Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

hani811
30. črc 2014

@bibianca je to děs,že? Drž se
Já vás tady v diskuzi asi trumfnu. Snažíme se od 2011
08/2011 - ZT v 9tt (před tím byla srdeční akce) - revize
01/2012 - tubární potrat - revize, protože nemohli najít plod, nakonec odešel sám z vejcovodu
09/2012 - ZT v 12tt (srdíčko tlouklo až do kontroly v 10tt, pak jednou malinko zašpinění, kontrola ok, ale nakonec stejně ZT - revize 2x za sebou
Pak spousta vyšetření - mám malou mozaiku, kdy mi chybí chromozom X a mutaci MTHFR, imuno v pořádku, tak jsme podstoupili 2x IVF s preimplantační genetikou, poprvé to nevyšlo, podruhé ano, ale (jo a ta embrya, která přežila, byla vždy geneticky v pořádku, takže v tom to asi nebude)
02/2014 - ZT v 7tt - po IVF, hcg bylo kolísavé, tak mysleli, že mimoděložní - laparoskopie, nic nenašli, potom čekali, objevil se váček, který rostl velmi pomalu, žádné embryo -> revize -> hcg neklesá -> hysteroskopie s druhou revizí, měla jsem vrostlou placentu do děložní svaloviny
07/2014 - v červnu jsme neplánovaně otěhotněla, nemysleli jsme na to, nesnažili se, byla jsem 1. měsíc v nové práci a bum ... tak se člověk začne těšit, že třeba teď už jo ... a ono prd ... bylo srdíčko, ale v 8tt už zas není, příští týden naplánovaná revize, moje už 7. za poslední 3 roky a můžu se jen modlit, aby opět nebyla placenta vrostlá a nemusela jsem opakovaně ☹
A to jsem teď naposledy píchala Clexan, brala Utrogestan, Prednison, Anopyrin, Femibion, Acidum folicum a Magnesko .. stejně nic nepomohlo a krev na imunologii i na hematologii v pořádku ... tak mi řekněte, proč se tohle děje ... a manžel dle všech testů může jít a mít dítě s každou jinou ani nemrkne ☹

bibianca
30. črc 2014

@hani811 Ahoj, no tak to je katastrofa. Toho, co prožíváš se nyní bojím i já. Zítra jedu na kontrolní odběry HCg. včera mi volala sestřička. Asi došli výsledky z histologie a pravděpodobně nic nenašli. Mají obavy, zda to není mimoděložní těhotenství. Chjo, asi mě klepne. Mám strach. V sobotu máme jet na dovolenou. Sice jen tady u nás na Bítov, ale už jsem se těšila, i přestože se nebudu moct koupat. Prostě vypadnout a uniknout všem stresům, ale kdo ví jak to dopadne. No, věřím, že to bude v pořádku. Tak uvidíme. Nezkoušela jsi si zažádat o lázně?

hani811
31. črc 2014

@bibianca Dovolenou doporučuju, určitě to zvládneš. Já jsem po tom začátku roku a trápení taky potřebovala vypadnout, úplně pryč z Čech. A protože mám bráchu s rodinou a pár let v Jižní Africe, tak jsme tam s manželem jeli na 3 týdny koncem března. Měla jsem koupený letenky a málem všechno šlo do kytek, když jsem musela na tu třetí operaci, nakonec to ale klaplo a my odletěli 🙂. Všechno jsme tam procestovali, sami ve dvou, bylo to úžasný a myslela jsem, že tím uzavírám jednu kapitolu, pak změna práce, prostě vypadalo to, že to bude všechno už jen lepší. A ono ne, znovu, popáté, už nevím, co mám víc dělat, asi nic ... o lázních jsem jeden čas přemýšlela, ale nějak nevěřím, že by mi to pomohlo, nevím a teď v nové práci jsem ráda, nechce se mi si to tu pohnojit nějakýma dlouhýma neschopenkama. I teď si chci odbýt revizi na jeden den dovolené a druhý den chci do práce, nemá cenu se doma válet 🙂. Ale spíš jsem kvůli psychice přemýšlela nad psychologem a nakonec jsem narazila na regresní terapii, tak jsem se objednala k jedné moc milé paní, jdu tam 13.8. , shodou okolností to bude přesně 3 roky od prvního ZT, od první revize, třeba to něco znamená a je to osud, třeba se tam dozvím, proč ...

lucccinkaaa
1. srp 2014

Dobrý den, také jsem těd byla na RCUI- kyretáži a byla jsem 9 - 10 tt , také mi řekl, že je lepší počkat půl roku. Neřekli mi důvod ,ale chci se zeptat kdy je tedy vše v ořádku , aby jsme se mohli snažit . Děkuji za odpověď

lenicka27
1. srp 2014

Ahoj holky, teda když to tu čtu, tak mě doslova mrazí. Úplně přesně vím, co prožíváte. Mám za sebou 4 potraty v rozmezí 7.-9.tt, vždy revize. A jedno mimoděložní těhotenství, které málem skončilo fatálně. Protože mi ho doktor zanedbal a nalila se mi krev do celého břicha. Miminko bych si moc přála, ale z dalších pokusů mám velký strach, že to skončí zase stejně. Teď čekám na měsíčky už týden, tak nevím jestli mám doufat nebo se bát. Jsou to strašný nervy ☹(((( Tak nám všem držím palce, ať se jednou konečně už dočkáme.....

adonka
24. srp 2014

Ahoj, mám za sebou 6 potratů. Vsechna vyšetření v pořádku. Už nevím co dál. Jedni dítko sice mám, ale nemůžu se s tím smířit. Když jedno slo, proč další nejde☹

adonka
24. srp 2014

@hani811 ta terapie by mě zajímala. Můžu poprosit o info, jak to probíhalo?

nessik
24. srp 2014

Ahoj holky, taky se hlásím, 3 potraty během roku a půl, dvě děti mám, poslední potrat před necelým týdnem, jsem absolutně na dně. Chci se vás zeptat, já vždy po revizi lehce krvácela nebo špinila cca 10 dní až týden a teď jsem jen v den revize lehce krvácela, pak den špinila a od té doby nic. Na kontrolu jdu zítra. Nic mě nebolí, ale říkám si, jestli mi nevzali moc sliznice, když ani nešpiním a bojím se, že už nedostanu MS a budu mít po snažení. Je to normální průběh? Je mi 36 let, chci začít hned po první MS, vždy jsem čekala a pak to nějakou dobu trvalo, teď už čekat nebudu.

adonka
24. srp 2014

@nessik ja po revizi většinou jen lehce špiním a jen tak 2-3 dny. Pokud ti ms nepřijde do 6-8 týdnů dostanes injekci a vsechno se srovná

nessik
24. srp 2014

@adonka děkuju, uklidnila jsi mě. Takže tobě MS vždy přišla normálně?

adonka
24. srp 2014

@nessik jednou jsem musela na injekci, jinak dorazila normálně.

nessik
25. srp 2014

@adonka děkuju, tak snad to bude ok, dnes jdu na kontrolu, tak večer napíšu. A vy se snažíte? Já si tak říkám, že když mám dvě děti, tak to přece musí jít zase, i v CAR mi to potvrdili, že když to šlo, tak tam nemůže být nějaký závažný problém, aby to nešlo. Asi blbé náhody, nevím....

adonka
25. srp 2014

@nessik já jsem cerstvě po revizi a snažit se zatim nebudu, pokud vubec někdy, tak po Novém roce pujdu na KET. Bojím se dalšího nezdaru. Všichni Dr tvrdili, že je to genetické, tak jsme šli do PGD a stejně to nepomohlo. Stálo to mraky peněz a času. První kluk byl hned, otěhotněla jsem vždycky hned, ale prostě to asi něco zabíjí.
Ještě zkusíme jinou imunologii a hematologii a uvidíme.

levousek
25. srp 2014

Zdravím,vždy si jen diskuze pročítám a děsím se čím vším si je možné projít ☹ já mám za sebou třetí zamlklé těhotenství zítra mne čeká revize.....nemít doma dva zdravé kluky 14let a 3roky tak se z toho asi zblázním.... všude jen říkají to je náhoda ale tentokrát se odbýt nenechám.... všem přeji jen to nej 🙂

hani811
26. srp 2014

@adonka ach jo, koukám, že se potkáváme zas ve smutné diskuzi, já slyšela od Kačky, že tě to zas potkalo ... evidentně jsme na tom stejně (jen ty máš jedno dítko 😉 a já o jeden potrat méně, já mám za sebou ale zas už 7 revizí :-/ ). Já mám po revizi od čtvrtka, vydrželi jsme do 12+2, jestli to neodejde samo, ale bohužel ... s tou regresí, to se moc nedá vyprávět přes net, mám z toho zvláštní pocity, nevím, jestli bych to úplně doporučila ... nechceš se někdy sejít a pokecat osobně? 😉 Myslím, že v Praze se objevuješ občas, ne?

adonka
26. srp 2014

@hani811 nojo, jsme na tom podobně ☹ Mně dneska jedna paní zabývající se ezoterikou řekla, že prý jsme s manželem v pořádku a chyba je v mé hlavě. Že se na to moc upínám, žiju jen tím a bojím se neúspěchu, proto to zamlká. Možná na tom něco bude. Když jsem šla v 9tt od doktorky a vše bylo ok,tak mi hlavou projela myšlenka, aby to teď nezamlklo. No a ono se to den na to stalo 😒
Sejít se můžeme, pracuju na Praze 5.

hani811
26. srp 2014

@adonka fakt? Já taky dělám na Praze 5, ale přímo na Stodůlkách 🙂 ... no já nevím, u mě to asi v hlavě fakt není, tentokrát jsem otěhotněla 14 dní po nástupu do nové práce, neplánovali jsme to, žádné testy nic, ani mě nenapadlo, že by to vyšlo, a vůbec, naprosto vůbec jsem se k tomu neupínala, protože mě to v práci baví, takže se mi vůbec nechtělo zůstávat na neschopence (a taky že jsem nezůstala) zbytečně, protože jsem tak nějak možná tušila, nevím ... říkala jsem si, že by to byl pěkný bonus k nové práci, ale upínat se na to nebudu, možná proto to i nesu líp, ale špatně nesu pak to kolem, komplikace po revizi a tak podobně :( ... já taky před 2 lety šla někdy v 9+5 od dr, všechno bylo okej, začínala jsem si spíš myslet, že jsem paranoidní, jak budu mít bezproblémové těhu a že se nemám pořád strachovat a prd, za 14 dní bylo po všem a taky zamlklo někdy hned vzápětí po té kontrole ☹ ... máme ještě zmražená 2 embrya, jedno po PGD, jedno nešlo vyšetřit, ale nevím, asi je necháme u ledu a až k tomu dospějeme, tak nejdřív možná zkusíme darovaná vajíčka, je to další možnost, kde by mohl být problém, v kvalitě vajíček ☹

adonka
28. srp 2014

@hani811 s tou hlavou těžko říct. Já si taky myslím, že se na to tak moc neupínám. Ale už mi to řekli dva lidi nezávisle na sobě. Tak možná prostě vnitru to je, i když si to nemyslíme. Fakt nevím.
Já si dávám tak na rok voraz.

hope54321
4. zář 2014

@bibianca
Věř, že vím, jak ti je... Tohle všechno člověka změní. Každý den se snažím najít něco hezkého, něco, co mě potěší... Drž se...
https://www.facebook.com/pages/I-Hope/665062056...

annna79
18. zář 2014

Ahoj chci se zeptat v červenci jsem samovolně potratila 7tt a teď jsem si dělala 5testů kde byl duch .i den kdy jsem odpoledne zničeho nic dostala opožděnou MS o 3dny a hned dost bez předešlého špinení.dnes 4 den už mi stačí slipovky.Tak nevím byla jsem těhu nebo nebyla.Nevadí když to budeme zkoušet hned znova.Můžete se to stát znova?Začala jsem pít kontryhel od května beru listovku a od potratu femibion.Co dělat aby se normálně zadařilo.děkuji

lucinella
15. lis 2014

Ahoj, i já se připojuji do této diskuze, protože mám podobný zdravotní problém, který tady popisujete.

3 ZT (11, 6, 8. týden), momentálně počtvrté těhotná 7. týden a opět to nevypadá moc dobře. HCG přes 4 000, ale v děloze jen maličký gestační váček bez srdeční činnosti. HCG ukázkové, ultrazvuk propadák a tak je to a bylo pokaždé.

Mám všechna vyšetření přes genetiku, imuno, hemato, hormony, celiakii, stěry, vše negativní. Zkoušela jsem už 4krát lázeňskou léčbu, listovku i femibion beru. Zhubla jsem 16 kg.

Už mi dochází inspirace, jak tuto situaci řešit, lékaři vypadají také bezradně. Děkuji za jakýkoli tip nebo radu.

bublina100
5. čer 2015

Ahoj holky, i já jsem po 2 ZT po 1 v 9 tt a nyní v 7tt , měla bych být momentálně v 10 , A příští týden jdu na revizi, mám strach, že je nějaký větší problém, mě i přítelovi je už 36 let a bojím se, že už to nepůjde. Takže nás čekají vyšetření genetika, imunologie atd....ikdyž si pořád říkám, že je to prostě náhoda, hlavně nám dr. doporučuje otěhotnět co nejdříve vzhledem k věku. Zase si říkám, co když to po 3 výjde, když na to skočíme hned po šestinedělce, co když to opravdu byla jen náhoda, Hlavně veškeré výsledky určitě nějakou dobu trvají, než to vše absolvujeme, Pořád existuje možnost, že po 3 bude vše ok. No a pokud ne, tak tam bude asi opravdu někde nějaká chybka, přeléčíme se , což pár týdnů určitě potrvá a po 4 by se už určo zadařilo. Ale věřím, že do 3 to bude už OK. Holky držím Vám palce , držte se a bojujte , tak jako my. My se nevzdáme.

mau9
6. srp 2015

Já mám za sebou celkem 4 zamklá těhotenství, tři za sebou, pak mi byla zjištěná snížená bunečná imunita a nasazen medrol a čtvrté těhotenství se nakonec povedlo, pátý pokus už zase nevyšel.

windish
13. zář 2015

Ahoj holky. Připojuji i svůj příběh. Mám za sebou 2 ZT, obojí v 6tt. Poprvé to byl šok, ale vyrovnala jsem se s tím celkem rychle, protože mi doktor říkal, že se to stává velmi často a že po druhé to většinou vyjde bez problému. No bohužel běžný případ asi nejsem..... a to jsem ještě nevěděla, co mě čeká.
Po druhé jsem otěhotněla za 3 měsíce po šestinedělí. Těhotenství na sobě poznám poměrně brzy (bolest v podbřišku, napjatá prsa apod.)....jen stejně jako při předchozím těhu mi nebylo vůbec špatně a proto jsem měla trochu strach a takový divný pocit, zda to nedopadne stejně jako předtím.....no a bohužel na druhé kontrole u doktora mi bylo potvrzeno, že to nevyšlo. Moc mě to mrzelo, ale byla jsem na to trochu připravená a tak jsem si říkala, že to zvládnu....jenže v den, kdy jsem měla jít na kyretáž, mě v nemocnici úplnou náhodou poslali na podrobný ultrazvuk (ne ten běžný, co mají v ordinacích) a na něm zjistili srdeční aktivitu! Byla jsem z toho úplně mimo, ale šťastná, že svitla malinká kapka naděje, že to přeci jen vyjde! (Podotýkám, že na běžném ultrazvuku ještě nic vidět nebylo a trochu jsem proklínala svého doktora, že se s tou revizí zbytečně unáhlil!)...Poslali mě tedy domů a za týden jsem byla objednaná na kontrolu.....Ten týden byl úplně nekonečný, ale probíhal v celku bez problémů. Když se blížil den kontroly, začala jsem postupně špinit (až slabě krvácet), ale bylo mi řečeno, že to je normální a že se nemám ničeho bát......Vyčkala jsem tedy na domluvenou kontrolu, která byla navíc v den mých kulatých narozenin.....A tam jsem dostala ten nejhorší dárek ☹ Nezvládli jsme to! Doktor rozhodl, že tentokrát zkusíme, zda nepotratím přirozenou cestou, abych se vyhla druhé kyretáži a ještě ten den svých narozenin jsem potratila se vším všudy.... Strašně to bolelo, psychicky i fyzicky.....ale naději nevzdávám. Věřím, že příště to už dopadne dobře...

mosquito
11. lis 2015

@windish Ahoj, taky jsem si to prožila dvakrát. Poprvé před víc jak pěti lety, tenkrát ještě s jiným partnerem (po osmi letech společného soužití si stále nebyl jistý, že se mnou chce dítě. První těhotenství bylo totiž "náhodou", kdy jsem nebrala antikoncepci a jen jsme si dávali pozor). Podruhé jsem prodělala ZT letos, na revizi jsem byla v červnu. S jiným partnerem a byl to opět šok, i když ne tak velký jako poprvé.
No a teď jsem těhotná potřetí. Dnes bych měla být 4plus6 a včera byl na UTZ vidět gestační váček. Beru utrogestan na udržení těhotenství. Je mi blbě, jsem unavená a kdybych nebyla tady tak spím a určitě se vzbudím o půlnoci 🙂 Ale věřím. Pořád věřím, že to dopadne dobře. Na kontrolu jdu 24.11. Obavy mám, ale to mám asi každá.
Tobě moc držím palce a určitě to dopadne dobře. Zaráží mě ale, jak často tady čtu, že lékaři tak rychle vynášejí výroky o neprospívajícím těhotenství..... Už máte čas dalšího snažení?

windish
13. pro 2015

@mosquito Ahoj, doufám, že ti vše dobře dopadlo! My měli opět povinnou tříměsíční pauzu, ale necháváme tomu volný průběh...tak uvidíme, kdy se zase poštěstí. Ale popravdě se strašně bojím dalšího zklamání.....Doktor mi ale říkal, že při dalším pokusu mi nasadí léky na podporu těhu, tak uvidíme...

mosquito
13. pro 2015

@windish ja hned na první kontrole dostala utrogestan. A na druhe kontrole, svete div se, byly dva prckove, oba se srdickama 🙂 na kontrolu jdu az po mesici, tedy 22.12. Ted jsem v 10tt. Ale však my víme jak to je se ZT, takze se raduji tak napůl. Resim každou prkotinu. Bojim se, kdyz mi chvíli neni soatne, ze jsem jeste nepribrala atd. Ale porad verim, ze prckove se naji fajn. A co vy? Byli jste na nějakých vysetrenich?

windish
1. dub 2016

@mosquito Jeee tak to moc gratuluju a doufam, ze je vse v poradku. My jsme byli na nejakych zakladnich genetickych testech a ty dopadly dobre. Ale kompletni vysetreni pry provadi az po tretim potratu...fakt super cekat jeste na jeden☹ Nooo nicmene, ted ....opet v tom ocekavani jsme. Doktor mi tentokrat take na prvni prohlidce predepsal utrogestan a pro jistotu me nechal doma. Jsem strasne moc nervozni a take na sobe zkoumam kazdou prkotinu. Hrozne me znepokojuje, ze mi "nic neni"....a takto to probihalo i tenkrat, jak pres kopirak. Ale porad doufam, ze to dobre dopadne! Uvidime na dalsi kontrole...

petracafourkova
31. kvě 2016

Zdravím všechny, já jsem taky prodělala 2 zamlklé potraty. Pokaždé se plod přestal vyvíjet kolem 6 týdne. Podruhé jsem otěhotněla 2 měsíce po prvním potratu. Na druhou revizi jdu zítra. Proč se to stalo mi nikdo nedokáže říct. Při prvním ZT mi lékař, který mě přijímal v nemocnici řekl, ať se netrápím tím, že je to moje vina. že je to cca z 95% nekvalitní sperma, nikoliv vina ženy, přestože si to ženy většinou myslí. Byl to starý, zkušený lékař, tak snad ví o čem mluví. Teď při druhém ZT mi můj gynekolog řekl, že si myslí, že je to věkem (je mi 41 let). To si upřímně nemyslím. Jsem naprosto zdravá a nemám zkrátka pocit,že bych na to byla stará. Navíc už jedno dítě mám, takže moje tělo už to zná. Spíše mi myslím, že se to teď podruhé stalo, protože jsem byla příliš unavená a vyčerpaná a moje tělo by to zkrátka nezvládlo, donosit teď dítě. Každopádně to rozhodně chceme zkusit s manželem ještě jednou, ale nejprve si zajdeme také na testy. Abychom to případně nezkoušeli zbytečně. Radím všem ženám, pokud se na dítě jetě cítíte a jste oba zdraví, pak to nevzdávejte! Já to taky nevzdám 😉 .

kremienka
31. kvě 2016

Dobrý den, je tu někdo, kdo prodělal 4x zamlklý potrat a přesto se později dočkal zdravého miminka?