem žila, ale teď si nedovedu představit, že bychom spolu měli zůstat a vychovávat dítě, anebo jedna byla fakt dobrá - prý - teď si to dítě nemůžeme dovolit, protože si chceme s manželem koupit novou televizi anebo jedna - mě už je přes 40, tak jsem si myslela, že už nejsem plodná a tak jsem antikoncepci neužívala a ono hup......toto jsou neomluvitelné případy. Ale ruku na srdce, já jsem věřící a vím, že neomluvitelné případy jsou i ty naše - i ten můj, kdy jsem si nechala vzít nemocné dítě. Bylo to loni, od té doby jsem byla znovu těhotná a mám zdravou holčičku a když se na ni podívám, tak si pořád říkám - jsi tady, protože jsem ti dala přednost před nemocným dítětem, byla jsem tak zbabělá a bála se vychovávat a starat se o nemocné dítě, že jsem jej radši zabila. Jestli jsem se dotkla právě tebe, tak mě to mrzí, ale má to asi svůj důvod, proč ses v mém příspěvku našla zrovna ty.