Najde se příběh opakovaného potrácení se šťastným koncem?

petravlkova
23. dub 2013

Ahoj holky, v této chvíli bych potřebovala více povzbuzení než radu. Již nějakou dobu se snažíme o miminko ale pokaždé to mělo stejný scénář. Otěhotněla jsem téměř napoprvé, vždy přirozeně, v sedmém týdnu srdíčko tlouklo ostošest a pak za 14 dní kontrola a konec. Poprvé jsem spontánně potratila a pak podstoupila revizi. Podruhé jsem šla na revizi rovnou a potřetí jsem potratila včera. Dělali mi snad všechny testy a nikde problém nenašli. Genetika, štítná žláza, imulogie, sráženlivost krve, hormony, vše je v pořádku. Toxoplazmóza negativní a nenašli ani žádné jiné infekce. V posledním těhu mě i tak doktor pro jistotu naládoval utrogestanem, prednisonem, anopyrinem a fraxiparinem. Kyselinu listovou beru již několik let. Nekouřím, jím zdravě. Manžel závodně sportuje a tak nemůže věci jako knedlíky a já taky vedle něj nezahálím. Sport jsem si po druhém těho moc vyčítala (tenkrát jsem za měsíc naběhala přes 100km a na kole ujela jěště více) a tak jsem si ho v tom třetím raději úplně odpustila. Chodila jsem jen denně na procházky. Doktor se mě snažil povzbudit a říkal, že zná takové případy, že je to mezi nebem a zemí a že se to nakonec naposedmé nebo napodesáté povede. Ale já nikoho takového neznám... Když jsem dnes v noci v bolestech potrácela, říkala jsem si: "Už nikdy více!" ale na druhou stranu bych si moc přála malinkaté miminečko co by mělo oči a úsměv mého muže, tak třeba to ještě párkrát vydržím... Proto posím ty, co měly podobný osud a potratily vícekrát ale dnes mají zdravé děti, aby mi o sobě daly vědět... potřebuji teď moc slyšet, že se zázraky dějí! Moc děkuji...

hapovab
14. únor 2016

@mariejosef moje sestra potratila u prvniho 3x a u druheho 2x,vzdy ve 12 tydnu.Ma dve zdrave deti.Nadeje umira poslednu,urcite se ti povede.

jjustyna
14. únor 2016

@petravlkova moje kamarádka bez prokázaných příčin prožila 5 zamlklých potratů, teď má zdravé mimi a uvažuje o druhém. Určitě to musí vyjít. Rok ji doktoři proklepávali, nic nenašli a přesto se povedlo

mariejosef
14. únor 2016

u mě také nic nenašly jen manžel už se bojí zklamání víc jak já 😒

mariejosef
14. únor 2016

@petulemickova to je hrůza jak to může říct mě zase řekl můj gynd(už bývalý) že co se divím jsem zdravotní sestra a ty potrácí pořád 😠

dermala
3. bře 2016

Ahoj holky, je tu některá, která co psala do této diskuze před 2 lety tak mám už miminko? Já jsem také po 2 potratech oba kolem 10 týdne, najednou přestalo tlouct srdíčko.
Nyní jdeme s manželem na imunologické vyšetření. Genetiku máme oba naprosto v pořádku. Na imunilogii jedeme k paní doktorce Ulčové Gallové do Plzně. Hodně jsem o ní četla, tak do ní vkládám naděje...Našli mi teď pozitivní krev na celiakii, tak držím dietu a čekám na biopsii. Tak uvidíme, co řekne paní doktorka z imunologie. Vkládám do toho všechny naděje. Už nevím, jak dál ☹ a co víc proto udělat... 😒

fachy
7. bře 2016

Ahoj, já mám za sebou potratů pět. Poprvé spontánní asi v 6tt, podruhé také tak. Pak anembryomola ukončená revizí v 12tt. Pak spontánní cca v 7tt. A znovu anembryomola ukončená v 13tt. Teď jsem těhotná pošesté. Poprvé máme srdíčko a potvrzené vitální těhotenství. Ale ten strach.... Moje doktorka mi řekla, že ví o ženě, která potratila 16x a teď má dvě zdravé děti. Já si řekla, že teď už je to naposledy. Už bych to znovu nezvládla. Potraty mi nevzaly jen děti, ale málem i manželství a nervy. Myslela jsem, že skončím v blázinci.
Vím, že je to těžké, ale ta bolest se utlumí (nepřejde asi nikdy) a zase budeš mít chuť si zabojovat. Jak se říká, naděje umírá poslední.

mariejosef
14. bře 2016

@fachy přesně tak i mne po posledním potratu šlo manželství do háje...........ale překonali jsem to a strach nikdy nepřejde,trápí mě i řeči lidí okolo jako asi je to znamení že to nemáš pokoušet,proč to pořád děláš když to stejně nedopadne apod.

zrzka11
15. bře 2016

Ahoj...muzu Vam jen poradit,aby jste to nevzdali,ono se to podari. Ja mam zasebou tri potraty...jeden pred hodne lety,loni ve 22tt a pul roku na to v 8tt,to odeslo samo. Do toho konizace,cin 3,takze kratkej cipek,vek,,no uz jsem ani nedoufala a dva mesice po tom poslednim se zadarilo a jsme ve 25tt a vse vypada dobre. Drzte se a verte,ze se podari 😉

r1108
12. dub 2016

Ahoj holky, tak to tu tak pročítám a zajímalo by mě jak jste dopadli, je to už nějakou dobu, tak jestli se vám to povedlo nebo ne. Já sama mám ted po třetím potratu během jednoho roku. Teď po poslední revizi mi dr řekla ať se začneme snažit ihned, že už jsem stará (bude mi 35). Já ale nejsem připravená. Moc bych si miminko přála, byli jsme na všech možných vyšetřeních a jsme zdravý, tak stále nemůžu pochopit proč se to děje ☹ Pracovala jsem 5 let na hematoonkologii kde se podávají ve velkém chemoterapie a nemluvím o jiných věcech co tam jsou, tak jestli to nemůžu mít z toho. No od května začínám na novém oddělení, žádné směny, volné víkendy a po létě to zkusíme znovu. Věřím že to konečně dobře dopadne 🙂 Přeji všem krásný den 🙂

mariejosef
15. čer 2016

@r1108 taky jsem zdravotní sestra u seniorů a ti toho mají.......... 😒 to mě překvapuje tvá dr.mě zase říká,že po 3potratech ať radši nic nezkouším už že tělo může reagovat všelijak,,,,,,,já to nevzdávám a cvičím Mojžíšovou 😎

mariejosef
15. čer 2016

@zrzka11 tak to je super také doufám a moooooooc gratuluji 🙂

r1108
15. čer 2016

@mariejosef no ja teď můj problém řeším s jednou známou doktorkou a podle ni nejsme důkladně vyšetření, imunulogie a spermie a tak. Tak se me bude snažit vecpat k profesorce Gallove. Moje gynekolozka me nikam na vyšetření uz poslat nechce. Tak doufám ze uz bude jen dobře. 🙂

mariejosef
15. čer 2016

mě se již 2x potvrdili protilátky antifosfolipidový syndrom a čekám na třetí potvrzení ☹ mám strach samozřejmě,ale když dr. řekne já vám zakázat těhu nemůžu,ale netěhotněla bych už chápate to

mariejosef
15. čer 2016

@r1108 my byly v Brně na imunologii reprodukční a čekáme již 4 týdny na výsledky 😨

r1108
15. čer 2016

@mariejosef to je taky síla. No ja jen doufám ze se vše stihne do konce roku jinak uz mi hrabne. Těhotná muzu být na povel tak si dáváme pozor protože se bojím ze to dopadne stejně :-/ držím palce at máš vše v pohodě. 🙂

r1108
15. čer 2016

@mariejosef a co tam dělají na ty imunologii?

mariejosef
15. čer 2016

taky těhotním raz dva,ale udržet.......... nejhorší byly ty ve 2trimestru,vím,že ve třetím určitě,ještě horší,ale vše je síla ☹ ☹

mariejosef
15. čer 2016

@r1108 dělai nám spousty odběrů a manželovi sperma chudinka můj a nyní čekáme,ale stejně se obávám i když na nic nebo na něco přijdou dr.mi klidu nepřidala

r1108
15. čer 2016

@mariejosef a co to znamená ty protilátky.?

nkulic
15. čer 2016

stejny pripad mela moje kamaradka, 3x potratila v 7-8tt, pak se to povedlo, narodila se ji zdrava dcera a za rok zdravy kluk. verte ze i u vas vse dobre dopadne, nevzdavejte to, ikdyz vim jak je to tezky

racerunner
15. čer 2016

Ahojky @r1108 , omlouvám se , že se do toho pletu, ale zaujal mě Tvůj příspěvek o opakovaném potrácení. Sama mám malinko jinou minulost (taky děs běs), ale úplně chápu to trápení. Taky bych do dalšího těhu nešla bez alespoň nějaké šance, že to tentokrát dopadne líp. Myslím, že obvodní gynekolog nikdy neudělá tolik vyšetření , aby mohl říci, že máš komplet vše. Jak píšou holky - imunologie - protilátky - tam ale většinou ani neotěhotníš, pokud máš třeba proti spermiím nebo vaječníkům. Co ale může to potrácení způsobit jsou např. zvýšené NK buňky - ty jsou embryotoxické a vlastně těhotenství zhatí v ranných počátcích. Někdy se pak dělá to, že pokud se ani v imunologii nic specifického neobjeví, zkusí se těhotenství pod clonou malých dávek kortikoidů (např. Medrol 5mg ) a malé preventivní dávky Clexanu - třeba jen 0.2IU 1xd - to znáš, že? No a někdy je po tolika potratech lepší udělat komplet IVF s tzv. preimplatační diagnostikou, a to i pokud se v genetice nic nenajde. Mluvím ale samozřejmě o situaci, že jsou opravdu všechna dostupná vyšetření negativní a na nic se nepřišlo....tohle ale všechno není v moci běžných gyndařů, obrátila bych už určitě rovnou na CAR a také na imunologii (pokud to chápu , tak k té jsi objednaná)

r1108
15. čer 2016

@racerunner jee děkuji za super informace. 🙂 o clexane bych si určitě řekla. Nám z genetiky doporučili ivf metodou pgd. Teď právě přes jednu známou bych se chtěla dostat k ty profesorce. Sice je v Plzni ale z Prahy to není daleko. Je pravda ze tehu bylo ukončeno v 10 týdnu a srdíčka jsem se nikdy nedockala a přestalo se to vyvíjet po třetí, po druhý bylo jen prázdné plodove vejce. Pořád věřím ze to vyjde 🙂

racerunner
15. čer 2016

@r1108 jojo - to je přesně ta preimplantační diagnostika o které píšu- budeš na ní mít nárok od pojišťovny - nastimulují tě, odeberou vajíčka, spojí emryjka a po 5ti denní kultivaci jim vezmou 1 buňku, kterou geneticky vyšetří. Embryjku to neublíží. Bude-li vpořádku, zavedou ho 🙂 - ale to už jsi určitě naštudovala že? Já bych ale na Tvém místě ještě chtěla tu imunologii, protože i kdyby emrya byla 100% vpořádku, tvoje imunita jim může dát vždy "na frak". U těch zvýšených NK buněk se právě potrácí do srdíčka. Je to vzácné...ale i s ohledem na to, kde jsi pracovala může být imunita rozhašená... IVF je docela zátěž a nejen psychická (vím o čem mluvím :( ) .... Ale třeba tě samotná paní profesorka pošle -dnes už je i imuno docela dostupné (dřív se dělalo jen v těch nejtěžších případech, kdy už se nevědělo co a jak) . Taky bych šla k někomu na doporučení 🙂.

r1108
15. čer 2016

@racerunner to je pravda, v tom prostředí co jsem pracovala bych se ani nedivila. Vím o dvou kolegynich ty potratili jednou a po druhé jim to vyšlo a jedná naše doktorka 3 x a po čtvrté jim to vyšlo a za měsíc rodí. Něco na tom asi bude. Jsem ráda ze jsem pryč 🙂 sama jsem zvědavá jak to vše dopadne, jestli na něco přijdou.

annachr
15. čer 2016

ahoj ja tiez potratila nedávno v 12 týždni prestali byť srdiečko.bolo to moje prvé tehotenstvo.Je strasne stratiť jedno miminko nie to ešte tri. ale moje povzbudzujúce slová?moja svokra (tchine) mala diagnózu rozdelenej delohy.neviem presne čo to znamená ale povedali jej že mať deti nebude ľahké.miminko veľmi chcela,a tak sa rozhodol že za bude snažiť a snažiť. spontánne potratila 8 krát áno čítaš správne 8 krát.keď mi to povedala skoro som omdlela prežívať 8 krát to čo prežívam teraz?nikdy.Ona sa však navzdala je to mimoriadne silná žena a po 9 za jej narodil krásny zdravý chlapček (môj manžel ) som jej nesmierne vďačná že to nevzdala a bojovala ďalej.a o 4 roky sa jej narodil ďalší krásny zdravý chlapček.Je nesmierne dobra mama a ešte lepšia svokra.takže nevzdavaj to viem že je.to ťažké a boli to,ja sama neviem či by som zvladla to čo ona ale touha po mimo ku dáva ľuďom neskutočnú silu.tak prajem aj tebe moc sily a verím že všetko dobre dopadne.

r1108
15. čer 2016

@annachr je to velmi silná žena 🙂 bolí to, teď už tolik ne ale děti nemám a to je to horší. Ale jak uz jsem psala nehazim flintu do žita 🙂 tobě držím taky palce at se vám brzy zadari 🙂

kackaaaa
15. čer 2016

příbuzná to měla také tak - několikrát miminko nedonosila - nevím, co měli za problém, ale vím, že po 8 letech snažení, vyčerpaly všechny možnosti umělého oplodnění i si připláceli - a nic. Nakonec, není to návod a ani nevím, jak je to možné, ale "manžel - tatínek" si zakouřil "travky" (normálně to nekouří) a narodil se jim krásný zdravý chlapec 😀

racerunner
15. čer 2016

@r1108 Přijdou a pokud ne, tak udělají vše proto, abys brouka donosila. určitě budeš maminkou, hlavní totiž je, že vůbec můžeš otěhotnět. To je skvělý základ i pro IVF, kdyby na něj došlo. Budu moc držet palce. Musíme věřit, že se zázraky dějí. I já v ně doufám 🙂!

r1108
16. čer 2016

@racerunner děkuji 🙂

fjjjsm
19. črc 2016

Držte se, určitě to vyjde, až přijde ten správný čas, Vaše miminko si Vás určitě najde! Mám za sebou 2 zmlklá těhotenství a 2 revize, moc dobře si tu lítost, smutek a bolest pamatuju... A dneska máme 2 kluky, přirozeně a relativně bezproblémově... Hlavu vzhůru!!!