Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

akras
5. bře 2008

🙂
Holky, je skvělé tady číst, jak se vám to hned podařilo a já doufám, že budem tady všechny patřit brzo k vám 🙂
Kap, já byla na operaci v Itálii, tělo to poznalo až nějak později a projevilo se to až na dovolené...takže dovolená fakt super a ještě za ty všechny telefonáty do Prahy rodičům a hlavně do pojišťovny má teď chudák manža účet 2500 Kč 😒 , no ale co, hlavně, že jsem v pořádku a už se těšíme na další mimi. 😉

akras
5. bře 2008

Sluni, tebe jsem občas vídala ještě v zářijovkách, byly jsme ve stejném tématu.¨
Já když byla poprvé na UTZ, tak mi řekli, že to odpovídá početí, takže asi 3 týdny. Doporučila mi změnu dr, abych nemusela jezdit přes celou Prahu. Tak jsem šla k jiný, ale ta nemá UTZ, takže se nic nezjistilo, měla jsem jít až na ten velký UTZ 4.3. ve 12tt, ten už jsem bohužel nepotřebovala.
C´est la vie 😉

akras
5. bře 2008

Sluni: Jestli ti doktorka neřekla, že máš po MS přijít, tak se tím netrap, jestli jo, tak tam radši zajdi. Třeba ti udělá kontrolní UTZ.
Ale jinak bych to taky moc nehrotila jestli je ti dobře, tak s chutí do sexíku a snažení 🙂

majmuna
5. bře 2008

Akras s takovym pristupem jako mas ty se to musi podarit 😉 Proste si to srovnat v hlavince a zit dalsim mimcem....a kaslete na reci at se na to neupinate...ja na mimco myslela porad 😉

Verim ze za chvilku vas ten drobek bude kopkat a terorizovat v pupiku jako ted ten nas me 😀 😉

sluninka
5. bře 2008

akras...mě to řekl dr v nemocnici ať pak jdem ke svým gynekologům na kontrolu,já byla na krvi, hcg úspěšně klesala,teď tam půjdu třeba příští týden pro jistotu...

chtěli jsme s tím sexíkem počkat, ale nedá se to, pášky jsem zavrhla,kondom nesnášíme a dávat si pozor? no tak to chudák chlap..takže jsme se na to vykašlali, snad to bude ok...

akras
5. bře 2008

Díky majmu, pevně tomu věřím. Za to, že jsem takhle docela už v pohodě vděčím hlavně manželovi, kterej byl a je úplně světovej a moc mě v nejhorším podržel, patří mu za to velký dík a taky ostatním mámě, tchýni, ségře a tátovi Fakt na rodinu si nemůžu stěžovat. Jsem za to ráda.
Doufám, že do takové rodiny si miminko najde brzy cestu 😉

akras
5. bře 2008

hahaha, Sluni jasně!! na ochranu se vykašli, pokud je ti dobře. My si myslíme tak napůlku dubna. Mám 23.4. narozky, tak bude bouřlivá zadělávací oslava 😀 .
Mě v té Itálii doktor řekl, ať po 20ti dnech udělám těhu test, tak si myslím, že patrně kvůli Hcg. Krev mi nikdo už nekontroloval.

kapunka
5. bře 2008

mam stejnou skupinu....tak to jsi měla dvakrát tak daleko jako já...jen nevím, jestli se nemá čekat ty tři měsíce kvůli tý lapa a odejmutí vejcovodu...ale to už je zahojené skoro ted, tak já nevím...zase když se prý čeká dlouhol tak, mužou přijít další srůsty...mam kontrolu taky po první MS, ta uvidíme, kdy se ukáže 😉

akras
5. bře 2008

Kap, no vidíš, tak to jsme univerzální dárci 🙂 Manža říkal, že teď může krvácet o sto šest, že já ho zachráním, lae na druhou stranu se zas špatně shání krev pro nás, lae má ji i ségra a teď, když vím o tobě, tak se na tebe kdyžtak obrátím 😉
S těmi vejcovody nevím, neptala ses na to v té druhé diskuzi?

akras
5. bře 2008

já místo ale píšu furt lae...pardon 🙂

kapunka
5. bře 2008

ono to vypadá, že po lapa se čekat nemusí....nebýt těch hojících se jizev, ani o ni nevím...
já jsem vlastně neměla potrat, vyvíjelo se to jinde a děloha to nepozná a vytváří sliznici - proto ji musí seškrábnout, protože by narostla moc a dělala by neplechu...tak asi jak se zahojí a odejde s první MS počkám na druhou a šup...možná, že ta sliznce bude videt na UZ - zeptám se dokotorky, jestli to mužeme zkoušet...

akras
5. bře 2008

Jasně, zeptej se, to je nejlepší. 🙂
a po jak dlouhé době zkoušely holky se stejným problémem?

kapunka
5. bře 2008

každá jinak - i dotoři říkají jiný věci...fakt tomu přestávám rozumět - jedna po první MS další po pul roce, po třech měsících.... 😠

akras
5. bře 2008

Hele tak to je jako kdybys potratila jako jáá a další, aniž by ti brali vejcovod, tak si s tím nelam hlavu. Jsme na tom stejně. Až se budeš cítit, tak začněte. Myslím, že po té 2. MS, jak jsi říkala, je to rozumný termín.

akras
5. bře 2008

Jinak mě to taky štve, že co doktor, to pomalu jinej názor, ale s tím asi nic nezmůžem 😉

kapunka
5. bře 2008

tak jsem ted vyčetla, že min výška děložní sliznice musí bát 7mm ideální 10mm - takže si ji necháme změřit a uvidíme!!!!!!!!!!! 🙂 😎 😵

kapunka
5. bře 2008

samozřejmě to je výška asi těsně před ovu - aby se tam mohlo to vajíčko usadit..

akras
6. bře 2008

Hezký den,
kap, tak jsem dnes volala do toho Gestu. Objednali mě na 28.3.. Trochu mě teda překvapilo, že doporučují pacientkám sepsat s nimi nějakou smlouvu na zákroky neplacené pojišťovnou - je to 1900 za rok a v těhotenství pak 2500 za půlku těhu 😨 Tak teda nevím, máš s tím nějaké zkušenosti?

kapunka
6. bře 2008

ahoj to nevím, zatím jsem se s tím nesetkala - ale pravděpodobně to je záloha..to ti všechno řeknou tam...já jsem zatím platila jen tu platbu 500....já si myslím, že pokud mi pomůžou k těhu, tak kldně zaplatím kolik si řeknou!!!ne, vážně..nech si to vysvětlit..pojištovny neplatí všechno..

akras
6. bře 2008

hm, hm, no, já si myslím, že zatím nic spešl nepotřebuji a nějaký ten UTZ navíc bych si klidně zaplatila jednorázově - tak to bylo u mé předchozí doktorky. Zeptala se mě jestli chci UTZ nebo vyšetření jednorázovými zrcadly...tak jsem řekla, že jo, zaplatila a bylo.
Tak uvidíme. Jen teď vlastně nevím, jestli když MS přijde tak jak má (kolem toho 19.3.), jestli mám jít ještě ke své doktorce na tu kontrolu nebo už si tam mám dojít jen pro kartu nebo tam nejít vůbec 😕 ....

kapunka
6. bře 2008

to k ní ještě běž - oni si pak tu kartu vyžádají podle mě sami...nebo si pro ni pak stavíš podle toho co ti řeknou... 😎 hlavně aby mrška dorazila.... 😖

akras
6. bře 2008

jo,jo, hlavně aby dorazila, no, když nedorazí, tak půjdu normálně jen do toho Gestu a když se tam dohodneme, tak už pak jen tam.
Dík za info

kapunka
6. bře 2008

ted jsem obnovila téma GEST - tak tam mrkni...

akras
6. bře 2008

Jo, koukala jsem 🙂 Zkušenosti vesměs pozitivní, ale není tam nikdo, kdo by tam chodil prostě jen na gyndu (alespoň jsem si nevšimla). Já doufám, že když bylo vše v pořádku na té krvi, genetice..., že se nám to příště povede a nebudeme muset řešit nějaké speciální lékařské postupy.
Ty jsi tam ale chodila jen na gyndu ne?

kapunka
6. bře 2008

no zatím jo....a doufám, že budu i nadále 😉

akras
6. bře 2008

No jasně, že budeš,tak to je fajn. Mně jen přišlo, jestli to tam není jen pro "vážnější" případy 😉
Ty chodíš na tu Prahu 8?

kapunka
6. bře 2008

jo, já ale myslím že to jsou stejnýpracoviště..ke komu tě objednali???

akras
6. bře 2008

Víš že ani nevím? Asi je mi to jedno. Říkala něco o panu doktorovi, tak možná poprvé v životě budu chodit k mužskýmu, ale po tom, co jsem zažila v nemocnici už je mi to fakt jedno 😉
Když jsem si tak ale pročítala, co tam je napsáno o doktorech, tak na normální gyndu je tam specializovaná jen ta tvoje dr.Chom.... a pak ještě ty, co se mi zdáli, že se zabývají těhotenstvím a riz. těhu, tak jsou většinou samé ženy, takže nevím.

kapunka
6. bře 2008

neboj, oni dělají všichni normální gyndu a pak maji specializaci...a tím líp!!!!!!!!!!!
jo a pozor - mam 13 dní po operaci - po revizi - a našla jsme doma ovu test - a je to tam!!!!!!!! takže počítám, že do 14 dní by měla dorazit MS....měla bys to mát taky tak nejak viď? 🙂

akras
6. bře 2008

tak to je dobrá zpráva. Já nikdy ovu netestovala, takže nevím.