Nevím, co dělat 😢 Mám si dítě nechat?

aleenka1234
21. lis 2016

Holky, dnes jsem si dělala test, krásně pozitivní. 1 den po vynechani ms. Mám již dvě děti a byla jsem po nich již 2x na přerušení. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám strašně smíšené pocity. Je to hrozně těžký. Manžel dítě už taky nechce, ale ani doktorovi nechci říct o upt, zase!!! Porod strašně bolí a mám ze všeho strach. Manžel má 52 let a ja 35 let, takže žádná mladimladice. Mám si dítě nachází?! Nejsem na to už stará?!! Jsem smutná ;((( Nevím, co dělat.

yerry
21. lis 2016

@hz protoze zeny maji vic zodpovedbosti a mene hrdisti nez muzi ☹

tahejhula
21. lis 2016

Pripomina mi to jinou diskusi z doby nedavne. Dve interrupce za sebou, dve deti doma, zadna ochrana a dalsi na ceste...

tahejhula
21. lis 2016

@yerry Co kdyz zena uz opravdu dite nechce. Je pak neco spatneho na tom, ze se necha sterilizovat?

yerry
21. lis 2016

@tahejhula ja jsem nerekla nikdy nic o tom ze je sterilizace spatna

tahejhula
21. lis 2016

@yerry Psala jsi neco o nedostatku hrdosti. 😉

musichetta
21. lis 2016

Ahoj. Já si myslím, že vůbec nejsi stará na to, abys měla dítě, mít v tomhle věku dítě je vcelku normální, řekla bych. Chápu, že jsi z toho vykolejená, ale na Tvém místě bych si dítě nechala. To zvládneš a nakonec budeš ráda, že ho máš, uvidíš 🙂 K potratu podle mě nemáš důvod - já, abych byla upřímná, jsem proti potratům i proti sterilizaci, kterou tady řešíte, jsou i jiné metody, jak můžeš zabránit těhotenství, když už nechceš mít další dítě (např. přirozené plánování rodičovství). Přeju hodně štěstí 🙂

yerry
21. lis 2016

@tahejhula tak to bylo spatne pochopeni. Byla to odpoved na otazku proc si zeny otazku antikoncepce nesou na svych bedrech. Nemelo to mit nic spolecneho se sterilizaci, melo to znamenat ze zeny jsou proste zodpovednejsi a nemaji svou hrdost tak vysoko jako muzi a tak si radsi dobrovolne nechaji napsat prasky. Proti peomyslene sterilizaci nic nemam, naopak si myslim ze je to rozhodne zodpovednejsi nez resit nechtene dite potratem!
Ach jo, mne v tehle pripadech nejvic stve ze si lidi neuvedomuji ze sexik je sice velice prijemny ale kazde jednani ma sve nasledky a pak vznikaji tyhle diskuze jestlu si ma dite nechat nebo ne....

tahejhula
21. lis 2016

@yerry Aha, tak to se moc omlouvam. Vyznelo mi to jinak.

yerry
21. lis 2016

@tahejhula ☺ ja jsem se pak k tomu vratila a samo o sobd to fakt vyznelo blbe 😊 resp. Ne tak jak to vyznit melo...

filija
23. lis 2016

@itworks fakt nepochopitelné, tak dej dite k adopci!!!!!!!!!! netusis, kolik žen čeka roky marne na 2 čarky na těh. testu,... no ona "výroba" dětí je zábavnejsi nez se pak starat, že?, možná, kdyby sis precetla, co vse nektere zeny prožiji než vubec dite maji...
tve chování je hnus a jeste to tady napises, jaké mas potize!!!!

veg
23. lis 2016

@aleenka1234 cokoliv, ale bez urážek a předsudků. Chápu, že se tu hodně holek snaží a nejde to, jenže není vše bílé a nebo černé.👍

itworks
23. lis 2016

@filija nenapsala jsem nic špatného, nevím, proč na mě utocis. Prave, že vim, jaké to je čekat na // čárky a taky bohužel patřím mezi ty, které musí chodit na ivf. Snad jsi chtěla napsat někomu jinému, jinak tvůj komentář nechápu.

verena
23. lis 2016

Tak ja konstruktivně navrhuju jit na císaře a při něm se nechat podvazat, a dítě dat te kamarádce, co nemůže otěhotnět.

itworks
23. lis 2016

@verena jo to by bylo dobré pro všechny strany 😀 jen aby na tvou odpověď nezačal někdo nesmyslně útočit, jak to někdy tady bývá.

aleenka1234
autor
23. lis 2016

Holky, na potrat nejdu. Dnes jsem byla na gynekologii, jsem teprve v 5.týdnu, tak příští týden jdu zase ;) zatím vše vypadá v pořádku. Včera jsem si dala sklenku červeného ( 2 dcl, nee flašku) jen, ať tady zase nevyvolávám hádky a urážky ;D a rozhodla se. Manžel me podpoří, ať jsem se rozhodla jakoliv. Jedeme v lednu do Alp, ale to už asi lyžovat nebudu ;)

juliemichal
23. lis 2016

@aleenka1234 jé tak to strašně moc gratuluji a přeji aby bylo všechno v naprostém pořádku a myslím si,že ses fakt rozhodla dobře 🙂 🙂 potom tu dej fotečku s ultrazvuku 🙂 🙂

aleenka1234
autor
23. lis 2016

@filija když už dítě porodis, tak nevím, kdo by měl to srdce ho dát k adopci.

itworks
23. lis 2016

@aleenka1234 to je dobrá zpráva 😉 tak ať je vše v pořádku.

veg
23. lis 2016

@aleenka1234 preju ti teda bezproblemovy tehotenstvi a at vam ten cvrcek dela radost. Myslim, ze si nejednou budes s vdecnosti rikat, jak si nad tim vubec mohla premyslet a jak jsi rada ze ses rozhodla takto. 😘

laska.nezna.hranic
24. lis 2016

tohle nevyřeší gyndař, tohle je práce pro psychiatra 🙄

vineta
24. lis 2016

@aleenka1234 Super, ať ti přináší jen radost 😉!

milejka
24. lis 2016

@aleenka1234 To že jste byla už dvakrát na přerušení, tak asi o vás něco napovídá 😒 . Co se třeba nějak chránit, pokud vím že další dítě nechci? Myslím si, že jste dost stará na to, aby jste o antikoncepci něco mohla vědět, je mě z vás smutno, bohužel ☹

veg
24. lis 2016

@veg nekdo ma holt problem s chapanim a odpustenim, ty se ale venujes sobe a svemu brisku a na negativni komentare prdis, vid 😉 dobre delas 😀

aleenka1234
autor
24. lis 2016

@veg děkuji ;)

filija
24. lis 2016

@itworks promin, chtela jsem napsat autorve diskuse, ktera si neváži toho, že je tehotná

filija
24. lis 2016

@aleenka1234 je to řešení pro ty, kdo opravdu neví co dal a dite neuživi nemaji bydleni a tak

itworks
24. lis 2016

@filija Jo tak jsem to správně pochopila 😉 v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru