Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

akras
6. bře 2008

Myslím, že poslední MS před početím jsem měla 3.12. a podle mě jsme si na mimi zadělali tak kolem 19.,2O., tak si myslím, že to mám trochu později.
Ovu test se kupuje v lékárně? Používá se stejně jako těhutest?

kapunka
6. bře 2008

no pokud jsi měla revizi 19.2. tak to ber jako MS - ovu test koupíš v lékárně - používá se stejně - dve // znamená, že ovuluješ...

akras
6. bře 2008

Ale kdybych už měla po, tak tam bude jen jedna čárka? protože kdyby mi to mělo přijít tak hezky jako tobě, tak bych už měla pravděpodobně po.

kapunka
6. bře 2008

ono to trvá dva tři dny cca - zkus a uvidíš - i slabá druhá / znamená, že ovu proběhla...měla by se tam ještě dva dny po podle mě ukázat....uvidíš a dej vědět!!! 😎

akras
6. bře 2008

No já nevím, ještě si to rozmyslím. Nikdy jsem to nezkoumala a teď se nechci nějak stresovat, kdyby tam nic nebylo.
No, ještě uvidím, až se vydám na vycházku, jestli zavítám do lékárny.
Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jak piješ ten kontryhel? Já podle návodu jednou denně, ale četla jsem tu, že se má pít jen první půlku cyklu (ale to zas třeba pijí 2xdenně) a nemá se pít při MS....jak to piješ ty-

akras
6. bře 2008

Navíc já jsem ještě předvčírem špinila, takže je možný, že to bude ten první ciklus rozházené. Asi to teď nechám plavat prostě do té 1.MS 😉

akras
6. bře 2008

Jéžiš...cyklus!!!! ne ciklus 😕

kapunka
6. bře 2008

tak uvidíš.....ten kontryhel se má prý pít do ovu a pak snad zase po MS...zjistím...jinak ho piju litr denně...

akras
6. bře 2008

Takže si myslíš, že teď už ho pít nemáme, když teď probíhá ovu.
Myslím, že u mě ta ovu taky proběhla, ale já to poznám podle něčeho jiného 😉

kapunka
6. bře 2008

no je na růst sliznice - napadá mě že se nemá pít při ovu a začít až po MS jen v případě, že cheš v tom cylu otěhonět, protože posiluje svalovinu dělohy a zplůsobil by potrat..ale my ted chceme, jen aby rostla sliznice, takže já si ho jdu uvařit... 😎

rehos
7. bře 2008

Ahoj holky,můžu se přidat?Já jsem nemohla otěhotnět dva a půl roku,prodělali jsme s manželem inseminaci která se povedla ale bohužel jsem si těhotenství užila jen měsíc.Nastaly mi nějaké gynekologické problémy a já skončila na dvou revizích po sobě.Měli jsem dodržovat šestinedělí ale musím přiznat že po těch zákazech před inseminací a potom jsme měli radši taky pauzu když se to povedlo,že nakonec jsme ke konci šestinedělí porušili 😉 No a v lednu jsem zjistila že v té době jsem musela otěhotnět.Teď už jsem třináctý týden a zatím je všechno v pohodě 🙂

akras
7. bře 2008

Rehos, tak to jsou skvělé zprávy, moc ti to přeju, ať vše probíhá dál v pořádku. Už se těším, až na to taky skočíme po šestinedělí. Užívej si těhu 🙂

kapunka
7. bře 2008

rehos - to je super zpráva...vedela jsi jak máš vysokou sliznici?? mě totiž konec šestinedělí vychází zrovna přesně na ovu..tak nevim....

akras
7. bře 2008

Kap, ahoj: když nebude sliznice dost vysoká, tak se prostě mimi neuchytí a povede se to až další cyklus, tak myslím, že buď bez starostí a jestli chceš, pusť se do toho 😉 Mě to taky tak nějak vychází (vždyť jsme na tom podobně 🙂 ), ale pokud dostanu MS normálně tak pak máme dovolen normálne sex, když bude kontrola OK samozřejmě. Jestli už budu u nové dr, tak si myslím, že UZ mi budou dělat - kdyžtak si ho vyžádám a uvidí, v jakém je děloha apod. stavu.
Po šestinedělí na to už vlítnem ať si říká kdo chce co chce 🙂

akras
7. bře 2008

Dostala jsem tip od jedné holky tady na další doktorku, bylo by to levnější a UZ prý dělají při každé návštěvě. Tak tam možná ješt zavolám a kdyžtak to v tom Gestu zruším. Ještě uvidím 🙂

kapunka
7. bře 2008

určitě choď tam, kde se budeš cítit dobře - každému vyhovuje něco jiného... 🙂 určitě pak dej vedet, jak dopadla prohlídka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 jinak - ten kontryhel piju dál, at holka roste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a koupila jsme si Femigard /viz jedna diskuze tady - zkušennosti s Femigardem/
snad to snaženíčko dopadne dobře.... 🙂

akras
18. bře 2008

Ahoj holky, tak co? Jak zvládáte?
Já čekám první MS (dnes jsem 29 po), tak uvidíme, kdy dorazí.
Moje akce s výměnou gynekologa končí tak, že asi budu ráda, když mě v květnu někdo vezme. V první ordinaci mi řekly, že výměna lékaře je možná po 3 měsících a v druhé dokonce, že až po 6ti měsících. Pěkně mě to štve 😠 No, ale nedá se nic dělat. Přežiju to 😉

akras
18. bře 2008

Jo, a ještě se vás chci zeptat na názor, byla jsem dost rozhodnutá, že mimi zkusíme už v dubnu. Teď ale začínám váhat kvůli státnicím. Nevím, jak moc budu ve stresu a kdyby se nám zadařilo jako posledně, tak aby pak ty nervy nějak neuškodily mimi? Já prostě nevím. Ještě je tady možnost, že kdybych zjistila, že jsem těhu, tak bych se na státnice vybodla a šla až za rok. Teď při tom prvním těhu jsem se teda hodně hodila do klidu a státnice jsem brala jako povinnost, že se na ně svědomitě připravím, ale nějak moc nervní jsem z toho nebyla - prostě jsem věděla, co je priorita,třeba by to bylo i tentokrát.......jenže to mi nikdo nezaručí.
Ona teda není moc velká šance, že bychom to hned dokázali, protože po šestinedělí už bude po ovulaci a pak se pojedu učit na venkov, ale kdyby přece.... Fakt nevím, tak mě to teď tak vrtá hlavou a přitom už jsem byla tak rozhodnutá a natěšená, že do toho v dubnu praštíme. Říkám si, že o ten měsíc už nejde, ale když budu mít ovu tak nějak jako teď, tak pak nejbližší možnost otěhotnět bude až v půlce června, což je hrůůůůza , jak je to daleko 😲 fakt nevím, budu ráda za váš názor.

ambret
24. bře 2008

Ahojky všem Chtěla jsem se zeptat v sobotu jsme přišli samovolným potratem o miminko jak dlouho by jsme měli čekat než se začneme snažit znovu? Doktor mi řekl půl roku, sestřička rok a nikde jsem slyšela že je možné otěhotnět i po měsíci

zedulinka
25. bře 2008

Ahoj. Zalezi na tom, kdy jsi potratila. Ja jsem potrarila v 6 tydnu. Doktor mi rekl, at prvni MS pockame a pak se znovu zacneme pokousek, pac k potretu doslo velmi brzy. Ted jsme ve stadiu snazeni. Nekonecne cekani na prvni MS uz je za nami a ted o vikendu u me probehla ovulace....tak uvidime, zda se nam to hned na poprve povede...pevne v to doufam. Preji rychle zotaveni a brzy miminko.

lu777
8. dub 2008

Ambret: mně taky říkali 6 měsíců nebo absolutní minimum 3 měsíce.. (o miminko jsme přišli na zač. 8. t).. otěhotněla jsem během měsíce a všechno bylo ok 😉
myslím, že když to má být v pořádku, tak bude.. a když není tělo připravené, tak si myslím, že člověk neotěhotní

držím palce!

mimousek
8. dub 2008

Ahoj můžu se taky přidat?O mimčo jsme taky ted přišli byla jsem v 9tt.Mám z toho všeho trochu smíšené pocity!Jsem moc ráda ale že tu píšete o všem!Pořád totiž tápu jestli to začít zkoušet hned a nebo mám dodržet pokyny dr.mám strach abych nemusela vše znovu podstupovat!

kapunka
9. dub 2008

ahoj Mim... já jsme o něj přišla v 5tt bylo to mimoděložní, takže mi k tomu vzali i vejcovod a udelali revizi dělohy vše 22.2. - ted mám po první MS a chci začít hned..tělo si řekne podle mě samo.. 😎

frankovka
22. dub 2008

Ahoj holky, tak jsem si procetla vasi diskuzi a jsem rada, ze jsem to tu nasla. 🙂 Bohuzel i ja jsem se nechtene o tomto vikendu pridala do vaseho klubu a v sobotu jsem byla na revizi po zamlklem potratu v 11tt. Byla a jsem z toho hodne spatna, uz jen proto, ze jsme se o mimi snazili od kvetna 2007, ale zacatek tehu byl hodne bourlivy(zapal plic, zablokovana zada), tak to priroda asi vyresila po svem a melo to tak byt.

frankovka
22. dub 2008

Manzel je uplne skvely a ve vsem me poporuje, pomaha mi a ma se mnou svatou trpelivost. Doktor v nemocnici mi rikal pockat 3 mesice, ale to se mi opravdu nechce. A podle toho, co jsem se tu docetla ma kazdy lekar jiny nazor a tak si rikam, ze kdyz priroda vzala, tak si zase nejak poradi.
A co se sexu tyka, fyzicky se uz citim OK, takze nevidim duvod, proc se sexu branit uz ted a antkoncepce? HA jsem rovnou zavrhla a kondom bych manzelovi nenutila, takze to necham, at si to poradi samo a dej se vule Bozi. A budu doufat, ze tentokrat to nebude trvat trictvrte roku, nez se mi podari otehotnet a hlavne ze to dopadne uz dobre a budeme mit zdrave, silne a krasne mimi.
A tohle preju i vam, ktere se tak snazite o to, aby jste uz doma nebyli jen dva 😉 Hodne stesti 😅

akras
22. dub 2008

Ahoj fran, tak my o mimi přišli taky v 11tt 19.2. Začínáme se snažit příští týden, až mi přejde 2.ms. Původně jsem taky chtěla čekat jen naprvní a pak na to skočit, zdálo se mi 3 doporučené měsíce v nedohlednu, ale hned po 1,MS jsem trochu dostala strach, a pak k tomu ještě kvasinky, takže dnes dobírám poslední léky. Tak si myslím, že na kačátku května už budem 2,5 měsíce po, takže se do toho znovu pustíme. Asi si tělo fakt řekne. Mě jen pak znervozňuje, že holky si tady nechávají měřit sliznici, ale mě to nikdo udělat nemůže protože moje dr. nemá UTZ, tak nevím, jestli ještě nepočkat, až se přehlásím v květnu k jiné a udělá mi UTZ, ale asi na to kašlu a budu věřit přírodě a tělu 🙂
taky ti moc držím palečky a přijď za námi do tématu Připravujeme se na léto, tam jsme na tom všechny podobně.

frankovka
22. dub 2008

Ahoj akras, diky za pozvani, jiste se tam nejak ukazu 😉 Taky ti drzim palce. Je to presne tak, jak pises, priroda si rekne, co chce a kdyz se ji neco nebude libit, tak se proste nezadari a mimi nebude. Co jsem tak cetla i na jinych webech, tak holky kolikrat na zadnem mereni sliznice nebyly a jen se ridily pocity. Nektera otehotnela 14 po revizi, jina za mesic a jina treba za 3. Takze hlavu vzhuru a drzme se 🙂

akras
22. dub 2008

Máš pravdu, nebudu to řešit a budu věřit, že nás to nepotká znovu a že nic neuspěcháme 😉 , ale mám na to názor, že když sliznice nebude, tak se stejně mimi neuchytí 😉 Nám sex zakázali do konce šestinedělí, ale asi bych to taky nehrotila, někomu to dovolili hned třeba po 14 dnech - ale s pláštěnkou 🙂 Já se fyzicky taky cítila dobře, ale musím říct, že poprvé to tedy bylo takové ustrašené a moc jsme si to neužili, ale pak už to bylo dobrý 😉
A jak jsi to měla, jestli se můžu zeptat? Nám se mimi už asi od 4.tt nevyvíjelo a přišli na to až z UTZ v nemocnici v 11tt, protže moje dr. neměla UTZ, a tak jsem neměla ani potvrzenou srdeční akci 😠 furt mě to rozčiluje, že jsme to mohli vědět dřív, no ale co, už se stalo a teď chci doktora s UTZ a hotovo 😉

frankovka
22. dub 2008

Ahoj Akras, no ja jsem to mela takove divoke. V 10tt jsem byla na UTZ, kde bylo vse OK a za vice jak tyden jsem zacala krvacet a pobolivalo me bricho, na pohotovosti mi rekli, ze uz mu nebije srdicko a ze se vyvoj zastavil asi hned nejak po tom UTZ, poslal me domu, ze mam prijit druhy den rano na revizi. Celou noc jsem ale bolesti nespala a krvaceni uz bylo hodne silne, tak me manzel vezl v pet rano do nemocnice, ael nez me vzali na sal, tak jsem stejne trpela jako zvire. trosku jsem cekala, ze to tehu bude problemove, na zacatku jsem mela zapal plic, rentgen, silne prasky, zablokovana zada atd. Ale myslela jsem si, ze pokud bude neco spatne, tak to skonci drive. Kdyz uz jsem byla v 11tt, tak jsem doufala, ze bude vse OK a ono ne. Ale co uz s tim, musis se oklepat, jit dal a koukat do budoucnosti. Verim, ze se nam brzo zadari a budeme spokojene a kynouci maminy se zdravym mimouchem v brisku 😅
Takze neves hlavu a hledej doktora s UTZ, koukam, ze jsi z Prahy jako ja, tak to snad neni problem, ne 😉

kapunka
22. dub 2008

ahoj akras - jak jsi na tom? já už mám po ovu a jsme hrozně zvedavá, jak to dopadlo..snažilkování bylo opravdu poctivé 😎