Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

mimisek
16. pro 2006

Ahojky Holky, tak jsem omylem , ale proc to rikam omylem zabbloudila na tuto stranku. ... v srpnu jsem po dvou mesicich potratila a tak tedka bloudim a bloudim... nekdy premyslim jestli ano nebo ne znovu, nekdy je mi smutno, ze uz jsme mohla citit pohyby a mit pulku tehu za sebou..., nekdy dekuji Bohu ze rozhodl tak jak rozhodl.Lepsi nez kdyby bylo mimi nemocne.... a proste a jednoduse nevim.Znate to taky nekdo??

sarahxa
17. pro 2006

mimisek: možná je lepší že se to stalo tak brzy jak se to stalo. my jsme o dítě přišli ve 22tt,to už jsem pohyby cítila, a asi bych byla raději kdyby se to stalo dřív. smutek je normální,asi nikdy nepřestanem počítat jak velký by už to maličké bylo... ale bude líp, uvidíš 😉
pokoušíte se znovu? nebo si dáváte pauzu?

maly_strom
17. pro 2006

Báro já nevím, ale přístup Tvé doktorky mi nepřijde adekvátní. Nevím, třeba je opravdu dobrá, ale co se přístupu týče mi nepřijde v pořádku.
Držím pěsti ať to vyjde co nejdřív 🙂

hanulik
17. pro 2006

Ahoj holky. To je hrozný, když to tady tak čtu. Spousta holek se chová ke svým dětem příšerně a vpodstatě je vůbec nechtějí. A my, co bychom si je moc přály, dopadáme takhle. ☹
Bobino 😢 , ale jinak moc štěstí, vdávala jsi se v den mých 23. narozenin, tak to budete určitě moc šťastní. 😉

divabara
17. pro 2006

ahoj maly_strome!Vis,prave se rozhoduju o zmene doktorky.Na jednu stranu je dobra,co se tyce delozniho cipku a takovych tech zmen...ale pokud za ni nemuzu prijit a na rovinu rict,ze proste to chceme zkusit co nejdrive,tak to opravdu neni v poradku.Moc dekuji za podporu!Tobe a vsem ostatnim taky hodne stesticka!
Ahoj mimisku:Zivot je opravdu nekdy moc tezky...ja prisla o mimi trikrat v 6tt jednou v 16tt,nastesti jsem jeste necitila pohyby,ale ta radost,ktera se zhroutila ze dne na den...no,moc to bolelo...Asi je fakt jedno,kdy to cloveka potka,vzdy to boli..ale radeji drive,nez pozdeji,aby se s tim co nejdrive srovnal,i fyzicky, a mohl zacit znova...Neztracej nadeji!

holka
autor
18. pro 2006

Ahoj holky.
Je mi strasne smutno, kdyz vidim, ze je tu mezi nami dalsi, ktere to nevyslo...Ale na druhou stranu musim uznat, ze diskuze o tom hodne pomaha. Nekdy je lepsi, kdyz clovek nemusi mluvit, ale pise to.
Jinak si stale uzivam 1.MS po a musim rict, ze je opravdu "vyzivna". Ale zda se vse v normalu(boleni bricha, silnejsi krvaceni,blbejsi nalada) to vsechno k tomu patri at tak nebo tak.
Uz ted jsem rozhodnuta po 2.MS(pokud bude zase vse OK)do toho jit. Ty slova o bavlnce se mi mooooc libi. Vidim to taky tak. 🙂 🙂

hanulik
18. pro 2006

Ahoj holky. No myslím, že je lepší se s tím vyrovnat na začátku než později. Nejhorší je, že jsem myslela, že po 12 týdnu už to bývá všechno v pořádku, ale teď z toho mám nějak strach.
I u mě byla výživná. Normálně tak 3 - 4 dny a hodně slabá, teď 6 v plné síle. Tak jsem zvědavá, jaká bude další. Pokud přijde.

bobina27
18. pro 2006

ahojte holky, chtela jsem se zeptat, za jak dlouho po zakroku jste dostaly MS?

holka
autor
18. pro 2006

Ahoj Bobino.
1.MS prisla presne 30. den po zakroku. Coz bylo prakticky asi 7 dni po skonceni spineni...Uz se mi zda, ze menstruuju v kuse minimalne mesic... 🙂 Stesti, ze uz je aspon zimni obdobi.

bobina27
18. pro 2006

coze, ty jsi tak dlouho spinila??? tak to ja jsem nejaka divna, ja prestala spinit uz v nedeli 😕

holka
autor
18. pro 2006

Cely ty zhruba 3 tydny po zakroku se stridalo obdobi "klidu" se spinenim. Nicmene dr. na to reagovala, jakoze je to normalni.
Takze "divna" nejspis nebudes. 🙂 Je to zrejme individualni. Kazdopadne, jak pisu, uz aby bylo po.

bobina27
18. pro 2006

aha, takze je mozne, ze se mi to zase spusti, no co uz jsou horsi veci 🙂 . a kdy zacnete?

holka
autor
18. pro 2006

Uz jsem se tu nekde zminovala, ze po vyrcenych nazorech s cekanim: 3 mesice, pul roku, necekat vubec atd, bych to videla na prvni pokus po druhy MS. Zaroven premyslim, ze kdyby se zadarilo ci ne, s jakou hruzou pujdu ke svy dr...Nestojim o pohledy, ze jsem uplne tupa a ze mi to rikala...
Ale to odhodlani je vetsi nez nejaka nastvana dr. 🙂 😠

bobina27
18. pro 2006

tak toho bych se vubec nebala, jestli mas takovou doktorku u ktere hrozi to co pises, tak ji vymen 😠 . Dost hrozne, co se stane a jeste k tomu prudna doktorka, tak to je na masli 😉 . Me muj doktor sam vykladal historku, jak pred rokem byla jeho pacientka ve stejnou dobu na kyretazi jak ja a ze na 3 krale uz otehotnela 🙂 a ted uz ma tak 3 mesice krasne a zdrave miminko 🙂 , povzbuzujici historka co? No a po teto historce mi rekl, ze to mam nechat na prirode 🙂

holka
autor
18. pro 2006

No na jeji souhlas nebo nesouhlas fakt cekat nehodlam. Spis si dam hned ze zacatku pozor na vsechny veci, ktery jsem pred tim ponekud podcenila a treba byla jedna z nich ta pricina...
Taky se moc tesim, az tu jedna z nas, co tu ted celkem posmutnele diskutujeme oznami, ze ma dva // 🙂 a je vse OK 🙂

bobina27
18. pro 2006

a ktery veci myslis, na ktere je potreba si dat pozor??

mimisek
19. pro 2006

sarahxa - děkuji, za vzkazích.... je to teďka těžký.protože jsem už předtím neměla cyklus žádná sláva, tak po tom mi trvalo asi 2 měsíce než jsem vůbec dostala mens.a Teďka mám za sebou už třetí, takže začínám přemýšlet co stím.Doktorka říkala počkat tak asi 3 cykly.
Manžel to nechává na mě ale já nevím.Předtím jsem si byla jistá, že mimíska chci a strašně jsem se těšila a teďka se spíš bojím.Jestli to zvládnu- po všech stránkách finančně....., a jestli to vyjde.Ne o tu bolest tu bych vydržela ale psychicky.Na druhou stranu ... opravdu líp na začátku než později za to jsem ráda.
Jinak moc zdravím a děkuji za přijmutí....takhle jsem se mezi vás vetřela...Ale moc mě to trápilo.Ono mé okolí nějak moc nechápe, že mě to tak vzalo .

hanulik
19. pro 2006

No já třeba papám vitamínky a kyselinu, která dokáže ovlivnit rozštěpy. Pak taky vím, že se budu hodně oblíkat, abych předešla nějakému onemocnění. Dá se dělat víc?...
Taky se trošku děsím reakce mého doktora, jestli budu těhotná. Srabsky jsem si říkala, že tam půjdu až tak na konci 2 měsíce a budu dělat, že jsem o tom nevěděla. 😀 Ale to by možná víc ublížilo mimi. Když bude mít hloupé narážky, prostě od něj odejdu. Zatím mu vděčím za hodně. No i když jak se to vezme...
Mimísku, já jsem dva měsíce po a pořád se mi chce brečet, což spousta lidí v mém okolí taky nechápe, navíc se teď kámošce narodilo mimi a já za ní nejsem nějak schopná ani zajít.

bobina27
19. pro 2006

ahote holky, tak nejak me zarazi, jak pisete, ze vas okoli nechape, me by jen zajimalo co na tom nechapou 😠 . Je to des, kdyz uz ani nase neblizsi okoli nechape co to je prijit o mimi i kdyz je malinke a je jeste v brisku. 😠 Ale mate prvdu i muj manzel nekdy nechape, na zacatku jsem to brala moc statecne a tak ted nerozumi tomu, jakto ze to neberu tak porad. Nejlip mi je asi u mamky ☹

mimisek
19. pro 2006

hanuliku - hm... vis ale já jsem po skoro půl roku a jeětě teďka mě to tak nějak bere.Už ne, že bych nemohla přemýšlet nad ničím jiným, ale mám chvíle kdy mě to bere a brečela bych a brečela.
Na všechny mimi v mém okolí se koukám jak na potencionální moje a je mi z toho moc smutno.

bobina27
19. pro 2006

ahoj mimisku, a to uz se snazite o nove mimi a nebo jste to odlozili?

mimisek
19. pro 2006

Bobino- nechápou.Ze začátku než mi to všechno došlo, jsem se snažila být hodně statečná.A pak jsemse hrozně styděla , že se mi to stalo, jak kdybych za to mohla.Už si to nemyslím a dokázala jsem to přiznat i své rodině.Manžel to věděl od začátku.A reakce - tatka mi řekl, že až se to stane po desáté tak můžu být smutná , zatím se prý nic neděje.jen pro příklad..... A ostatní se mi snaží vysvětlit, že je to dobře, než by bylo mimi nemocné...Já to taky tak chápu rozumem, ale v srdci to bolí.A teďka když bysme se mohli snažit znovu nemám odvahu.Bojím se .Ztratila jsem tu svoji jistotu, kterou jsem měla.

radik
19. pro 2006

ahojda....
holčiny...ja byla na revizi 6.září......z radosti najednou smutek...☹

Začla jsem zkoušet v listopadu po 2MS....to nám nevyšlo....tak teď pevně doufám,že s Novým rokem se to povede 🙂 Snad
Držím všem palečky 🙂

mimisek
19. pro 2006

Bobino a copak ty jak ty jsi na tom??

mimisek
19. pro 2006

Radiku- držím palečky!!! 🙂
Ať se ti brzy kulatí bříško.

radik
19. pro 2006

díky...snad....

radik
19. pro 2006

hele...taky nemám odvahu, ale bojuju....
podruhé mě ta smůla snad nepotká......
Mám kolem sebe samé těhotné...a ikdyž jim to přeju....je to těžký.
Potřebuju jít znova do toho!!!!!!Jinak se zblázním........
tak držím palce.....a zkoušej

karotky
19. pro 2006

Ahojky!Radíku,divím se,že Ti doktor nedoporučil pauzu,aby ses zahojila.My jsme museli půl roku počkat,protože hrozilo,že se to bude opakovat.

bobina27
19. pro 2006

mimisek, ja to mam jeste hodne cerstve a taky me napada, jestli se do toho zase vrhnout, ale na druhou stranu na co cekat, ted mi jedna sance nevysla a kdo vi kdy to zase vyjde pak + 9 mesicu a uz je mi 30 atd............. Mozna je dobre tomu nechat volny prubeh, kdyz se zadari, tak bude jedine dobre. 🙂

ahoj karotky, kazdy doktor k tomu pristupuje jinak, v nemocnici rikaji vzdy 6 mesicu, me rekl doktor ze 3 staci, ale kdyz tomu nechame volny prubeh a zadari se driv, tak ze se taky nic nedeje, proste priroda si sama zvoli, kdy jsi pripravena, donosit mimco. 😉

bobina27
19. pro 2006

to Radik: dobry pristup, taky si myslim, ze neni na co cekat 🙂 , tak at se ti brzo zadari 🙂 . Prosimte, za jak dlouho po zakroku jsi dostala MS?