Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

evitkamalicka
2. bře 2008

ahoj kocky, aj v mojom pripade to bolo tak ze sme pockali na 1. MS a hned na prvy raz sme znova otehotneli, lekar nam povedal ze prave po potrate je najvacsia pravdepodobnost otehotnenia

akras
2. bře 2008

Ahoj kapunka,
koukám, že jsme si to prožily skoro ve stejný den. Máš to složitější s tím vejcovodem, ale neboj i s jedním to určitě znovu půjde. Mně dr. taky řekla 3 měsíce, ale s manželem jme si říkali, že po 2. bychom to zkusili. Ale teď, když čtu příspěvek evitky, tak ted nevím...nerada bych prošvihla vyšší šanci otěhotnění. Uvidíme, ale vzhledem k tomu, že stále trochu krvácím - špiním a dr. říkala, že to může trvat celé šestinedělí, tak to nakonec třeba na tu 2. MS stejně vyjde. Nuž, ve středu jdu na kontrolu, chci se zeptat na výsledky genetiky a krve, které mi ještě před potratem stihli dělat, tak jsem zvědavá...mělo by tam podle mě být poznat, že se mimi nevyvýjelo už cca 3 týdny, ne? Moc ti držím palce, třeba se sejdem ve stejném termínu, ozvi se, jak ses rozhodla. 😉

kapunka
2. bře 2008

ahoj...ja taky pořád špiním, tak uvidíme, jak to dopadne....člověk má pořád obavu, aby to bud neprošvih nebo naopak neuspěchal..a teď babo raď....asi po té druhé to zkusíme...pokud teda bude fungovat ten druhý vejcovod.... 🤐
jinak myslím, že z tech testl by to poznat měli určitě ti dají i závěrečnou zprávu z nemocnice . tam bývá rozbor odebrané tkáně a tak.. držím palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

akras
2. bře 2008

Já byla na revizi v Itálii - na dovolené ☹ a ve zprávě nic o odebrané tkáni není, tak uvidím ve středu na kontrole, co bylo na tý genetice.
Měj se hezky a těším se, že se sejdeme někde s pozitivnějšími zprávami! 🙂

evitkamalicka
2. bře 2008

akras, lekari odporucaju cakat 3 - 6 mesiacov kvoli psychike, nie kvoli fyzickemu stavu, takze ak sa na to citis, tak sup do snazenia

kapunka
2. bře 2008

fakt??, to ti říkal doktor - to by byla dobrá zpráva!!!

evitkamalicka
3. bře 2008

kapunka to som citala aj na internete

akras
3. bře 2008

hm, hm, to jsou věci..jen kvůli psychice? Nemáš odkaz na ty stránky, kdes to našla?
No, já si myslím, že už jsem psychicky docela vyrovnaná, hlavně díky manželovi, který mi hrozně pomohl. Občas mi přijdou ještě chmury (spíš takový pocit nespravedlnosti), ale jinak dobrý. Soustředím se hlavně na to, že příště už to vyjde, ale zase se nechci na to moc upínat, abych tím nebyla úplně posedlá. Mám cuť na sex, takž až to půjde tak začnem zkoušet a jestli na kontrole po 1. MS bude vše v pořádku (to už budu u jiné dr.), tak na to možná rovnou vlítnem.
pa a všem hodně sil a tobě evitko, ať v poho probíhá těhulkování a kdybys našla ten odkaz...

murecka
4. bře 2008

Ahoj holky, tak je to opravdu těhotenství! Dr. říkala, že je tam plodové vejce a že je přesně takové, jaké má být - narozdíl od toho minulého těhu - je krásně ohraničené. Nechala mě doma, protože se v práci dost nalítám a natahám těžkých věcí a mám přijít za 3 týdny, to by už snad mělo být vidět srdíčko - říkala, že je to u každého jinak, tak se nemám vyděsit, kdyby ještě nebylo vidět. Jinak mě samozřejmně upozornila, že o mimi můžu kdykoliv přijít, protože je to brzo po revizi, ale že se to stát nemusí. Mám na sebe dávat pozor, odpočívat, ale ne nějak přehnaně, prostě mám fungovat normálně a doufat, že se to udrží. Snažím se to brát realisticky a kdyby to nedopadlo, tak se nedá nic dělat, tělo si řekne na co stačí a na co ne.

Akras, já měla revizi 4.1. a špinila jsem asi 6-7 dní, vůbec jsem nekrvácela, snad trochu ten den, co mi to dělali, ale pak už jsem jen trochu špinila, neměla jsem žádné problémy a byla jsem jen na jedné kontrole a to týden po zákroku. MS mi přišla 28.1., přesně 24 dní od revize, chodila mi tak normálně, pokud jsem nebrala HA. Kamoška rozhodila sítě a zjistila, že její dvě kamošky prodělaly to samý a po první MS na to hned vlítli a ta jedna má už dvouletého chlapečka a ta druhá je v 8. měsíci. A dokonce jim sám doktor řekl, že pokud se na to budou cítit fyzicky i psychicky, tak to klidně po první MS můžou začít zkoušet.
Holky, moc nám všem přeju, aby to dřív nebo pozděj vyšlo a bylo všechno O.K.

kapunka
4. bře 2008

o té psychice jsem to četla v nějaké poradně, stránky si už nepamatuju... 😒 murecka a ty jsi byla 4.1.na revizi a ted jsi těhu??? a máš v pořádku vejcovody??? já totiž mám jedn jeden 😢 takže ti to vyšlo po první MS????
a kolik ti říkal doktor, že máš čekat?? Moc ti to přeju a gratuluju!!!!!! drž se!!! 😀

akras
4. bře 2008

Murecka, to ti moc přeju (a taky trochu tiše závidím 😉 ), hlavně ať jste oba v pořádku. Je povzbuzující lyšet takové dobré zprávy, tak se těším, že i nám to vyjde. Pokud přijde 1. MS nějak normálně (prostě nějak po měsíci), tak asi počkáme ještě na druhou a pak se do toho vrhneme, ale pokud by měla přijít až za těch 6 týdnů, tak na to hopnem asi rovnou po ní - vidím to na 2. půlku dubna. Ale kdyby byl nějaký problém, tak ještě počkáme. V květnu taky dělám státnice, tak kdyžtak až po nich. Držím palce!!!

kapunka
4. bře 2008

akras - a tobě radil gynekolog jak dlouho čekat??

akras
4. bře 2008

Mě říkala počkat tak ty 3 měsíce. Já ale fakt nevím, asi se budu řídit podle toho, jak se budu cítit

akras
4. bře 2008

Je fakt, že když nejsem v pohodě (psych. i fyzicky), tak se většinou k sexíku ani nedonutím, ať se manža staví na hlavu nebo ne 😀 , tak si mylím, že bych se na to bezhlavě nevrhla kdyby něco nebylo OK jen proto, že bych chtěla už být honem znovu těhu. Psych. jsem myslím docela už vyrovnaná, tak uvidíme po fyzické stránce.
Já půjdu zítra na kontrolu po 16ti dnech od revize, ale na kontrolu po 1. MS půjdu už k jiné doktorce - nějaké s UTZ. Ne, že bych tady u té byla nějak nespokojená, ale chci, abych příště, když půjdu na rizikový, nemusela lítat mezi různými doktory kvůli tomu, že ona ultrazvuk nemá).

akras
4. bře 2008

Odkud jsi, kapunka, jestli se můžu zeptat?

kapunka
4. bře 2008

jsem z Prahy..chodím do Gestu..mě oporučila gynek. zkusit to až v červnu..to je hrozně dlouhá doba....

akras
4. bře 2008

Jsem taky z Prahy. Víš co, ono na konec to možná na ten červen dopadne. Protože, kdyby bylo vše OK a my se o to pokoušeli od té půlky dubna a napoprvé to nevyšlo, tak se budu učit na státnice, které dělám poslední 2 týdny v květnu, tak nevím, jak budu mít na snažení chuť 😒 No, ale zase by to mohlo být právě to, co bych potřebovala, soustředit se na něco jiného.....
Kdy je Gest?

murecka
4. bře 2008

Akras - je to přesně tak, jak píšeš, fakt tam je plodové vejce, ale je to hodně, hodně rizikové těhu, na to mě dr. hned upozorňovala, ale mohlo by se to povést. Mám oba vejcovody a moje první těhotenství bylo naprosto OK, malýmu je 8 let, pak jsem až do loňskýho srpna brala HA, od září jsem ji vysadila a hned v listopadu jsem otěhotněla, přišla jsem na to v prosinci,jenže měly být vánoce, tak jsem nemohla zůstat doma a dřela jsem v práci, pak jsem začla špinit a 3.ledna zjistila dr. že tam není srdeční akce, tak jsem hned druhej den šla na revizi.
Dr.říkala, že máme počkat 2-3 měsíce, ale že se nám může zadařit i dřív, ale popravdě myslím, že tak brzo to nečekala.Zatím si to tak nějak nepřipouštím, beru to tak, že si odpočinu z práce a za ty 3 týdny se uvidí a nebo třeba neuvidí ☹ .
No a kamošce mojí sestry dr. po revizi řekl, že když se na to budou cítit, tak klidně můžou hned jak to půjde, no a ona byla na revizi myslím v prosinci a teď je 12tt a v pořádku. Tak si říkám, že snad naděje nějaká je.

akras
4. bře 2008

Gest si můžu najít na netu, to byla blbá otázka..nech to plavat 🙂
Mě se zdá taky dlouho čekat až na ten červen, ale až neboj, až přejdou tyhle první 3-4 týdny, vrátíš se do práce a uteče to jako voda. Teď, co jsem na nemocenský se to taky táhne, ale snažím se to využít na dopsání diplomky. Ale myslím, že od pondělka už půjdu do práce. Učím na ZŠ, tak to pak zase bude jeden velký kolotoč a snad to uteče.

murecka
4. bře 2008

jé holky,já jsem odpovídala Kapounce, ale napsala jsem tam Akras, ale snad to nevadí, že holky, vždyť si to tady čteme všechny. Tak se nezlobte 🙂

akras
4. bře 2008

Murecka, já myslím, že to asi fakt neovlivníš a pokud jsi ty v pořádku (žádné gyn. potíže, nezjistila se nějaká třeba genet. vada v rodině, nebo Rh neg.), tak je to prostě na přírodě a jestli je mimi v pořádku, tak se prostě udrží. Tchýně mi říkala, že některý ženský třeba dřív skákaly ze skříně a stejně nepotratily 😉 - vím, že je to přitažené za vlasy, ale myslím si, že pokus je mimi zdravé, tak asi vydrží dost, pokud ne, je lepší, když odejde takhle brzy než aby to pak bylo ve vyšším stádiu těhu nebo se dokonce narodilo nemocné. zatím to vidím takhle, ale kdyby se mi to mělo stát znovu, tak už bych asi takhle nemluvila 😒
Jen mě vlastně štve, že se ti doktoři nemůžou shodnout, aby prostě bylo jasno a člověk neměl výčitky že něco promeškal nebo uspěchal 😠 Ale zas, kdyby se dohodli na tomu pů roce....brrrr, to nééééé 🙂
Držím pěsti a určitě dej vědět, jak se máte 🙂

akras
4. bře 2008

Neva, já si to stejně přečetla, i když to nebylo přímo pro mě...to bych teda asi moc dobrý pošťák nebyla 😔 🙂

denisa26
4. bře 2008

Ahoj holky,

já byla 27 prosince.... 😒 A mě Mudr řekl, že máme počkat budto půl roku a nebo by měly proběhnout asi 3 mens. cyklusy....

akras
4. bře 2008

Tak to už máš deniso za pár, 3 MS tu budou cobydup, ne? Jestli ses teda rozhodla čekat dle rady dr.?

denisa26
4. bře 2008

nooooo ted probíhá druhý cyklus..

mám to od prosince úúúplně celý rozházený, takže v dubnu bude třetí a ono to výjde akorát a snad už od května budeme moci vehementně pracovat na mimískovi 😝

murecka
4. bře 2008

Akras - úplně mi mluvíš z duše, napsalas to naprosto přesně, taky to tak cítím. A doktoři se nemůžou shodnout prostě proto, že každá jsme jiná, každý těhu je jiný a možná i okolnosti, zdravotní stav, to, co jedné vyhovuje, může třeba jiné ublížit a naopak. Je to zcela jistě individuální záležitost, pokud je všechno v pohodě, tak proč nezačít hned? Příroda není hloupá a stejně si to zařídí podle svého. Jsou věci, které neovlivníme a neměli bychom si je vyčítat. Vyčítat si můžu jen to, že jsem se v tom prosinci nevykašlala na práci a nezůstala doma, třeba by to dopadlo jinak. To, jestli zůstanu v práci nebo doma jsem mohla ovlivnit, ale nic jinýho. Teď jsem doma, tak se uvidí, zbytek už závisí na tom Nahoře.

akras
4. bře 2008

Jo, to se taky bojím, že můj poměrně pravidelný cyklus teď dostal pořádně zabrat 😠

kapunka
4. bře 2008

Gest je na třech místech v Praze na P8, P5 a P6 - jsou super!!! doporučuju!!!!!
no ja jsme na tom hůř o ten jeden vejcovod....

denisa26
4. bře 2008

tojo, jsem to měla přesně na den 28....a ted??? si to příjde kdy se jí zachce 😀 😀 😀 😀

Ale snad se mi to srovná a bude všechno v pořádku

akras
4. bře 2008

Ha, P6? Tak, že ybch ještě zkusila zabloudit tam? Myslela jsem, že půjdu k doktorce, ke které chodí máma, ale je dost daleko. Na té P6 by to bylo o hodně lepší. Zkusím to najít na netu. dík