Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

mrazulkav
25. srp 2016

Holky, dnes jsem byla na kontrole a zatím to vypadá, že se na nás do třetice konečně usmálo štěstí! Mrňousek je v pořádku, tak snad za 14 dní dostanu i průkazku a bude to tak pokračovat dál...
Držím pěsti i vám všem ať se brzy zadaří!!!

baunecka
25. srp 2016

Já jsem prožila dvě jedno 8/2014 15tt a druhé 7/2016 9tt u obou revize. První miminko šlo hned po třech měsících, druhé po ročním snažením jsme šli na kliniku a pomoci inseminace na třetí pokus vyšlo (celkově se to po potratu podařilo po roce a půl). První mimi mělo podezření na downa a u druhého nevíme. Bohužel až po x letech a dvou potratech si doktorka všimla, že mám divný tvar dělohy a že to může způsobovat potrat, a to i když jsem jí řikala, že moje sestra měla s tímto problém a léčila se s tim. Už k ní nechodim a nový pan doktor mi všechno vysvětlil a udělal předběžný plán. Určitě vydržet 3měsíce, abych neotěhotněla a čekat na jedny výsledky, které taky jsou až za 3 měsíce. Přitel i já ke genetikovi a zaměří se na něj při prvnim řešili jen mě. Ještě pod narkozu a na hysteroskopii a pak opět pomoci inseminace se snažit. Mluvil optimisticky, že děti budou jen je k tomu potřeba lepšího prostředí pro mimi. Nechci se k tomu upínat, ale do nového roku by to mohlo vyjít povídal. Tak uvidíme, ale nejhorší je to čekání.

shatee
25. srp 2016

@jitiss to me moc mrzi, vim co prozivas. Me dal gynekolog zadanku, objednala jsem se, termin jsem mela do mesice a tam nám udelali rodinou abamnezu a odbery. V anamneze pricinu nevideli a na vysledky odberu budeme cekat 2 mesice. Neplatila jsem nic. Dle slov pana doktora zeny po 35 roce zacinaji mit ve vajíčkach zmenenou genet.informaci. Pry nektere vajicka nemaji vsechny 23 chromozomu, proto pry nase telo po zjisteni teto informace prestane plod vyvíjet. Rikam si, jak to, ze se to stava i mladsim zenam a jak to ze i starsi zeny maji to stesti a donosi miminko v poradku. Nechci si to davat do hlavy, ale tato informace ve me drime...kolik ti je let? Musime verit. Posilam objeti a silu na toto vycerpavajici obdobi života.

karolec1
26. srp 2016

@shatee ju ja take zacinam verit, ze nejvice zamlklych tehu je prave kvuli spatnym chromozomum jak na strane vajicka nebo spermie. mne je treba 31, takze podle me to plati prave uz i pro mladsi no...ja mam ted za sebou druhou porevizni ms a zkousime uz ted. tak snad se brzo zadari a budou to ty spravne chromozomy 🙂

shatee
26. srp 2016

@karolec1 drzim ti pesticky a posilam spoustu pozitivni energie. Ted to vyjde na jednicku 🙂 ver!

romesak
30. srp 2016

Tak me devcata asi osvit duch svatej nebo nevim po sestinedeli jsem dostala normalne mrchu a v nedeli mela.dorazit a stale nic 😀 nejak jsme se nesnazili tak si rik ze by stacila.kapka? No pockam do konce.tydne a hyn se ukaze

shatee
30. srp 2016

@romesak jeeee, tak drzim pesti at vse dobre dopadne

karolec1
31. srp 2016

@romesak drzim palec 🙂

romesak
31. srp 2016

Dekuji devcata zatim nic vajecniky.bolej,ale jinak nic jo mam furt hlad 😀

jitiss
31. srp 2016

Ahoj holky, tak uz mam za sebou prvni ms po revizi... chtela bych pockat jeste dve a pak se zase zacit snazit🙂 doufam, ze na potreti uz se to podari...

karolec1
1. zář 2016

musim se s vami podelit o svuj vcerejsi zazitek s moji MUDr. byla jsem ji donest zpravu z revize a chtela po ni, aby mi z duvodu dvou ZT napsala zadanku na reprodukcni imunologii. kdyz to zkratim, po kecech o tom, jak ji to pojistovna neproplati a jak se tyhle veci resi az po trech potratech mi rekla, ze se mi vlastne nestalo nic tak hrozneho a ze to moc hrotim.... 😒 sem z ni naprosto znechucena....nedalo mi to, a do Podoli sem napsala, zda me vezmou i bez doporuceni a kolik me to bude stat...odpoved prikladam nize...timto sem se svoji doktorkou definitivne skoncila. je nechutny, jak dokazou byt doktori necitelny....
můžete se objednat bez dalšího doporučení na kontaktech uvedených níže.

Pokud jste pojištěná u některé české veřejné zdravotní pojišťovny (např. VZP), bylo by vyšetření pro Vás bezplatné, resp. náklady by hradilo toto pojištění.
Pokud ale zdrav. pojištění nemáte, jednalo by se o režim samoplátce a náklady byste musela uhradit Vy nebo komerční pojištění, pokud nějaké máte. Přibližná výše nákladů by Vám byla sdělena při objednání, resp. před prvním vyšetřením.

http://www.upmd.cz/o-nas/odborna-pracoviste/cen...

S pozdravem Dr. Kubů St.

manulenka
1. zář 2016

@karolec1 Boze, to je v prdeli!!! Jednají s nama jako s roboty. Bych je chtela videt na nasem miste. Me muj dr. rekl, ze silny clovek se s tim vyrovna. To bylo 14 dni po revizi, myslela jsem ze ho kopnu 😡 Nazor na 3 potraty ma taky, tak jsem poprosila aspon o stitnou zlazu a trombofilie. Ale premyslim, jestli to neni malo.. Potesil me nazor primarky hematologie, která mi mmj napsala toto "Z lidského hlediska považuji platné standardy za dost drsné - výsledky statistik jsou jedna věc a zmařený život miminka je věc jiná - asi to vymýšleli chlapi."

marki00
1. zář 2016

Holky, jdu k vam pro radu. Mam za sebou 2 ZT, pricina se asi vi (trombofilni mutace), ale chtela bych si pojistit, ze v tom neni neco dalsiho. Napada me jeste stitna zlaza. Babicka ma s ni problem. Ale mam pocit, ze se na zacatku tehotenstvi bere krev na stitnou, ne? To by se asi zjistilo uz na gynde?

mrazulkav
1. zář 2016

Já jsem opravdu ráda, že jsem doktora změnila a nový mě poslal sám po dvou revizích. Já jsem u něj byla že začátku byla skoro v šoku - podá kapesníček po vyšetření, vysvětluje, hledá mi léky bez doplatku...
Nevím, kolik takových existuje, ale přeju aby jste našly taky takového!

karolec1
2. zář 2016

@mrazulkav a odkud jsi?

karolec1
2. zář 2016

@marki00 to nevim, mne tedy na to krev uricte nebrali...ale ja tedy na endokrinologii chodim i tak, protoze mam jen pul stitne zlazy. takze ja v tomhle smeru hlidana sem...ale urcite nic nedas za to, se na nejake endo zeptat...

http://www.neplodnost.org/imunologicke-priciny-...

manulenka
2. zář 2016

@marki00 pokud máš svolného doktora, tak si nech udělat všechno možný 🙂 štítku, infekce, klasický krevní obraz... Chodila si během těhu na kontroly na hematologii?

marki00
2. zář 2016

@manulenka doktor me posle i do pekla, na zadanky je dobry. Asi pred 2 lety jsem u neho byla na nejake odbery, tusim, ze i stitna tam byla a pry dobre. Ale babicce taky delal odbery na stitnou a taky mela dobre vysledky a kdyz jela jinde, tak hned dostala prasky.
Behem druheho tehotenstvi jsem chodila na hematologii hned po zjisteni pozitivniho testu a od 5. tydne jsem pichala clexan. Podle odberu jsem mela hodnoty v norme. A i presto se na plodu udelala tromboza cev. Takze proto si rikam, jestli nemam jeste jiny problem.

mrazulkav
2. zář 2016

@karolec1 Rokycansko, Plzeňský kraj

karolec1
7. zář 2016

@mrazulkav tak to mam trochu z ruky 🙂

karolec1
7. zář 2016

ahoj holky, tak mi konecne dorazily vysledky te genetiky...mam leidenskou mutaci, konkretne genotyp 1691GA. mate s tim nekdo zkusenost?

petracafourkova
7. zář 2016

@karolec1

A řekli ti, co to je? Já si jdu pro výsledky v pondělí, tak jsem zvědavá...

mruk
14. zář 2016

Ahoj holky, jsem teď 12 dní po revizi. Letos už mám za sebou dva spontánní potraty. Jsem tedy přesvědčená, že jsem měla ještě jeden raný potrat cca před rokem. V pátek jdu k doktorovi a čekám, že mi taky doporučení asi nedá. Jediné o čem minule mluvil, že mi doporučuje hematologii a vyšetření na zoonózy... tak jsem zvědavá. Pokud si to u něj nevydupu tak si to prostě zařídím sama. Další potrat zažít nechci a rozhodně na něj nebudu čekat.

karolec1
14. zář 2016

@petracafourkova zatim mam jen papir, v patek jdu do Gennetu, tak se snad neco dozvim a mela bych absolvovat snad i nejaka dalsi vysetreni.

petracafourkova
14. zář 2016

Ahojky, včera jsem byla pro výsledky genetiky a nic špatného mi nenašli. Ještě me i manželovi brali krev kvůli zjištění počtu chromozomů. Výsledky budou za měsíc, tak jsem zvědavá. Případně ještě půjdeme do Podoli na nějaké testy a manžel na sperma. Je to na dlouho...

karolec1
4. říj 2016

@romesak tak jak to dopadlo?

manulenka
4. říj 2016

Ahojky, dneska se moji kamaradce narodilo uz treti ditko, mam sice radost, ale zatim prevlada smutek ☹ otěhotněli jsme asi tyden po sobě.. :'(

mruk
4. říj 2016
mrazulkav
4. říj 2016

@manulenka naprosto chápu... Já se nedokázala podívat do kočárků na babiččině oslavě. Narodily se v rodině 3 děti 3 měsíce po sobě... My měli začínat, další pokus by řadu uzavíral :'(
Teď další pokus vypadá dobře. Určitě to zvládnete i vy! Už jste byli na nějakých testech?

manulenka
5. říj 2016

@mrazulkav Děkuji ti. Nechci vypadat jako nepřející potvora nebo tak něco 😝 Ještě se má každým dnem narodit manželové sesřenici druhé dítko, tak doufám, že se vyhnu rodinným veselicím... Mám vyšetřenou štítku - OK, teď čekám na výsledky trombofilky. Manžela chci poslat na spermiogram, tak jsem domluvená v Caru na konzultaci. Teď čekám na druhou porevizní a nejradši bych to už po ní zkusila 🙂
Vám něco našli?
Tobě moc držím pěsti! 😉