Nedostatek hormonů a ZT. Může to souviset?

arganka
17. lis 2019

Ahoj, může nedostatek hormonů způsobit ZT? Nebo nedostatečná funkce žlutého tělíska? Mate s tim zkušenost? Dekuju 🙂

kuttu
18. lis 2019

@arganka Dneska mam trochu pocit,ze genetika,IVF apod jen hlavne velkej byznys...me taky na genetice zacali smerovat do IVF...s tim,ze by museli udelat i vyš. embryí a hlavne ti to nezaruci,ze to dobře dopadne...neco jineho je,kdyz zena nemuze otehotnet,kdyz zjisti nejaky problem...moje švagrová potratila asi 6 x paknse smirila s tim,ze deti proste mit nebudou,podstoupila 4 x IVF bez úspěchu a nakonec ve 39 letech otehotnela přirozeně a porodila zdravou holku

suromana
18. lis 2019

@kuttu
Tak ono to je určitě i v hlavě, každopádně měla velké štěstí. Moje švagrová je po třech IVF, jednom potratu a jednom mimoděložním těhotenství ve 44 letech stále a pravděpodobně již definitivně bezdětná. Mě třeba do IVF hned netlačili, začala jsem do CARu chodit v 31 letech, než se udělala všechna vyšetření, uteklo přes půl roku, pak se dvakrát zkusilo IUI, protože se na příčinu vlastně moc nepřišlo. Ale nakonec to u IVF taky skončilo a já teď díky tomu čekám druhé dítě, první v 35 letech, teď je mi 39. Ono je vždy otázka, jak je už klientka stará a jestli se příčina najde hned nebo je to prostě soubor více věcí dohromady. Tlačit do IVF mladou zdravou holku po pár měsících snažení je ale určitě špatně.

suromana
18. lis 2019

@arganka
Ono je strašně vyčerpávající pořád na něco čekat a přemýšlet, co se mohlo udělat jinak, každopádně hormonální profil je základ, který dělají často už obvodní gynekologové, to mělo být už dávno hotové. Já jsem i v rámci CARu čekala skoro 4 roky, než se to všechno sešlo tak, že jsem konečně otěhotněla. A teď druhé dítě čekám taky až 4 roky po tom prvním. Přeji, ať se dočkáte mnohem dřív.

vikiza
Autor odpověď smazal
Zobraz
vikiza
19. lis 2019

@vitezove Nechci se hádat, ale 10 % to určitě nebude, viz. studie prof. Dittmara W., ve které uvádí, že kvůli imunologii skonci těhotenství potratem ve 30-50 %. Nejde mi sem vložit výtah... Jen v mém okolí mám 2 další kamarádky, které mají problém s imunitou vůči těhotenství. Byla jsem na vysetreni v Olomouci a prý je to docela častá vada.

vitezove
19. lis 2019

@vikiza Já věřím doktorce Malíčkové. Byla jsem u ní nedávno a tohle mi řekla. Je to jedna z největších odbornic u nás na imunologii. Možná se tvoje statistiky týkají světa a ne ČR.

vikiza
19. lis 2019

My jsme byli 4x na IVF, priplaceli jsme si za co šlo, aby se zvýšila šance a 2x to skončilo ZT. Řešili jsme to tak 5 let. Po poslednim potratu, revizi jsem chytla silny zánět dělohy a řekla jsem si, že už na to kašleme a dám se bylinkami do pohody (manžel špatný spermiogram - prý přirozeně není šance, já polycysticke vaječníky, bez ovulace + zvýšená imunita). Za 3 měsíce jsem prirozene otěhotněla a vše v pořádku, takže zázraky se dějí. Od porodu už je OVU pravidelná.

vikiza
19. lis 2019

@vitezove Každý ať věří čemu chce 🙂

suromana
19. lis 2019

@vitezove
U mě příčinu neplodnosti hledali přes dva roky, zbyla pouze imunologie, kde nevyšlo nic průkazně, jen jeden údaj hraniční, po nasazení kortikoidů jsem konečně otěhotněla, poprvé ještě ZT, ale hned další KET už vyšel. Teď znovu po čtyřech letech IVF: první ET bez kortikoidů nevyšel, první KET s kortikoidy už ano.

vitezove
19. lis 2019

@suromana Já mám zase limity lehce nad hranicí. Kortikoidy mi vůbec nepomohly, akorát jsem přibrala deset kilo. Takže teď mi dávají intralipidy přes KETem no.

suromana
19. lis 2019

@vitezove
Já brala Methypred a naštěstí jsem nepřibrala ani kilo. A opravdu jsem to měla tak, že ze sedmi ET+KET byly tři s kortikoidy a vždy jsem otěhotněla, když jsem nebrala, tak ani čárka. Drzim palce, ať to brzy vyjde.

vitezove
19. lis 2019

@suromana Já jsem otěhotněla i bez methypredu. Jen neudržela. Kortikoidy my paradoxně jen výsledky zhoršily.

suromana
20. lis 2019

@vitezove
To vypadá na trochu jinou příčinu než u mě, já měla problém embryo uchytit, ne udržet, každopádně moc přeji, ať se to brzy zdárně vyřeší.