Opakovaný potrat

klami
15. led 2013

Ahoj, jsem tady nová, říkala jsem si, že by možná nebylo od věci podělit se s někým o vlastní příběh. Říká se, že sdělená starost bolí méně. V pohádkách vše končí svatbou, u nás to byl začátek. Brali jsme se před čtyřmi lety po dvouleté známosti. Po svatbě mi bylo sděleno, že jsme se domluvili, že si děti pořídíme nejdříve za pět let, až se trochu zžijeme a něco si užijeme. Můj názor toto nebyl, na děti jsem se těšila, chtěla jsem je mít co nejdříve a s tímhle jsem nesouhlasila. Tenkrát mi bylo 24 a při pomyšlení na to, že budu třicetiletou prvorodičkou, se mi dělalo mdlo. Žel jsem nemohla nic dělat, manžel byl rozhodnut a přesto, že jsem si děti přála moc, nechtěla jsem je přivést na svět přes jeho nesouhlas nějakým podvodem. Nakonec se nade mnou ustrnul a minulý podzim jsem přestala brát antikoncepci. Po několika měsících se podařilo, otěhotněla jsem. Byl to pocit neuvěřitelně nepopsatelný, po dlouhé době jsem byla konečně opravdu šťastná. Žel němělo to dlouhého trvání.. přesně 27.3.2012 jsem nastoupila do nemocnice na revizi dělohy s žádankou, na které stálo "anembryomyela", 8.tt. Pocity před i po nejdou slovy popsat, kdo to zažil, ví jak chutná to neskutečné zklamání a bolest. Tři nekonečné měsíce jsme na snažení museli zapomenout. Snažili jsme plánovat různé aktivity, abychom neměli čas přemýšlet nad naší bolestí. Se známými jsme se domluvili na dovolené v Chorvatsku na začátku září. Přišel srpen a na testu se objevily dvě čárky.. Tentokrát jsem se snažila nepustit si tu informaci moc k srdci, neupnout se.. Do Chorvatska jsme odjížděli ve čtvrtek večer. V ten den jsem přišla z práce a doma zjistila, že mírně krvácím. Polilo mne horko, nevěděla jsem, co dělat. Manžel mne vzal na pohotovost, kde se samozřejmě nic nezjistilo jelikož šlo o cca 5. tt, jen jsem byla upozorněna na pravděpodobnost nedobrého konce. Jak to dopadlo.. Sedm dní u moře jsem s bolestmi břicha koukala ze břehu na ostatní, jak dovádějí ve vodě a snažila se smířit s dalším zklamáním. Následovala kontrola u gynekoložky a konstatování, že kdybych si neudělala test, ani bych nevěděla, že jsem těhotná. Teď ležím doma v posteli se zánětm průdušek cca týden po třetím spontánním potratu tentokráte v šestém týdnu. Mám pocit, že mé srdce je rozupované na cáry a duše šedivá. Většina kamarádek a známých má už dávno děti nebo se jim rodí. Nemohu se s nimi kvůli tomu bavit. Málokdo to chápe. Momentálně v sobě mám hořkost i k mému muži ikdyž vím, že za to nemůže a celou dobu mě podporuje.. ale říkám si, kdybychom nečekali tak dlouho.. Nyní jsem si vyprosila u mé doktorky doporučení do CAR.. za celou dobu mi vzala pouze krev na trombogen. Již dva roky mám problémy se špiněním mimo menstruaci, nepomohla změna antikoncepce, bylinky, duphaston, nic.. nenechala mi ani udělat hormonální profil. Doufám tedy, že tímto začne ta veselejší kapitola mého života a štěstí se konečně unaví..

amy5
25. čer 2015

Ahojte...je tu niekto kto navštevoval sanatórium Repromeda? Potratila som 5 krát, vždy na začiatku tehotenstva.Bola som na konzultácii v Repromede v Brne, máte niekto skúsenosť s riešením podobného problému v tomto zariadení? Vraj asi bude problém v jednom mojom chromozóme, ale nie je to isté....

chazynka
17. črc 2015

Dobrý den, chtěla jsem se tu informovat na opakované potraty. Je mi čerstvě 27, první potrat jsem prodělala v prosinci cca v 5 týdnu, gynekolog mě poslal na vyčištění. Nyní jsem prodělala opět potrat, cca v 6 týdnu, opět následovalo vyčištění. Bohužel mě to zrovna potkala na dovolené, takže jsem ještě nebyla u svého doktora, tam jdu další týden. Můj dotaz směřuje na to, jaké máte s tímhle problémem zkušenosti, zda vás poslal gynekolog (případně i partnera) na nějaké vyšetření, jak pak takové vyšetření probíhá. Mám velkou obavu, aby další těhotenství nedopadlo stejně, nebo abych nemusela celé těhotenství ležet. Předem děkuji za vaše odpovědi. Jsem z toho dost nešťastná. První potrat mě taky hodně zasáhl, ale až tolik jsem to neřešila, říkala jsem si, že to zkrátka stává, ale opakování situace mě už trochu děsí.

xperience
22. říj 2015

@chazynka mrzí mě, co tě potkalo. já mám po třech zamlklých těhu - 9tt,7tt,10tt, je mi 28,snažíme se od minulého roku. Po druhém zamlklém nám dělali genetiku-karyotyp,muži spermiogram i s frangmentací dna, mě dělali hormonální profil, imunologii, hematologii, endokrinologii a nic se nenašlo...ještě budu řešit testy na toxoplasmozu. Žádanky mi buď vypsal obvodní,ten mi psal hematologii a na gyndě mi dělali genetiku a vypsali žádanku na imuno a endo.

chazynka
22. říj 2015

@amy5 bohužel zkušenost nemám, jsem z východních Čech, ale mrzí mě, že jste tolikrát potratila. Budu držet pěsti, aby u vás vše dopadlo dobře.

chazynka
22. říj 2015

@xperience my už byli také na genetice, ale tam se nic nezjistilo, jinak žádné další testy nedělali. Myslí si, že je u mě problém ve žlutém tělísku. Pro případ dalšího těhotenství mám předepsaný utrogestan, tak uvidím, jestli pomůže tohle. Přeju vám hodně štěstí a aby vám další těhotenství už vyšlo.

xperience
23. říj 2015

@chazynka držím palce, aby utroš pomohl, myslím,že je dobrý a pomáhá na vyživování žlutého tělíska 🙂. a testy na srážlivost krve a štítnou máš?

xperience
23. říj 2015

@chazynka a děkuju moc, modlím se, aby čtvrté bylo úspěšné 🙂

chazynka
23. říj 2015

@xperience akorát štítnou žlázu, tam je vše ok

marquet26
23. říj 2015

@chazynka já mám za sebou taky 2 potraty, v 6 a 8 tydnu. Když jsem otehotnela potřetí, tak jsem už od začátku spinila a vyzadala si od dr utrogestan. A vypadá to, že snad pomohl, ted jsem ve 20.týdnu a věřím, že už bude vše dobré. Držím palce, aby vám to taky do třetice vyšlo 🙂

chazynka
25. říj 2015

@marquet26 moc držím palce, aby vám do dopadlo 🙂

luciegalyasova
22. bře 2016

@amy5 zdravím vás všechnny mám zasebou 7 potratu a byli sme na genetice tak zistili že chyba je u mě mám dva chromozomy prolomený manžel má spermiogram v pořadku tak nám doporučili umělé oplodnění nevím co dál stojí to 53 000kc

amy5
23. bře 2016

Ahoj, mne takisto povedali, že problém je u mňa - nie prelomený, ale pootočený jeden chromozóm. Na umelom oplodnení som bola, ale dopadlo to rovnako zle...:( To umelé s problémom chromozómu aj tak nič nerieši...Odporúčali mi ho opäť, ale rozhodla som sa to odmietnúť.

betul
24. lis 2016

@chrisula
Ahoj tak to sem na tom hodně podobně. Také mám doma desetileté potěšení. Opakovaně potrácím už 4x za poslední dva roky. Vše mám zatím v pořádku, imunologii, štítnou žlázu, hormony i AMH (bylo mi už 40). Mám ale dost zvýšený prolaktin (hypofíza ale vpořádku) ... s tím by mělo být takřka nemožné otěhotnět a mě se to povedlo asi už několikrát. Vždy jak otěhotním, následuje hrozný strach abych o miminko zase nepřišla ... neumím to zmírnit. ☹

editamarie
24. led 2017

Ahoj holky... Zajímá mě, zda se tu najde někdo, kdo má za sebou třikrát potrat a po čtvrté to vyšlo? Já už třikrát prodělala zamlklé těhotenství, všechna vyšetření mám za sebou a já i manžel jsme úplně zdraví, není už co vyšetřovat, jen to zkoušet dál. Nějak mi dochází síly a potřebuju povzbudit od někoho, kdo byl na tom podobně a dobře to dopadlo...Tak hledám tady...Moc děkuju Edita

chazynka
25. led 2017

Já potratila 2x a vyšlo to napotřetí. Od začátku těhotenství jsem brala utrogestan.

kolibricek36
24. kvě 2017

@chazynka taky mám za sebou dvě revize - chtěla bych se zeptat - jestli tě dr. poslala na genetiku po tom druhém potratu? já bych nejradši na to vyšetření šla než se začneme snažit dále

chazynka
5. čer 2017

@kolibricek36 na genetice jsme byli, ale tam nám nic pořádně neřekli, ale to bylo spíš způsobeno dost nepříjemnou doktorkou.

kolibricek36
5. čer 2017

@chazynka a kde jste byli? My jdem kdesi do Ostravy. Nakonec jsem dr. ukecala .... Ale dost dlouha cekaci doba - zatim si hraju na detektiva,... Ja se nemam koho zeptat.....

chazynka
8. čer 2017

V Trutnově.

kolibricek36
8. čer 2017

@chazynka aha, tak snad doufám, že narazíme na nějakého fajn dr. který bude vstřícný 🙂

chazynka
11. čer 2017

@kolibricek36 bylo by to jenom dobře. Není to nic moc, když vystresovaná, nešťastná žena, jde k lékaři a ten na ni ještě štěká, co tam vůbec chce, že ona teď přece nezjistí, proč potrácí.

sokolik10
2. říj 2017

Ahoj holky. Já potratila v březnu, byla jsem asi 8. týden, ani nezačalo bít srdíčko. Pak se po šestinedělí zadařilo, vše v pořádku a na kontrole ve 12.týdnu srdíčko nebilo. Takže na konci července znovu revize. Dr. mě poslala na genetiku, imunologii a hematologii. Na hematologii mi našli Leidenskou mutaci. Jinak vše v pořádku na ostatních vyšetření. Tak snad to je ta příčina a už se zadaří do třetice. Psychicky je to vyčerpávající. Beru různé vitamíny na podporu před otěhotněním - nemáte pocit, že po nich přibíráte? ☹
A vím, že se člověk nemá stresovat, ale po těch zážitcích se bojím, že se budu hrozně pozorovat ☹ Nejde na to nemyslet.