Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

schnek
10. dub 2013

jo a co tělísko? jak špatně ho užívaly ty, co jim selhalo?

elu
10. dub 2013

@schnek no to si trochu protiřečíš...četla jsem tu, že je ti jedno když někdo pujde na potrat třeba...a ted tam byla nejaka vysoká čislovka nevím přesně 🙂...ale to je jedno,ja nechci chytat za slova...protě mě příjde situace v ČR a vnímání potratu jako téměř běžná alternativa k antikoncepci jako společenskej trapas

michaela_2
10. dub 2013

@jaya v době kdy jsem HA začala znovu užívat už jsem malou nekojila. Nicméně s tím spermatem pouze tlumočím názor jednoho doktora, já to předtím neslyšela, a i kdyby náš případ to nebude, protože manžel měl několik vztahů a údajně nikdy s nikým dítě nečekal. Spíš se prostě tělo vzpamatovávalo ještě z těhotenství a hormony nezafungovaly tak jak měly.

schnek
10. dub 2013

@elu ano, psala, bylo to 20x, ať jde, je to jeho věc, ale to, že jsem schopná to respektovat, nemusí snad znamenat, že s jeho důvody budu sohlasit. A to je přesně to, o čem tu se @surael píšeme. Mít názor na věc je ok, ale soudit?

jaya
10. dub 2013

@schnek Jo, to on to tam ten vyrobce pise. A ja se mu nedivim, kdyz chce prodavat. Realita je: http://cs.wikipedia.org/wiki/Spolehlivost_antik...

jaya
10. dub 2013

@michaela_2 No, vis jak. Sama jsi citila, ze je ti pro HA spatne, tak jeji ucinek asi ani nenabyl. Telo se s ni vyrovnalo pro svem.

Jinak @surael spatne se da pouzivat tak, ze treba ma ze na prujem nebo zvraci jen nekolik hodin po poziti. No a taky jeji ucinnost snizuji nektere druhy leku.

schnek
10. dub 2013

@jaya tam se ale nepíše Pharmatex, ale spermicidy. Zdrojem je literatura z let 89-2002, většina je tedy více než 10 let stará a není jasné, jaké všechny výrobky z této kategorie byly brány v potaz. Asi by bylo dobré najít nějakou studii o kontracepčních účincích benzalkonium chloridu.

jaya
10. dub 2013

Ja jsem ale mluvila o spermicidech. Uz na zacatku. Pharmatex zminujes az ty. Ja osobne bych tomuto zazraku ani omylem neverila, uz jenom z podstaty jeho uzivani. Urcite bych ho kombinovala s nejakou dalsi metodou. Ja jsem vzdycky pouzivala kondomy - asi 10 let. Neselhal ani jednou.

jaya
10. dub 2013

@schnek Promin, zapomnela jsem te oznacit.

schnek
10. dub 2013

@jaya Jo, to je pravda, ale pokud vím, jedinej v ČR dostupnej je právě Pharmatex, a potom tedy ještě nějaký gel, co se doporučuje k femcapu, ale mám takový dojem, že pužívat samotný se moc nedoporučuje. No a vidíš, Pharmatex uvádí PI 0,65-2,8 , kondom 4-14. Podívej, mně je to fuk, klidně si nech dát tělísko, napsat HA, kup si spermicid a kondomy a použij to všechno najednou, to je tvoje věc, ale nepřijde mi fér přesvědčovat ostatní, že když nepoužívají alespon dvě metody, minimálně si necpou do těla umělý hormonální s.ačky (sorry, ale jinej výraz pro tuhle chemku nemám), jsou a) nezodpovědný a b) vražedkyně svých nenarozených dětí, pokud se rozhodnou pro UPT. A ještě jednou se ptám - co ty, co jim selže tělísko?

duracell79
10. dub 2013

Ženy co to s Vámi je?! Je mi zle z toho odsuzování a házení špíny. Nikdy bych na potrat nešla, pouze pokud by byl ohrožen můj, nebo život miminka. Ale zároveň nikdy nebudu soudit matku, která se pro potrat rozhodla z finančních důvodů. Kde berete tu drzost se navážet a nadávat jim do vražedkyní. Ano, jsem proti tomu, možná si v duchu říkám, že by se to určitě nějak dalo udělat, je mi to líto, ale NESOUDÍM!! Proč?? Protože NEVÍM!! Každá žena je jiná. A to, že jedna si řekne, nějak bylo nějak bude (to si říkám já), tak to tak druhá vidět nemusí. PROČ?? Protože přemýšlí jinak... Třeba se bojí budoucnosti. Už děti má a chce jim dát to nejlepší a při dalším už by to bylo těžké. Nemá třeba to rodinné zázemí a nemyslím len svůj domov, ale i ostatní příbuzné. Mám to štěstí, že mám skvělé rodiče a partnera se skvělými rodiči a sourozenci a vím, že i kdybych měla 6 dětí, že tu při nás budou všichni stát, ale někdo to štěstí prostě nemá. Těhotenství je zázrak...a potrat hodně bolí. Mám kamarádku co byla na potratu plánovaného miminka, protože jejímu přeskočilo a začal ji mlátit a znásilňovat. Dodneška přemýšlí, jestli by to byla holka bo kluk a že už by chodilo do školy. Prostě v tu chvíli se člověk musí rozhodnout a je to len na něm, ať se to někomu líbí lebo ne. Není to jednoduché rozhodnutí a čím dříve se udělá tím lépe. Odsuzuji "mámy" které chodí na potraty jak k holiči, bo ty co se jim to dítě zrovna nehodí a chtěly ho až příští rok... Ale chtělo by to trochu pochopení a pokud ho nemáte, tak se alespoň nevyjadřujte tak hnusně. Pěkný den.

jaya
10. dub 2013

@schnek Ja nevim, co hned utocis. Proste spermicidy nejsou spolehlive. Ostatne ses o tom sama presvedcila. Mne stacilo pouzivat kondom a selhani se za 10 let nikdy nekonalo. 😉
Co tem co selze telisko? Proc se me ptas?

jaya
10. dub 2013

@duracell79 Souzeni je hnus. To je jasny. Vzdyt kdo jsi, abys hazel kamenem... Kazdopadne pochopte i odpurkyne potratu - berou potrat jako rovnitko tomu, kdyby zena zabila uz narozene dite. Vsechno je to otazka chapani zivota. Jinak ja osobne bych potraty ani omylem nezakazala. Zde vsak slo i o to poukazat na to, ze potrat nema byt alternativou antikoncepce (protoze je treba draha).

schnek
10. dub 2013

@jaya mně to nijak útočné nepřipadá, tak promiň. Je supr, žes tu situaci řešit nemusela, ale taky se ti mohlo stát, že by kondom prasknul. Nebyla bys první ani poslední. PI je jen procentní vyjádření, ale nikdo ti neslibuje, že zrovna ty do té skupiny , které ta konkrétní forma selže, nespadneš. Ano, spermicid mi selhal, 2x, ale selhal poprve po skoro roce používání a podruhé i s kombinací prerušovaného styku. Stejně tak může selhat HA, i když ji bereš správně, můžeš otěhotnět přes tělísko, prostě jsme lidi, ne čísla. Dokonce i po sterilizaci se výjimečně může stát, že otěhotníš. Nikdy nevíš, kdy se tě téma nechtěného těhotenství bude týkat. No a k tělísku - co bys tedy řekla té, které selhalo, když selhání má být způsobené špatným užíváním?

jaya
10. dub 2013

@elu Pockej oni napsali knizku o PPR? To je teda kozel zahradnikem :D

jaya
10. dub 2013

@schnek Tak telisko funguje nekolika zpusoby, hormonalne a zabranuje uhnizdeni vajicka. Kdyz uz se stane, tak bohuzel. Urcite to neni nezodpovednosti. Asi to dite moc chtelo na svet, kdyz i pres vsechno to bylo pocato 🙂
Ted nechci byt nejak zla, ale kdyz ti ten spermicid jednou selhal, proc jsi mu verila podruhe?

A ano, je to tezke, v te situaci jsem nebyla, takze proto rikam, nikdy nikoho nesoudim (ale ja nesoudim nikoho, nejsem zadna autorita, abych soudila neci skutky).

petkula
10. dub 2013

@surael ) účinnost HA se snižuje nepravidelným užíváním - třeba někdy si ji vezmeš ráno, někdy až večer. A to je právě chyba. Měla by se brát ve stejnou dobu, ne na minutu přesně ale třeba vždy ráno kolem 8. Anebo se snižuje určitými léky, antibiotiky, alkoholem. Takže když tohle někdo nedodrží, může se stát, že otěhotní.
@schnek jinak, když jsem zvažovala, jakou antikoncepci použít, abych teď neotěhotněla, tak jsem prošla všechny možnosti. Antikoncepci jsem už nikdy nechtěla brát ale bohužel opět vyhrála, protože všechny ostatní metody nejsou tak spolehlivé, jako HAK - když ji člověk bere, tak jak má. Taky jsem zvažovala různé gely, přerušovanou soulož a jiné alternativní metody ale na bohužel se na ně nedá moc spolehnout. Takže u tebe jsem byla překvapená, že jsi 2x neplánovaně otěhotněla, myslela jsem, že to bylo přes HAK ale takhle mi to už dává smysl.

schnek
10. dub 2013

@jaya ne každé, je i nehormonální.

Proč jsem mu věřila? to bylo víc důvodů, bylo by na dýl to rozepsat. Je mi jasný, že takhle to vypadá, že jsem nemyslela a sáhla podruhé po něčem, co mi už nefungovalo. No, vlastně to je i částečně pravda. Asi jedním z těch hlavních důvodů, proč jsem se nepídila po ničem jiném, bylo, že jsem věřila, že v kombinaci a s výměnou krému za čípky to bude dostačující, než si nechám dát tělísko. Na to už ale tenkrát nedošlo, otěhotněla jsem v tom cyklu, ve kterém jsem si pro něj měla jít. Opět to bylo po nějaké době používání. Prostě se to stalo.

@petkula HAK už nikdy nechci brát, je to hnus, který ničí zdraví žen a likviduje přírodu.

petkula
10. dub 2013

@schnek ano hnus to je, taky jsem ji už nikdy brát nechtěla. Ale zase mi to přijde lepší, než si nechat podvázat vaječníky anebo jít na potrat. Takže pro mně je to menší zlo.

mataharyy
10. dub 2013

No myslím že to tu nabralo teda velmi "zajímavý" směr. Takže ten kdo používá spermicidní gel, je méně zodpovědný, než ten co používá kondom a tedy nemá nárok rozhodnout, zda půjde nebo nepůjde na UPT, protože přece s tím musí počítat že to může selhat... Nejzodpovědnější je ten kdo polyká tabletky, protože ty neselžou (osobně znám tři holky, jenž i přes správné užívání tabletek otěhotněli a ne v době kdy užívali jiné léky, ale prostě tím že ani pilulky nejsou 100% účinné, měli "kliku").
Chápu, že někdo o někom kdo otěhotní při praktikování přerušované soulože řekne že s tím mohl počítat, ale při jiném druhu antikoncepce...?
Mimochodem, není to tak dávno, co jsem zde pročítala diskusi, kde byla dáma co velmi hrubě odsuzovala každého kdo užil tabletku po, protože to už (dle ní) byla taky vražda. Taky je dost lidí co odsuzují jakýkoliv druh antikoncepce, krom počítání plodných a neplodných dní (a pak mají těch dvanáct dětí a píšou knihy a pokud nejsou jo klikaři, tak se pravděpodobně chodí pást na louku, ale mají dobrý pocit že "nezabili"), protože pro ně je také vše ostatní vražda... Takže kde je pravda o "vraždě" v tomto případě a kdo to rozsoudí...? Je to vždy na vnímání jednotlivce, pro někoho je to shluk buněk, pro jiného plod a pro dalšího dítě...
@jaya myslíš že antikoncepce je v porovnání s UPT dražší...? UPT jako druh antikoncepce využívá zlomek žen a o jejich inteligenci v tomto směru by se dalo polemizovat, ale nemyslím si že je to případ byť jedné ze zde přispívajících žen a proto mi přijde krajně nevhodné určité vyjadřování a obviňování protistrany... A naprosto kontraproduktivní jsou i zbytečné dohady, myslíš že někdo kdo zvažuje potrat se bude prolouskávat x stranami urážek, osočování, dohadování atp. jen aby zvážili zda UPT podstoupit, nebo ne? Kdyby každý slušně napsal svůj názor, případně proč má takový názor, určitě by to váhající ženě pomohlo spíše, než to co se tu (všeobecně) v podobných diskusích rojí

jaya
10. dub 2013

@mataharyy Tohle bych prirovnala k jizde na cerno. Nekdo riskne a pak zel Bohu zaplati mnohem vic. Ale musim teda uznat, ze ty svym pristupem do diskuze rozhodne vnasis klid a mir.

surael
10. dub 2013

@mataharyy Naprosto krásně napsaný.Navíc se tu odsuzuje naprosto zbytečně,protože bychom mohli zacházet do krajností jako např.že když má někdo tělísko,tak vlastně dochází k oplodnění,jenže oplodněné vajíčko se akorát nedostane k uhnízdění do dělohy,atd...takže opět tedy asi vražda dle některých dam,atd....
A podle mě nezodpovědná žena je pouze taková,která nepoužívá antikoncepci žádnou,tedy ani počítání plodných dnů,měření bazální teploty,přerušovanou soulož,kondom,HA,tělísko,atd.....NIC NENÍ 100% ani HA a můžete jí brát ve stejnou dobu.

elu
10. dub 2013

ja jen žasnu, jaké neznalosti o antikoncepci mají dospělé ženy, to co tady čtu je opravdu šilený...pokud jsem četla správně..nikdo neodsuzuje dotyčné osoby, ale čin jako takový...to je rozdíl!!!...ale je pravda, že jsem nečetla všechno

petkula
10. dub 2013

Každý ať se zařídí podle svého svědomí. Já mám z potratů hrůzu, nezapomenu, jak nám v 7. třídě ZŠ pustili video, na kterém je vidět, jak plod odsají a zbytky vyškrábou. Na dalším videu, kde embryo bylo již větší a nešlo odsát, byl přímo v děloze rozcupován. Porovnávat oplodněné vajíčko s plodem, který má viditelné části těla mi přijde trochu zcestné...ale nechci do nikoho rýpat ani nikoho nesoudím. Jen si myslím, že by měla fungovat trochu větší osvěta a klidně bych ta instruktážní videa pouštěla na školách stále.

mataharyy
10. dub 2013

@elu Ale ten čin jako takový odsuzují v kontextu k daným ženám a tam tedy moc rozdíl není... Já chápu že ti to je proti mysli jít na potrat, tvůj postoj ti neberu a nesoudím tě za něj a ani nesoudím to proč takový názor máš, ale když ty (například) v kontextu k dané pisatelce napíšeš že UPT je vražda, tak jí tím, ač nepřímo, říkáš že je vrah a zabila své dítě a to je to co tu pak vyvolá vlnu nesmyslného obhajování, osočování a hádek, nakonec se dopracuje celá diskuse k soudům kdo je zodpovědnější když používá tu či onu antikoncepci a celá diskuse ztrácí na podstatě, nemá žádný přínos a je naprosto zcestná 😉 Přitom to jde napsat i jináč, slušně bez ukazování prstem atp. a přitom je tato forma přínosnější, nevyvolá takovou vlnu odporu a pro člověka který bude na vážkách to bude podstatně přínosnější a možná ho to odradí od daného činu 😉
A ke znalosti, či neznalosti antikoncepce a jejích případných důsledků (ať už na zdraví ženy, či možného selhání), to je krapet na jinou diskusi, ale zkus jí založit, rozveď tam ke každému druhu antikoncepční metody její klady, zápory a míru účinnosti, věřím že pro někoho bude rozhodně přínosem 😉 ale neposuzuj zodpovědnost člověka podle toho, jakou antikoncepci užívá a nepiš to tak "arogantně", protože opět tím nikomu nepomůžeš, ale naopak. Vlastností člověka je vztahovat si věci na sebe a tímto stylem spíše někoho urazíš a ten se zatne a znovu to vyvolá jen "boj" 😉
@petkula Nejsem za tyto videa na základních školách, nám to pouštěli na zdrávce a i tam mi to přišlo (tou formou sdělení) nechutné, ale ne přínosné i tak jsme tam měli holky co šli na potrat 🤐 Ale jináč souhlasím, měla by fungovat větší osvěta a to hlavně ze stran rodičů, nemyslím si že nechat holce napsat ve čtrnácti/patnácti antikoncepci se slovy, to aby jsi náhodou neotěhotněla je vhodný a účinný druh osvěty, spíše naopak vede to k nezodpovědnosti z neznalosti... Jenže mnoho rodičů nemá na děti čas, či chuť a spousta neví jak se s dětmi o intimních věcech bavit a pak to dopadá jak to dopadá 😔 Je to stejné jako s reklamou "nemyslíš, zaplatíš!", osloví hlavně ty, jenž jsou v tomto ohledu vyhraněnější, vyspělejší/rozumnější, ostatní nad tím mávnou rukou, maximálně řeknou "fuj, je to nechutný" ale jak vylezou ze dveří, už nevědí na co koukali... 😉

elu
10. dub 2013

@mataharyy slovo vražda ode mě teda nezaznělo, vždy píšu, že já bych to neudělala a že to nechápu...to není odsuzování, jenom komentování situace, a vubec by mi nevadilo, kdyby mě někdo odsuzoval, že jsem nikdy nešla na potrat 😵 😅

elu
10. dub 2013

@mataharyy a taky jsem nikomu nepsala formou imperativu jako ty mě..nechod na potrat, nedelej to a nedelej ono...takže opět možná asi arogatně ale musím říct, že opět bezpředmětný komentář 🙂....osvětu o antikoncepci už dělám...né na netu, ale ve školách....na netu je už informaví přehršel

mataharyy
10. dub 2013

@elu Já nemyslela že to zaznělo od tebe, ale narážela jsem všeobecně na styl diskuse (a mnoha podobných diskusí), že to útočení je kontraproduktivní 😉 Jo je mi jasný že by ti nevadilo kdyby tě někdo odsuzoval za to, že jsi nebyla na potratu 😀 ale vadilo by ti třeba něco jiného (dosaď si sama co) a kdyby na tebe někdo, místo rozumné promluvy, začal útočit, reagovala by jsi (logicky) stejně, postavila by jsi se na odpor a začala by jsi útočit a obhajovat si svůj názor/svou pravdu a to je přesně to, co tu je vidět a co z toho plyne... přínosného nic, ty si nenecháš opačný názor vysvětlit (když na tebe někdo hned zaútočí), už z principu si budeš hájit ten svůj a přesně to je ono. Myslíš že na základě dohadů z posledních x stran někdo dojde k tomu že na UPT nepůjde, no spíše to zavře a bude se užírat sám/sama než aby četla že když půjde bude vrah, ale když nepůjde tak neví jak se uživí s dítětem atp. 😉 Možná by spíše pomohlo říci proč nejít na potrat a kde v případě těžké situace hledat pomoc, ať už psychickou, nebo materiální o kolik přínosnější by to byla informace a kolik lidí by na základě toho mohlo změnit názor...? Věřím tomu že více než po přečtení tohoto 🙂

bledulka
10. dub 2013

@mataharyy četla jsem v této diskuzi Tvé příspěvky a skláním se před formou,jakou píšeš .S obsahem plně suhlasím a lépe to snad napsat nejde 🙂

mataharyy
10. dub 2013

@elu S tou osvětou tě to ctí a šlechtí, je to určitě přínosnější než někoho soudit, či odsoudit na základě neznalosti 😉 A jak jsem psala výš, bylo to adresováno tobě, ale ne myšleno konkrétně k tvé osobě, ale celkově k diskusi. Tobě bylo adresováno hlavně první souvětí, jen jsem ten zbytek neoddělila, za což se omlouvám 😉