Operace vejcovodu u mimoděložního těhu. Je nutná dieta?

kohout
4. kvě 2012

Zdravím, dámy, je to tu můj první příspěvek. Ženu jsem dnes nechal v nemocnici, má mimoděložní těhotenství a pravděpodobně jí budou muset operovat, pravděpoboně laparoskopicky vejcovod.... Sorry, že to tu píšu takhle na ostro, jsem z toho dost v šoku. Snažíme se tak 4 roky a teď jsme měli obrovskou radost z pozitivních testů, bohužel předčasnou...

Chtěl jsem se zeptat - je po téhle operaci nutná nějaká dieta? Rád bych jí udělal její oblíbené jídlo, chci ji něčím potěšit. Z nemocnice bych ji měl přívést za dva dny.

Díky moc vám všem za jakékoliv rady.

katschka
4. kvě 2012

Taky zdravím, měla jsem podezření na mimoděložní těhu a doktorka o dietě nic neříkala. Tak snad nic takového není. Jinak mě mrzí, co vás potkalo... ale není všem dnům konec a příště bude miminko tam, kde má.

slundo
4. kvě 2012

Dobrý den , tak musím říct, že je od Vás moc pěkné, že už myslíte jak ženě udělat radost. Bude to potřebovat. myslím, že pokud se nejedná o operaci na trávicím ústrojí, není dietní opatření nutný. Jen bych se vyhla nadýmavým potravinám. Ale jistě to nevím, pokud ji půjdete navštívit, zeptejte se personálu, určitě vám to řeknou 🙂 Tak vám oběma moc přeju, abyste na tuto zkušenost rychle zapomněli a další pokus vyšel

asaka
4. kvě 2012

@kohout predevsim je mi moc lito, co vas se zenou potkalo, zvlast po tak dlouhem snazeni a preji at to priste vyjde driv a bez komplikaci.
K diete: laparoskopie neni tezky zakrok ale plati ze den operace jen tekutiny, druhy den vyvar a mozna vecer uz dostane bramborovou kasi, 3. den take spise jen kasovite jidlo. Takze at se vam zena vrati domu, na normalni jidlo to jeste nebude, po 3 dnech takoveho stravovani se zaludek musi zatezovat postupne lehci stravou, aby cloveku nebylo akorat tak zle.
Ja jsem kdysi z jineho duvodu po laparoskopii nepohrdla krabici ciniminis 🙂 a silnym zeleninovym vyvarem, to mi prislo jak nejlepsi jidlo na svete 😀
Takze myslim ze na uvitanou takovy zeleninovy /masovy vyvar s nudlemi a treba bramborova kase s dusenou mrkvi na masle muze po nemocnicni strave hodne potesit 🙂

drzim palce, telo se uzdravi rychle, hlavne se o zenu starejte po psychicky strance, "srdce" bude bolet urcite nejvic a nejdyl ze vseho

kohout
autor
4. kvě 2012

Děkuju, ta brkaše s vývarem, to je docela dobrej nápad. Večer to zkusim skonzultovat se sestřičkama v nemocnici a zítra vyrazím pro suroviny.

consti
4. kvě 2012

@kohout Je skvělé, že tak na svou ženu myslíte. Musí být ráda, že vás má 😉 . Je mi líto, co vás potkalo, taky se dlouho snažíme o dítko, víc jak 3 roky 😅 . Držím určitě pěsti, ať se brzy podaří!! 😵
Laparoskopie sice není velký zásah, ale je to holt operace. Já zažila jak klasickou operaci, tak po dalším půl roce kontrolní laparku a dieta byla tuším u obou. Ale tak ten třetí nebo čtvrtý den by to snad už mělo být ok. Jak holky psaly, raději zvolit něco nenadýmavého 😉. Bramborová kaše by nebyla špatná a k tomu třeba nějaké krůtí či kuřecí maso(klidně řízek)...Hodně štěstí, manželka bude určitě ráda 😉 .

lucille85
4. kvě 2012

@kohout Teda předně velká poklona, že se tak hezky staráte a zajímáte o ženu 😵 To je super! je mi líto, že se tak dlouho snažíte a je z toho mimoděložní...ale nebojte, povede se zas a příště už se jistě zabydlí mimčo správně...Žena bude mít jen dvě malé jizvy v břiše, to je výhoda laparoskopie, spíš asi psychicky to bude horší...Takže cokoli, čím ji uděláte radost a potěšíte, je dovoleno! Jídlo smí na jaké bude mít chuť, omezovat se bude muset spíš po fyzické stránce- šest týdnů nic netahat, necvičit, být opatrná...jakk tu píšou holky, určitě dobré jsou silné vývary, hlavně drůbeží, to je takový životabudič...a nějaká ta sladká buchta (pokud má ráda)co dodá energii taky není k zahození...protože se při laparoskopii napouští do břicha plyn tak to asi tři čtyři dny trvá než se vstřebá, tak ty první dny asi ne luštěniny a cibuli, ale pak už je to jedno...Držím moc palce, ať už příště píšete, že jste nechal ženu v porodnici 😉

martinakl
4. kvě 2012

@kohout Dobry vecer. Pridavam se k ostatnim.. Je skvele, ze se takhle snazite. Vase zena ted bude moc potrebovat takovouto podporu. Ja jsem si mimodeloznim prosla v prosinci 2010. Operovali me 23.12., 25.12. jsem mela kapra se salatem. Ale nejaka lehci strava asi zpocatku bude urcite lepsi. Ono se to nezda, ale takovehle "drobnosti" a pozornosti dokazou psychice hodne pomoct. Drzim moc pesti, at se z toho brzo oba vzchopite a Vasi zene, at je co nejdriv dobre... Ja se z toho fyzicky dostala celkem rychle, tak snad to tak bude i u Vasi pani. S psychickou strankou to samozrejme tak snadne nebylo, ale pokud ma ve Vas oporu, coz ocividne ma, pujde to lip 😉