Neočekávané těhotenství. Nechat či nenechat?

moni32
5. říj 2013

Nikdy by jsem neverila ze zrovna ja - planovaci typ, budu toto resit. Vim ze rozhodnout se musime sami, jen me zajima zda mel nekdo z Vas obdobne pocity pri neocekavanem tehu jako my dva ☹ jsem cca ve 2tydnu, o tehotenstvi jsme se dozvedeli z testu po vynechani menzes. Od te doby resime co dal. Zazemi nemame zadne, bydlime v jednom pokoji ve sdilenem dome- Velka Britanie, s pritelem se milujeme ale zname se necely rok a jeste jsme chteli cestovat a trochu si uzivat nez se usadime a budeme mit zazemi pri zalozeni rodiny, moc uspor take nemame a ja momentalne bez prace. Na samostatne bydleni nemame, mit dite na sdilenem dome si ani nedokazu predtavit, 5 spolubydlicich na jednu koupelnu, kuchyni a o cistote ani nemluve...... 😒 ja ani nemam materske pocity, treba to prichazi casem, zatim jsme jen vydeseni a brecime jak zelvy, mozna je to stejne pro vsechna neocek tehotenstvi????? Chteli by jsme rodinu ale az budeme mit zazemi, ale zaroven se bojim ze toho oba budeme casem litovat.

dora13
6. říj 2013

@jasekd ja nemyslela tebe 🙂 spis ty holky, ktery se pripojily do diskuze pozdeji a zacaly vetou "ja bych taky sla na potrat", i kdyz debata uz davno byla u situace, kdy se dite narodi postizene.

leni78
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ratatooy
6. říj 2013

@dora13 asi tím to bude,ale je to asi hodně finančně náročný,zaleží teda na postižení,ale co by se dělo kdyby neexistovaly nadace a další věci,prostě by každej řekl chtěly jste to,měly jste volbu,tak se musite samy postarat

chris_n
6. říj 2013

@hansed tady se furt motáme dokola... jeden mluví o tom, zjistit to včas během těhotenství a někdo o tom, že to zjistil až když bylo po porodu nebo už se s tím nic delat nedalo.

chris_n
6. říj 2013

@leni78 ty špatně čteš @sweetest má dvě zdravé děti, ale kdyby bývala tehdy u jakéhokoliv zjistila včas, že bude postižené, tak by si ho nechala vzít. Stejně tak pohlíží na to v aktuálním těhotenství.

hansed
6. říj 2013

@eficenka jak píšeš.... hnus ☹ chce se mi brečet, fakt, že jsou tady ženy, které si tohle můžou myslet, co myslet, že to napíšou....☹
@leni78 děkuju 😵
@chris_n omlouvám se, pokud jsem něco popletla, ale reaguju v dost naštvané náladě, asi takhle: každý by si měl vyzkoušet to, co jsme si za 3,5 roku prožili..... pak by asi mluvil každý jinak.... každé ženě, která dítě chce, přeju, aby měla dítě zdravé, bez komplikací apod., nechci tu žádné oslavné ódy apod., miluju svou dceru, zabíjela bych pro ni, ale když z nějakého příspěvku vyplyne, že vlastně parazitujeme na státu, tak mi je zle, co někteří dokážou napsat ☹

ratatooy
6. říj 2013

@chris_n no je fakt že se to muže stát vlivem porodu třeba u porodu vaxem,a to si teda nedovedu představit to bych se šla asi oběsit

dora13
6. říj 2013

@ratatooy promin, ale koho jineho uz by mel stat podporovat, kdyz ne nemocne deti????

ratatooy
6. říj 2013

@dora13 no jasny ale co kdyby ne?zvladaly by to sami rodiče?

ninive211
6. říj 2013

@leni78 ale @sweetest se přece nechlubí, jen POUZE píše svůj názor....já mám mimochodem podobný. Kdybych měla mít postižené dítě a byla by ještě možnost potratu, šla bych do něj. O sobě vím, že bych neměla na to, vychovávat postižené dítě (zejména tedy to mentálně postižené). S kojeňáky též nesouhlasím, s babyboxy ano - je dobré, že existují, díky tomu mají miminka šanci se dříve dostat k adoptivním rodičům.

A teď k původnímu dotazu: @moni32, rozhodnutí je bohužel jen a jen na tobě, já teda nejsem kategorický odpůrce potratů, za určitých okolností je schvaluji, ale u tebe bych se hodně rozmýšlela...hlavně kvůli věku, 33 je dost, všude se píše, že od 25 klesá fyzická schopnost ženy otěhotnět a po třicítce dokonce geometrickou řadou. Nejsi ten případ, že bys otěhotněla po známosti na jednu noc, po znásilnění apod., s přítelem už máte delší vztah, on ve svých 29 letech už snad tak není žádný rozjívený studentík...ve vašem případě bych byla proto si děťátko určitě ponechat, protože ono taky už další třeba být nikdy nemusí a vy toho budete litovat. Finanční situace se dá vždycky vyřešit, ve vašem případě bych se snažila si najít každopádně vlastní bydlení, i kdyby garsonku nebo 1+1, malé miminko toho místa moc nepotřebuje (až by bylo větší, tak samozřejmě bude potřeba větší byt)...ale pokud máte co jíst, kde spát a co na sebe...dítěte bych se rozhodně nevzdávala kvůli "touze cestovat" - to je ten s prominutím nejblbější argument pro interrupci kdykoliv a ve tvém věku obzvlášť. Předpokládám, že cestovat jsi mohla dosud...a zase budeš moct, až dítě bude větší, můžete cestovat spolu a poznávat svět, ale dítě ti opravdu nenahradí to, že jsi viděla pyramidy v Egyptě, sochu Svobody v New Yorku, Niagarské vodopády a pagody v Japonsku...přeji každopádně šťastné rozhodnutí, ať bude jakékoliv!

leni78
6. říj 2013

@chris_n Pise tohle : ".já sama jsem a to už jako matka 2 dcer na interupce byla a u obou těhu a i u momentálního říkám jasně, že pokud se objeví jakákoliv odchylka v čemkoliv, nechám si to vzít. " je to trochu kostrbate napsané,, ale ja to chápu tak, ze si to dvakrát nechala vzít...atd.

sweetest
6. říj 2013

@hansed Nebuďte prosím vztahovačná a neurážejte se. Já jsem psala o případu, kdy se postižení v těhu zjistí a rodiče se stejně rozhodnou pro donošení....takovéhle mám 2 případy v práci a vidím co to pro tu rodinu a hlavně pro zdravé potomky je. Tohle nechápu. Váš případ je uplně jiný, zde došlo k pochybení lékaře a nikdy bych Vás neobvinila, že jste to udělala záměrně a tudíž by jste se měla dcery zbavit odložením do ústavu, byť ta situace může v budoucnu nastat.

jasekd
6. říj 2013

@dora13 ano, ja to pochopila 🙂 Diskusi jsme sledovala celou, ale uz je tu hodne prispevku, tak to asi dost lidi prehlidlo.

chris_n
6. říj 2013

@hansed v pohodě 🙂 ono se to časem z té diskuse blbě rozpoznává, každá něco napíšeme a stane se z toho guláš. Já to neberu tak, že parazitujete... ale tohle je pro mě dost citlivé a ošemetné téma, věděla jsem, že se zvedne vlna nevole... příště už nebudu zasahovat... Tak hodně sil a štěstí v životě ...

leni78
6. říj 2013

@ninive211 Muj výrok " to se máš cim chlubit " byl samozrejme nadsázka. Nezakazuji ji názor, jen projevují svůj a odsuzuju takový čin. Plodit deti, pak je proklepnout a jak je tam podezření, spláchnout a sbohem satecek.

hansed
6. říj 2013

@sweetest jako matka postiženého dítěte holt v takovéto diskusi, kde létají silná slova, obvinění apod., jsem vztahovačná.... a i kdybych se rozhodla vědomě si postižené dítě nechat, je to snad moje rozhodnutí, stejně jako vaše by bylo jít na potrat. Nikoho neodsuzuju, ani za potrat, ani za nechání si postižené dítě. Ale to asi každý nepochopí....

hansed
6. říj 2013

@chris_n děkuju 🙂

jasekd
6. říj 2013

JInak kdyz uz se tady resi financni stranka veci. Dite v ustavu taky stoji penize, a to hodne penez. I z tohoto duvodu je dobre rodinu podporovat, aby se starala sama. Je to dobre pro rodinu, dite i pro ten stat 🙂 Ja jsem zalozenim spis pravicak, ale pokud si nekdo zaslouzi pomoc statu, tak jsou to prave nemocne deti, jejich rodiny, a stari lide. Ve vyspele spolecnosti by solidarita fungovat mela. Zitra ji muzem potrebovat i my, co mame doted pocit, ze do statu jen penize cpeme. Kdyz si jen predstavim, kolik staly treba vysetreni a operace mych deti 😕 a to jsme nakonec dopadli dobre a mame dve temer zdrave deti.

sweetest
6. říj 2013

@leni78 Co je na tom kostrbaté a k nepochopení? ...kort když najedete na mou fotku a zobrazí se Vám, že mám 2 dcery.

chris_n
6. říj 2013

@leni78 ano, kostrbatě napsané to je, ale věř, že je to tak, jak jsem psala...

ratatooy
6. říj 2013

tak solidarity se najde sad dost aspon doufám tak je to dobry,hold 100hlav 100názorů

leni78
6. říj 2013

@sweetest pises ze jsi na interrupci byla z důvodů podezření a sla bys znovu. Je to tak ?

sweetest
6. říj 2013

@hansed Vaši vztahovačnost v tomto tématu chápu. Já lidi neodsuzuji, jen je nechápu a nebudu obdivovat...a jak zde psala @ratatooy je pravdou, že opravdu prakticky každé zprávy se objevují různé případy postižených dětí a sbírky na to či tamto. Já jsem prostě v tomhle jaká jsem a beru to jako příroda...špatný kus jde pryč. Tohle je téma na nekonečné debaty a stejně nic z nich nevyjde....100lidí, 100 názorů.

sweetest
6. říj 2013

@leni78 Ano,pokud bude zjištěno postižení, půjdu na interupci.

jasekd
6. říj 2013

Ja nestacim zirat 😲 Jedna vec je zastavat jiny nazor a stat si za nim , druha vec je trocha empatie a socialni inteligence. Napsat matce postizeneho ditete vetu "spatny kus jde pryc"...to chce silnej zaludek. Fakt dekujte nevim komu a cemu , ze ten "spatny kus" nepadl na vas 😝
@sweetest

mihis
6. říj 2013

@leni78 Napsat to můžete 🙂 já vás za to taky nebudu osočovat, ani vás nebudu napdat a urážet, a to i přesto, že na to mám jiný názor, ale to je v civilizované společnosti normální... Jen tady to některé paní/slečny nepobraly 🙂 Hezký večer

sweetest
6. říj 2013

@jasekd Tohle je slovíčkaření a Vy jste mě vzala za slovo.....celou dobu píšu o případě zjištění problémů v těhu, ne v případě pochybení lékaře jak bylo u @hansed

leni78
6. říj 2013

@sweetest Ja se te ptala, zda jsi uz na interrupci byla, kvuli postižení, o čem se spolu celou dobu bavíme ? Me to nebaví to z tebe tahat, ja teneznam, jen se chci dobrat k tomu, jestli jsem pochopila správně tvuj příspěvek. Tedy znovu, byla jsi na interrupci z důvodů postižení ?

eliska_z
6. říj 2013

@moni32 Také jsme smanželem miminko neplánovali. Naopak nejdřív jsem si chtěla odbít povinnou praxi, pak jít letos v srpnu na zkoušky, začít pracovat na sebe, trochu se zabezpečit, pocestovat a pak teprve řešit rodinu. Navíc doktoři manželovi tvrdili, že po jedné vzácné nemoci je neplodný, tak nás ani nenapadlo, že by se mohlo podařit přirozeně. Když jsem pak náhodou zjistila, že čekám miminko, 14 dní jsem to rozdýchávala, než jsem to oznámila manželovi. Ten měl zrovna totálně proti dětské období. Až do velkého UTZ v 20tt si dokonce myslel, že dětko není jeho. Pak malému našli malé zdr. odchylky, skončila jsem na amniu a osobně až tehdy mi došlo, že se na toho malého broučka vlastně těším a nechci o něho přijít. Díky výsledkům měl i manžel jistotu, že je malý jeho a přijal to jako fakt. Žádné nadšení, ale podporu už jsem měla. Dneska jsem ráda, že malého máme, i když má lehký rozštěp páteře, malou srdeční vadu a pár dalších zdr. drobností. Dokonce se i trochu stydím za to, že jsem v prvních dnech uvažovala o potratu.
Nikdo ti tu neřekne, jaké rozhodnutí bude správné, ale vzhledem k tvému věku bych si nejprve zkusila pozjišťovat různé možnosti podpory v Anglii. Pokud je přítel vidinou miminka "nadšený" a bude tě podporovat, máte napůl vyhráno. Nějaké bydlení se jistě najde a při troše snahy to spolu zvládnete. A že sis neužila cestování? Tak až malé povyroste, budete mít trochu zajištění, můžete cestovat společně 🙂

dora13
6. říj 2013

@ratatooy zijeme ve state, ktery podporuje spoustu socialne slabych skupin. souhlasim s nazorem, ktery tu byl vyse, ze primarne by se meli podporovat stari lide, postizene deti a jejich rodiny, protoze to jsou skupiny, ktere proste na socialni pomoc jsou odkazane...pece o postizene dite je nesmirne financne narocna, tim vic, pokud mu chces zajistit co nejkvalitnejsi zivot a myslim, ze je naprosto v poradku, ze existuji nadace, ktere podporuji tyto rodiny. ja treba musim rict, ze mnohem radsi budu, kdyz me dane pujdou na polohovaci luzko pro postizenou holcicku, nez jako pridavky na deti do rodiny, kde si zenska poridila pet deti s nemakacenkem, ktery je uz pet roku na pracaku...