Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

mrazulkav
5. říj 2016

@manulenka neboj, tyhle pocity asi přepadnou každou po takových zkušenostech... nám nic nenašli, štítná žláza v pořádku, mutace, imunologie, spermiogram taky. Pak prý by mě mohli v případě dalšího potratu ještě poslat na vyšetření NK buněk (nějací přirození zabíječi, kteří fungují jako obrana těla, ale když je jich moc, je to taky průšvih).
Já mám teda podezření, že první potrat jsem si způsobila ibalginem (byla jsem s dcerkou pryč, šíleně mě bolela hlava a neměla jsem jí komu udat, abych se z toho vyspala. Paralen ani panadol jsem neměla a ani u nikoho nesehnala, jen malý ibu). Nevím, jestli to mohlo být tím, ale časově by to vycházelo ☹ a druhý bylo asi prostě moc brzo a nezvládla jsem se pořádně zhojit. Čekali jsme jednu mendtruaci a hned pak to kaplo. Spousta známých v okolí to takhle měla bez problémů, u nás holt ne... Pak jsme měli pauzu kvůli těm různým vyšetřením a zatím teda dobrý...
Hrozně jsem chtěla aby něco našli, aby jsme věděli kde je chyba a řešili to... takhle to jsou fakt nervy.
Taky držím pěsti a hlavně přeju pevné nervy. Veselici se vyhni, to je fakt o rozum (já byla na zapíjení neteřinky a "naštěstí" se tam manžel hrozně opil, takže jsem pak měla jiné starosti :-P ).

jitiss
5. říj 2016

Ahojky holky, dnes jsem byla rehabilitaci a zjistila mi dr, ze mam vychylenou delohu. Doporucila mi mesic cvicit a pit caj... pristi mesic me ceka srovnani kostrce a muzeme se zacit snazit... 😊 zkuste to. Ja se citim i lip... posilim bricho a celkove pomuzu sama sobe...

romesak
5. říj 2016

@karolec1 ahojky nijak snazime se dale ☹

karolec1
1. lis 2016

@romesak tak to je mi moc lito....ja mam za sebou genetiku, moje je v poradku, u partnera se ozvou pouze pokud by bylo neco spatne. ted cekam na vysledky z imuno. a k tomu kazdy mesic tajne doufam, ze uz to konecne vyjde... 😢

romesak
2. lis 2016

@karolec1 ahojky tak aspon jedna dobra zpravicka,ze neni problem u tebe.ja to mam po te druhe revizi nake rozhazene vzdz jsem mela DC 28 a ted cca 35.ted taky cekam jestli dorazi ci ne v nedelijen spineni a zas nic

cafinka
21. lis 2016

pridavam se k vam do diskuze, treba nekdo poradi...mam jednoho triletaka nyni 6 mesicu se snazime o druhatko..coz by nebyla takova doba, ale 4. mesic snazeni - pozitivni testy, vynechana ms, po par dnech testy slably a prislo krvaceni, dalsi hned 5. mesic snazeni sem blbec delala test jiz pred ms, do ocekavane ms pozitivni testy, v den ms prisla a opet negativni test, 6. mesic snazeni opet pozitivni testy a po par dnech od meskani ms testy slably a vse negativni..u lekare jsem jeste nebyla...mam jit k lekari ci to jeste neni na nejake reseni a cekat zda se zadari? jsem z toho rozhozena a bojim se ze se jedna o nejaky problem ☹

karolec1
21. lis 2016

@cafinka ja myslim, ze navstevou doktora nic nezkazis...

petracafourkova
21. lis 2016

@cafinka
Ahoj Cafinko,
je zvláštní, že jsi pokaždé měla pozitivní testy a pak nic. Raději bych na Tvém místě k lékaři šla. Vím, že falešný pozitivní test může vyvolat i něco jiného než jen těhotenství, jen teď nevím, co to je. Půl roku zkoušení sice není nijak dlouho, běžně se to řeší až po roce marného snažení, ale záleží na okolnostech a taky na tvém věku. Rozhodně bych k lékaři šla. Petra

cafinka
21. lis 2016

jé Cafourkova jsem byla za svobodna 🙂 dekuji urcite si k lekari zajdu...nemyslim si ze by se jednalo o neco jineho nez tehu, mela jsem vsechny priznaky, ale mozne je vse...ale jine mesice ci nyni mam negativni testy ☹ je mi 32let, bojim se ze je to nasledek prvniho porodu, ktery byl velmi velmi zly .po ms zajdu k lekari a snad se dockam toho druhatka 🙂.

romesak
22. lis 2016

ahojky a nemas treba cistu?

cafinka
22. lis 2016

dle posledni kontroly cca v rijnu nic nebylo ☹(

cafinka
22. lis 2016

strasne se bojim ze je to nasledek prvniho porodu, ktery byl malem katastrofalni a od te doby sem mela nekolik operaci a denni bolesti bricha...no snad budu brzo moudrejsi...tak moc si preju druhe robatko.

romesak
22. lis 2016

tak budu drzet palecky

petracafourkova
23. lis 2016

@cafinka
ahoj bývalá Cafourková 🙂 ,
mě je 42 let a s otěhotněním nemám problém. Jedno dítě jsem porodila v 39 letech a letos jsem otěhotněla už 2x, jen to byl vždy zamlklý potrat. Tak to zkoušíme dál.
Vzhledem k tvému komplikovanému porodu a následným operacím je asi možné mít teď problémy s otěhotněním. Jestli máš ale dobrého doktora, tak tě pošle na všechna potřebná vyšetření aby zjistil, jestli je nějaký problém. Každopádně vydrž 😉 , já to taky pořád zkouším a věřím, že mi to do třetice vyjde. Už mám za sebou všechna vyšetření a žádný problém nezjistili. Ještě čekám na výsledky jednoho vyšetření, ale ty budou asi taky v pohodě. Dělali mi je spíš jen pro jistotu. Tak držím palce 🙂 .Ahoj

cafinka
23. lis 2016

@petracafourkova uf tak toho mas za sebou taky dost, drzim palecky at to nyni uz vyjde...a v kolikatem tt zamlkle tehu? ja prave hned uplne na zacatku par dnu po vynechane ms..vim je to brzo, o tehu se vlastne ani poradne nejedna, ale cucham cucham nejaky problem, ktery snad lekar ci leky vyresi..dnes mu budu volat, moc mu duveruji a uz nekolikrat mi pomohl...jen me mrzi ze prave temer tri roky jsem myslela ze mit dalsi dite uz nemuzu, po porodu to tak vypadalo..pak v cervnu jsme se dohodli ze to bude hodneee rizikovy ale muzu to zkusit at si to poradne rozmyslime...rozhodnuti nebylo nejjednodussi. ale natesila jsem se a ted takto ☹

petracafourkova
23. lis 2016

@cafinka
Pokaždé jsem potratila v 6 týdnu, taky hned na začátku. Proč, to se neví. Já osobně si myslím, že v tom velkou roli sehrála moje špatně fungující štítná žláza. Sice jí mám pod kontrolou, ale může se stát, že během těhotenství proběhne nějaký větší hormonální výkyv a to je pak konec. Tak mi to řekl genetik. A pak se zase může srovnat, takže se na to nepřijde.
Nicméně jsi mi asi přinesla štěstí, dnes jsem zjistila, že jsem zase těhotná 🙂 . Tak mi drž palce, ať mi to konečně vyjde.
A neboj, pokud ti lékaři nezjistí nějaký zdravotní problém, tak věřím, že otěhotníš i ty. Musíš to prostě zkoušet a hlavně tomu věřit. Prostě si to poruč a bude to 🙂 . Pevná vůle je důležitá. Petra

cafinka
23. lis 2016

@petracafourkova strasne moc drzim palecky, dej pak vedet jak se ti dari...tak me napadlo zda mam tu stitnou zlazu taky v pohode ....vim ze tak pred deseti lety mi nejak nevysly dobre uplne vysledky, brala jsem i nejake leky ale bylo mi po nich zle a ja je vysadila...no kazdopadne 2.12. jdu k lekari tak snad budu moudrejsi.

petracafourkova
24. lis 2016

@cafinka
Já jdu 6.12, tak jsem zvědavá jak dopadnu. Jo a dneska mi přišly výsledky posledních testů a všechno je v pořádku. Tak snad to tentokrát vyjde. Každopádně se cítím dobře a to je doufám dobré znamení. Tak držím palce.

karolec1
30. lis 2016

@petracafourkova gratuluji a moc drzim palce. ja mela taky obe v 6tt a take se lecim se stitnou zlazou, ikdyz jak rikas jsem hlidana a testy mam stale v poradku...

karolec1
30. lis 2016

@petracafourkova btw jak dlouho po ZT si ted otehotnela? ja uz mam pres 5 mesicu, ale stale se mi nedari otehotnet...

petracafourkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petracafourkova
30. lis 2016

@karolec1
ahojky, díky 🙂, poslední ZT jsem měla 1. června. 3 měsíce jsme čekali a v září jsme to zkusili poprvé. Vyšlo to napodruhé v říjnu. Hodně mi pomáhá, že si hlídám ovulační dny. Vypočítám si je na www.naseporodnice.cz a + - jeden den mi to vychází. Akorát si ještě vždy měřím teplotu v pochvě, protože to jinak nepoznám že mám ovulaci. Když máš 37 a více, tak ovuluješ. Můj gynekolog mi sice tvrdí, ať se na to moc nespoléhám, že teplotu může vyvolat více věcí (nemoc, stres, únava atd..), ale mě to vychází. Nebo můžeš vždy před ovulačními dny jít k doktorovi, ať se podívám sonem, jestli se to už blíží. Držím ti palce, ať ti to brzy vyjde. Tentokrát z toho mám dobrý pocit. Dokonce mi ani není špatně, jen tlak mi dost klesá, takže se hned zadýchám, ale to je u mě normální. Při prvním těhotenství jsem to měla stejně a vyšlo to.

cafinka
2. pro 2016

tak se hlasim ze jsem dnes po lekarske prohlidce..bohuzel jsem myslela ze to bude jednodussi a jsem psychicky rozsekana.......jednalo se tedy o 3 biochemicke tehotenstvi, coz je sice bezna zalezitost, ale jiz je to docela hodne, 3x za sebou. Tak mam cekat na ms, pokud prijde tak ihned 2-4 den ms odbery na hormonalni profil, pokud opet neprijde a bude pozitivni testik ihned den ci dva po vynechani lekar a odbery hcg, leky na udrzeni atd....navrhl mi ze pokud se bude chemicke tehu opakovat posle nas po novem roce na asistovanou reprodukci...snazime se teprve od cervna, coz neni dlouha doba..ale asi bude nejaky problem a toto by pry mohlo pomoct, bojim se ze je to vse nasledek prvniho sileneho tehotenstvi a porodu..a to i kdyz otehotnim jeste neznamena zdarny konec..ano vim to u nikoho ale u me je nejakych cca 20% ze budu muset ukoncit i behem tehu kvuli komplikacim ktere nastali i v prvnim tehotenstvi...tak nevim jsem vyrizena, proc to nemuze byt jednoduche...tezke bylo rozhodnuti zda do toho vubec pujdeme a podstoupime takove riziko a kdyz jsme se rozhodli pred letem ze ano tak pak takto ☹(

petracafourkova
3. pro 2016

@cafinka
ahoj,
tak já už zase nejsem těhotná. Dnes jsem začala krvácet a byla jsem v Motole, kde mi řekli, že se jedná o samovolný potrat, zřejmě je to také to biochemické těhotenství. Neměla jsem žádné příznaky, bylo mi až moc dobře a pak najednou tohle. Naštěstí nemusím zase na revizi a můžeme to zkoušet hned znovu. Takže nejdřív 2 zamlklé potraty a teď samovolný, to je děs. Doktorka mi řekla, že to bude věkem. Začínám se bát, jestli to tak nebude pokaždé. Rozhodně to ale budu zkoušet dál, zatím to nevzdám.

karolec1
3. pro 2016

@petracafourkova to je mi moc lito 😢 je to fakt na nic. Ja uz mam za sebou vsechny testy a krom toho Leidena je vsechno ok, takze nezbyva nez zkouset a doufat....

blanche69
3. pro 2016

@petracafourkova ahojky, je mi lito, co se ti stalo...jsem na tom podobně - 3x zamlkly potrat (prosinec 2014 9tt, duben 2015 8tt, únor 2016 11tt). Nyní je to cca 14dni, co jsem po umělém přerušení ve 22tt kvůli vývojové vade😦 Taky evidentně nemám problém s otehotnenim, takže se mi do CARu moc nechce...v lednu mi ale uz bude 40let-tak si myslím, ze to uz asi bude kvalitou vajíček...nezkousela ,nebo nedoporučil ti někdo, Nosifol? Četla jsem, ze by měl zlepšovat kvalitu...A budeš to nějak řešit? Mně uz se moc nechce nechávat to " na přírodě " a čekat, až "to jednou vyjde" , jak říká můj mudr....rozhodně to ale taky vzdát ještě nechci ☺

cafinka
4. pro 2016

@petracafourkova to mi je moc lito, ach jo proc to musi byt tak tezke vid....ja se taky desim pristiho mesice zda opet nebude pozitivni test a pak krvaceni...nechci to porad zazivat. S manzelem jsme se ale dohodli ze do CAR nepujdeme, ze pokud to tak ma byt tak druhe dite nebude...jeste par mesicu to budeme zkouset takto a pak se na to vykaslu a budu brat zase antikoncepci...mam totiz bez antiko silene bolesti behem celeho mesice - 2x laparko, hysteroskopie a na nic se neprislo.....nejvic me stve ze fakt otehotnet problem nemam, ale proste se neudrzi...drzim vsem moc palecky at se jednou povedene.

petracafourkova
4. pro 2016

@blanche69
ahojky,
o Nosifolu jsem zatím neslyšela. Ale na náhodě to už taky nechat nechci, přeci jen je mi už 42 let... V úterý jdu k doktorovi, tak to s ním proberu, jaké jsou možnosti atd...
Ty sis taky prožila svoje, to přerušení ve 22 týdnu, to je děs. Jak jsi to zvládla? Já bych se po tom asi složila. Ale jak píšeš, nevzdávej to. Zatím ještě pořád máme šanci. Pak ti napíšu, co mi poradil doktor a na čem jsme se dohodli. Zatím ahoj

petracafourkova
4. pro 2016

@cafinka
ahojky,
my to taky ještě pár měsíců budeme zkoušet a pak to kdyžtak vzdáme. Za ten poslední rok, co jsem 3x potratila, se to na mě dost podepsalo. V obličeji jsem zestárla o několik let, rozjely se mi metličkové žilky, ty mám snad všude, dost se mi zhoršila celulitida, prostě děs. Pro tělo je to fakt záhul být pořád těhotná. Co je to ten CAR?

petracafourkova
4. pro 2016

@karolec1
ahojky,
já mám za sebou už taky všechna vyšetření a taky vše OK. Ale nemyslím si, že je u mě problém ve věku, spíš v té mé pitomé štítné žláze. Prostě se rozhodla, že už další těhotenství nechce, mrcha jedna! Jestli ještě jednou otěhotním, tak půjdu hned jak to zjistím na hormonální testy. Myslím si, že mi vždy na začátku těhotenství výrazně klesne počet hormonů a to vyvolá potrat. Jak jsem zjistila, je to dost pravděpodobné. A to je ještě ta lepší varianta, v té horší to může poškodit mozek dítěte. Takže jsem vlastně ještě dopadla dobře. Zkusíme to zase hned teď v prosinci a uvidíme...