Náhodné těhotenství a z finančních důvodů potrat

jajik25
30. črc 2010

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je tu někdo kdo otěhotněl aniž by chtěl a jen z finančních důvodů si to nemohl dovolit a musel jít na potrat. 😢 Díky za vaše příspěvky

lucavka
9. dub 2013

@surael - nebo z jiné ztránky - myslíte že by někdo tak takové velké peníze, prošel si nevolnostmi z léků při stimulaci a všemi vyšetřeními a vší hrůzou aby pak to miminko prostě nechal zabít???

surael
9. dub 2013

najednou se zde vymlouváte na přírodu,jak alibistické.Naštěstí mě to nechává v klidu,vy si hýčkejte svoje děti v mrazáku a ostatní nechte být.

timbouctou
9. dub 2013

@ratatooy no jo, ale nejsem romský spoluobčan a tedy se na mě stát vytento 😀 A kde pak budu hledat práci, ted mi je 36, mám dvě malé děti, budou si všichni klepat na čelo 😅 Tak budu makat chvíli za málo jen kvůli té jistotě, že až další rok Metík nastoupí do státní školky, tak je naděje, že se k nám nastěhuje teta a bude kluky ze školky vyzvedávat a já budu moct dělat celých 8 hodin.

surael
9. dub 2013

@lucavka tak jinak,vám příjde proti přírodě přerušení těhotenství a odebrání embrya,mně zase umělé oplodnění,protože být to jen na přírodě,tak žádné dítě nemáte.Takže zásah do přírody je jak z vaší strany,tak ze strany ženy,které se rozhodne přerušit a že při umělých oplodněních embrya umírají víme všichni a v článku které jsem sem dala,je o tom psáno dost.Dál už sem psát nic nebudu,já se nepřišla obhajovat,nemám totiž před kým.

lucavka
9. dub 2013

@surael - samozřejmně že si je budeme hýčkat. My o ně stojíme a vkládáme do nich veškeré finance, fyzické a hlavně psychické síly. A na přírodu se nevymlouvám, protě to tak je, miminka někdy přestanou růst. Nám poprvé z šesti vydrželo jedno a teď při druhém pokusu nám z šesti vydrželi čtyři, což je neuvěřitelný zázrak.
Tak ať se všem miminkům daří se narodit, vyrůst a mít šťastný život, a ať o ně maminky stojí. 😉

llluckaaa
9. dub 2013

Ahoj holky, maminky nebo budoucí maminky, chodím se načuhovat a teď se nestačím divit, jak se tu diskuze zvrhla až skoro do nenávisti ☹ Snad každý má právo napsat svůj názor, někdy je těžké se vzájemně pochopit, ale snad bychom si mohly rozdílné názory aspoň tolerovat, ne?
Ani nemám chuť napsat svůj názor, aby mě tu okamžitě někdo neodsoudil, že jsem idiot a nevidím si do pusy a nemám právo o něčem psát, když nejsem ve stejné kůži jako protistrana 😒

radka8888
9. dub 2013

@surael prominte nejde nesledovat tady tu vzrusenou debatu necetla jsem ji celou, ale mam dojem, ze to co pisete v poslednich dvou prispevcich je proste hnusne. To co pisete na adresu zen co nemohou otehotnet vubec nechapu, jak jako matka neco takoveho muzete nekomu napsat.

surael
9. dub 2013

@timbouctou je to házení hrachu na stěnu,tyhle ženy by si totiž nechaly dětí dvacet,nacpou je pak láskou k prasknutí 🙂

surael
9. dub 2013

@radka8888 Tak si nejprve přečtěte příspěvky od těch co tu napadaly nás.

lucavka
9. dub 2013

@sureal dobře - upřesním - při IVF miminka umírají, ale nejsou zabíjeny. Stejně tak žena která může otěhotnět může za svůj život přijít v prvních pěti dnech o spoustu miminek, a ani o tom neví. A co se přírody týče - dobře - já bych děti neměla, ale za to přece nebude trpět můj manžel který je mít může, miluje mě a miluje naše děti i ty nenarozené.
Dětí bych si třeba dvacet nepořídila, ale zařídila bych abych je ani nečekala kdybych je nechtěla. A to je to, nikdo přece nikoho otěhotnět nenutí. Zato za miminko máma rozhodne že se nenarodí. A to není fér.

timbouctou
9. dub 2013

@radka8888 to totiž napadaly nás, že si vůbec dovolujeme jen přemýšlet o tom, že bychom šly na potrat, i když víme, že bychom další dítě neuživily. Neuvědomují si, že v případech sociální nouze se přistupuje k odebrání dítěte a dítě jde do děckého nebo kojeneckého domova. Takže nám bylo oznámeno, že jsme hrozné vražedkyně a stvůry, když ony, chudinky, musí dávat desetitisíce za umělé oplodnění.

timbouctou
9. dub 2013

@llluckaaa my se jen bránily. Promiňte, že jsme zkazily den, ale mě taky vadí, když mi někdo říká, že špatně hospodařím a přitom má na měsíc to, co my na půl roku.

surael
9. dub 2013

@lucavka víte co,já jsem napsala,že už nic psát nebudu,společnou řeč totiž najdem těžko.Já vás chápu,že to musí být nesmírný boj a odříkání,aby jste svoje vlastní dítě měly,ale taky vás tu nikdo nesoudí,nespílává,atd...i když je to proti přírodě.
No a jsou tu ženy,které i přes chránění příjdou do jiného stavu,děti doma mají,jako já už 4 a další si prostě dovolit nemůžou,protože se tu nebavíme jen o miminkovském věku,kdy mě dítko stojí při zachování určité výbavy jen cca 2/3 tisíce.
Já patřím mezi štastné ženy,že moje děti jsou naprosto zdravé a nemusím měsíčně ještě platit nechutné částky v lékarně.Ale nikoho vás neopravnuje mi tu nadávat do vražedkyn,protože nic takového nejsem...svoje děti miluji nadevše.A rady,že bych mohla jít do práce,když o mě nikdo nic neví jsou spíše směšné,protože já do ní dávno chodím,pokud mám na malou hlídání.Prostě někdo se ani přes usílí nekoupe v penězích a ikdyž peníze nesjou vše,tak jsou dnes ale na prvním místě,bez nich totiž nájem,hypotéky ani jídlo nepořídíte.Takže asi tak.Víc už se o tom bavit nemusíme.Mějte zdravé děti a nikoho nesudte.Pa

ratatooy
9. dub 2013

@surael mi by jsme deti mely i přirozene ale když se proste neco v tele posere třeba zanetama,ja sem poprve otehotnela přirozene,me to nepřijde proti přirode ja nejsem proti potratům,jinak abych ti upřesnila v čem zpočívá asistovana reprodukce,rozdíl mezi tímto a přirozeným otehotnením je pouze ten že si naráz vyplejtváme 20 vajiček ktery ty si vyplejtváš za 2Omesíců a pak se nechají vyvýjet a ty které odumřou se vyhodí stejne tak jk u tebe aniž bys o tom vedela je přirozená vec biochemický tehotensnství takže žena ktera s snaži otehotnet přirozene tak než třeb a otehotní nekom u to trvá taky třeba rok je mezitím tehotná nekolikrát ale plod odemře stejne jako odemřou nám v misce tot je celej rozdíl

marton
9. dub 2013

ahoj všichni,zabrousila jsem do této diskuze a je mi trochu šoufl ☹ .Nečetla jsem vše,ale poslední příspěvky stačí.Určitě to tu už někdo napsal, přeci nikdo nemůže soudit něčí situaci.Nikdy nevíme co ten druhý prožívá,jak žije...Patřím mezi ty šťastné ženy,které mají přirozenou cestou 4 děti.Bohužel mám za sebou i interupci,ještě před všemi dětmi/ne ze zdravotních důvodů/,zároveň v těhotenství s dvojčaty by mě nikdy nenapadlo odebrání jednoho embrya/prý se to dělá i u přirozeného početí/.Kdybych neměla štěstí,určitě bych podstoupila umělé oplodnění.Fakt člověk neví co mu osud přinese.

surael
9. dub 2013

@marton No vidíte,ale podle těchto maminek jsme vražedkyně.

timbouctou
9. dub 2013

taky už nic nebudu psát. Sbohem.

marton
9. dub 2013

@surael To jsou strašně silná slova.Žena,která interupci podstoupí,na to nikdy nezapomene,ať měla důvod takový či makový.Tak ať jsi v pořádku 🙂 .

schnek
9. dub 2013

@surael proč se tu, celkem zbytečně, obhajuješ? žádná z těch, co UPT tak zuřivě odsuzují, nebyla v situaci, jejíž řešení byly všechny špatně... neuděláš nic, když si z nich musíš vybrat. Někdo odsoudí, žes UPT podstoupila, někdo zase žes nepodstoupila. A víš co? tobě to přeci může být absolutně jedno, ne? 😉 Určitě jsi situaci probrala tam a zpátky a rozhodla ses rozumně. Tebe jejich výčitky vůbec nemají co trápit 😉

nancy14
9. dub 2013

Já se nechci ani dohadovat,co je správně a co špatně,mám zkušenosti jen s jednou alternativou...ale taky není špatný třeba dát mimčo do přímé adopce.... 😉
Je tohle tady všechno každé věc a neměl by se ani nikdo odsuzovat,každý má na to svůj názor a jako téma to zrovna není to pravé...vždycky to vyvolá hádku,ať je to napsané pro a nebo proti.... 😒

paolin
9. dub 2013

Myslím, že nikdy není nic jen černé nebo bílé. Obojí je vlastně proti přírodě a vždy tam bude to pro i proti. Odsuzovat je dost povrchní a každý by měl nejdříve začít u sebe, než se pustí do někoho druhého. Trochu tolerance holky 😒

januzza80
9. dub 2013

Ahojky holky,ja byt vama,tak bych to radeji tady nepsala,protoze je tu strana ktera vzdy bude odsuzovat a druha ne.Takove veci jsou nejlepsi resit s maminkou nebo s nejlepsi kamaradkou.Ja treba svoje problemy,ktere jsou vaznejsi tady radeji nepisu.Je to vzdy osobni a vzdycky nekdo napise,ze jsi to nemela udelat a tak.Bohuzel tady je hodne maminek a snazilek a ne kazda bude souhlasit s tim co se tu napise.Ale pokud nekdo to nesnese,tak by ani nemel zbytecne odsuzovat a psat to tu,protoze to pak bude zase diskuze o nicem a hadani.

radka8888
9. dub 2013

Ja jsem se ozvala ne z duvodu, ze bych s jednou nebo druhou stranou souhlasila/nesuhlasila. Jen byla formou debaty prekrocena hranice meho vkusu.

orchidis
9. dub 2013

@schnek Tak co třeba situace: Malej byt v nájmu, těhotenství krátce po škole, manžel s rozepsanou diplomkou, brigádně pracující, před státnicemi. Prachů málo, budoucnost nejistá a z toho plynoucí problémy manželské - docela velké 😉. Do toho problémy a hádky s tchánovci a opravdu velké zdravotní problémy (a docela vážné) + špatné výsledky NT+... Otěhotnění přes antikoncepci... naplánovaná velká cesta do zahraničí, ředitel firmy na pokraji mrtvice 😀, atd. Co ti na tom přijde super?

A víš co? Všechno jsme zmákli, protože jsme prostě chtěli... Všechno se dá řešit, zvládnout - jen chtít. Dneska pracuju na částečnej z domu, mám velkou oporu v mamce, která mi hlídá, mám paní na úklid, manžel super práci, školu dokončenou, stavíme dům, čekáme druhé 🙂.

Tím bych chtěla prostě jen všechny maminky, co se rozhodují podpořit a říct jim, aby nedaly na kecy o zlém státu a o tom, že nikdo v jejich situaci nikdy nikdo nebyl a blablabla 😝. To jsou jen výmluvy. Jen chtít, to je ta cesta 😉.

Pěkný večer 🙂.

surael
9. dub 2013

Já jsem sem zpočátku pouze napsala názor de debaty a že jsem sama byla v situace,kdy jsem se musela rozhodnout.Nikomu to nepřeji.Vím,ač se to zdá druhým nepochopitelné,že jsem se rozhodla správně.Tím tuto debatu už pro mě považuji za uzavřenou. ♥

paolin
9. dub 2013

@orchidis myslím, že rozdíl bude krapet v tom, jestli čekáš první dítě anebo máš doma už čtyři děti a tudíž a vlastně i především musíš myslet na ně. To prostě nejde takhle globalizovat. Každý má jinou situaci, podporu rodiny a kapacitu sil.

lucavka
9. dub 2013

@orchidis krásně řečeno 🙂

elu
9. dub 2013

holky...ja myslím, že všichni se shodneme na tom, že z finančních důvodů nebo z jiných ( né každá ženská má odvahu děti mít)si né každý může dovolit děti...ale proč chodit na potraty, když je dnes velice spolehlivá antikoncepce...a nepište mi jak u vás žádná nefunguje a jak selhavá...já třeba když další dítě fakt chtít nebudu tak budu kombinovat kondom a přerušovanou soulož, prostě na potrat nikdy nepujdu a kdyby za mnou přišla kamaradka pro radu tak bych jí řekla, že jsem proti...třeba by to nechtěla slyšet, ale když se zeptá nebudu lhát...a když se někdo zeptá na internetu, tak mu taky řeknu svůj názor ...a jak někdo psal, že se nemá potřebu obhajovat před maminkami...no to je jasné, že ne...člověk se musí obhájit před svým svědomím...a jestli to mu neříká, že udělal blbost, tak se nemá před čím obhajovat......otázka je, jestli ten dotyčný svědomí vubec slyší...já bych to neudělala pro to, že moje svědomí mi to prostě nedovoluje...svědomí se formuje výchovou, vzděláním, poznáním...asi jsem teda moc přeštudovaná a dobře vychovaná...za což se tedy obhajovatelkám potratů z malicherných důvodů hluboce omlouvám 🙂 🙂

elu
9. dub 2013

vy tu totiž vedete debatu o tom, že si nemůžete dovolit děti a že stát nic nedá a manžel je starej nikde ho nevemou.....ale to je uplně jiné téma!

majka1976
9. dub 2013

Holky, nečetla jsem všechno, ale interupce je vražda, v tom souhlasím s holkou, co to tady psala. Jestli zabiješ člověka, který je vidět anebo člověka, který je schovaný v břiše - v tom není rozdíl. Rozdíl je jen ve svědomí, protože jak se říká - co oči nevidí, to srdce nebolí, proto vám to přijde bez viny zabít dítě, které nemáte možnost nikdy ve skutečnosti vidět (bo mu nedáte možnost, aby vůbec přišlo na svět). Proto vám přijdou oprávněné výmluvy typu - já na to nemám, abych živila další dítě a podobně, nejlépe - čím víc důvodů si najdu, tím lépe pak tomu mojemu svědomí je, že jo? Já sama jsem byla na přerušení těhotenství - z důvodu vrozené vývojové vady a sama vím, že jsem to dítě zabila a jednou se z toho tam nahoře budu zpovídat. A věřte mi, tam nahoře není takový posluchač, který by odkýval důvody typu - zkus si sehnat práci po 40cítce apod.....Je jasné, že to prostě někdy přijde a člověk to musí řešit, ale prosím, nehledejte si pro to, co uděláte nebo jste udělaly omluvu, ale uvědomte si, že jste udělaly špatnou věc, která by se neměla opakovat.