Najde se příběh opakovaného potrácení se šťastným koncem?

petravlkova
23. dub 2013

Ahoj holky, v této chvíli bych potřebovala více povzbuzení než radu. Již nějakou dobu se snažíme o miminko ale pokaždé to mělo stejný scénář. Otěhotněla jsem téměř napoprvé, vždy přirozeně, v sedmém týdnu srdíčko tlouklo ostošest a pak za 14 dní kontrola a konec. Poprvé jsem spontánně potratila a pak podstoupila revizi. Podruhé jsem šla na revizi rovnou a potřetí jsem potratila včera. Dělali mi snad všechny testy a nikde problém nenašli. Genetika, štítná žláza, imulogie, sráženlivost krve, hormony, vše je v pořádku. Toxoplazmóza negativní a nenašli ani žádné jiné infekce. V posledním těhu mě i tak doktor pro jistotu naládoval utrogestanem, prednisonem, anopyrinem a fraxiparinem. Kyselinu listovou beru již několik let. Nekouřím, jím zdravě. Manžel závodně sportuje a tak nemůže věci jako knedlíky a já taky vedle něj nezahálím. Sport jsem si po druhém těho moc vyčítala (tenkrát jsem za měsíc naběhala přes 100km a na kole ujela jěště více) a tak jsem si ho v tom třetím raději úplně odpustila. Chodila jsem jen denně na procházky. Doktor se mě snažil povzbudit a říkal, že zná takové případy, že je to mezi nebem a zemí a že se to nakonec naposedmé nebo napodesáté povede. Ale já nikoho takového neznám... Když jsem dnes v noci v bolestech potrácela, říkala jsem si: "Už nikdy více!" ale na druhou stranu bych si moc přála malinkaté miminečko co by mělo oči a úsměv mého muže, tak třeba to ještě párkrát vydržím... Proto posím ty, co měly podobný osud a potratily vícekrát ale dnes mají zdravé děti, aby mi o sobě daly vědět... potřebuji teď moc slyšet, že se zázraky dějí! Moc děkuji...

dermala
18. zář 2016

Ahoj tak se po dlouhé době hlásím tak máme za sebou na jaře další potrat uz třetí. Nyní jsme po ivf s pgd a čekáme na výsledky ;)

r1108
18. zář 2016

@dermala tak držím palce ať jsou jen pozitivní zprávy. I u nás se to rozběhlo a máme za sebou imunologii, zatím nejsou výsledky všechny ale maji podezření na zvýšené nk bunky tak v říjnu jdu ještě k imunolozce na konzultaci ale už nás připravují na ivf metodou pgs. Tak začneme jednat po říjnu. Můžu se zeptat na kolik vás to vyšlo?

fredyna
20. zář 2016

@r1108 zatím nás to vyšlo na tisícovku, máme to schválené od pojišťovny, ale max 15 tak ještě dame 🙂 což jde