Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

maly_strom
3. led 2007

Hani no mně práve nebrali krev ani v nemocnici, nebo si to nepamatuji. Spíš mě to překvapilo. Tak jsem chtěla vědět, jak to praktikují jiní lékaři.

Kristínko (to jméno se mi moc líbí, nevadí, že Ti tak budu zdrobněle říkat? 😅 ), u nás doporučují 3 - 6 měsíců. Většinou ty 3 měsíce. Ale jak kdo, najdou se i vyjímky, že někdo povolí ihned po 1.MS, někdo až po roce. Tohle mi potvrdil i můj doktor, ale že on se přiklání ke zlaté střední cestě 3 měsíců a spíše se snažit v období, kdy nehrozí nějaké chřipky či virózy 😉
Jmenuji se Eva.

lennyna
3. led 2007

Ahoj kočky, tak jsem si dneska místo oběda zašla zase na spining a je to paráda 🙂 koukám, že jste tu rozjeli diskuzi na téma sport, což mě těší. Někdo píše, že posilování břicha nevadí...máte to některá od doktora? Mě právě od toho zrazovali a dovolili jenom spin, že se moc nezatěžuje právě břicho. No nicméně se zítra chystám na aerobic - posilování břicha a zadečku 🙂 😉 vždyť já se bála, že se ani nevejdu do těch svatbeních šatů, ale mám ještě 14 dní, tak s tím něco udělám 🙂

trpezliva
3. led 2007

Evka, mozem mi kludne hovorit Kristinka, aj mojej sestre sa to meno tak zapacilo, ze ho dala svojej dcerke. ALe vacsinou ma volaju Kika. A pacia sa ti male stromy? Ja som si dala meno trpezliva, po ceska trpeliva, lebo som tusila, ze s miminkom sa chvilu nacakame..neviem, bol to taky pocit, ze nam sa to urcite nepodari na prvy krat. Svadbu sme mali v juli, tak sa to aj podaril celkom rychlo, ale aj to rychlo odislo ☹ .
Idem von so psom, Emilko sa vola, po vasom hrdinovi Emilovi Zatopkovi 😀 .

trpezliva
3. led 2007

Lennyna, ja som trosku opatrnejsie posilovala prvy mesiac, ale teraz uz brusaky v pohode zvladam. Gratulujem k svadbe! To bude taka prava, zimna, rozpravkova svadba, lebo som citala, ze buduci tyzden konecne zacne aj snezit.

maly_strom
3. led 2007

Lennyna já to právě od doktora nemám, zapomněla jsem se zeptat,a to jsem pokládala za tu nejdůležitější otázku 😠
Nicméně byla jsem hrát tenis a nic mě nebolelo, takže jsem si řekla, že pomalinku zase začnu posilovat, a uvidí se.
Ty se za 2 týdny vdáváš? Tak to přeji hodně štěstí a pořádně si to užij 😉

lennyna
3. led 2007

Kočky děkuju! 🙂 přesně to s tím sněhem vidím, do 18.1. nic a 19.1. ráno závěje, namrzlá auto a modrá nevěsta 😀
Kiko Emilko je moc pěkné jméno, děkujeme za našeho hrdinu 🙂

maly_strom
3. led 2007

Kristinko, malý strom je indiánské jméno z jedné knížky 😉
My jsme měli svatbu v září, v listopadu se zadařilo, a v prosinci skončilo.
Ale všechno zlé je k něčemu dobré 😉

Lennyna to chce klid, určitě sníh nenapadne, má se spíše oteplovat 😉

bobina27
3. led 2007

ahoj leni, tak to se pripojuji ke gratulaci, jake budes mit saty?

lennyna
3. led 2007

Úplně jednoduché bílé, v hlavě pár perliček a na krku taky 😉 teď co jsem začala cvičit se už začínám i trochu těšit 🙂 předtím jsem se bála, že hrocha v bílém nevdají 😀

lennyna
3. led 2007

Ještě mám prosbu, nevíte někdo kde se dají sehnat takové ty papírové košíčky na výslužku? Praha a okolí 🙂

lennyna
3. led 2007

Tak když se mnou nemluvíte, našla jsem si je sama 😉

bobina27
3. led 2007

jeeeeeeeeee, sorry, nejak nestiham 🙂 , ale jsi sikovna, zes to nasla sama 🙂

hanulik
3. led 2007

Ahoj holky. Mě brali krev dvakrát. Na gyndě v den kdy mi řekli, že je mimi nemocné a na genetice v ten samý den. Jinak ani v nemocnici ani po potratu samotném se už nikdo neobtěžoval, takže to nejspíš záleží jen na doktorovi. Tak mě napadlo, je tady některá z vás, co už se opět snaží? Nebo jenom já?
Kristínka je krásné jméno, dostala by ho bývala naše holčička. Leni, blahopřeju ke svatbě. Jsem zvědavá, jestli se ten můj k tomu někdy odhodlá. 😀

lennyna
3. led 2007

Hanu mě nebrali krev vůbec, jen jednou v těhu, z toho věděli skupinu a to bylo vše. Snažit se budeme asi od března. Moc všem držím palce!

bobina27
3. led 2007

ahoj Hani, ten tvuj te jeste nepozadal o ruku? 😉 . Ja myslim, ze se tu zatim krome tebe nesnazi, my jsme hodne cerstve, max mesic po zakroku, tak proto se nesnazime ☹ . a na genetice ti neco rekli?

hanulik
3. led 2007

mě jí brali na gyndě taky jen kvůli skupině a hlavně faktoru. Bylo to docela narychlo. Naštěstí byl +.
No o svatbě jsme se už bavili, ale jen velice neurčitě. Navíc jsem asi v tomhle staromódní, chtěla bych, aby přede mnou klečel atd. Chjo, až mi skoro ukápla slzička. 🙂 Na genetice mi jen potvrdili, že mu chybí kousek lebeční kosti. To na základě ultrazvuku. Pak vzali krev mě i příteli. Gynekolog jen pak řekl, že to nemá v genech ani jeden z nás a byla to prostě jen náhoda. Naděje tak jedna ku milionů. A takový ty kecy, že je to takhle lepší apod. Což každá z nás v takovou chvíli slyší nejradši. 😔

illy
3. led 2007

Ahoj holky,
tak mě brali krev poprvé v těhotenství jen na základě toho, že jsem řekla, že skorotchýni zjistili protilátky na toxoplazmu. Tak mi doktor řekl, že teda udělají krevní testy. Potom jsem měla jít na krev a moč až 8.1. Takže po tomto odběru mi pak brali akorát krev v nemocnici první ráno po hospitalizaci kvůli zjištění hladiny těh. hormonů. A tím to haslo. Zítra jdu na genetiku, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Po MS začnu zase normálně žít a budu se snažit trochu zhubnout do sv. šatů. Snad to nepůjde moc pomalu. Tak se mějte a hezký večer.

janickabez
3. led 2007

ahojky zdravím, mě brali krev jen v nemocnici, na krevní obraz před revizí, teď jsem si dělala testík, a už tam byla je jedna /, takže myslím, že hcg kleslo....
Zítra ke svoji gyndr. s výsledky z nemocnice, nic moc tam napsané není, navíc tomu nerozumím,
dnes mi říkala kolegině v práci, že taky měla před prvním těhu zamlklý potrat (dnes má 2 děti), měla také jen prázdný váček a mimi nikde jako já a její dr. jí řekla, že to způsobuje jakási "planá spermie" a tělo ženy si myslí že je těhu 😲
jestli se v tom některá vyznáte tak moje dg. byla Anembriomola....
jinak nám taky bylo doporučeno snažílkovat se za 3 měsíce....nějak se nesnažíme, ale nedáváme si ani pozor....

bobina27
4. led 2007

ahoj Jani, takze ja mela taky anembriomolu,.............. a myslis, ze ta "plana spermie" byly způsobena nedostatecnim dozranim spermie???

trpezliva
4. led 2007

Ahojte, ja som tiez mala diagnozu anembryola, to znamena, ze tam bol len vacok, plod sa vobec nevyvinul. Ale ze preco sa tak stalo, to netusim..

divabara
5. led 2007

Ahoj holky!
Tak jsem dnes mesic po samovolnem potratu.Uz se mi dostavila MS,docela silna.Volala jsem doktorce,co a jak,rikala jsem ji o tom,ze mi na centru asist.reprod.doporucili umele oplodneni za 55000,na ktere stejne nemame.Mysli si,stejne jako ja,zkouset to zatim prirozene,protoze nikdy nebyl problem s otehotnenim,ale pak bohuzel v 6tt to vzdy samovolne odeslo.Vzdy to probehlo bez revize,proste jako zpozdena menstr.Jenze doktorka si mysli,ze mam zase zacit brat HA a cekat rok a neco.Myslela jsem,ze to zkusime opet co nejdrive.Tak jsem z toho zmatena a smutna.Prece,kdyz jsem ani nebyla na kyretazi,tak nechapu,ze by v tomto mel byt problem.Nemate s timto nekdo zkusenost.Co byste delaly vy na mem miste,pokud byste nemely revizi?Diky.

holka
autor
5. led 2007

Ahoj diva Baro.
U me bohuzel revize probehla, takze nemuzu v tvem pripade vubec poradit. Kazdopadne me prekvapuje cena, kterou uvadis za IVF. Myslela jsem si, ze jsou alespon prvni dva pokusy hrazene...??Nemam v techto sluzbach vubec prehled.
S tema radama od doktoru...Zalezi taky, kolik ti je let, protoze byt to po cca 33 roce, asi by se mi od dr. spatne poslouchalo cosi o rocni pauze atd.
Myslim, ze na zacatek je dobre znameni alespon spont. prichod MS. Ja cekam jiz na druhou od zakroku a resim dilema - zkusit - nezkusit to uz. 😒

lennyna
5. led 2007

Ahoj Báro,
moc nerozumím tomu, proč Ti doporučili umělé oplodnění, když s tím samotným problém nemáš. Také jsou snad první tři pokusy zdarma a až poté si je hradíš. Vše co píšu jsme jen slyšela, nemám vlastní zkušenost. Jinak prý tato centra umějí hezky tahat z lidí peníze a vzhledem ke skutečnosti, že v této citlivé záležitosti si lidé rádi připlatí, se jim asi daří velmi dobře. Netvrdím, že vždy a všude! Nečetla jsem celou diskuzi, ale když píšeš "vždy v 6tt" to znamená, že se Ti to stalo víckrát? ☹ co takhle zkusit na doporučení nějaké kamarádky úplně novou doktorku nebo doktora? Nevěš hlavu! S tím rokem počkat se mi to taky nezdá. Jinak nevím jestli je samovolný potrat lepší než kyretáž, protože si zase můžeš být jistá, že jsi odborně vyčištěná. Nemůže být třeba problém zrovna v tom? Uf to jsem se rozepsala, snad Ti něco z toho pomůže 🙂

maly_strom
5. led 2007

Báro přikláním se k Lennyně, určitě bych se zeptala ještě aspoň 2 různých genekologů na jejich názor. Ta roční přestávka, navíc ještě s HA se mi zdá divná. Ale nevím, možné to samozřejmě je.
Ale s tím reprodukčním centrem si myslím, že je to pěkná blbost. Pokud otěhotnět můžeš, tak to neřeší reprodukční centrum. Problém možnábude v něčem jiném. Byla jsi už na důkladnějších vyšetřeních? A manžel na spermiogramu?

divabara
5. led 2007

Ahoj holky!Mam za sebou uz nekolik vysetreni - hematologie,imunologie,zoonozy,genetika.Cekam jeste na vysledky prave z te imunologie a pokud to dopadne dobre,tak to vypada,ze jsem snad v poradku.Manzel ma ale zhorseny spermiogram - ji ruzne vitaminy a tak,ale dalsi spermiogram uz mu nedelali.Pritom na zhorseny spermiogram se da usuzovat az po trech vysledcich.Jinak co se tyce jeho genetiky,tak je to taky OK.Taky mam pocit,ze centra asist.repr.se snazi hlavne vydelat.A to me stve.My bychom museli podstoupit specialni oplodneni,ktere bohuzel pojistovna hradi pouze z male casti.Proto je to tolik.Oni to vidi v tech spatnych spermiich,tak nevim.Jinak je mi 30 let.Dva roky se vlastne snazime o mimi.na to,kdy zacit po samovolnme potratu,jsem dostala nekolik odpovedi,ale vice mene se shoduji v tom (krome me dr.),ze kdyz je to bez revize a telo se s tim vyporada jako s opozdenou menstr.,tak neni treba cekat ani ty tri mesice.Na UZV mi po tomto poslednim potratu doktor rekl,ze se to vycistilo, a ze nema smysl do toho zasahovat revizi.Tento doktor mi dokonce rekl,ze muzeme zacit hned po prvni MS.Jenze ma doktorka ma pocit,ze to prilis hrotim,ale my jsme vzdy dodrzeli pauzu vice jak pul roku a stejne to k nicemu nebylo.ted jsme to zkusili s trimesicni pauzou,ale taky nic.mam za sebou 3 samovolne potraty a jednu interupci kvuli vyvovojove vade srdce v 16tt.

lennyna
5. led 2007

Teda Báro to mi je líto co všechno už za sebou máš ☹ pořád ale nechápu, jak by v tom centru pomohli. Já jsem myslela, že šptané spermie znamenají malou šanci na oplodnění, ale když jsi vždy otěhotněla a o mimi přišla až např. v 6tt, tak co to má společného se spermiogramem? Možná že to chápu špatně....Každopádně, že je Ti 30 nic neznamená. Mně je 33, a teprve začínáme, tak koukej kolik máte času 🙂 jestli se Ti nechce obíhat doktory a ptát se, existuje spousta anonymních on-line poraden, kde napíšeš svůj problém a odpovídají doktoři....

divabara
5. led 2007

Ahoj lennyno:
prozila jsem uz bohuzel dost,ale nejak se nedokazu vzdat myslenky na miminko.Nejradeji bych to zkusila hned.proste nechala to na prirode...Ptala jsem se i na www.porodnice.cz doktora Rezabka a ten mi rikal,ze pokud to ma psychika vydrzi,zkouset to dal,az se zadari.Taky mi rikal,ze nomralni IVF problem u nas neresi.Proto to drahe IVF.Ale to jen v pripade,ze by se podarilo zachytit ta malinka embryjka a udelal by se geneticky rozbor,jestli nemaji nejakou chromozomalni odchylku,coz se nikdy nepodarilo...ale zase na druhou stranu mame oba genetika v poradku...Jinak rikal,ze opravdu je kozne aby spatna spermie oplodnila vajicko a takto to nakonec dopadlo.Taky jsem si myslela,ze ty spatne spermie nemaji schopnost oplodnit,ale pry to tak neni.Nechapu,ze jsou tak silne.Je ale mozne,ze manzel muze mit utlum i u tech zdravych a pak teda nevim...Mohli bychom si nechat udelat genetiku primo spermii,ale to taky stoji 20000.

lennyna
5. led 2007

No to je fakt síla. Když už jsi to všechno prožila (a je jasný, že jsi si to musela vytrpět ☹ ), co to zkusit hned, nečekat rok a říct, že když to nevyjde ani tentokrát (vím, že to zní hrozně), začnete se zajímat o ta centra? Třeba pomůže právě ta psychika.....no já vím, je to těžký....

marcax
6. led 2007

Ahoj Báro a holky.Také jsem 4krát potratila. ☹ A to během roku a půl.Poprvé v l9 týdnu, pak po půl roce v 9 týdnu, po 5 měsících v 12 týdnu a po 3 měsících v 5 týdnu.Za měsíc po posledním potratu jsem opět otěhotněla a všechno dopadlo dobře,narodilo se mi vytoužené miminko, chlapeček. 😀 Přeji všem, aby se také zadařilo!

divabara
6. led 2007

Ahoj marcax!
Diky...je to pro me opravdu motivujici zprava plna nadeje,protoze neznam nikoho v mem okoli,ze by se mu to prihodilo vicekrat...doufam,ze to nevyznelo nejak divne,protoze vim,ze sis musela prozit sve...