Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

veruska007
27. zář 2012

Ja, dvakrat 😔 . Zjistili mi genetickou poruchu, byla kompenzovana injekcemi, stejne to nepomohlo 😔 . Po prvnim zamlklem tehotenstvi jsem otehotnela za 3 mesice a i ted mi doporucuji otehotnet co nejdrive.

lucifereeek
27. zář 2012

záleží ve kterém tt jsi potratila, pokud na začátku, tak bych nečekala půl roku, my počkali 2ms a začali se snažit znovu, potratila jsem ale teda jen jednou, nezjišťovali z jakého důvodu, to se zjišťuje až žena potratí 3x po sobě.

ustarana
27. zář 2012

@dadaanela Zamlkle tehotenstvo som mala 2x (raz v 8tt a druhýkrát v 11 tt). Dovod som nezisťovala. V nemocnici i moja doktorka mi tvrdili, že je stačí počkať 2 MS a možeme na to skočiť znovu.

lutalka
28. zář 2012

ahojky, revisi jsem podstoupila na konci června, dr. mi řekla počkat 2-3 měsíce... Minulý týden jsem zjistila, že jsem znovu těhotná, nadáno jsem nedostala i když je to prý brzy. Záleží to přírodě... Prožít to vícekrát, tak nevím... Důvod neznám, i když mi teď z krve zjistili jakési riziko trombogenu, takže příští týden valím na hematologii 😒 začínám se modlit, aby vše bylo Ok.

sofie1974
28. zář 2012

Holky, já taky dvakrát. Už se docela děsím potřetí otěhotnět, i když genetiku a další vyšetření jsou ok. Máte nějaké rady a tipy na bylinky, vitamíny či doplňky stravy, co zobete?

nelynka
29. zář 2012

ahojte..ja som potratila 4x (vzdy okolo 6tt sa vyvoj zastavil ) a raz som mala biochemicke tehu (uhniezdilo sa ale hned aj odislo).
behala som po vsetkych vysetreniach, vsetko mam v najlepsom poriadku..hemato,imuno,genetika..proste sa nic nenaslo..
u nas jediny predpoklad budu manzelove spermie..
posledne dva tehu picham fraxiparin na riedenie krvi a papam prednison, ale nezabralo..

teraz som 6ty krat tehotna a cakame na zazrak ako sa to bude vyvijat...

drzim vsetkym palce.. 🙂

bebe90
31. pro 2012

Já dvakrát, jsem po druhé revizi 14 dní. Po šestinedělí nás s přítelem čekají odběry na genetiku a mě hysteroskopie, na výsledky z genetiky budeme čekat 3 týdny, tak uvidíme co nám řeknou.

trskova
9. dub 2014

U mě to vypadá v pátek na druhou revizi...pak prý nějaký vyšetření. Má tady někdo zjištěné příčiny čím to může být? Upřímně nedokážu si představit, že to budu prožívat zas a znova. Po prvé to byl šok, když jsem to zjistila dnes, po druhé, tak už nevěřím, že to někdy může vyjít a raději ani už otěhotnět nechci.

alpinka1
9. dub 2014

mrzí mě, co prožíváš ☹ to samé jsem zažila také - dvě ZT, obě ve 13.tt. Také jsem po druhém potratu nevěřila, že ještě někdy v sobě najdu sílu zkusit to znovu. Ale časem to trochu přebolí, věř mi. Já byla na revizi koncem února a teď už mám zase chuť znovu otěhotnět. Čekáme na výsledky genetiky a pak se dozvíme co nás čeká dál, ale určitě se nevzdáváme! A ty se nevzdávej také! Určitě si vydupej vyšetření - minimálně genetiku, trombofilní mutace (nám udělaly v rámci genetiky)! A věř, že se na příčinu přijde, odstraní se a do třetice se zadaří! Držím palce! Drž se! 😉

trskova
9. dub 2014

@alpinka1 Děkuju a tobě každopádně držím palce at se ti to podaří vše vyjde konečně jak má. Dnes je to pro mě moc čerstvé. Příští týden bude už zase líp. Dnes mám pocit, že jsem opět zklamala. Třeba se mi podaří konečně změnit život od základu. Změním práci, třeba se mi podaří schodit i těch dvacet kilo co potřebuju 🙂 a najdu jinej smysl života:D je třeba se zaměřit na něco jiného

alpinka1
9. dub 2014

@trskova Děkuji! řekla jsi to přesně - opravdu příští týden ti bude líp! A netrap se, není to tvoje vina! Prostě to tak asi mělo být. Ale změna ti určitě pomůže. Taky jsem po revizi měla pocit, že potřebuji začít znovu a jinak. Rozhodla jsem se změnit životní styl, začala žít zdravě, koupila si pár nových kousků do šatníku 🙂 A cítím se rozhodně líp! taky doufám, že něco málo (klidně víc 😀 ) zhubnu 🙂 je dobře, že uvažuješ tahle! Je potřeba za tím zavřít dveře, abys měla sílu jít dál!

michalka1402
11. dub 2014

Ahojky ja už jsem od včera po 3 zamlklém potratu ☹ a stále se neví proč se to stalo.Tak se tet budu domlouvat s dr.co dál a jaký testy máme s manželem podstoupit. Pokud se by se to stalo ještě jednou tak už to asi nerozdejchám, na psychiku je to už aj po třetí moc.

trskova
11. dub 2014

@michalka1402 a ty už nejaké testy za sebou máš?

michele30
12. dub 2014

@trskova Ahoj, je mi moc líto, co prožíváš a dobře vím, jak se cítíš, zamlklý potrat jsem měla dvakrát, v 10. a 13. týdnu a po tom druhém už mě napadaly myšlenky, že se dítěte třeba nikdy nedočkám. S manželem jsme podstoupili genetické vyšetření, výsledky byly v pořádku. Moje gynekoložka mě poslala ještě na vyšetření štítné žlázy, tam může být také někdy problém, tak si o něj řekni sama, pokud by tě tvůj lékař neposlal sám. Všechno bylo v pořádku a mohli jsme se začít snažit, ale já se na to ještě necítila. Počkali jsme rok a potom to zkusili, otěhotněla jsem první měsíc a po téměř bezproblémovém těhotenství se nám narodil zdravý chlapeček. Takže i když to teď bolí, zažeň černé myšlenky a soustřeď se na budoucnost, určitě se brzy miminka dočkáte, moc držím palce.

michalka1402
13. dub 2014

@trskova ne ještě ne v uterý jdu k dr. se domluvit kam mame jit a co vse mame podstoupit

trskova
14. dub 2014

dnes jsem po revizi, máte někdo zkušenosti s tímto? viz obrázek. Flek na zádech o velikosti 19cm x 13cm... vůbec nevím z čeho by to mohlo být....nebolí, nesvědí, kdyby nebylo zrcadla tak o tom nevím.

zuza01
14. dub 2014

@dadaanela Já dvakrát za sebou, první v 9tt a druhý v 10tt. Po první revizi jsem otěhotněla moc rychle, hned po šestinedělí. Důvod se ani u jednoho nezjistil. Doporučili mi počkat tři měsíce, počkali jsme čtyři a v létě čekáme holčičku. Na podrobné vyšetření mě nehnali, protože už jedno dítě už máme bez komplikací...

macicekn
17. dub 2014

Já také 2x,v loni v listopadu v 9tt,bylo mi řečeno počkat 3měsíce,tak jsme počkali a otěhotněla jsem po třech menstruacích a na začátku dubna o5 zamlklinka v 7tt.Zjistili mi mutaci krve,takže nějaký injekce a vitamíny...

uglyduckling
17. dub 2014

taky mi dneska doktor oznámil, že moje těhu je na 80% zamlké. Velikost plodu neodpovídá stáří a neviděl ani srdeční činnost, která v 7. týdnu vidět byla. Vzal mi krev kvůli hladině těh. hormonu a v úterý jdu na další odběry. Ty na 100% potvrdí co a jak. Už teď mi ale nedával moc šancí 😢 Nechtěla jsem ani nikomu říkat, že jsem těhotná dokud nebude za náma první screening, ale vzhledem k tomu, že můj manžel byl hrozně šťastný, tak se pochlubil kde mohl a já teď budu muset vysvětlovat co se stalo ☹

trskova
24. dub 2014

Mám před sebou pár vyšetření a v červnu genetiku. To jsem zvědavá jestli se něco zjistí

trskova
28. kvě 2014

glukoza v pořádku, cytomegaloviry (tak nějak) negativní, ted čekám na toxoplazmozu a pak na genetiku....beztak nic nenajdou a budu vědět zas prd..

trskova
11. čer 2014

@alpinka1 asi jsem zase v tom. trošku nečekaně a neplánovaně. Hupsli jsme na to jen jednou...hned po šestinedělí a už vidím duchy

teteka
18. čer 2014

Ahoj holky v pondeli mi rekli ze se u me jedna o zamlkle tehotenstvi.v patek jdu na revizi.mam opar tak musim cekat coz je dost na palici.posledni ms byla 21 dubna ale zplozeno bylo 4kvetna. Asi si to jen namlouvam ale nevim jestli nemam pockat.co kdyz je jeste brzo.co kdyz pristi tyden srdicko bude.stalo se tu nekomu neco podobneho?

silvik77
18. čer 2014

Ahoj, mě doktorka doporučila zkoušet ještě před první MS po revizi, jestli se na to psychicky cítím, žádné čekání 3 měsíce nebo půl roku....

maggi
18. čer 2014

@teteka Ahoj, ja jsem byla na revizi pred 14 dny. Jeden tyden mi rekli ze to pravdepodobne bude zamlkle, pak jsem sla za tyden na kontrolu tam se to potvrdilo a pak v nemocnici pred tou revizi mi jeste delali ultrazvuk kde se to znova potvrdilo. Takze si myslim, ze pokud by se neco zmenilo, ze by se treba objevilo srdicko, tak by to na tom ultrazvuku v nemocnici objevili. Taky jsem si rikala co kdyz se spletli, ale tim ze tesne pred tou revizi mi jeste udelali ultrazvuk, tak aspon nebyly pochybnosti a vedela jsem ze to tak je. Drzim palce.

teteka
18. čer 2014

@maggi ja jsem si pres tatovu kamaradku dohodla posledni ultrazvuk v podoli i ze mi tam udelaj revizi.proste musim mit 100%jistotu.nikdo se semnou nebavil proste jdete na revizi.jak budu vedet na 100% ze neni mozny ze by to bylo mladsi necham to byt a puju dal🙂

maggi
18. čer 2014

jasně, lepší je mít jistotu, než si pak říkat co když to tak nebylo... Tak třeba to ještě dopadne dobře a když ne, tak nic, počkáme 3 měsíce a můžem zkoušet znova. Já jsem se s tím srovnala docela dobře až jsem se sama sobě divila. Docela mě překvapila i ta revize jak to bylo bezproblémový, že jsem neměla potom absolutně žádný bolesti, prostě nic. Takže aspoň tohle na tom bylo pozitivní.

madormi
18. čer 2014

@dadaanela ano ja dvakrat ☹

michalamiku
8. črc 2014

Zdravím, já jsem dneska pátý den po revizi. Už podruhé. Poprvé minulý rok v 9tt a ted ve 12tt. Vždy se přestalo vyvíjet.+ p.dr viděla na pupečníku cysty. Po vyčištění se plůdek poslal na vyšetření tak budeme čekat co se zjistí a doufám, že se budeme hnedka moct snažit zase.Čekat 3-4 měíce je nepředstavitelné. Minule jsem čekala po revizi od března až do srpna, protože jsem se na to necítila a vyšlo nám to až letos v dubnu....

bibianca
25. črc 2014

Ahoj holky, cítím bezmoc. Nedávám to. Je mi hrozně v pondělí 21.7. jsem absolvovala již 3. revizi. Tentokrát jsem odhodlaná jít do CAR ve FN Brno Bohunice už mě ošetřující Dr. objednala k MUDr. Vlašínové do IVF ambulance na 11.8. chtěla bych to však co nejvíc urychlit. Je to hrozné nechce se mi čekat už ani chviličku. Chci podstoupit další vyšetření a taky jsem odhodlaná už pro umělé oplodnění. Chci to co nejdřív. Přijde mi to jako nekonečná doba to čekání. Nevím jak ted budeme muset dlouho zase čekat, ale už i období 6ti nedělí mi přijde strašně dlouhá doba. Natož pak čekat další 3 cykly. Máte nějakou zkušenost za jak dlouhou dobu je možné další početí nebo jak dlouhou dobu trvá IVF. Vůbec nevím jak dlouho to všechno může trvat.
Moje potraty:
04/2013 - 7 týden, revize, zamlklé těhotenství
10/2013 - 9 týden revize, zamlklé těhotenství v 7 tt tlouklo již srdíčko za 14 dnů už nic.
07/2014 - 6. týden revize, zřejmě biochemické těhotenství, plod ani váček tam nebyl, zvýšená sliznice a hladina HCG, od 31 DC jsem aplikovala fraxiparine, posléze anopyrin. Nic nepomohlo :( Od 38 DC jsem ležela v nemocnici a stejně to dopadlo špatně

Moc moc Vás prosím, o podporu. Jsem na dně.