Opakovaný potrat, genetická konzultace a hematologie

cervik1111
9. únor 2018

Je mi 32let,2deti a ted jsme se s manzelem rozhodli,ze bysme chteli 3 dite.Jenze jak rychle jsem otehotnela,tak jsem behem pul roku 2xpotratila😢😢😢.
Doktorka me poslala na genetickou konzultaci a hematologii.Mate nekdo s tim zkusenost,co to prosim obnasi.V nemocnici po revizi mi rekli,ze se potra
ty resi az po 3 potratu a to jsem si rikala,ze pokud bych i potreti potratila,meli bychom jen 2deti a uz bych se na to vykaslala..Nechce se mi litat po doktorech.Takze budu rada za kazdou odpoved.

jatecka
9. únor 2018

@cervik1111 Moje sestřenice měla podobný problém, mají tedy jen jedno dítě a 5 let se snažili o druhé, když to sečtu, tak za těch 5 let otěhotněla 4x, pokaždé potratila a nakonec čeká holčičku. Lékaři jí řekli, že prostě ta předchozí embrya měly nějakou vadu. Přeji hodně štěstí, sestřenici je už ale 38 let.

snahnah
9. únor 2018

@cervik1111 Mi je 31 a taky to 2x nedopadlo, ale vždy kolem 8.tt bez revize. Na 3.pokus to neplánovaně vyšlo 🙂 Taky mi v nemocnici řekli, že se na důkladnější vyšetření posílá až po 3 potratu. Neztrácejte naději 🙂

vendelinka08
9. únor 2018

@cervik1111 take mam dve deti...chteli jsme treti...co se tyce otehotneni, tak s tim problem nemam. Ale jednou jsem musela v 10tt na revizi a dalsi bylo biochemicke. Behem 4 mesicu. Mam hodne malo zeleza. Tak si rikam jestli to s tim nesouvisi. Ale po doktorech kvuli tehu litat nebudu. Je mi o 6 let vice nez tobe. Mam dve zdrave deti. A rikam si ze bud to vyjde nebo ne. Verim ze se to deje..ze prece jen uz nejsem uplne v nejproduktivnejsim veku. Ale nechci to za kazdou cenu. Rada si prectu dalsi prispevky...a zkusenosti.

wimbledon78
9. únor 2018

Me je 39, mam dite jedno a cekam druhe. Mezitim jsem potratila jednou a na genetiku jsem sla-s vicero duvodu. Zadne litani po doktorech.. jen nam s manzelem odebrali krev na genetice a vyhodnotily karyotypy. A pak krev na gynde a z toho par testu. Jinak nic svetoborneho, vse v poradku a podruhe jsem otehotnela hladce a zatim 17 tyden. Tak snad to bude uz bez problem. Taky drzim palce!

marki00
9. únor 2018

Byli jsme na genetice a já i na hematologii. Na genetice vzali krev a pak se ptali na nemoci v rodině, otestovali nás i na cystickou fibrózou (to jsme si nechali otestovat dobrovolně) a na hematologii zas vzali krev a zjistili mi krevní mutaci. Při těhotenství si píchám od začátku až do konce heparin. Být tebou, tak k těm doktorům jdu, je to sice otrava, ale aspoň budeš vědět, na čem jsi🙂

kobzolla
9. únor 2018

Ahoj. Jsem na tom podobně, je mi 31 a máme 1,5letého syna (na "první dobrou" a bez problémů). Půl roku se snažíme o druhého prcka a mám za sebou jedno biochemické a dva potraty v ranné fázy, poslední s revizí. Obou nám kontrolovali krev, já mám štítnou, z dřívější doby za sebou i genetiku, vše ok. Jedinou imunologii nemám, ale až do Prahy s dlouhou čekačkou, kdy mi ve finále dají Prednidol a doporučí na nějakou dobu styk s kondomem, se mi nechce. I můj gyndař říkal, že to nic extra kdyžtak nezmění, že to mi může napsat i on... Takže u nás tak. Příští týden mám ovu, tak budeme zkoušet dál, jednou to přeci musí vyjít, i když nezdary jsou náročné jak pro tělo, tak hlavně pro duši...

sirka1
9. únor 2018

@kobzolla Nám dělali imunologii v Praze v Imunii, žádné dlouhé čekací lhůty nebyly, objednali nás cca za 3 týdny. Zjistili mi protilátky proti ovariím, přirozeně otěhotnět nemůžu.

linee
9. únor 2018

Jj,je to tak,ze obvykle resi az po 3 potratech,ale da se domluvit s dr. a nechat si napsat zadanku uz po dvou. Casto dr.prihlizi i na to,v jakych tydnech k poztratu doslo (zda v ruznych nebo stejnych).
Na genetice vyplnis obsahly formular s nemoci sve rodiny (rodice,sourozenci+jejich sourozenci+prarodice) za sebe i manzela.Po konzultaci podle.diagnozi dalsi postup,popr.odber krve tobe i partnerovi a hematologii take dotaznik a odber krve. Ale opravdu nic hrozneho.Moc drzim palce!

kobzolla
9. únor 2018

@sirka1 Takže jedině asistovaně, ano? A děti už máte? Já se chlácholím tím, že když to jednou, a to nedávno, šlo hned a samo, nemůžu mít přece nějaký problém, kdy by to přirozeně najednou nešlo...

sirka1
9. únor 2018

@kobzolla Ano, syna máme z IVF. Jinak jsem předtím cca pět let nebrala žádnou antikoncepci, nijak jsme se nechránily a nic. A nebylo to psychické, protože mezitím jsme rekonstruovali barák, manžel si zlomil obratel a samý takový laskominy.

kaja2016
10. únor 2018

@cervik1111 Jo řeší to až po třech, ale stejně dost.často na nic nepřijdou. Hele to může být věkem a i náhoda. Proste bych to zkoušela dal a dal, v jakém to bylo týdnů? Já mám jednu holčičku. Před ním spontánní potrat 7tt, teď zamlkle těhotenství 9tt. Spis mě vadí ty hospitalizace, kvůli dceři. Jako to jsou holky, co potraati 4x, 5x než se zadaří. Taky to může být známka toho, že tělo pozná plod s vývojovou vadou a neumožní další vývoj. Což já vnímám třeba jako pozitivní. No drž se🙂

cervik1111
autor
11. únor 2018

@kaja2016 prvi potrat samovolny v 7.tydnu a ted druhy v 9.tydnu ...Taky uvazuji,ze se na to vysetreni vykaslu a bud to na potreti vyjde nebo ne.Kdyz uz mam dve zdrave deti,tak to beru trosicku jinak. Takže na oboji vysetreni se musi holky i s chlapem,jo?

hribek
11. únor 2018

prvni tehotenstvi naprosto ok a zadarilo se hned. pak zamlkly tehotensrvi 5x (2x v 2015, 2x v 2016, 1x 2017), 3x jsem byla na revizi. genetiku, imunologii jsme meli v poraadku. pomohlo az IVF, ktery nam ted vyslo na poprve, mame i geneticky vysetreny embryo, tak jen doufam ze to vse dotahneme az do zdarneho konce. ale ten strach z kazdyho UTZ uz me nikdo nesebere. klepu se jak ratlik a noc predtim nespim ☹

kobzolla
11. únor 2018

@hribek Achjo, achjo, to je hrozné!!! 😔
To jsem ani neměla číst, že se to může stát tolikrát za sebou. A i někomu, kdo jedno "bezproblémové" dítě má. 😔
Taky mám jedno hned, teď při dalším snažení biochemické, spontánní p. a neprosperující ukončené revizí...
Zjistila se příčina, prosím??

kobzolla
11. únor 2018

@hribek Přeju moc moc štěstí a klidu, ať je vše naprosto v pořádku. Snad už bude - jako odměna za to všechno smutné...🍀

hribek
11. únor 2018

@kobzolla dekuju. no u nas zjistili jednak u me celkem malo vajicek a manzeluv spermiogram vykazal spatny hlavicky, takze asi timto to bylo. ted uz by to snad melo dle doktoru byt dobry tak tomu i verim 🙂 pokud mas moznost, nech si s partnerem udelat genetiku, hormonalni profil a imunologii a manzel spermiogram, mozna vam z toho neco napovi...
Drzim pesti at to vsechno dobre dopadne!!!

kaja2016
11. únor 2018

@cervik1111 Jo no, já mám jedno a také to beru jinak než bez dítěte. To bylo teda děsný. Ono taky pomáhá vědomí, že se to stát může a ze to vcelku častý. Jako to je po 30tce snad 1:4... tak uvidíš no. Jestli je to stejný partner. My teda základní vyšetření máme, protoze jsem po dceri nedarilo otehotnet prez rok, spermiogram, utz vajecniku a před dcerkou mě dělali protilátky a všechno dobrý....jako ono pak když o tom začneš mluvit, tak je to fakt tak každá druhá, co má za sebou aspoň jeden potrat do 10tyho týdne. Já bych se nestresovala🙂

ssandy
11. únor 2018

@cervik1111 je to jenom odber krve u tebe a u manzela+k tomu dodate takovy rodokmen, kdo z rodiny se na co lecil a na co zemrel, aby vedeli, co jeste dal mohou hledat, vysledky s vama probere doktor. Zadne velke litani. Podle vysledku se doporuci opatreni. Uprimne, jesli mas 2zdrave deti, tak bych tam sla, ale vubec necekala, ze neco najdou. Dneska je celkem normalni, ze zena otehotni a potrati, driv by se na to abi neprislo a byla by to opozdena menstruce, dneska se to vi okamzite diky testum. Jsi mlada, nehazej flintu do zita, tretatko se urcite zadari!

kaja2016
22. únor 2018

@cervik1111 Tak mam po gyn vyšetření po revizi a poslala mě doktorka na genetiku. Pro jistotu. Říkala, že po druhém potratu na to mám nárok. Teď jsem se objednala a máme tam přijít já a partner a odeberou nám krev a probereme rodinou anamnéza. Spermiogram už máme, takže to znova podstupovat nemusí, říkala. Takže to nic náročnýho není, zabere to cca hodinu říkala. Jako gyn mě říkala, že dva potraty je ještě normální, že to bývá náhoda. A jedním potratem si projde polovina žen.

moxha
27. bře 2018

Ahoj holky...
Letos mi bude 37 let a mám 3letou dceru,která vyšla na první pokus.Rozhodli jsme se pořídit ji sourozence..V říjnu minulého roku jsem našla //,ale tt nesílil ani po 7 dnech a na prvním ultrazvuku už jsem věděla že je to špatné.Týden těhotenství neodpovídal a hodnot hcg byla nízká a pak ještě nižší.A v listopadu jsem potratila bez nutnosti revize...v únoru jsem opět našla //.Tentokrát byly ukázkové a přišly hned těhotenské příznaky jako nevolnost a bolest prsou. Ty se během těhotenství ztrácely a zase objevovaly.Na kontrolním ultrazvuku,který zase neseděl dle termínu ms, našla dr srdíčko a my byli šťastní.Pak mě začaly trápit křížové bolesti a tak jsem se minulé úterý jela ukázat a vše bylo ok.Mimčo vyrostlo a srdíčko bylo. Vyfasovala jsem Utrogestan a poctivě zaváděla. Jenže včera jsem začala krvácet a Na pohotovosti už bylo mimčo bez srdeční akce a tak jsem podstoupila revizi.Mimčo muselo umřít krátce po úterní kontrole, protože se uz nelišil od minulého,ale Utrogestan mi to oddálil...Jsem strašně zklamaná,smutná a momentálně na dně. Je tu mezi Váma některá s podobným osudem? Za jak dlouho jste se zase začali snažit a kdy Vám to vyšlo? Dotáhli jste to do zdárného konce? Prošli jste nějakým vyšetřením? Děkuji

mnozimese
27. bře 2018

Včera se mi taky obrátil svět naruby. Je mi 29, mám syna 2,5 roku, první těhotenství. Vloni v létě jsme začali mluvit o druhém, chvíli se nějak nedařilo, pak mi to vše začalo vrtat hlavou, mám za sebou 2 biochemická (potvrzená testem a zakončená zpožděnou MS), poslední bylo minulý měsíc. Tento měsíc jsem otěhotněla hned znovu, test, potvrzení od dr z krve. Vcera v 6.tt potrat, vše odešlo/odchází samo. Mám rozumnou Dr, takže hned teď, po těch 3 raných abortech, Dnes jsem vše obvolala. Hematologie, imunologie, genetika... Jen 2 mesíce trvá objednání. A od vyšetření tak měsíc do výsledků, čili nejdřív v červnu, červenci budeme tušit, kde je problém... Tenkrát jsme si plánovala rozestup mezi dětmi 2-3roky... Ted je mi ze všeho těžko. Manžel je navíc pracovně pryč, takže sedím v bytě a civím tu od včera do zdi. Je to děs. Všem držím pesti, at se vše co nejdříve vyřeší. Je to běh na dlouhou trať. Nevím ještě, jak sama sebe přehodit na jinou vlnu, jak se zaměřit na něco jiného, každopádně to bude jediný lék teď, najít si a těšit se něco jiného...

mnozimese
27. bře 2018

@moxha myslím, že chápu, jak ti je

kaja2016
27. bře 2018

@mnozimese Zamer se na synka🙂 V nejhorsim bude jedinacek. Jsou zeny, ktere toto prozivaji a dite nemaji. Tam je to totalni krize. Taky mam dcerku a dva potraty, jeden pred dcerkou, takze dokazu posoudit miru zoufalstvi😉 Resim to, jak jsem psala. Taky je dobry si rict, ze clovek proste vsechno naplanovat nemuze, nemas vsechno ve svych rukach, to je holt zivot. A v neposledni rade, depka prichazi tim, ze padaji hormony, takze me to pomohlo si rict, ze i ten splin neni tak uplne v me hlave. Tak drzim palce. Bude lepe, me bude v cervnu 37 a flintu do zita nehazim.