Nedaří se nám úspěšné těhotenství

nikka06
25. dub 2022

Ahoj holky, dlouho jsem se všem fórům vyhýbala, bohužel ale už mě k tomu - založit nové téma - dohnala má lehce depresivní situace. Jsem s přítelem přes deset let a klape nám to pěkně. Jsme spolu od středoškolských let a tak jsme na děti měli dlouho čas. Začali jsme s opravdovou snahou, když mi bylo 28 a pár měsíců. Mám diabetes 1. typu asi stejně tak dlouho, co jsme spolu. Hezky kompenzovaný a tak mimču nic nebránilo. Snažili jsme se přes rok a stále nic, změnila jsem gynekologa a ten začal teprve problém řešit. Hormonální testy super, přítel taky super výsledky. Já podstoupila laparku, protože jsem v dětství podstoupila operaci slepáku, tak koukali po srůstech. Ty jsem měla, ale prý nebránily těhotnění, byly jinde. Také mi profoukli vejcovody a jeden byl hůř průchozí, ale prý ještě dobrý. Odcházela jsem z nemocnice v super náladě a vyfasovala jsem clostilbegyt, že prý diabetičky mají někdy trochu problém s ovulací. Tu mi sledoval před tím celou dobu a prý byla vzorová. Nicméně se zadařilo první měsíc po profucích a s pomocí clostíku. Měli jsme radost, než jsem začala krvácet. Dali mi na to prášky a čekalo se, co bude. Věděla jsem už, že potrácím a to mi bylo potvrzené i gynekologem. Týden jsem velmi krvácela a potratila doma, bylo mi strašně, ale smířila jsem se s tím. Pak mě bolelo břicho, jako při ovulaci, ale mnohem nesnesitelněji. Měla jsem i pozitivní ovulační testy, velmi pozitivní. Nešlo to už vydržet, a po týdnu od potratu jela na pohotovost ve velkých bolestech. Tam se hodně divili a zjistili navíc ještě mimoděložní těhotenství. Odebrali mi pravý vejcovod. To už jsem nezvládla. Připadalo mi, že jsem mimo své tělo a byla jsem hodně nepřítomná. To už obrečel i přítel. Bylo to šílený. Nicméně zvládnout se dá vše a já už prošla šestinedělím, jednou menstruací a pak jsem zase dostala clostík. Teď se mi po něm nezadařilo a já propadám trochu divné beznaději. Myslím na to, že jsem mohla mít dvě miminka a celé těhotnění mi připadá jako vzdálený sen. Jako by se to ani nedělo mně. Nevím jestli mám vyhledat psychologa, nebo jsou ty pocity normální. Nevím co dál. Teď už se snažíme rok a 9 měsíců. Potřebovala jsem se jen vyzpovídat. 🙂 Třeba někdo prožil něco podobného s dobrým koncem...

jahodi
25. dub 2022

pocity jsou normální, a zároveň určitě je dobrý nápad vyhledat psychologa. Neúspěšné snažení o dítě není vůbec jednoduché (snažili jsme se mnoho let) a podpora empatické osoby je pro duši asi podobná, jako pro tělo doplňky stravy.
Já sama psychologa vyhledala až pár let po rozchodu s ex a i když je to ohrané klišé, podepsala bych to vlastní krví: "PROČ JSEM K NĚMU NEŠLA UŽ DÁVNO?" 🙂 ♥

nikka06
autor
25. dub 2022

@jahodi Děkuji za odpověď. 🙂 Člověk si stále říká, jak je silný a že to zvládne sám, ale najednou se přistihnu, jak brečím doma v koutě při každé vzpomínce na to, jak nám to nejde nebo zase nevyšlo. Je to jako na horské dráze, pak začnu něco dělat a je to zase v pohodě. Moc jsem se na vše okolo těhotnění těšila, teď mám ale pocit, že je to spíš noční můra 🙈... přítel mě hodně drží nad vodou, ale já mám pocit, že jsem úplně selhala. Asi je psycholog nasnadě...

nikka06
autor
25. dub 2022

@jahodi a tedy mnoho let je pro mě veliký strašák, vzhledem k tomu, že už se dlouho snažíme. Nakonec jste se k mimču dopracovali?

jahodi
25. dub 2022

@nikka06 já to přesně dobře znám, pamatuju si jak jsem na začátku myslela že snad omdlím, když jsem někde četla třeba "snažili jsme se 3 roky", a nakonec to u nás bylo mnohem dýl než tři roky. Nakonec mám malou adoptovanou a s ex nám to krátce po tom co přišla, nevyšlo. Nemá smysl to moc rozebírat, důvody naší neplodnosti byly úplně jiné. Psychologa bych fakt doporučila, je to snadnější vším procházet s podporou

makovice88
25. dub 2022

Prošla jsem si něčím podobným a mělo to dobrý konec. Když jsme se snažili o dceru, trvalo to přes rok. Když se konečně zadařilo, tak bum - mimoděložní těhotenství. Odebrali mi pravý vejcovod. Mimochodem také ten pravý a důvodem byla operace slepáku, když mi bylo 13 let. Tenkrát jsem kvůli tomu jela do lázní, "abych mohla mít jednou děti", jak mi bylo řečeno. 🙂 Každopádně po odebrání vejcovodu jsem byla úplně na dně a myslela, že přirozeně už to nikdy nepůjde. Moje první těhotenství a hned s tímhle koncem. Každopádně jak minulo šestinedělí a 2 MS cykly, tak jsem hned otěhotněla! Úspěšně donosila a porodila dceru. 🙂 Když nastal čas "snažit" se o druhátko, měla jsem strach, že nám to zase potrvá...tak jsme raději začali dřív a bum - do 2 měsíců od snažení se nám podařilo zadělat na syna. Úspěšně jsem ho donosila a porodila.
Takže suma sumárum, s jedním vejcovodem 2 přirozené těhotenství a dva krásné porody. Chtěla bych tě proto povzbudit, že jakkoli se situace zdá černá a depresivní, určitě to jde a Vaše štěstí na Vás někde čeká. Psychologa bych klidně vyhledala, není se za co stydět. ❤️

hobie
25. dub 2022

@nikka06 zdravím.. s manželem jsme sportovci, nekuřáci atd. atd. a stejně jako vy, jsme se začali snažit o miminko ve 28, dlouhé tři roky to nešlo.. navíc u nás byla řada překážek, já POCS vaječníky, nepravidelná ovulace, manžel špatný spermiogram.. následně genetikou zjištěno přenášečství SMA u mě i manžela a bylo nám doporučeno jít na IVF.. týden před konzultací jsem zjistila, že jsem těhotná.. následoval odběr plodové vody a máme zdravého chlapečka, dnes už skoro 5ti letého, který je úplně zdravý..
Takže určitě to může mít dobrý konec, věřím, že to tak bude i u vás.. pokud si chcete popovídat s psychologem, jen vám to pomůže a není na tom nic špatného..
Držím pěsti!!

mhpraha
25. dub 2022

mám za sebou dva potraty, taky jsem se v tom hodně plácala, tak trochu rozumím, jak se cítíte. u mě rozdíl je, že v té době mi bylo 37 a myslela jsem si, že už žádné miminko mít nikdy nebudu... a do třetice všeho dobrého se zadařilo a ted mám 10ti měsíčního chlapečka.. předtím jsem si prošla testy a nějakou léčbou i v době těhotenství, akutní CS, ale konec dobrý 🙂 ted jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná.. tak nevím, jak to dopadne, je to velmi brzy, ale stát se může všechno... máte hodně času, určitě to dobře dopadne.. jen někdy ta cesta k miminku je trošku delší, než bychom chtěli... držte se!!

nikka06
autor
25. dub 2022

@makovice88 To máme hodně podobné, také ve 13 slepák a také jsem byla v lázních 🙂 ... jsem moc ráda, že slyším, že vám to dobře dopadlo. Vím, že až se zadaří, že ze mě ten obrovský kámen spadne. Moc děkuji, že jste se podělila o váš příběh. Hodně to pomáhá...

makovice88
25. dub 2022

@nikka06 Mozna jsme v tech laznich byly spolu, ani o tom nevime 😂
Ja to chapu a fakt drzim palce! Mne tenkrat hodne pomohlo cist pribehy zen, ktere na tom byly podobne. 🌷🍀

nikka06
autor
25. dub 2022

@hobie Moc děkuji, také jste si prošla vším možným, navíc k tomu když je člověk nemocný, ještě si to hodně dává za vinu. Sama vím, že si říkám, že je to tím diabetem a celkově se víc obviňuji. Tři roky jsou dlouhá doba, jste statečná. Mám pocit, že mě doktor také pošle už do nějakého centra. 🙂

nikka06
autor
25. dub 2022

@mhpraha krásné <3 moc gratuluji a ať máte krásné těhotenství 🙂. Těším se až tu budu také jednou povzbuzovat holky, že to bude všecko dobré ... 🙂

hobie
25. dub 2022

@nikka06 určitě se neobviňujte.. za nic z toho nemůžete, jen máte složitější cestu, ale k cíli vás také dovede.. možná to nebude hned, ale určitě se to podaří!!

inssomnia
25. dub 2022

@nikka06 taky doporučuju si na tu terapii zajít. Já jsem teď těhotná v druhém trimestru po dvou letech a několika nezdarech a podařilo se mi padnout v prvním trimestru do regulérní deprese - nic nemá cenu, stejně zase umře... To už se sice zlepšilo (po 3 měsících), ale stejně jsem ho ještě úplně nepřijala jako realitu, jako svoje dítě.
Takže pokud tohle máš v hlavě, vyřeš to, ať se na další miminko máš sílu těšit. 🍀

klokanka31
25. dub 2022

@nikka06 Neztrácej naději, určitě se dočkáš 🍀 já měla mimoděložní, pak samovolný potrat, a do třetice to vyšlo. Na mimčo jsem čekala 12 let...

kristyna2002
25. dub 2022

My se snažili přesně 5let a 7 měsíců z toho 7 neúspěšných tehotenstvich 1mimodelozni a 6 sp potratů. Dnes je to me 8 těhotenství a jsem nini v 23tydnu držím palecky ať se co nejdříve zadari 😊

luciaanaa
25. dub 2022

@nikka06 Já ti jen chci popřát hodně štěstí a naděje do budoucna. Určitě si k vám miminko cestu brzo najde. Jen ti chci říct že to, že máš cukrovku je samo o sobě pro tělo velký záhul, nespěchej, vše má svůj čas. Já sama mám cukrovku už přes 28 let a vím že to není žádný med a už vůbec ne když jsi těhotná. Koukni na můj profil a přečti si můj příběh.... Dcera nám zemřela, ale teď nám dělá radost už skoro 3 letý syn. Naděje je vždy a držím palečky ✅🙋‍♀️💋💯

ivivi
25. dub 2022

My se snazime pres rok a pul a jeste se nam ani nezadarilo. Tak nevim, co je horsi😞

rozitta
25. dub 2022

Běžte se poradit na reprodukční kliniku. Není to tak, že by vás hned tlačili do IVF. Za sebe můžu doporučit IVF Clinic Olomouc a konkrétně Mudr. Machač. Skvělý člověk, není jen doktor ale i psycholog. Jeho přístup je geniální, spadnou z Vás veškeré obavy, on Vám dítě zaručí, bude záležet jen na Vás za jak dlouho. Máme díky němu dvě krásné děti. Do 3/4 roku v jeho péči jsem byla těhotná. Syn má 5,5 let, dcera právě 3 dny ☺️ netrapte se zbytečně, život je tak krátký!!

martinakokyova
1. kvě 2022

@nikka06 Ahoj vím jak se cítíš já se snažila 4 roky s přítelem o miminko moc jsme si ho přáli a hlavně já.. nakonec jsem otěhotněla minulý rok v prosinci poprvé a bylo s toho biochemické.. hned po tym v únoru mimoděložní těhotenství 6 tt bylo jsem s toho psychicky úplně někde jinde.. vzali mi levý vejcovod a já to obrečela bála jsem se že už nikdy těhotná nebudu a že když nám to nešlo tak dlouho tak si ještě asi hodně dlouho počkám s jedním vejcovodem... asi před 4 měsíci jsem si koupila pregnafolin 800 začala jsem brát druhé balení a pak jsem zjistila že jsem těhotná po 9 měsících od mimoděložniho no nevěděla jsem jestli se v tu chvíli mám radovat a nebo se strachovat jasný že přišel strach že se to mimoděložni může opakovat a že mi vezmou i pravý vejcovod.. ale nakonec vše dobře dopadlo🙏 jsem těhotná a začínám 10 tt těhotenství.. takže neboj se i k tobě to přijde a najdeš brzy 2 čárky moc ti to přeji určitě se zadaři a budeš taky maminka držím moc palce ❤❤

nikka06
autor
2. kvě 2022

Ahoj holky, všem moc děkuji za krásné odpovědi, s nakonec šťastnými konci - tedy začátky 🙂)) ... Se vším, co tu píšete se naprosto ztotožňuji a sama vím, že nemám spěchat a uklidnit se. Jde to ale těžko, se na to tolik nesoustředit. Nicméně mi teď doktor zvedl Clostík z jednoho denně na dva denně, tak uvidíme, co to udělá. Jinak je mi moc líto vašich ztrát, pro mě to je ztráta na začátku těhotenství a beztak jsem šílela. Neumím si ani představit, co tu některé maminky zažívaly za strašná muka. :( Vlastně sama nevím, co mě dalšího čeká, snad už to bude jenom pěkný. Už i kvůli tomu chlapovi, který se snaží nedávat najevo, jak ho to taky trápí. Ale jak mi teď můj dr. řekl:,, Teď je jaro, je máj, lásky čas, běžte domů a mějte se rádi." 😂