Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

klarina333
31. kvě 2016

Já dnes po revizi :( 6tt zamlklé těhu ale revize až v 9tt.... snažila bych se určitě dál, stačí prý 2-3 menstruace, mě dnes přítel dorazil tím, že už se snažit nehodlá :( :( a to je mi teprve 20 let endometrioza na krku a revize za sebou

jezz13
31. kvě 2016

@kremienka Znám hned 3 takové případy:
- kolegyně z práce, 4 x IVF, ZTvždy kolem 7tt, napopáté to vyšlo a má zdravého kluka
- kamarádka 1 dítě bez problémů, pak 1 potrat ve II. trimestu, pak 2x ZT a teď má roční holčičku. Myslím ale, že ta brala nějaké léky, protože měli snad s partnerem nekompatibilní geny nebo tak něco
- když byla moje mamka se sestrou na rizikovém, potkávala se na kontrolách pravidelně s holkou, která měla za sebou 5 potratů (tehdy nebyl UTZ, takže zamlklé těhotenství končilo až samovolným potratem). Donosily obě 🙂
Takže jestli je to tvůj případ, neztrácej naději, však ono to určitě vyjde!

shatee
9. čer 2016

Ahoj holky, prožívám to pravě teď.... Loni jsme mela spontánní potrat, letos se nam opet zadařilo, ale miminko se prestalo vyvijet...zamlkle tehotenstvi, pristi tyden jdu na revizi. Nevim, zda najdu silu zkouset to po treti. Pricina se nezjistovala, kohoboslovit ke zjisteni priciny? Gynekologa, obvodniho. Nebo se rovnou objednat na gennet?

astyna
9. čer 2016

holky, moje kamarádka měla asi 5x ZT, poté změnila gynekoložku a doktor jí zjisil velký myom v děloze, který, jakmile embryo vyrostlo, na něj tlačil a kvůli tomu (asi) docházelo k ZT. Po odstranění donosila 2 děti 🙂

boodie
9. čer 2016

neboj, snažte se dál a určitě to dopadne..🙂

petracafourkova
10. čer 2016

@shatee
Ahoj, mě nabídla lékařka, která mě vyšetřovala v nemocnici před revizí, jestli chci poslat plod na genetiku. Standardně se to dělá až po třetím potratu, do té doby se to bohužel neřeší, ale vzhledem k mému věku (41 let) a skutečnosti, že jsem potratila 2x během půl roku, mi to nabídla hned. Myslím si, že to záleží hodně na lékaři. Zkus se přesvědčit lékaře v nemocnici, ať ti to taky pošle na genetiku. Já jsem byla v Motole a tam jsou moc příjemní. Dostala jsem telefon na genetiku a za 2-3 měsíce si tam mám zavolat pro výsledky a ostatní už řešit s nimi. Jinak gynekolog si myslím, že by tě taky mohl poslat na genetické testy. Držím palce.

hostamon
10. čer 2016

Moc vás zdravím a na úvod posílám spoustu sil. My ženy jsme silné a zvládneme skoro cokoli... Není to tak dávno, co jsem si tím procházela taky a teď jsem narazila na vaši diskusi a řekla jsem si, že vás musím podpořit. Prodělala jsem 3 ZT a jedno neúspěšné IVF (embryjko umřelo ještě ve zkumavce). Už po prvním ZT se můj partner sesypal a další pokusy ani nechtěl. Já ale tlačila, že dítě chci atp. Takže ti klarina333 úplně rozumím. Partner chtěl být se mnou sám - bez dětí a to já si neuměla představit. Nakonec jsme se s mým partnerem rozešli. Je pravda, že ne úplně kvůli nemožnosti mít děti, ale to začátek konce 7letého vztahu odstartovalo. Pak jsem logicky od těhotenství ustoupila a spíše se zaměřila na sebe a na své nové lásky, které jsem potkávala. Až jsem potkala a otěhotněla jsem na první pokus a už jsem ve 23 týdnu 🙂 V porodnici mi řekli, že je něco mezi nebem a zemí a s mým bývalým partnerem jsme se k sobě nejspíš něčím nehodili. Vůbec tím nechci říct, abyste se rozcházeli. Jen chci říct, že někdy jsme proti přírodě úplně bezbranní.

Teď k těm vyšetřením, které jsme podstoupili kvůli ZT:
- po prvním ZT (8t) revize - genetika karyotyp (jsem zdravotník, takže mě gynekolog poslal už po 1ZT, standardně se to ale nedělá)
-po druhém ZT (8t) revize- genetika moje i partnera (zjistili mi Leidenskou mutaci, partner ok), hysteroskopie, genetika plodu - kompletní genetická vada neslučitelná se životem
-po třetím ZT (6 t) samovolný potrat) - byla jsem zajištěna léky - Clexan, Prednison, Utrogestan
Na všechna vyšetření tě může poslat tvůj gynekolog prakticky kdykoli.

Jednou jsem si řekla, že já dítě mít prostě budu a věřím, že už za pár týdnů se to stane realitou. Holky ještě jednou posílám spoustu sil a optimismu, že se jednou zadaří...

PS: Omlouvám se za tak dlouhý komentář 😉

jitiss
23. črc 2016

Tak vcera jsem zjistila, ze uz se mi to stalo podruhe. Opet zamlkle tehu v 7+1... v pondeli na revizi... ☹

manulenka
27. črc 2016

Ahoj vsem, dnes mi na screeningu zjistili ze netluce srdicko a v patek jdu na revizi. V breznu jsem mela ZT se samovolnym potratem v 7tt a teď velikost odpovida 11tt. Vubec se mi na tu revizi nechce ☹

jitiss
27. črc 2016

@manulenka to me hrozne mrzi ☹. Verim ti, ale jsme silne a zvladneme to...

manulenka
27. črc 2016

@jitiss dekuji, ty uz mas revizi za sebou? Kdy si mela prvni potrat?

hostamon
27. črc 2016

Posílám vám spoustu sil ...

jitiss
27. črc 2016

@manulenka prvni jsem mela v dubnu a po prvni ms se nam podarilo znovu a ted jsem druhy den po revizi...

manulenka
27. črc 2016

@jitiss tak to mame podobne ☹ porad si rikam ze lepsi yed v 1.trim nez pozdeji, ale moc mi to nepomaha.. Kolik ti je? Me 30.

jitiss
27. črc 2016

@manulenka me ted v zari bude 29... a deti jeste nemam.

annaterezie
28. črc 2016

Ahojky moc všechny zdravím. Já jsem byla již 4x těhotná. První bylo v pohodě, další těhotenstív ZT, třetí těhotenstí v pohodě... potom jsme chtěli třetí dítko a 4 roky se nedařilo, a když se zadařilo zase ZT. A teď už skoro rok zase zkoušíme a nic ☹ Dlouho jsme měla různé záněty ,ale ty se už vyléčili. Tlačí mě čas a užírá beznaděj, je to šílená bolest. Každý měsíc pořád dokola nic a nic. Zkoušela jsem už různý doplňky, ovulační testy , čínskou medicínu,kontryhel, jen listovku .... atd. Dle hormonálních testů jsem O.K., sliznice je O.K. , jen to těhu ne a ne přijít. Zaměstnala jsem hlavu,abych na to nemyslela, šlo to těžko, ale také nic. Fakt už nevim,co dělat ☹

Omlouvám se za mé nářky. Všem Vám přeji,aby se rychle zadařilo a přeji krásný den.

manulenka
28. črc 2016

@annaterezie za nářky se neomlouvej, od toho to tu je 😊 ja tomu porad nemuzu uvěřit, ze se to stalo ☹ oci mam bolave a otekle z pláče. Deti ještě zadne nemám, ty mas aspon 2. Vim ze to neni moc dobra utecha, ale aspon neco 😉. Kolik ti je?

shatee
6. srp 2016

@petracafourkova dekuju za odpověď. Nakonec me vzhledem k věku poslal gynekolog do gennnetu na testy. Pristi tyden mame termin...

shatee
6. srp 2016

@boodie dekuju za hrejiva slova.objimam

romesak
6. srp 2016

ahojky bouzel ja mela zamkle tehu dvakrat za sebou v nedeli mi koncilo sestinedeli ☹ po 1 v 5tydnu a ted po druhe ve 12 tydnu

manulenka
6. srp 2016

@shatee ahojky, tak aspon maji snahu neco dělat 🙂 kolik ti je ze te posilaji kvuli veku?

manulenka
6. srp 2016

@romesak ahojky, mrzi me, ze te to taky potkalo ☹ Mam ty potraty podobne jak ty, ale ja jeste nemám ani jednoho prcka ☹ co ti rekli na kontrole u dr? je to po 6ti nedeli lepsi?

karolec1
7. srp 2016

Ahoj holky,take to mam 2x za sebou, oboji se prestalo vyvíjet v 6tt. Prvni revize v lednu. V květnu druhe těhotenství a v červnu zas revize. Cekam na vysledky genetiky a je to dost beznadej. A když tu ctu o vicecetnych ZT tak prestavam verit, ze to vyjde...

irci
7. srp 2016

Ahoj holky já měla čtyři ZT všechny se přestaly vyvíjet i když jsem brala utrogestan. Vždy to skončilo kolem 9tt. Teď jsem těhotná znovu a jsme ve 20 tt. Ještě máme dlouhou cestu před sebou., ale je to náš bojovníček. Od začátku těhotenství jsem špinila a pak i krvácela. Myslela jsem si opět, že je konec. Když jsem zjistila, že i přes krvácení se mimi drží a krásně mu bilo srdíčko, plakala jsem. Musela jsem jen ležet, A do teď musím hodně odpočívat. Jednou to prostě vyjít musí a já věřím, že tento prcek už u mě zůstane až do porodu 😀 .

manulenka
8. srp 2016

@karolec1 je to strašný co nás potkává a musíme to zvládnout :( Ono je někdy lepší nečíst :D Ale já už mám projetý snad všechny český diskuze na toto smutné téma. Kde si byla na genetice?

@irci Gratuluji a držím pěsti, ať vše dobře dopadne!!! Ty si teda statečná, tolik ZT, to muselo být peklo 😨 To si měla všechny po sobě? Kolik ti je? A to se říká, že je to nejkrásnější období, haha, akorát se člověk bojí! 😝
Přeji všem pěkné pondělí 😉

karolec1
8. srp 2016

@manulenka testy mi vzali rovnou na klinice, kde jsem byla na revizi. Ale uz je to skoro 2 mesice a výsledky porad nejsou....

romesak
8. srp 2016

mamulenko zatim nevim nic doktor ma dovolenou tak tam jdu az pristi tyden.bylo mi akorad receno,ze mi da zadanku na genetiku tak uvidime jestli najdou nakou pricinu ☹ po zdravotni strance se citim dobre po psychicke strance je to horsi ted je kolem mne hodne tehulek .

shatee
8. srp 2016

@manulenka je mi 36. Moc me mrzi, ze jsi to také prozila uz po druhe..tobe zjistovali pricinu?

manulenka
8. srp 2016

@karolec1 ja jsem byla na revizi v nemocnici a tam teda nic neřešili, ani nevím jestli dělali histologii :( k doktorovi jdu ve čtvrtek tak snad se něco dozvím..
@romesak já mám taky okolo sebe dost těhulek a novorozeňátek, tak se jim snažím vyhýbat :( Dneska jsem v obchodě obloukem obcházela dětské oddělení ☹
@shatee Je to děs, takový rány osudu! Mě je 30 a jestli se doktor k ničemu mít nebude, tak si nechám sama udělat nějaké testy (štítná žláza, cukr, trombofilie). Manžel uvažuje o rozšířeném spermiogramu.
Jinak to šestinedělí je teda hormonální bouře! V sobotu jsem brečela u pořadu o Zátopkovi, jak závodil a všichni mu fandili, skandovali jeho jméno, to bylo tak krásný 😀

mrazulkav
8. srp 2016

Máme zdravou holčičku a sourozenec se nedaří... 2x zamlklé těhotenství cca v 9tt, ale vždy se na to přišlo později (podruhé jsem místo s průkazkou ve 12tt skončila na revizi). Prošli jsme vyšetřeními (štítná žláza, genetika, imunologie), oba v naprostém pořádku... Ve čtvrtek mám jít k doktoru, jsem znovu těhotná, ale je ve mně mala dušička... 😖