Odstranění vejcovodu při mimoděl. těh. Zkontrolují 2.?

denousek
21. bře 2011

Ahoj ..chci se zeptat kdo to zažil nebo kdo tomu rozumí...jestli kdyz vam při mimoděložním těhotentví odstraní 1 vejcovod,tak jestli na sale hned i zkontrolují ,případně nějak protáhnou i ten druhy?jestli je funkční,pruchozí?aby zabranili zbytečně tomu že by se to opakovalo... co myslíte ??nechají to jen tak nebo to dají hned do pořádku?jsem ted po laparce a přemýšlím nad tím.díky

latvia
21. bře 2011

kontroluju oba

dagi33
21. bře 2011

Tak ja mam odlisnou zkusenost-mela jsem dve mimodeložni v odstupu 8 mesiců-bohužel.Po prvni operaci-laparoskopicky,jsem se take ptala,zda je druhy vporadku.Rekli mi,že to nekontrolovali,že to neslo,že meli dost prace s nalezenim tehot.v inkriminovanem vejcovodu.Mela jsem tam hodne srůstů atd.Pak jsem asi 2 mesice po prvni operaci byla na vysetreni,zda je zbyvajici vejcovod pruchodný.Bylo to vysetreni kontrastni latkou,trochu neprijemne,ale dalo se to.Vysetreni dopadlo dobre-tedy zjistili,že kontrastni latka prosla vejcovodem a rekli mi,že je pruchodny.Když jsem po 8 mesicich otehotněla,bylo to zase mimodeložni-ve vejcovodu..Dr.mi to vysvetlil tak,že kontrastni latka i sperma vejcovodem prosly,ale mnohem vetsi delici se vajicko-morula,již vejcovodem neprosla.Musel byt zjizveny a mit jen prostor max.pro tekutinu...Takže u mě to bylo tak.Nejsem si jista,zda je tomu tak u každeho pripadu.Dle meho každa diagnoza je trochu jina i u mimodelozniho a kazdy ma problem,proč je vejcovod nepruchodny rozdilný.Možna u tebe meli tu možnost a druhy vejcovod zkontrolovali,jak ma i zkusenost latvia..
Každopadně nejjednodussi je, zeptat se lekařů,kteří ti operaci provadeli a budes mit jistotu.Přeji Ti hodně štěstí,aby se to již neopakovalo..a pokud ano,jako u mne,tak diky IVF mame krasneho ročniho chlapečka 🙂

ynaf
22. zář 2013

Ahoj mně odebraly vejcovod včera a vyptávala jsem se jestli se to muže opakovat?Můj lékař říkal,že za celou jeho praxi se to stalo 2x že by byl špatný i druhý.ovšem než jdeš na operaci tak prohlíží oba.A jestli přemýšlíš o otěhotnění..je to risk, bud mimi nebo další operace.Já určitě chci znovu otěhotnět a bylo my doporučeno po 3 měsících to zkusit ,mělo by to vyjít..kdyby si se pokoušela třeba o rok po tom tak to otěhotnění muže trvat déle.

raaaadka
25. říj 2013

No mě vzali vejcovod v úterý a mám pocit, že ten druhý je neprůchodný, jelikož v něm občas při kontrole na utz městnala nějaká tekutina, ktera pak zase zmizela. Musel by se stát zázrak, abych otěhotněla, jsem z toho dost zdrcená.

jaydeep
27. dub 2014

v roce 2005, jsem též měla mimoděložní těhu, vzali mi jeden vejcovod, ve 2007 se mi narodil syn, a ve 2008 dcera, těžko soudit, co na tom sále vlastně dělají...