Neočekávané těhotenství. Nechat či nenechat?

moni32
5. říj 2013

Nikdy by jsem neverila ze zrovna ja - planovaci typ, budu toto resit. Vim ze rozhodnout se musime sami, jen me zajima zda mel nekdo z Vas obdobne pocity pri neocekavanem tehu jako my dva ☹ jsem cca ve 2tydnu, o tehotenstvi jsme se dozvedeli z testu po vynechani menzes. Od te doby resime co dal. Zazemi nemame zadne, bydlime v jednom pokoji ve sdilenem dome- Velka Britanie, s pritelem se milujeme ale zname se necely rok a jeste jsme chteli cestovat a trochu si uzivat nez se usadime a budeme mit zazemi pri zalozeni rodiny, moc uspor take nemame a ja momentalne bez prace. Na samostatne bydleni nemame, mit dite na sdilenem dome si ani nedokazu predtavit, 5 spolubydlicich na jednu koupelnu, kuchyni a o cistote ani nemluve...... 😒 ja ani nemam materske pocity, treba to prichazi casem, zatim jsme jen vydeseni a brecime jak zelvy, mozna je to stejne pro vsechna neocek tehotenstvi????? Chteli by jsme rodinu ale az budeme mit zazemi, ale zaroven se bojim ze toho oba budeme casem litovat.

uztotakbude
5. říj 2013

@jasekd Víš, mít postižené dítě doma, tak řešíš jiné věci, než to, co kdo kde napsal. Navíc to, že mám postižené dítě ještě neznamená, že všichni okolo budou mít stejné názory na danou věc jako já. S tím se člověk musí smířit.

benjik
5. říj 2013

@moni32 ano s upřímně kolikrát mě v předchozích těhu přepadli pochybnosti,jestli se má to prtě vůbec narodit.Když jsme čekali syna,řešili jsme bydlení.Museli jsme se stěhovat od babi a neměli kam jít a ani peníze.Muž kvůli zdr.problémům přišel o práci.No dopadlo to tak,že bydlíme v domku se zahradou,muž si našel jinou práci.Život je nevyzpytatelný.Kdo je nahoře,může být v mžiku dole a naopak.

benjik
5. říj 2013

@jasekd víš,co je kouzelného na adopci? Že hrozně moc mamin,nakonec at během těhu nebo porodu,zjistí,že to dítko chtějí.

jasekd
5. říj 2013

@uztotakbude Tak ted se musim fakt smat. Jen tady na Konikovi je spousta lidi, co postizene dite ma, a ctou ruzny diskuse a i reaguji. Nezijou v jiny galaxii. Ja sama jsem resila u obou deti dost problemu a i diky tomu jsem se seznamila na netu s maminkami i dost vazne nemocnych deti. Ruznost nazoru beru a respektuju, jen mi ten prispevek pripadal, jak kdyz pani/slecna pocita housky na krame nebo vyrazuje z precpany skrine stary obleceni....veta "od toho mame kojenecke ustavy", to me docela dostalo 😅

uztotakbude
5. říj 2013

@benjik Tady asi ale vůbec nejde o to, že by ho nechtěla (jak v 70ti procentech potratů), ale o existenční problémy.

januzza80
5. říj 2013

@moni32 Ahojky Moni,ziju v Anglii a pokud mate financni problemy a rozhodnete si dite nechat,tak stat vam rozhodne hodne pomuze.Muzete si zazadat od statu House benefit a az se dite narodi tak i zazadat si i o flat,aby ty jsi mela klid s pritelem a mimcem.Rozhodne ty jako tehotna a pak s ditetem nemuzete zustat s toilka lidma ve spolecne domacnosti.Zajdi si na radnici a zeptej se jich.

uztotakbude
5. říj 2013

@jasekd Já bych se ovšem také hodně rozhodovala, zda si dítě nechat, nebo ne.

jasekd
5. říj 2013

@benjik Ano, to je presne ono 🙂 Taky me to napadlo.

benjik
5. říj 2013

@uztotakbude ale to také nebylo k tomuto problému.Ale reakce na příspěvek @jasekd kde píše o pocitech po adopci.

januzza80
5. říj 2013

@moni32 chapu,ze je to tezke se rozhodnout,ale vse se da vyresit a ja bych si miminko nechala.Znam dve holky,ktere diky potratu mely problemy.Jedna nemuze mit vubec deti a druha po nekolika letech a neuspesich konecne prvni dite.

moni32
autor
5. říj 2013

@januzza80 Ahhhhhh, konecne trosinku pozitivnejsi. Vazne? Koukali jsme na child benefit a vychazelo to na nejakych 23 liber prispevek. Coz neni skoro nic, kdyz one bedroom flat stoji skoro 850 liber mesicne. Napadlo me citizen advice bureau, anebo primo job centre, ale tam pisou ze na rodicovsky prispevek musim pracovat.

jasekd
5. říj 2013

@uztotakbude ale ja taky! Taky jsme doma resili, zda si nechat ci ne postizene dite, kdyby ta situace nastala, pred prvnim tehotenstvim jsme byli presvedceni, ze urcite ne. Po tom, co uz clovek zazil, co to je byt tehotna, porodit a mit dite, se tohle rozhodnuti uz tak lehke nezda a moc dekuji, ze jsem to nemusela resit 😵 I ted si myslim, ze vyjit mi v amniu nejaky zavazny syndrom, ze na UPT pujdu. Ale kdyz by situace nastala, tak nezbyva nez zacit bojovat. To neni situace , o ktere by nekdo snil a pral si ji, a pak ji stejne zit musi, a ne ze "od toho mame kojenaky" 😝 A uz jsme dost OT 😅

benjik
5. říj 2013

@moni32 a nějaké tvoje brigáda by nestačila?

pincola
5. říj 2013

@moni32 Ahoj, to j etěžká situace. Podle mne na potrat jde žena ve chvíli, kdy cítí, že prostě musí. Že nemůže jednat jinak. Napiš nám, co přesně na to říká tvůj přítel a co ty cítíš z jeho reakci az něj. protže to se často neshoduje s tím, co člověk říká. On totiž postoj partnera velmi ovlivní budoucí rozhodnutí ženy.

januzza80
5. říj 2013

@moni32 Rodicovsky prispevek ti daji jen kdyz budes pracovat.Zajdi si na radnici,tam se jich zeptej.Rekni v jake si situaci.Oni zjisit,jak zijete a podle toho ma pomuzou,ale rozhodne,kdyz se dite narodi,tak musite byt ve s vem a ne v domacnosti teda s dalsima lidma se spolecnnou kuchyni a zachodem.To neni mozne,uz kvuli mimcu.A k citizen advice bureau,tam se taky muzes zeptat nic tomu nedas.Moc pomahaji.Jinak ti pomuzou vice,protoze budes svobodna matka.

hojda
5. říj 2013

Zkuste zjistit a propočítat 3 různé varianty tj. život v Anglii, ČR nebo Španělsku, někdo vám to prostě vyjde! Držím palce!

mataharyy
5. říj 2013

@benjik to nejde, rodičák jí budou v ČR vyplácet jen pokud tu bude, případně dorovnávat rozdíl, ale za předpokladu, že zde bude mít trvající pracovní poměr, jinak nemá nárok a náleží jí jen to co v dané zemi poskytují.
Jináč chtít a nechtít je věc jedna a být schopná zajistit a schopna nezajistit dítě druhá... Kdyby to záleželo jen na chtění tak je fakt, že během těhotenství a po porodu by dost lidí své rozhodnutí o chtění změnilo, ale když to z nějakého důvodu nejde, tak i když dítě odnosíš, tak se ta situace změnit nemusí...

Pravdou je že těhotenství je "dlouhá" doba, po kterou se může kde co změnit k lepšímu, ale také nemusí, takže je potřeba zvážit všechny důsledky, jednoho či druhého rozhodnutí. Já na svém místě bych bojovala jak bych mohla, abych byla schopná zajistit dítě, ale uznávám, že kdyby nastali situace ve kterých bych jiné východisko neměla/neviděla, tak bych spíše volila potrat... Jenže to kde člověk má tu hranici za kterou už nevidí slunce svítit je tak rozdílné, že těžko radit a ještě hůře soudit 😉

moni32
autor
5. říj 2013

@benjik v pondeli mam trial a kdyz to dopadne tak I praci, ale jak dlouho to muzu skryvat, nez prijdou prvni nevolnosti....budu ve zkusebni lhute a oni se se mnou ,,rozlouci,, Ted se budeme stehovat do mesiho pokoje abychom usetrily. Ale jsme z toho na nervy oba. Premyslela jsem prestehovat se z Londyna do nejakeho levnejsiho mesta, abychom si mohli dovolit alespon one bedroom flat, to se zas priteli moc nechce, protoze praci tu ma jistou a alespo jeden z nas pracovat musi.

lu777
5. říj 2013

@moni32 a co jeho rodina, byli by případně schopní nějak pomoci?

jinak těhu se skrývat dá, ovšem záleží jak moc by Ti bylo špatně nebo jak moc velké bříško by jsi měla, jakou máš konstituci a tak.... moje kamarádka skrývala do 5 měsíce....

jak píšeš, důležité je, aby aspoň jeden měl práci... jedna věc je ten krátký horizont, tzn. práce, finance, vztah teď.... je potřeba rozmyslet i jak to by to případně mohlo vypadat do budoucna.... jaký je přítel povahově? jaká je jeho rodina? jaký je váš vztah?

januzza80
5. říj 2013

@moni32 a muzu se zeptat kde priblizne zijete?Primo v Londyne?Pro vas by bylo nejlepsi nekde na predmesti Londyna a priel by mohl dojizdet,ale zase ho chapu,ze dojizdet taky nic moc.

moni32
autor
5. říj 2013

@lu777 Nas vztah je super, bezproblemovy a pritel je velice podporujici, trpelivy, da se rict ze za celou dobu jsme se ani jednou nepohadali, jedeme na stejne vlne, a od pocatku tak nejak planujeme byt spolu, bavime se o budoucnosti o detech o zivote. Chteli jsme trochu cestovat, najit misto kde se nam bude libit, mit dobrou praci, zalozit rodinu. Ale ted mame napory zdeseni oba, rodinu jsem poznala minuly tyden a jsou skveli, jen jsme zarim nikoho neinformovali, snazime se probirat to spolu. Ale rekl mi ze dulezite je abych byla stastna, takze to definitni rozhodniti spise pada na me. A ja se vubec necitim jako huraaaa cekam male- vim ze to zni hrozne, v mem veku 33 uz mam nejvyssi cas, on 29. Ale zatim jsem spis hrozne vydesena z tohohle vseho 😠

moni32
autor
5. říj 2013

@januzza80 zijeme v Londyne, zona 3, ted jsme hledaly levnejsi bydleni. Pro pary je to problem, I double pokoje jsou vetsnou pro jednotlivce, a ty co pro pary jsou, jsou predrazeny az hruza.

lv
5. říj 2013

tady ti malokdo napise, ze mas jit na preruseni, jsme tu maminky, co si to uzivame - nekdy vic, nekdy min, starosti jsou a budou..ale ja bych si to vzit nenechala, at se deje, co se deje..a to jsem vzdy byla hrdinka, ze klido potrat, ale kdybych otehotnela treba v 17letech. I ted, kdy finance chybi a stalo by se, dite si necham, kdyz se podivam na sve holcicky, nemohla bych dat mimino pryc.

januzza80
5. říj 2013

@moni32 jj je to tezke s tim hlavne pro par.Ale zeptejte se na radnici a pravniku.

benjik
5. říj 2013

@mataharyy na rodičák u nás přece nemusí mít prac.poměr,rodičák tu dostane každá maminka přeci.Já jen,že odsud z koníka znám pár holek,co sice žijou v cizině,ale rodili tady a papírově bydlí třeba u rodičů.
Ano chtít a mít možnost zabezpečit je rozdíl,ale těhotenství je dost dlouhá doba,aby se to zlepšilo.I když ne vždy se povede.Nemít na základní potřeby je hodně velký problém.

benjik
5. říj 2013

@moni32 upřímně,jestli je ti 33,tak bych na potrat nešla ani omylem.Pak se můžeš x let snažit o další než to půjde.Být ti 20,byla by to jiná.
Já myslela brigádu při těhu,aby jsi si trochu přivydělala.

januzza80
5. říj 2013

@benjik rodicak ji vyplatit nemuzou,protoze by musela mit zdravotni pojisteni v Cr a byt tam.Na to jsem se ptala.Myslim,ze by mohla z Cr dostat jen porodne.V Anglii by materskou diostala,kdyby pracovala.Ale nebude to tak hrozne,protoze jeji priel pracuje a kdyz se zepta,tak ji urcite pomuzou.Ja verim,ze se to vyresi a bylo by smutne,jit na potrat,da se to vzdycky vyresit.

lu777
5. říj 2013

@moni32 těžko radit, ale jestli Ti je už 33 a s přítelem si velmi dobře rozumíš, tak bych spíš hledala možnosti jak to zvládnout... 😔

chápu, že jsi zaskočená, že takhle jsi si to opravdu nepředstavovala... ono člověk míní, pánbůh mění jak se říká... já jsem si taky svoji cestu k mateřství a pak tu MD představovala o dost jinak a některé věci jsem opravdu obrečela..

paolin
5. říj 2013

@moni32 ani jedno rozhodnutí nebude lehké. Ale přikláním se k názoru, že když je to 33...

moni32
autor
5. říj 2013

@lu777 opravdu? Vsechno je nakonec jinak nez si clovek predstavuje. Jen doufam ze me ty ,, materske pocity,, chytnou za pacesy, protoze ja opravdu stale nic necitim.