Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

marcax
7. led 2007

Ahoj Báro! Při tom posledním neúspěchu jsem odmítla revizi.Tu mě doporučili na klinice v Praze.Jen jsem si došla na kontrolu k mému lékaři na ultrazvuk a zda kleslo HCG.Všechno bylo v pořádku, tak jsem nechala proběhnout jeden cyklus a hned se to povedlo.Kdybych šla na revizi, asi by to dopadlo jinak....Do Prahy jsem už nešla, protože tam mě další těhot. v nejbl. době nedoporučovali.Jen jsem vzhledem k věku byla vyšetřena na genetice v Praze, jinak se o mě výborně postarali v Berouně.Také ti přeji co nejdříve úspěch!

divabara
7. led 2007

Ahoj Marcax!Jestli to neni nejake tajne,tak bych se chtela zeptat, jestli jsi ty potraty mela pred tim, nez jsi mela deti nebo ted pred tim poslednim chlapeckem?Predpokladam,ze to bylo asi ted pred tim poslednim mimcem?Jinak je to asi zaprah mit pet deti...ale vypada to super!
Jinak ja jsem ty samovolne potraty v tom 6tt vzdy tak nejak zvladla doma a pak se na me doktori divali jako na nekoho divneho...Jasne,ze pokud bych krvacela nejak moc nebo mela udesne bolesti,tak do nemocnice bych urcite sla.Nevim,proc doktori do 6tt tehu provadi temer vzdy revizi...prece v nekterych pripadech,pokud to samovolne kompletne odejde, coz se da zkontrolovat na UZV, to neni nutne.Nevim, je to jen muj nazor!

marcax
7. led 2007

Potraty jsem měla před posledním chlapečkem.Ten l9 .týden to bylo nejhorší, odtekla mi plodová voda, musela jsem na vyvolání porodu, byla to holčička, ale bez plodové vody by byla poškozená.Mám stejný názor jako ty,v 5-6 týdnu,když nejsou problémy, se do dá zvládnout doma, je to jako silnější MS.

dadula118
7. led 2007

já jsem loni potratila dvakrát.jednou to bylo tak,že jsem o těhotenství vůbec nevěděla a zjistila jsem to tím,že jsem tři týdny krvácela.doktor mě udělal ktevní test a prej to je odcházející těhotenství.Dostavalajsem injekce asi tři,a čekaly jestli to přejde.pak to přešlo,takže jsem do nemocnice nemusela.Snažily jsme se o mimi dál,ale vyšlo to až za tři měsíce a to jsem zase v 7tt.potratila.to už jsem musela na výškrab.doktor mě doporučil,snažit se zase za tři měsíce.tak jsme se v prosinci snažily a ono to vyšlo.ted jsem doma na rizikovým a mám strach jen umejt nádobí.radši furt ležím.furt to teda nejde,ale snažím se.

marcax
7. led 2007

také jsem se snažila ležet, brala jsem utrogestan, myslím do 14 týdne.Určitě se ti to tentokrát také podaří! 🙂

dadula118
8. led 2007

ahoj marcax,když jsem četla,kolikrát jsi potratila,tak tě moc obdivuju,že jsi to ještě zkoušela.kdyby to ted nevyšlo,tak bych to už nezvládla.také beru utrogestan,magnesium,calibrum baby plan a kyselinu listovou a fakt si hovím.

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dadula118
8. led 2007

ahoj zuzanocb,to je mě moc líto,tuhle zkušenost mám za sebou už dvakrát.aspon,že nemusíš na revizi.Když jsem čekala před sálem,tak mě to přišlo jako fronta na rohlíky,čekalo nás tam víc.já potratila v září a v prosinci jsme to mohly zkoušet zase a ono to vyšlo,ted jsem doma na rizikovým a ležím jak můžu

bobina27
8. led 2007

ahoj dadulo, ja byla na vyskrabu 15.12. a taky planuju snazeni tak na jaro,
to jen na uvod 🙂 , moc ti gratuluji a drzim palecky aby to tentokrat bylo OK 😉 . Ale chtela jsem se te zeptat, doktor te poslal na rizikac a nebo si chtela sama a jeste jsem se chtela zeptat, ty jsi mela spontanni potrat a nebo zamlkle tehu v zari? Dik

dadula118
8. led 2007

v září jsem měla spontání potrat v 7 tt.na rizikové mě poslal doktor sám,ani jsem mu memusela říkat,já už mám za sebou tři potraty.loni dva a před sedmi lety ještě jeden.tak jsem asi už riziková.

dadula118
8. led 2007

jak to tady čtu.tak snad žádné těhotenství není bez problémů.

hanulik
8. led 2007

Ahoj dadulo, není. Máš úplnou pravdu. No mě doktor řekl, že při prvním těhu se nic neděje. Tak doufám, že to druhé už bude vpořádku. První měsíc snažení to nevyšlo, tak snad ten další. 😉

hankah
8. led 2007

holky, mě doktor řekl, že by začali něco vyšetřovat až při třetím potratu, holčiny, je mi líto, čím procházíte a vím jak vám je. držím pěstičky a´t vše dobře dopadne

hanulík, jak je? už je ti líp?

hanulik
8. led 2007

Ahoj hankah. Jo, už jsem celkem dobrá, jen ještě pochovat si miminko kamarádky nějak nezvládám. Ale jsem moc ráda, že už se snažíme o další. První měsíc to sice nevyšlo, ale třeba už ten druhý bude lepší. Co Ty, už nakupuješ výbavičku? 🙂

dadula118
8. led 2007

hanulik,držím pěstičky a přeju moooc štěstí ve snažení.nám to vyšlo tři měsíce po revizi,i já jsem byla překvapená,že to bylo tak rychle.bojím se koukat na dětské věci,mám strach,že něco zakřiknu.Dělali mě testy na toxoplazmozu a nic nemám,tak to asi příroda nechtěla

hankah
8. led 2007

hanulik ještě ne, jsem v některých věcech skeptik a mám pořád ještě strach, 1.2. jdu na další kontrolu,tak až potom. hanulík za chvilku to vyjde a dube vše OK. taky jsem tenkrát asi po třech měsících nemohla vydýchat, když mi známá řekla, že čekají mimi........, držím pěstičky, aby to co nejdřív vyšlo. hlavě se na to psychicky neupínejte a snažte se být v poho......

dadula118
8. led 2007

ted mě děsí ta listerioza.v sobotu jsem snědla hermelín a pak večer říkaly,že těhotné nemají jíst zrající sýry,tak jsem se zděsila.

hanulik
8. led 2007

dadula, děkuju, snad to vyjde. No ono když si někde najdeš, co bys jako těhule neměla, nejedla bys pomalu nic.
Hankah, neupínám se k tomu. Docela mě i překvapilo, že mě vůbec nesebralo to, že jsem to dostala. To při prvním snažení jsem to obrečela. Tak si myslím,že na tom nejsem tak zle. Navíc jsme doma začali držet takovou malou dietku, takže se teď víc soustředím na to. 😀

hankah
8. led 2007

s dietkou ofafrně, aby ti potom něco nechybělo, třeba nějaké vitamínky či stopové prvky a minerály. jsi statečná holka a určitě to brzy zvládnete!!!!

dadula118
8. led 2007

hanulík bereš nějaké před těhu vitamíny?Já měla calibrum baby plan a kyselinu listovou.Jím to jěště ted.mě taky všichni říkaly at na to furt nemyslím,ale ono se lehko říká,těžko dělá.neboj,když to šlo jednou podruhé to půjde taky

hanulik
8. led 2007

No já jím všechno, jen si počítám energii. Kdybych byla těhu, určitě bych se o tom domluvila s doktorem. Taky bych se toho bála. Jinak papkám kyselinu a baby plane, tak snad je to zatím O. K. Držím Ti moc palečky, aby jsi donosila krásné a hlavně zdravé miminko. 😉

marcax
8. led 2007

Ahoj dadulo!touha po dítěti byla tak silná, nechtěla jsem to vzdát.O to víc si to teď užívám,možná bude chlapeček pěkně rozmazlený...Já jsem měla nevýhodu v tom, že kvůli věku jsem musela podstoupit odběr plodové vody, čekání 3 týdny na výsledky bylo strašné,navíc krevní testy v l6.týdnu byly špatný.Postýlku jsme kupovali týden před porodem,zákl.výbavičku také, kočárek a ostatní věci až po porodu.Celé těhotenství jsem se bála neúspěchu.Pohyby jsem sledovala pořád.Prý je to po potratech normální...

ajina
9. led 2007

Ahoj holky, tak přidám kapku do moře ☹ Taky mezi vás patřím.
Hledala jsem rozumnou odpověď na otázku kdy do toho zase jít? ....
Našla jsem jednu poradnu, kde odpovídá moc příjemná paní doktorka, tady je její odpověď:
v tom, kdy je vhodné znovu otěhotnět, není úplně jasno. Na jednu stranu je jasné, že tělo by se mělo po potratu odpočinout, pročistit se, mělo by proběhnout několik cyklů. Podle mnohých literárních pramenů se považuje za vhodné, aby před otěhotněním proběhly alespoň 2- 3 menstruace, kdy v mezičase naroste děložní sliznice, ta se při menstruačním krvácení odlučuje, pak zase narůstá nová… Při tom je samozřejmě vhodné podporovat organismus vitamíny a minerály, především vitamíny ze skupiny B, C, E, minerály jako je selen, zinek. Někdy se doporučovalo otěhotnění později ( nejdříve až po 6 menstruacích). Na druhou stranu se ale zjistilo, že po potratu mohou proběhnout zánětlivé změny, které pokud trvají delší dobu,mohou způsobit neprůchodnost vejcovodů. Často dochází k paradoxní situaci, že čím později se o otěhotnění usiluje, tím je pravděpodobnost početí právě pro zánětlivé změny rodidel menší. Navíc ke všemu přistupuje psychika, blíží se období, kdy by se již děťátko narodilo( termín porodu) a žena se dostává do velice náročné, až depresívní situace. Za těchto okolností udržení těhotenství, i když se početí zdaří, bývá velice problematické. Proto osobně doporučuji , pokud je to pro manžele akceptovatelné, pokusit se o otěhotnění co nejdříve - ve třetím cyklu. Samozřejmě trochu jiná je situace, pokud se jednalo o potrat v pozdějším stadiu těhotenství , nebo pokud při odhalování příčin potratu se zjistí nějaká porucha, kterou je potřeba nejprve přeléčit, což může samozřejmě trvat delší dobu. Na druhou stranu bych chtěla zdůraznit, že pokud se stane a žena otěhotní hned po prodělaném potratu, těhotenství je možné v pořádku donosit.

divabara
9. led 2007

Ahoj ajina...je mi moc lito, co se ti take stalo...
Porad tady resime, kdy do toho jit znova,ale proste jak to tak vypada,tak na tuto otazku asi nikdo neodkaze odpovedet.Nekdo otehotni treba hned a v pohode donosi miminko, druhemu to treba nevyjde a doktori to pak svedou na nedodrzeni urcite pauzy, takze se pak clovek citi jeste hure, ze neco nedodrzel. Jenze nikdo nikdy nevi, co se vlastne stalo, nikdo do nas nevidi... Ja jsem ted mesic po samovolnem potratu, bez revize, dostala jsem jiz prvni MS. Rikam si,ze to asi zkusime v unoru, tzn. po dvou MS.Pokud se tedy na to budu citit. Puvodne jsme to chteli zkusit jiz po prvni MS,ale jsem ted nejaka porad nachlazena,tak by to asi nemelo vyznam.Preji hodne stesti!

ajina
9. led 2007

ahoj divabara: já jsem týden po samovolném potratu a už teď se mi zdá doporučená doba mého lékaře (6 měsíců) jako konec světa. Zapřísáhla jsem se že jsou pro mě svaté 3 měsíce. Beru je opravdu vážně, protože nechci pokoušet štěstí ani nervy, které mám teď hodně slabounké, ale půl roku je pro mě příliš. Na to nemám.Z lékaře mám strach ,nebo spíš z toho pocitu že mi dobře radil a já ho neposlechla. Jenže ten strach z potratu už teď budu mít pořád, tak co na tom sejde.
takže heslo :Se strachem, nebo bez něj, to mimi nakonec ušmoulíme! Ještě jim ukážeme jak se dělají zázraky 😉

sarahxa
9. led 2007

moje snažilkování se odložilo, napřed prý musíme podstoupit gen.testy ☹ a to jsme měli slíbeno že příští měsíc do toho můžem jít znovu.
moje sestra o první mimi přišla v 8tt,byla i na revizi. měsíc po potratu přes doporučení lékařů otěhotněla znovu, teď je ve 14tt a všechno vypadá ok, tak doufáme že tentokrát jí to dopadne.

divabara
10. led 2007

Ahoj Ajina!
ja na tom byla podobne.Vzdy jsem se snazila dodrzet rady lekaru, i kdyz se znacne lisily.Taky jsem dodrzovala rady moji lekarky.Bohuzel to i pote nevyslo,takze ted to vidim tak, ze se proste ja i manzel musime citit v pohode a pak to zkusime v tom unoru,kdyz tento pocit budeme mit.Je to hodne tezke se rozhodnout...ma doktorka mi dokonce ted rikala,abych radeji dalsi tehu planovala az na pristi rok na jare.Na druhou stranu mi nikdy neudelala zadna vysetreni a videla to jen v te pauze.Rozhodne rok nechci cekat, rikam si, ze proste ty dve MS vydrzim a pak uvidime.Je ale fakt,ze ja na revizi nebyla...Strach z potratu budu mit urcite taky, s tim uz nic nenadelam...Vis,ja si rikala, ze by bylo nejlepsi, kdybych zjistila az tak ve 12tt,ze jsem tehu a mimi bylo OK.Hodne stesticka a taky at co nejrychleji utecou ty tri mesice!A pak //!A pak zdrave mimi!

Ahoj saraxha!
Je mi lito,ze snazilkovani musite odlozit ☹ My byli s manzelem taky na genetice-na nic se neprislo, tak drzim pesti abyste vysledky meli co nejdrive a aby byly v poradku!A abyste se brzo dockali zdraveho miminka v brisku!JInak s tou tvou segrou je to zajimave a pro me urcite motivujici!

Jinak ja dnes byla na poslednim vysetreni a to vysetreni na imunologii, a jsem v poradku!Tak aspon nejaka radostna zprava! 😀

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maly_strom
11. led 2007

Zuzko záleží jestli jsi byla na revizi nebo ne, a jak se cítíš resp. jak se budeš cítit.
Já jsem byla na revizi taky v 6tt, doma jsem byla týden. Po týdnu to bylo v pohodě a spíš jsem tu práci uvítala, nepřemýšlela jsem zbytečně nad tím, proč se to stalo.
Ale někdo je doma i 2 týdny.
🙂

ajina
11. led 2007

Zuzi to hlavně záleží na tobě a na lékaři. Já jsem pracovní neschopnost neměla vůbec protože bych se doma akorát mučila smutnýma myšlenkama.A lékař mi ji ani nevnucoval jen se zeptal jestli chci zůstat doma.