Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

romesak
9. srp 2016

mrazulkav tak to jsme na tom stejne.taky jsem si sla pro prukazku a misto toho sok a hned ten den revize.byla jsem na lacno tak na nic necekali udelali mi jeste kontrolni UTZ,aby se to potvrdili nebo vyvratilo celou dobu jsem se modlila,aby to nebyla pravda ☹ ted to na me vse pada ted je to obdobi,kdybych za dva za tri tydny drzela v naruci prvni miminko 😢 a misto toho prazdna naruc.

mrazulkav
9. srp 2016

@romesak jj, taky jsem šla rovnou, když jsem byla na lačno... aspoň to bylo rychle za mnou... ☹ my měli mít jedno v březnu, druhé vycházelo na červenec. A v rodině se narodily od dubna do června 3 miminka. Já teď ani pořádně nezvládla na oslavě kouknout do kočárků...

romesak
9. srp 2016

my prvni miminko prelom srpna zari a druhe miminko leden ☹ nejhorsi je ze ani na mazleni nemam chut mam strach znova otehotnet asi jsem vadna uz.

mrazulkav
9. srp 2016

@romesak mě trochu utěšilo, že nám všechny vyšetření dopadly dobře... na druhou stranu proč to teď dvakrát dopadlo tak jak to dopadlo... teď s pořád pozoruju, chvíli jsem natěšená, chvíli mám depku, že je určitě zase všechno špatně

romesak
9. srp 2016

nas teprve ten kolotoc ceka a sama jsem zvedava jestli neco najdou.u Filipka jsem taky musela na plodovku a dotoho tehu cukrovku tak je dost mozne ze uz byl problem predtim a Filipek bojoval tezko rict uvidime.

mrazulkav
9. srp 2016

Držím pěsti... Já si na jednu stranu přála, aby něco našli a řešilo se to, na druhou jsem ráda, že jsme zdraví. Snad to byly opravdu jen blbá náhoda a pak nebylo tělo ještě připravené...

romesak
9. srp 2016

dekuji taky drzim palecky a snad se zadari a bude zase dobre.

shatee
9. srp 2016

@manulenka stitnou zlazu jsem si nechala zjistit po prvnim potratu, odbery mi udelali u obvodniho lékaře. S tim sestinedelim souznim s tebou, je to mazec...u me to prvni tyden vypadalo, ze to bude klidne a pak to zacalo...skoncilo mi pred tydnem a jsem za to rada. Uz mam i chuť to zkouset znovu...samozrejme jeste pockam na druhou menstruaci a vysetreni v gennetu. Do tretice se to urcite povede. Preji vsem hodně štěstí @ mrazulkav gratuluji ti. To je uzasna zprava. Do tretice to urcite vyjde. Drzim ti ✊

shatee
9. srp 2016

@manulenka stitnou zlazu jsem si nechala zjistit po prvnim potratu, odbery mi udelali u obvodniho lékaře. S tim sestinedelim souznim s tebou, je to mazec...u me to prvni tyden vypadalo, ze to bude klidne a pak to zacalo...skoncilo mi pred tydnem a jsem za to rada. Uz mam i chuť to zkouset znovu...samozrejme jeste pockam na druhou menstruaci a vysetreni v gennetu. Do tretice se to urcite povede. Preji vsem hodně štěstí @ mrazulkav gratuluji ti. To je uzasna zprava. Do tretice to urcite vyjde. Drzim ti ✊

mrazulkav
9. srp 2016

@shatee díky, ale radši ještě negratulovat 😕

karolec1
9. srp 2016

@shatee a do Gennetu jsi se dostala jak? mne tam doktorka nechce napsat zadanku dokud nebudu mit ty geneticky testy hotovy...

karolec1
9. srp 2016

@mrazulkav tak to moc drzim palecky, po do tretice to snad vyjde 😲

manulenka
9. srp 2016

@mrazulkav taky drzim pesti 😊
@shatee a tu zlazu si mela v pohode? To je dobre ze uz chces zase zkouset znovu 😉 Ja uz odpocitavam dny do konce sestinedeli, abych se uklidnila 😀. A pak jeste jednu ms a kdyz se budu citit a vse bude ok, tak jdu do toho taky hned 🙂 meli jste ovulku i pred prvni porevizni?

karolec1
9. srp 2016

@manulenka my uz taky zkousime - respektive neresili jsme to uz pred koncem sestinedeli...pred prvni porevizni nevim, nepoznala jsem to. ale podle pichani v oblasti vajecniku sem mela vcera 🙂

manulenka
11. srp 2016

Ahoj holky, tak mám po kontrole, prý vše OK a za 2 měsíce se můžem začít snažit. Napsal mi akorát odběry na štítnou žlázu, tak přemýšlím, jestli si mám nechat u obvodní napsat tu hematologii a cukr.. Pár dní mě píchá levý vaječník, dneska v noci mě to i vzbudilo, dle Dr. vše OK. Tak třeba už se blíží ovulace a tím pádem i první porevizní ms 😎

shatee
11. srp 2016

@mrazulkav tfuj,tfuj,tfuj, davej vedet...pro me jsi ztelesnenim nadeje.

shatee
11. srp 2016

@karolec1 muj dr.me tam poslal na geneticke testy, jeste mi rikal, ze kdyby tam neudelali antropologicke testy, tak ze je necha nabrat u sebe. Hodne holek se nechalo objednat v gennetu bez doporuceni, asi se to plati, avsak kolik to nevim, ale urcite se to da zjistit na jejich webu

shatee
11. srp 2016

@manulenka Nemam, nasli mi subklinickou hypothyreosu, beru letrox, pri kontrolach vse o.k pri davce 50 mg denne. Pri posledním tehotenstvi jsem hned pri vynechani menstruace sla na endokrinologii, protoze vim jak je dulezite mit THS pod kontrolou b prvnim trimestru. Dr. mi davku zvysila a po potratu se mi hormony zbourily a jsem ted na davce 75 mg, uz druhy mesic. Chce to hlidat. Holky kdo uz jste byl na genetice v gennetu. Co vam vse vysetrovali?

mrazulkav
11. srp 2016

Děkuju za povzbudivá slova. Miminko je i se srdíčkem, odpovídá 8tt. Dostala jsem předepsanou kyselinu salicylovou + pokračovat s listovou. Kontrola za 14 dní, což jsem ráda, protože ten 9tt.je u nás kritický...
Tak doufám dál, že to bude ok a vám všem přeju taky konec trápení!

karolec1
11. srp 2016

@mrazulkav supeeeer 🙂 tak doufam, ze za 14 dnu tuhle skupinu budes moci definitivne opustit!
ja mam uz po prvni MS, tak snad se taky brzy zadari, ikdyz bych teda radeji mela nejdriv vsechny ty testy, ale to je vsechno na dlouhy lokte a do ty doby by me asi jeblo.

karolec1
17. srp 2016

ahoj holky, tak co je u vás nového?

jitiss
17. srp 2016

@karolec1 ahojky, ja zatim cekam na prvni ms ☹ cekani je dlouhe a nekonecne...

karolec1
18. srp 2016

@jitiss a jak dlouho mas po revizi? me ms dosla po 5ti tydnech

petracafourkova
20. srp 2016

Ahoj holky, já jsem měla revizi 1. června a mám 3 měsíce čekat, takže v září bych už mohla zkoušet. Ale jdu v polovině září pro výsledky genetických testů, které mi objednala doktorka z Motola, kde mi dělali revizi, tak chci ještě raději počkat. Už jsem po druhém ZT, takže nechci riskovat že znovu otěhotním a pak mi řeknou na testech, že je to beznadějné a půjdu zase na další revizi. To fakt už nechci. Je to děs, ale pořád doufám, že se mi to konečně podaří donosit až do konce 🙂 .

europa00
20. srp 2016

holky je to děs jak se ty názory lékařů rozcházejí...já po první potratu čekala cca 3-4měsíce a potratila znova po sexu..jsem zacala krvacet..geneticky bylo mimi ok takze to neudržela děloha..po revizich s ni mám problemy, že když se pred menzes prokrvi tak ten tyden kdYž mame sex takrvacim..museli mi snad vzít více děložni sliznice nebo nevim praskaji mi tam cevky...jeden doktor rekne 3 mesice druhy pul roku a jeden doktor v nemocnici mi rekl rok..ze jinak se riziko potratu zvysuje..tk nevim..ja to druhe zdrejme potratila ze bylo brzy...ted si davam pauzu 9 mesicu...a bylo mi mou obvodacou recenou ze po dbou potratech takto za sebou se dopucuje počkat minimálne půl roku,.ze pro to telo je to fakt zahul

karolec1
20. srp 2016

@europa00 kazdy doktor rika neco jineho, nekteri dokonce, ze se muze hned po sestinedeli...ja si myslim, ze si to telo samo pozna, jestli je pripravene nebo ne a pokud je, tak se to povede. nechci cekat dalsiho pul roku a nebudu. tim ale nerikam, ze to nemate delat jinak 🙂

europa00
20. srp 2016

@karolec1 to bych nerekla ze je uplne pravda..proč by jinak ženy otěhotněly a potracely?? protože je tělo připravené..???to by přece každě těhu dopadlo dobře ne..mslím, že je to individualní..zálerží na poškození dělohy po potratu..na tom jestli žena nepotrácí uplne z jiného důvodu třeba trombofilni stavy a nebí o tom atd..kazdopadne vetšina z nás tadynemá problém zapadnou ale díte udržet a to jsou dve rozdílné věci...já neříkám, že má každý čekat půl roku rok..ale rizika opakovani tam jsou...at už treba 20 nebo 30% ale je tam..a je na každe ene jestli je ochotna to risknout nebo ne..a to že to nějaké vyjde ještě v šestinedeli po potratu a má zdrave dite..gratulace..ale vyjít to nemuselo..je to stejne jako že totální alkoholičky, fetky a podobne jsou schopné plodit rodit zdrave deti ted relativne zdrave kdyz nepočitáme ruzny poruchy chovaní, a jine následné zdravotní problémy..takže je to vlastne náhoda .. já třeba vím že otehotním hned na první pokus..a to z jedním vejcovodem...ale už to nerisknu počkám ten cas krterý mi prijde správny pro to tělo..je to na každém..mám za sebou genetiku, hormonalni profil..jeste me čeka imunologie pak vim ze jsem udelala z teto stranky max..jedno díte mám, bezproblémove tehu..takže to snad pujde i podruhe

shatee
21. srp 2016

Ahoj holky, ha mampo první navsteve gennetu, vysledky maji byt za dva mesice. Uz mam i druhou porevizni menstruaci. Pockam si na vysledky a zkusime to znovu, do tretice se to urcite povede 🙂
@europa00 tve potraty byly spont., nebo zamlkla tehotenstvi ?

europa00
21. srp 2016

@shatee upřímne nevbim moc jaky v tom je rozdil..prví jsem nepotratila jen se plod vubec nevyvyjel...takže jsme pristoupili ke kyretazi...a pak se to vyvyjelo ale neudržela to děloha...zdrejme jeste poničena po te první kyretaži...protože dle genetiky plodu bylo v poradku i naše genetika vysla v poradku...po tech kyretazich mam ted problem že pred menzes když je deloha prokrvana zakrvacim po styku..proste mi museli seriznout i tu deložní stenu...mam uplne poranene ty cevy..po druhe kyretazi se to zhorsilo..taktze ted cekam az se to zpravi...patram co mi na to pomuze atd...

jitiss
21. srp 2016

@shatee Ahojky, mela jsi zadanku do gennetu nebo ses objednala sama? A platila jsi neco? Doufam, ze do tretice se povede i me. Mam za sebou dve zamlkle teh. Prestalo se vyvijet...